CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

22. 08. 2022

3 komentáře

XIXOIO – Watzke odešel z představenstva, Vyhnal už není v dozorčí radě, společnost výsledky za rok 2021 stále nezveřejnila

 

Po půl roce ukončil své působení v dozorčí radě společnosti Xixoio Miloslav Vyhnal. Podle údajů z justice.cz to bylo k poslednímu červencovému dni na vlastní žádost. Richard Watzke se na vlastní žádost vzdal pozice člena představenstva (a tedy i předsedy představenstva) a rozhodnutím jediného akcionáře byl zvolen do dozorčí rady Xixoio.

Loading 

„Společnost už má exekutivní řízení managementem, tj generální ředitel je zároveň předseda představenstva a majoritní akcionář Richard Watzke se posunul z představenstva do dozorčí rady. Na tom jsme se shodli a dohodli. To je klíčové pro další rozvoj společnosti. Druhým důvodem je moje časové vytížení,“ vysvětlil svůj odchod pro server investujeme.cz Miloslav Vyhnal.

Jak si Xixoio vedlo v minulém roce? Stále nevíme

Společnost stále nezveřejnila účetní závěrku za rok 2021, i když podle vyjádření tiskové mluvčí Lenky Keehnen z 9. srpna 2022 by to mělo být „každým dnem“.

„Hospodářské výsledky XIXOIO a.s. za rok 2020 jsou již od počátku roku 2022 dostupné na justice.cz. Výsledky za rok 2021 jsou již registrovány u patřičných úřadů a jsou momentálně v procesu publikování,“ uvedla Lenka Keehnen. Připomeňme, že společnost Xixoio za rok 2020 skončila ve ztrátě téměř 19 milionů korun.

Zajímalo nás, jak se v letošním roce společnosti Xixoio obchodně daří. Položili jsme proto tiskové mluvčí Lence Keehnen několik otázek:

Jaké konkrétní společnosti/projekty se podařilo od založení Xixoio tokenizovat? Jaké nové projekty a kdy máte v plánu?

Zájem firem o tokenizaci stále roste, o čemž se můžete mimo jiné přesvědčit taktéž v aplikaci Moje XIXOIO nebo XIXOUT. Aktuálně máme jednu firmu ve fází prvotní veřejné emise tokenů (IPCO) (Pozn. redakce: jedná se o společnost Endless Trail s.r.o.), dalších cca 15 firem má emitovaný tzv. firemní token a další nižší desítky firem připravujeme. Přesný časový plán veřejně nepublikujeme, co ale říct můžeme, že do konce roku chystáme určitě nižší jednotky prvotních veřejných emisí tokenů.

REKLAMA

Jaké velký objem prostředků vám svěřili investoři?

Informace o celkově vybraných prostředcích naleznete přímo na profilu XIXOIO na výše zmíněné platformě XIXOUT. Aktuálně se jedná o 548,3 milionu Kč za celé dosavadní fungování společnosti od jejího založení v roce 2018. Jde tedy zejména o investice od akcionářů společnosti, institucionálních investorů, privátních fyzických osob následně doplněné o vstupy ze stran tokenholderů. Prodej Tokenů XIX veřejnosti byl zahájen až s počátkem roku 2021.

Jak se vyvíjí hodnota vašeho tokenu (informace byla na webu, ale už tam není)? Můžete mi prosím poslat celu časovou řadu?

Ano, jste bystrý. S ohledem na nárůst tokenů jednotlivých tokenizovaných firem a také ve spojení s omezením prodeje Tokenu XIX jsme se rozhodli zjednodušit rozhraní aplikace Moje XIXOIO. V rámci zpřehlednění jednotlivých informací o tokenech jsme prozatím detailní náhled na hodnotu tokenů nahradili křivkou, která pohyby hodnoty tokenů znázorňuje. V následujících iteracích rozvoje aplikace Moje XIXOIO a s přidáním dalších IPCO tokenů tento detailní pohled opět zpřístupníme. (Pozn. redakce: podle aplikace Moje Xixoio byla hodnota Tokenu XIX k 19. 8. 2022 přesně 18,88 Kč. Ke konci října 2021 byla cena necelých devět korun).

Čím byl růst hodnoty Tokenu XIX způsoben?

Hodnota Tokenu XIX se striktně odvíjí od posunu ve vývoji celého ekosystému od XIXOIO (tzn. kombinace obchodních a technologických výsledků). Z obchodních výsledků jsme v tomto roce dosáhli tokenizace téměř 20 firem (zde tokenizací vnímejte zápis firem na Blockchain Genesis a emisi tzv. firemního tokenu – není určen k výběru kapitálu), a u společnosti Endless trail s.r.o.  jsme úspěšně zahájili prvotní veřejnou emisi tokenů dne 11. 7. 2022. Z technologických výsledků jsme dosáhli zásadního uživatelského i technologického vylepšení aplikace XIXOUT a Moje XIXOIO a dále jsme také navázali spolupráci s technologickým partnerem pro vývoj směnárny a burzy.

Jak mohou investoři, kteří váš token koupili, svoji investici opět převést na koruny? Tedy jak a komu mohou token (zpět) odprodat?

Úvodem je nutno uvést, že token je výhradním majetkem tokenholderů a můžou s ním nakládat dle své svobodné vůle. Společnost XIXOIO jim v tom nijak nebrání, naopak aktivně přijímá a denně procesuje pokyny k převodů tokenů mezi peněženkami tokenholderů, za tuto službu si účtuje jenom běžný transakční poplatek ve výši 1,95 % pro obě strany transakce.

Co se týče aktivní součinnosti při prodeji tokenů, tak ta se odvíjí od množství faktorů (nabídka/poptávka na trhu, lock-up period, požadované ceny ze strany tokenholderů atd.) a tokenholdeři mají možnost konzultovat tuto oblast s našimi certifikovanými obchodními zástupci, kde se snažíme najít nejvhodnější řešení.

Loading

Vstoupit do diskuze 3 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mohou mít živnostníci průměrný důchod?

Osoby samostatně výdělečně činné mají v průměru značně nižší starobní důchod než zaměstnanci. V září letošního roku činil průměrný starobní důchod 20 254 Kč. Za jakých podmínek mohou takto vysoký starobní důchod mít i OSVČ?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • honza

  22 srpna, 2022

  tvl dobrá mlha 🙂

  Odpovědět

 • péťa

  24 srpna, 2022

  TWL Kde? Venku je docela krásně slunečno 😉

  Odpovědět

 • XIXOIO

  15 září, 2022

  1) K dnešnímu dni je řádně ukončena první tranše IPCO Tokenu ETX na cílové částce 14MIO CZK: http://www.endlesstrail.cz
  2) Současně probíhá IPCO Tokenu A11X, který je majetkem největšího mediálního domu v ČR zaměřeného na regionální publicistiku a zpravodajství s vlastní celoplošnou TV a základním kapitálem 456 milionů Korun: http://www.a11x.cz
  3) k dnešnímu dni je řádně a podle českých zákonu tokenizovano 24 akciových společností a společností s ručením omezeným, lze snadno ověřit na Komunitní síti pro firmy na http://www.XIXOUT.COM
  4) zveřejnili jsme také strategii včetně přesných milníků a regulace společnosti XIXOIO v Lichtenštejnsku, opět dostupné na XIXOUT.COM
  5) u IPCO Tokenu A11X je již také k dispozici kalkulačka ze které je transparentně vidět výkon tokenu ve smyslu výnosové křivky.

  Odpovědět