CZK/€ 24.350 +0,25%

CZK/$ 22.389 +0,79%

CZK/£ 28.298 +0,62%

CZK/CHF 25.551 +0,56%

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022

0 komentářů

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

 

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Loading 

Pojištění úrazu je potřeba uzpůsobit aktivitám, které pojištěný skutečně provozuje. Pojišťovny rozlišují čtyři typy sportovních aktivit – běžné sporty, rizikové sporty, extrémní sporty a nepojistitelné sporty – a rozlišují také úrovně, a to rekreační, registrovanou, profesionální a vrcholovou.

„Běžně pojišťovny považují za nepojistitelné některé sportovní aktivity, jako je vysokohorská turistika nad určitou výšku či přístrojové potápění hlouběji než 40 metrů. Patří mezi ně také lyžování mimo sjezdovky či jakýkoli letecký sport včetně paraglidingu,“ říká Lucie Šímová, produktová specialistka životního pojištění finančněporadenské společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Ovšem i takovéto aktivity jsou zpravidla pojistitelné, jen ne většinou standardním pojištěním. „Pro většinu ‚nepojistitelných sportů‘ existuje specializované pojištění, které dané činnosti kryje. Pro potápěče tak je kupříkladu k dispozici pojištění DAN – Divers Alert Network či pro extrémní lyžaře Alpenverein. Pokud se zabýváte činností, kterou běžná pojišťovna odmítá krýt kvůli vysokému riziku nebo jej kryje s vysokými přirážkami, určitě se vyplatí porozhlédnout se po specializovaném pojištění,“ radí Lucie Šímová.

Běžný nebo rizikový sport? Záleží na pojišťovně

Ovšem i při běžné rekreační sportovní činnosti je třeba v rámci klasického úrazového pojištění, ale i při krytí léčebných výloh z cestovního pojištění, pozorně studovat pojistné podmínky, zda stačí základní pojistka nebo je potřeba připlatit si za krytí rizikových či extrémních sportů. Pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven se liší, a co jedna považuje ještě za běžný sport, jiná již může považovat za rizikové.

„Aby vás pojištění krylo podle vašich potřeb, je vhodné konzultovat pojistku s vaším finančním poradcem,“ doporučuje Lucie Šímová a dodává: „Poradcům připravujeme detailní metodiky srovnání produktů, díky nimž může klient významně ušetřit nebo mít lepší plnění, než mu nabízí jiná pojišťovna, a vyhnout se tak případnému neplnění ze strany pojišťovny.

REKLAMA

Některé z pojišťoven nabízí i v rámci klasického úrazového pojištění krytí rizikovějších sportů, pokud je pojištěný vykonává do úrovně registrace v konkrétním oddílu či svazu, a to bez přirážky na pojistném. V praxi to potom znamená, že je takový klient krytý bez zásahu do jeho peněženky i pro případy, kdy by rád zkusil na dovolené některý rizikovější sport či by se chtěl potápět do již zmíněné hloubky 40 metrů.

Finanční poradce navíc zasadí úrazové pojištění do celkové pojistné ochrany tak, aby nebyla zbytečně zdvojena a zároveň aby poskytovala plnou ochranu zdraví, ale i příjmů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Které OSVČ si mohou dovolit předčasný důchod?

Z důvodu zvýšení krácení u předčasného důchodu od října letošního roku si většina zájemců o předčasný důchod bude muset odchod do předčasného důchodu ještě pečlivěji rozmyslet. Dvojnásobně to platí pro OSVČ, které mají v průměru značně nižší důchody než zaměstnanci.

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

06. 11. 2023

Komentář: Jak je na tom české životní pojištění v kontextu Evropy?

V dnešním světě, kde se životní rizika a nejistoty neustále mění, je životní rizikové pojištění důležitější než kdy dříve. Pokrytí rizik způsobených výpadkem příjmů z důvodu zdravotních problémů je v době vysoké inflace a rostoucích cen zase o něco cennější. Jak je na tom ale Česká republika […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *