CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

Text: PR článek

27. 04. 2020

2 komentáře

S otevřeným podílovým fondem REALITA investiční společnosti TESLA investujete bez rizika i v této neklidné době

 

Nemovitostní fondy odolávají výkyvům ekonomických krizí či výkyvům aktuální krize vyvolané nemocí Covid-19 velmi dobře. A proč? Nemovitosti tu stále stojí, stát budou, a navíc jsou všechny ze zákona pojištěné. Budou stále více či méně vydělávat na nájemném a díky tomu generovat stabilní výnos. Je to aktivum, které tu bylo před krizí a bude i po ní, což nemusí platit pro jiné formy aktiv. Jedním z fondů, který tuto krizi ustojí a kam je stále možné bez rizika investovat, je otevřený podílový fond REALITA investiční společnosti TESLA.

Loading 

TESLA investiční společnost, a.s. (dále TESLA IS) je 100% česká společnost, která na trhu investování do českých komerčních nemovitostí působí již 11 let. Prostřednictvím otevřeného podílového fondu REALITA vlastní a dlouhodobě pronajímá 27 nemovitostí. Za dobu svého působení přinesl fond investorům historicky nejvyšší kumulativní výnos 61 %. Děje se tak díky konzervativnímu přístupu, vyšší likviditě a nejnižší míře zadlužení oproti konkurenci.

Obrázek: Graf vývoje hodnoty podílového listu

Pro zodpovězení otázek týkajících se aktuální situace zřídila TESLA IS online konzultace s vedením společnosti. Schůzku přes webový formulář si může s vedením dohodnout každý, koho zajímá stav svých investic, kurzu či nemovitostí fondu.

KONZERVATIVNÍ PŘÍSTUP K INVESTICÍM

REKLAMA

Fond REALITA má vyšší likviditu, než jaká je daná zákonem. Na spořicích či termínovaných účtech drží 28 % kapitálu. Na základě doporučení České národní banky do likvidní rezervy nenakupuje veřejně obchodovatelné dluhopisy. Fond má také nejnižší zadlužení ze všech nemovitostních fondů v České republice. V minulosti fond nakupoval nemovitosti i pomocí bankovních úvěrů, které jsou již téměř splacené. Aktuální míra zadlužení je okolo pěti procent majetku fondu. Jinými slovy, podílníci fondu REALITA mají své finanční prostředky téměř kompletně zajištěné reálným majetkem fondu. Proto zde nehrozí riziko, že o své peníze vlivem této či jiné krize přijdou. Mají své peníze v nemovitostech, mají reálné aktivum proti svým penězům.

DIVERZIFIKACE PORTFOLIA NEMOVITOSTÍ

Všechny nemovitosti, které fond REALITA vlastní, jsou dlouhodobě pronajaté. Ve srovnání s ostatními nemovitostními fondy má fond podepsané nájemní smlouvy s nejdelší průměrnou délkou nájmu v České republice, 5,71 roku. Také diverzifikace portfolia je pro stabilitu investic velmi důležitá. TESLA IS investuje do nemovitostí v různých regionech České republiky v odvětvích, jakými je zdravotnictví, průmysl nebo služby.

Obrázek: graf procentuálního zastoupení jednotlivých nemovitostí

REKLAMA

OPATŘENÍ V DOBĚ KRIZE

TESLA investiční společnost vyšla vstříc některým svým nájemcům a dohodla se s nimi na dočasném odkladu nájemného. Nájemci jej v plné výši doplatí v následujícím období. Pod vlivem těchto opatření počítá s přechodně nižším výnosem. Ten se ale na celkovém zhodnocení podílových listů za rok 2020 promítne minimálně. Vliv na zhodnocení podílových listů má i cena nemovitostí, a ta dlouhodobě roste. Příkladem takového nájemce jsou Léčebné lázně Bohdaneč. Čas, který mají kvůli krizovým opatřením nařízeným vládou aktuálně k dobru, věnují dokončení již rozpracovaných projektů a modernizaci svých lázeňských domů, které pro nejbližší etapu představují náklady cca 400 mil. Kč. Díky rozsáhlé modernizaci bude mít tento komplex vyšší hodnotu, což bude mít pozitivní vliv na výkonnost fondu REALITA. Pro klienty fondu je to určitě dobrá zpráva.

NOVINKY A PLÁNY DO BUDOUCNA

Od 1. února 2020 klienti fondu REALITA neplatí z investované částky žádné vstupní poplatky. Aktuálně TESLA IS připravuje online sjednání rámcové smlouvy, která usnadní práci při zpracování smluvní dokumentace finančním poradcům a zaměstnancům. Vše by mělo být spuštěné na podzim. Novinky se dotýkají také portfolia nemovitostí fondu. Koncem února TESLA IS prodala komerční nemovitost v ulici Budějovická v Jesenici u Prahy, provozovanou za účelem výuky plavání pro děti. Fond ji měl v majetku od roku 2012. Důvodem prodeje byly budoucí rozsáhlé investice do moderních bazénových technologií a stavebních rekonstrukce. TESLA IS se tak připravuje na další investice, které podílníkům fondu přinesou vyšší výnos a stabilitu. Jde o akvizici pozemků v širším centru Prahy. Celková výše akvizice dosahuje částky více než 500 mil. Kč a bude dokončena ve druhé polovině roku.

TESLA IS se také aktivně zapojuje do pomoci druhým v rámci nemoci Covid-19. Na výrobu roušek darovala českým „švadlenkám“ více, než 300 metrů látek a přes 3000 metrů tkalounů. Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi poslala finanční dar na nákup ochranných pomůcek.

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Anonym

  30 dubna, 2020

  dobra reklama

  Odpovědět

 • Martin

  5 května, 2020

  Investovat bez rizika – krásný oxymorón 🙂

  Odpovědět