CZK/€ 25.095 -0,06%

CZK/$ 23.756 +0,13%

CZK/£ 30.317 +0,07%

CZK/CHF 27.002 -0,14%

Text: Jana Jarošová

14. 12. 2011

5 komentářů

Vyplatí se pojistit si pejska a kočičku?

 


 

Pojištění psů a koček Mazlíček

Mazlíček je produktem České pojišťovny. Má pomáhat snížit výdaje při nemoci nebo úrazu domácího mazlíčka. Nabízí uhradit až 21 000 Kč za různá veterinární ošetření ročně. K tomuto pojištění není potřeba prokazovat původ zvířete. Cena pojištění se odvíjí od věku zvířete – čím je starší, tím je pojištění dražší.

Typy pojištění:

  • Pojištění léčení úrazu nebo nemoci
  • Pojištění proti uhynutí nebo utracení
  • Pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištění hradí až 70 % nákladů při veterinárním ošetření, resp. uhynutí nebo utracení zvířete. Pojištění odpovědnosti za škodu se vztahuje na škody způsobené domácím mazlíčkem jiné osobě na zdraví, na majetku nebo za finanční újmu. Spoluúčast na náhradě škody je min. 30 % a roste s věkem zvířete. Maximální počet škod za rok není omezen. Na jednu pojistnou událost je však stanoven limit:

  • Na zdraví – 2 000 000 Kč
  • Na majetku – 1 000 000 Kč
  • Finanční škoda – 500 000 Kč

Pojišťovna také určuje věkový limit, do kdy je možné mazlíčka pojistit: pes do 40 kg musí být mladší 9 let, pes nad 40 kg musí být mladší 5 let, kočka musí být mladší 8 let. Ke sjednání pojištění je povinné mít zvíře označeno mikročipem nebo tetováním.

Příklad: Pro zdravou jednoroční fenku yorkšírského teriéra bez prokázání původu by pojištění na léčení úrazu nebo nemoci (max. plnění 20 000 Kč) stálo 1 782 Kč/rok ( v ceně je zahrnuta sleva 10 % za sjednání on-line ).

Pojištění psů a koček – Pejsek a Kočička

Slavia pojišťovna nabízí pojištění kryjící léčebné výlohy ve výši až 120 000 Kč ročně. Pojištění pro psy nabízí od 1540 Kč/rok a pro kočky od 1090 Kč/rok. V nabídce jsou ale též slevy pro asistenční, slepecké a záchranářské psy.

Náklady hrazenépojištění psů a koček:

  • veterinární vyšetření, ambulantní ošetření  
  • hospitalizace, anestezie
  • chirurgické zákroky, vč. implantací
  • náhradní ubytování psa či kočky v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelská péče během hospitalizace majitele

Předmětem pojištění může být pes nebo kočka v dobrém zdravotním stavu  ve vlastnictví pojistníka. I zde je povinnost mít zvíře označené mikročipem nebo tetováním (pokud je zvíře jen tetováno, musí ho majitel nechat označit mikročipem před dalším očkováním) a očkované proti vyjmenovaným nemocem. Minimální vstupní věk je u psa 6 měsíců a u kočky 5 měsíců. Horní hranice vstupního věku není omezena.

Pojištění veterinární péče – pro případ nutné veterinární léčby v případě nechronického onemocnění nebo úrazu pojištěného zvířete; čekací doba je při úrazu 2 dny a u nemoci 28 dní. Spoluúčast je 1 000 Kč na každé pojistné události. Sjednává se na dobu neurčitou. Pojišťovna nabízí 3 varianty podle limitů pojistného plnění (nemoc/úraz):

  • V1: 10 000 Kč / 30 000 Kč
  • V2: 20 000 Kč / 60 000 Kč
  • V3: 30 000 Kč / 90 000 Kč

Pojištěn úhynu – doplňkové pojištění, které lze sjednat s pojištěním veterinární péče. Je pro případ úhynu po úrazu nebo v důsledku nemoci a pro případ nutného veterinární utracení. Zde je horní hranice vstupního věku zvířete 6 let (5 let pro psy kategorie nad 50 kg). Toto pojištění je sjednáváno na dobu určitou. Je určen výstupní věk 8 let (6 pro psy kategorie nad 50 kg). Čekací doba pro zvířata mladší 3 let je 2 měsíce a pro zvířata 3letá a starší 4 měsíce. Pojištění je bez spoluúčasti. Plnění je ve výši (finanční) hodnoty zvířete, maximálně do výše pojistné částky. Ta závisí na limitní třídě veterinární péče a je trojnásobkem ročního limitu plnění pro případ nemoci.

Příklad: Pro jednoroční fenku yorkšírského teriéra bez prokázání původu (pojištění veterinární péče):

  • Varianta V1 – roční pojistné veterinární péče činí 1 600 Kč
  • Varianta V2 – roční pojistné veterinární péče činí 2 670 Kč
  • Varianta V3 – roční pojistné veterinární péče činí 3 410 Kč

Pojištění nákladů na veterinární léčbu psa – Mazlík

Od České podnikatelské pojišťovny je možné si nechat pojistit psa na území ČR (za příplatek také kdekoliv mimo ČR). Pojištění se vztahuje na psy ve věku od 6 měsíců až do 8 let. Nabízí také zvýhodněné ceny pro asistenční a canisterapeutické psy. Psi musí mít evidenční známku (obecní úřad), popř. čip, tetování. V nabídce mají 3 varianty limitů pojistné částky a nabízí i možnost připojištění odpovědnosti za škodu z držby psa.

Rizika, na které se pojištění léčebných zákroků vztahuje:

  • veterinární výkony
  • použitý materiál
  • nutná hospitalizace
  • předepsaná medikace

Podmínky pojištění vychází ze vstupního věku psa a ze zvolené pojistné částky. Základní spoluúčast je 2 000 Kč. Je možné zvolit nižší spoluúčast (1 500, 1 000, 500 Kč), ale pak dojde k navýšení základní sazby pojistného. Základní pojistné je 846 Kč, ale záleží na vstupním věku psa (3 kategorie: 6 měsíců až 3 roky, 3 roky až 5 let a 5 až 8 let) a na výši pojistné částky.  Nejvyšší pojistné při spoluúčasti 2 000 Kč je 2 914 Kč. Čekací doba je při úrazu 3 dny a při nemoci 30 dnů.

Limity pojistného plnění pro připojištění odpovědnosti za škodu (pojistné je 250 Kč ročně):

  • škoda na zdraví – 500 000 Kč
  • škoda na věci – 250 000 Kč
  • škoda finanční – 120 000 Kč

Příklad: Pojištění léčebných výloh pro jednoroční fenku yorkšírského teriéra bez prokázání původu (max. plnění 20 000 Kč): 1 692 Kč.

Závěr

Pojištění domácích mazlíčků má jistě budoucnost. Hlavním důvodem je, že majitelé na svých čtyřnohých miláčcích opravdu lpí, a také stále větší náchylnost přešlechtěných psů a koček k různým nemocem. Navíc výdaje na veterináře mohou dosáhnout nemalých částek.

Tabulka 1: Shrnutí výše pojistného fenky yorkšírského teriéra

Pojišťovna

Pojistné na 1 rok

Česká pojišťovna

1 782 Kč

Slavia pojišťovna

1 600 Kč

Česká podnikatelská pojišťovna

1 692 Kč

Loading

Vstoupit do diskuze 5 komentářů


Související články

Jak je na tom první dáma s důchodovým zabezpečením a co se má změnit

V diskusích téměř nepovšimnuta zůstala otázka zdravotního a důchodového pojištění předchozích a současné manželky prezidenta republiky. První dáma v minulosti ani v současnosti nedostávala a dosud nedostává za výkon své funkce žádný plat, i když se od ní očekává, že opustí stávající zaměstnání, aby mohla plnit řadu protokolárních úkolů a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 11. 2024

Jaké zásadní změny přinesly vládní úpravy do penzijního spoření?

Konsolidační balíček účinný od letošního ledna sebou taktéž přinesl pozitivní změny v oblasti odpočtů z daňového základu pro fyzické osoby. Zásadní změna spočívá v rozšíření okruhu produktů spoření na stáří, které jsou způsobilé pro odpočet z daňového základu. Nově lze od základu daně odečíst i příspěvky hrazené poplatníkem v rámci tzv. dlouhodobého […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 10. 2024

Zprostředkování pojištění čeká malé zemětřesení

Poskytovatelé zboží a služeb, kteří budou svým zákazníkům nabízet možnost pojištění, mohou nově podléhat zákonu o distribuci pojištění a zajištění. Soudní dvůr Evropské unie totiž aktuálně rozhodl, že pod pojem „zprostředkovatel pojištění“ spadá právnická osoba, která svým zákazníkům nabízí, aby se účastnili skupinového pojištění, které předem uzavřela s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

10. 10. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • X Y

    8 července, 2012

    Psa si pojišťovat nedávejte, je to naprosto zbytečné vyhazování peněz oknem. Sami jsme měli psa pojištěného u ČPP a po zkušenostech těch peněz litujeme. Pes byl pojištěn jako naprosto zdravé zvíře. Po necelých 3 letech se u něj začaly objevovat záněty uší, které vyústily v operaci, která byla dosti finančně náročná. Pojišťovna odmítla tento zákrok proplatit, protože Všeobecné podmínky jsou postaveny v naprostý neprospěch klienta, neproplatí totiž operační zákrok onemcnění, které již je klasifikováno jako chronické. Proto ale k tomuto operačnímu zákroku vůbec došlo. V okamžiku, kdy ještě záněty nebyly chronické, byla by operace považována za zbytečnou, nebo za jakýsi plastický kosmetický zákrok, což by nám taky pojišťovna neproplatila. A myslím, že pokud zrovna Vašeho psa nesrazí auto, jakékoliv další léčení bude ze strany pojišťovny bráno tak, aby Vám nemuseli proplácet pokud možno vůbec nic… U všech pojišťoven je to naprosto stejné!!! Ctějí z Vás vytáhnout co nejvíc, ale nevyrazíte z nich vůbec nic!

    Odpovědět

  • lukas

    20 dubna, 2019

    Co tady pišete je blbost ja psa pojišteneho mam a sme spokejeni

    Odpovědět

  • Ja

    7 června, 2012

    Pěkně jste to podali, podtrhli a sečetli.Co kdyby vyšel zákon o zákazu plození všech psů a koček.Už je jich jako 1/2 národa.Ušetřilo by se kolem toho mnoho problémů.Ale zas by přibilo víc zlých lidí.

    Odpovědět

  • Radek

    2 ledna, 2012

    Dovedu si představit situaci, kdy má smysl. Např. v rodině s dětmi, kterým rodiče nejsou schopni/ochotni vysvětlit, že jejich pejsek nepůjde na nákladnou operaci, protože na ní nemají, ale dostane místo ní injekci. Znám pár lidí, kteří na podobné neschopnosti/ne­ochotě (neberte to pejorativně, berte to jako fakt) finančně poměrně značně krváceli.

    Odpovědět

  • Tomáš Marný

    2 ledna, 2012

    „Závěr Pojištění domácích mazlíčků má jistě budoucnost.“
    Můj závěr – ten kdo si toto pojištění sjednal nepochopil k čemu se pojištění sejdnává. Pojištění má sloužit k pokrytí škod, které by jinak nebyl schopn pojištěný vykrýt ze svých prostředků a došlo by k významnému snížení životního standardu. Jakékoli jiné pojištění je jenom odrb na klienty.
    Ze strany pojišťováků a pojišťoven je to další úžasný způsob jak z oveček vytáhnout další love za totální zhovadilost.

    Odpovědět