Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

OVB si zahrává s důvěrou klientů

Koncem minulého týdne rozvířila dění na trhu finančního poradenství zpráva o pozastavení členství společnosti OVB v Asociaci finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR. OVB se pak předvedla poněkud překvapivým protitahem, když sama demonstrativně vystoupila z AFIZu.

Etický výbor AFIZ ve čtvrtek rozhodl o pozastavení členství společnosti OVB kvůli opakovaným stížnostem klientů na některé spolupracovníky OVB. Určitou výstrahou pro společnost bylo už vyloučení individuálního člena, Lukáše Štorka, ze svých řad kvůli stížnosti společnosti Partners před více než půl rokem.

OVB ale neprokázala vůli tento problém jakkoli řešit a namísto sjednání nápravy, důkladného vyšetření, případně udělení zákazu činnosti, se za Štorka otevřeně postavila. Naopak, za výroky Tomáše Prouzy, který konání OVB otevřeně kritizoval a dokonce nařkl pracovníky OVB z úmyslného poškozování klientů společnosti Partners, podala na Partners i samotného Prouzu trestní oznámení.

Jelikož se stížnosti na Štorka i jiné spolupracovníky OVB začaly nepříjemně množit, asociace zareagovala asi nejlépe, jak ji její možnosti dovolují. Pozastavila činnost OVB s tím, že po odstranění nedostatků bude pozastavení činnosti zrušeno.

Impérium vrací úder

Podle pravidla nejlepší obranou je útok se vypořádala OVB i se čtvrtečním pozastavením činnosti od AFIZu. A to poměrně nečekaným a demonstrativním vystoupením z asociace, včetně své dceřiné společnosti EFCON Consulting. Člověk musí být při čtení tiskové zprávy OVB trochu smutný. Alibistický přístup společnosti, která zaujala poněkud útočný postoj, a navíc se snaží z této situace vytěžit maximum (jsme největší a nejsilnější a budeme si to dělat jak se nám zachce, jsme obětí konkurenčního boje apod.), je tak trochu ranou pod pás celému poradenskému byznysu v Čechách.

OVB zkrátka nechce uznat, že v jejích řadách jsou poradci, kteří škodí většině klientů, které navštíví. Objektivně řečeno, ve které společnosti nejsou, i když, doufejme, tvoří minimum. Ale společnosti OVB to zjevně nevadí a nemíní s tím nic dělat, a už vůbec nemíní povolit někomu jinému, aby její „dobře zaběhnutý stroj“ jakkoli omezoval nějakými kontrolami kvality. A to je hodně nebezpečný přístup, který se může společnosti v budoucnu vymstít.  

OVB se zahrává nejenom s vlastními klienty a poradci, ale i s vlastní existencí. Na prosazování kvantity na úkor kvality, kterou se OVB evidentně řídí, jí dnes určitě skočí mnoho lidí. Šéfové společnosti jaksi stále zaslepeně věří tomu, že jako jedna z nejstarších a největších společností může OVB ovlivňovat dění na trhu finančního poradenství. Nechtějí si přiznat, že nic netrvá věčně a lpění na svém pochybném modelu prodeje, protěžování produktivních bouchačů a nalhávání si o své důležitosti, ji může v budoucnu velmi uškodit.

OVB si nechce uvědomit, že finanční gramotnost, dnes zatím u většiny lidí na velmi nízké úrovni, se může s postupem času zvyšovat. Lidé zkrátka budou stále častěji chtít řešit svou finanční situaci a sami budou vyhledávat pomoc odborníků, z nichž si budou vybírat ty nejlepší. Kdo ale přenechá řešení svých peněz někomu, kdo je už dnes pro mnohé lidi vzorem pro negativní obraz finančních poradců a důvodem, proč mnozí služby finančních poradců z principu odmítají?

Zajímavý výrok šéfa OVB, že společnost chce miliony, ušetřené na členských vkladech do asociace, investovat do „dalšího zkvalitňování přípravy našich spolupracovníků,“ zní jako hodně profláknuté klišé, které za chvíli nebudou brát vážně ani samotní spolupracovníci společnosti. Navíc se může lehko stát, že o kvalitní pracovníky, kteří mají vůli nadále zlepšovat svou práci, bude mít zanedlouho společnost skutečnou nouzi. Stane se tak odpadním košem pro všechny, kteří nechtějí dělat poctivé poradenství.

OVB totiž dala svým postojem jasně najevo, že nestojí o poradce, kteří odvádějí kvalitní práci i za cenu nižších příjmů z provizí, ale že bude obhajovat bouchače, kteří vydělávají na úkor klienta. Ať už jsou ale kroky OVB jakékoli, doufejme, že nejhorší scénáře se nepotvrdí. Nakonec by totiž poraženým nebyla společnost OVB, nebo jiné společnosti, které její kroky odsuzují, ale opět jen a jen klient.

Stanovisko AFIZ – jasný signál všem nepoctivým?

Na druhou stranu, abychom nemluvili pouze o negativech, jedna věc je v případu pozitivní a tou je stanovisko Etického výboru AFIZu. I když jsem si dovolil asociaci pře několika dny nařknout z toho, že se chová jako mrtvý brouk, rád se přiznávám, že jsem se mýlil.

Přestože jde „pouze“ o podmínečné vyloučení, resp. dočasné pozastavení činnosti, AFIZ jasně deklaroval jak důvod, a tak i možnosti, za kterých může být pozastavení členství zrušeno. AFIZ tak dal jasně najevo, že absenci fungujících vnitřních kontrol a pochybné praktiky ve velkém nebude akceptovat. Zároveň jde o vztyčený prst pro všechny společnosti, které chtějí jít ve šlépějích OVB.

Zbývá už jen čekat, jak se ke konání OVB postaví ostatní společnosti. Dá se předpokládat, že většina z nich stanovisko AFIZu podpoří jako krok správným směrem, mohou se ale najít i takoví, kteří budou na straně OVB, popřípadě budou zvažovat podobný postup. To by mohlo mít podle některých názorů negativní vliv na financování a fungování asociace, a potažmo na celý poradenský byznys v ČR. Anarchie na trhu určitě nemůže nikomu prospět.

Asociace však podle slov generální sekretářky Marie Gellové nic takového nepřipouští. „Vystoupení OVB a EFCON jistě neohrozí fungování AFIZ. Asociace je dobře stabilizovaná a věřím, že výpadek v rozpočtu na rok 2009 se nám podaří pokrýt z úspor a dalších činností, kterým se AFIZ věnuje. Naopak očekáváme i vstup nových společností,“ říká Gellová.

K možnosti odchodu dalších společností pak dodává: „Vlnu odchodu členských společností neočekáváme. Není proto žádný důvod. Rozhodnutí Etického výboru o pozastavení členství, který OVB v médiích uvedla jako důvod jejího odchodu, se týkal pouze OVB samotné. Nehledě na to, že ostatní členové se k řešení případných pochybení u klientů staví výrazně jinak, než tomu bylo u OVB.“ Právě poslední věta, podobně jako reakce na konání OVB od některých poradců, je příslibem, že u nás stále existuje mnoho společností, které chtějí dělat poradenství s důrazem na kvalitu a ne prodej výnosných produktů.

Souhlasíte s krokem AFIZu pozastavit členství společnosti OVB?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

281 komentářů: “OVB si zahrává s důvěrou klientů”

 1. Hom napsal:

  Eva Mišková a Jiří Miško, ano, opravdu jsou to odborníci přes finance. Okradli několik lidí a jednu mladou holku zneužili tak, že z ní podvodně vylákali několik stovek tisíc, téměř 1,7 milionu, ta dnes řeší insolvenci Sám Jiří Miško, mi osobně řekl, že dlužílidem už více než 5 mil. korun. Práce kterou dělají, je jenom hra na něco, kdo opravdu nejsou, neumí vůbec nic, jsou to zkrachovalé nuly. Pokud Vám někomu dluží a máte na to důkazy a podklady, jsem ochoten udělat hromadnou žalobu a dostat je až tam, kam patří. Peníze to asi nikomu nepřinese, ale je to jediná možnost, jak jim bude učiněno za spravedlivé, patří do kriminálu a oni to moc dobře ví. Smějí se nám všem, dělají dále v bankovnictví a otázkou je, kam až to může zajít. email dávám k dispozici pro ty, co by chtěli nastolit spravedlnost, pro tyto lidi. Děkuji všem, co se vyjádří a odpoví. Jméno raději uvedu těm, co mají stejnou zkušenost, až v komunikaci v emailu. e-mail: spravedlnost2016@gma­il.com Spravedlivý

  • Libuše napsal:

   Vážený pane, proč se schováte za přezdívku? Když jste tak silný v argumentech, uveďte konkrétní důkazy. Ta ,,mladá“ holka jednala naprosto samostatně a uváženě a podle svého rozhodnutí a když napáchala zlo začala kolem sebe kopat a vy jí pomáháte kampaní tzv. spravedlivých. To co tady předvádíte je neskutečné svinstvo!

   • podvedeny klient napsal:

    Jo, to dava logiku paní Libuše.To jste vy ta o které je zminka ze spolupracuje a dohazuje klienty Evě Miskove na investice? Sam patrim mezi podvedene klienty…obhajujete tady Miskovou ktera dluzi vice nez pres 10 milionů a je v soucasne době odsouzena od krajskeho soudu na 2,5roku s nahradou škody poskozenym.At si to kazdy prebere po svem.Za me jsou to zloději,,co zneužili důvěry klientů,známých i neznamych.

   • podvedeny klient napsal:

    Jo, to dava logiku paní Libuše.To jste vy ta o které je zminka ze spolupracuje a dohazuje klienty Evě Miskove na investice? Sam patrim mezi podvedene klienty…obhajujete tady Miskovou ktera dluzi vice nez pres 10 milionů a je v soucasne době odsouzena od krajskeho soudu na 2,5roku s nahradou škody poskozenym.At si to kazdy prebere po svem.Za me jsou to zloději,,co zneužili důvěry klientů,známých i neznamych.

   • podvedeny klient napsal:

    Jeste neco pro naivni představy paní Libuše.Nevím,jaky větší důkaz lze poskyt.Jo a to je asi teprve uzavrena polovina trestnich oznámení…takze sve kamarádce muzete pect buchty s láskou

   • Okradený klient - účastník řízení napsal:

    Vážená paní Libuše,
    osobně jsem poškozený, podal jsem trestní oznámení, můžu nahlížet do spisů PČR a jednání soudu jsou veřejné.
    Taky existuje rejstřík exekucí a tam jsou taky podrobnosti o poškozených, je Vám to málo ?
    Máte pocit, že to že Eva Mišková je odsouzena a že řízení ještě pokračuje, je malý důkaz ?
    Klienti, co jsou poškození, nemusí být všichni účastníky řízení a tak ta suma může být daleko větší, než uváděných 10 milionů korun. Jako finanční poradce by Eva Mišková a Jiří Miško na trhu určitě být neměli.
    Pokud má někdo tendenci chránit zločin, považuji ho za spolupachatele. Okrádat vědomě lidi, to je přece zločin.
    Kdo je vlastně paní Libuše ? Za koho a za co se tady vlastně snažíte obhajovat zločin, co Vás k tomu vede paní Libuše ?
    Když tu někdo uvede fakta, tak je to právě varování, aby se další lidé nenechali okrádat. Je to taky výzva pro lidi, co se stali obětí trestného činu a měli by to nahlásit na PČR a podat trestní oznámení.

   • Hom - poškozený klient napsal:

    Dobrý den, zdravím Vás všechny.
    Dnes 8.1.2018 bylo další soudní líčení, Odpověď na dotaz nástupu do vazby Miškové, vazbu nastoupila, byla předvedena jako obžalovaná, už je ve výkonu trestu. Pokud bych bral v úvaze, trest za křivou výpověď u soudu, tak by po dnešku měla dostat doživotí. V pátek 12.1.2018 bude soud vyhlašovat rozsudek.
    Ještě paní Libuše, jakož to zmíněná rodinná přítelkyně, věříte v čestné jednání paní Miškové ?? Jednání bylo veřejné, já osobně tam byl, kde jste byla Vy ?? Bylo tam jinak i hodně poškozených, jako přes kopírák, jenom částky se liší.
    Jsou to už miliony korun a to se všichni nepřihlásili. Typuji tak na 10 mil škody minimálně.
    Kde jsou ty všechny peníze, nejsou u Vás na kontech ??
    Věřím ve spravedlnost, dříve či později. Hezký den všem.

 2. Monika napsal:

  Manželé Miškovi jsou podvodníci, dluží miliony a uvedli několik lidí do dluhů. Jedné mladé holce dluží více jak 1,5 milionu a přivedli ji k insolvenci. Dalsím lidem dluží statisíce a sám p. Miško tvrdí, že je to něco přes 5 milionů. Opravdu podnikatelé jak se patří a to se hrají na ředitele.

  • Spravedlnost napsal:

   Dobrý den Všem, Jsou nám známé další důležité okolnosti, informace které svědčí o trestné činnosti Ing. Miškové Evy. Stali jste li se i Vy obětí podvodu Ing. Miškové Evy, nahlaste tuhle tu skutečnost na oddělení PČR. Dále je připravena hromadná žaloba. Budete li chtít bližší informace, můžete využít kontaktní e-mail: spravedlnost2016@gma­il.com

 3. Jan napsal:

  Je tohle sice staré vlákno, ale zeptám se Vás co to tady čtete, máte někdo nějakou podobnou zkušenost ? Pokud ano, napište na sebe e-mail, doporučuji nějaký anonymní a já Vás budu kontaktovat. Jedná se o závažný čin a je Vás určitě více, dle informací co máme.

 4. Igor OVB napsal:

  Ono je jedno, koho budete pranýřovat, OVB, ZFP, AWD, Patrners, Broker, Capitol. Vždy pranýřujete pouze a jenom nějakého fin. zprostředkovatele, který má registraci u ČNB, společnosti pod kterými dělají jsou pouze poskytovatelé zázemí a PA (pojišťovací agenti), kteří mohou mít pod sebou PPZ (podřízené pojišťovací zprostředkovatele). Pokud tedy poradce udělá chybu, nese si za ni zodpovědnost on sám, ne společnost. Pak už ale záleží na kvalitě a kolegialitě společnosti, jak se vůči problému zachová. Jsou poradci-(pojišťováci, paní z pošty, bankéři apod…) a Poradci. Vím, problém je, najít toho správného. Jsou mezi námi, ale je jich jako šafránu. Osobně se řadím k nim :)

  • M napsal:

   Reakce některých lidí na poradce celkově je naprosto nesymslná, výroky typu že se jedná o prasata nebo dokonce, že někoho poradce obral o peníze jsou také nesmysly, hotové peníze si od poradců klienti nenosí, ze zákona mají také právo na odstoupení od smlouvy a mám pocit že i dostatek času si podpis smlouvy rozmyslet. Kromě toho se dá v OVB udělat poměrně slušná kariéra pro lidi bez rozdílu věku, na tom jak kvalitní poradce závisí to, jak ho jeho práce zajímá a zda je ochoten se vzdělávat.

 5. kazmo napsal:

  OVB je jenom systém!!! Záleží pouze na jedincovi (poradci) co vám řekne a pak už je to na každém z vás jestli mu dáte za pravdu… Proto nadávat na OVB ani není možné 🙂 ale pouze na jednoho konkrétního poradce.

  • Wolgi napsal:

   Jenže když celý systém zdaleka nefunguje tak, jak by měl, tak nemůže fungovat ani většina jedinců:) Když se poradce nemůže opřít o sílu a správnost postojů svojí společnosti, tak to prostě nikdy nemůže být dobré. Tam to všechno začíná a to je přesně problém OVB. Nic tam nefunguje tak, jak by mělo 😉

 6. Ovbák napsal:

  Za zmíňku možná stojí uvést majitele OVB. To pro naivky a členy té jejich „nezávislé“ sekty. Majitelem holdingu OVB jsou největší německé pojišťovny.Proto nemůže být o „nezávislosti“ řeč.To by jste vyděli na statistice uzavřených smluv.Zjednodušeně-dceřinné a jinak provázané produkty mají výhodu. „Koho chleba jíš toho píseň zpívej.“

  • taky OVBák napsal:

   Mohl by jsi prosím konkretizovat? To je pro mě novinka 😀

  • taky OVBák napsal:

   Mohl by jsi prosím konkretizovat? To je pro mě novinka 😀

  • Compliance napsal:

   Největší? A jenom německé? Odkud čerpáte své informace? Dceřinné produkty? Co to je? Kdo by měl být majitelem holdingu OVB aby poradce Franta v Horní dolní mohl být objektivní a nezávislý? Vy a já? Nebo to bude spíše o Frantově charakteru a znalostech?

   • vasek napsal:

    Jenže i když ten Franta bude mít charakter a třeba trochu znalostí, tak když dostane od centrály do ruky analýzu, kterou se obvykle řídí, že zrovna dceřinné produkty jsou ty nejlepší, tak pak Franta nemusí být objektivní…

    • Compliance napsal:

     Určitě nebude objektivní na sto procent, ale to nebude nikdy nikdo :).

     • Drumy napsal:

      OVB je nezávislá společnost, je tu od roku 1992, v historii EU je již přes 40 let. Objektivita je možná, jen spousty lidí se začne honit za penězi a nedocení význam kvality služby, z toho plynou negativní neance ve veřejné společnosti…

    • habakuk napsal:

     Jako obvykle: zasvěceně se vyjadřujete o něčem o čemž nemáte ani páru. A ten váš termín dceřinné produkty je opravdu originální. Jen houšť až do úplného zblbnutí. S pozdravem jeden z těch co řídí struktury.

     • vasek napsal:

      termín dceřinné produkty jsem si dovolil vypůjčit z příspěvku, na který jsem reagoval – tedy není můj…

      Zbytek je jen úvaha nad oním Frantou a objektivitou – ve všeobecném smyslu.

  • Tonda napsal:

   Souhlasím! Nejde zapomenout na školení Křena, kdy nám vnucoval Deutche Ring. Neměl argumenty,sám tomu nerozumí, ale tlačil.

  • Horká napsal:

   Seznam většinových vlastníků OVB Holding.
   36,31% Deutscher Ring (pojišťovna)
   11,48% Generali (pojišťovna)
   31,48% IDUNA (pojišťovna)
   17,54% Balance … (dcera pojišťovny)
   celkem-96,81%
   Nezávislé,že ??
   :-)))

   • ovbák napsal:

    Díky! Proto nás nutí prodávat nesmyslně drahý a bez možnosti zajištění první dva roky DEUTSCHE RING! Síla!

   • Compliance napsal:

    A co tím chcete paní Horká říct? Zkuste jít dál a rozepište nám kdo vlastní Deutscher Ring, Generali etc. A pak nám napište kdo vlastní toho, kdo vlastní …. S nezávislostí konkrétního „bouchače“ to přece nemá nic společného. Pokud („bouchač“)je slušný tak klientovi vybere ze své nabídky (nic jiného přece nabízet nemůže) nejvhodnější produkt. A pokud se podíváte na webové stránky OVB tak zjistíte, že má poměrně široké portfolio, tedy slušný „bouchač“ z OVB má pro své (retailové) klienty relativně slušný výběr. Rozhodně nemusí klientům nabízet pouze pojistky svého majoritního vlastníka. Napadá mě jediná možnost jak to pokazit – OVB vyplácí vyšší provize za produkty Deutscher Ring?? Co by na to řeklo Generali? :). Když už chtějí paní Horká psa býti, co kdyby si našla lepší hůl?

    • Horká napsal:

     Myslím že se tu bavíme o nezávislosti.Pokud chápete význam toho slova ve spojitosti s finančním poradenstvím je jasné co tím chci říct.Můžu to ale zkusit polopaticky.:-)) Když půjdu např. za poradcem od společnosti o které vím že je dcerou např. pojišťovny Kooperativa nepřekvapí mě že mi bude nabízet hlavně produkty od Kooperativy.Když ale půjdu za „nezávislým“ poradcem od OVB bylo by zřejmě dobré mě upozornit na to že OVB je majetkově propojena s poskytovately některých nabízených produktů.Poté se nebudu divit že mi některé „dceřinné“ vnucuje víc než jiné.
     Když se totiž někdo ohání finanční negramotností Čechů,měl by začít u sebe.Tyto informace jsou totiž součástí finanční gramotnosti.
     Snad už je to pochopitelné. :-))
     ps: mimo mísu.Matka české OVB je na tom v současnosti špatně.Proto Vám (poradcům) radím.Užijte si ještě pár teambuildingů a opulentních oslav dokud to jde.Jsou placeny z Vašich provizí.Proto jsou tak nízké.Zvážila bych brzký úprk jinam.

     • Compliance napsal:

      Nemusíte to zkoušet polopaticky, paní Horká. Zvládnu to i tak :). Možná by stálo za to požádat společnost OVB (českou dceru) aby zveřejnila podíl prodeje produktů svého „majoritního vlastníka“ na celkovém prodeji pojistných produktů. Kdyby jim to stálo za to (o čemž silně pochybuji) tak by s vysokou pravděpodobností vyšlo najevo, že prodej produktů Deutscher Ring (u) bude marginální. Český spotřebitel je poměrně konzervativní, Deutscher Ring je pro něj „No name“ a euro už dávno nemá ten nejlepší zvuk. Znovu se dovolím zeptat: OVB vyplácí za produkty Deutscher Ring(u) vyšší provize než za produkty jiných pojišťoven? 🙂 Co se týče Vaší poznámky pod čarou o finančním zdraví německé matičky… Pokud si přečtete tiskévé zprávy o výsledcích celé skupiny OVB za posledních pět let, pak přijdete na to, že pokles prodeje ve „starých“ zemích je téměř přímo úměrný „nárůstu“ prodeje v zemích nových.Něco podobného se děje i v jiných odvětvích. Jsme prostě šikovní :).
      P.S. Vy asi nebudete zklamaná spotřebitelka, že?

      • Jurka napsal:

       😀

      • Drumy napsal:

       Jako poradce dané společnosti di dovolím reagovat. OVB Allfinanz, a.s. NEMÁ u žádného produktu nijak zvýhodněné sazby provizí. Se SPOLEČNOSTMI Deutscher Ring Sachversicherung AG a Deutscher Ring Lebenversicherung AG neplatí žádné výhody ve vyplácení provizí oproti konkurenčním společnostem v rámci OVB. Lidé, co Ring někdy dělali mi jistě dají za pravdu, že oproti ostatním společnostem je vyplácení provizí pomalejší.

 7. speeduska napsal:

  Zdravím, mám takové nutkání začít pracovat u OVB a moc prosím o radu, jestli je to dobrý nápad??? Mám trochu strach aby na mně neudělali nějaký podraz, jaké jsou Vaše zkušenosti s prací u této firmy, z pohledu poradce? Jaké byly Vaše začátky, získávání klientů? A jak to bylo s odchodem z firmy, byly nějké problémy? chtěla bych to zkusit, když nic jiného, další zkušenost, jsem studentka, tento obor mě docela zajímá. Slečna co by byla nademnouje velmi milá a mám z ní opravdu pocit že to je ten ,,hodný“ OVBák, kterému jde i o blahu klientů a na jen o peníze…. které jsou ale stejně vždy až na prvním místě 🙂

 8. X napsal:

  Já jsem začal se spoluprací u OVB před třemi měsíci.Za tu dobu jsem viděl jak dokáží pomáhat lidem dostávat je z finančních problemů a mužu říct že tato práce je pěkná dřina proto je ta společnost taky tak dobrá u ZFP jsem byl, nechápu proč bych jsi měl na sebe udělat nakou troj kombinaci prostě se podívaji to nemáš a hned vám to šupnou spíš ZFP ty lidi potápí a kdo si to nemyslí tak je bud od ZFP anebo blbej skuste si nechat udělat analýtu u OVB a skuste zajit k ZFP no a uvidíte rozdíl.Proč myslíte že z ZFP přecházejí k OVB že těch lidí znám

 9. Krysa napsal:

  V OVB dělala moje kamarádka. Byla relativně krátce proškolená, a ačkoliv má docela přehled, to, co věděla ona si dokážu snadno zjistit sama. Navíc nikdy OVB nezapomenu, jak začala mezi svými klienty šířit paniku o krachu Axy a doporučila všem klientům, aby si převedli pojištění k České. Což udělali i lidi okolo mě. Takže OVB nikdy.

  • coolio_pomeranch napsal:

   Pracoval jsem několik let nepřímo pro 2 finanční společnosti – když jsem viděl, kteří lidé se ucházejí o to, stát se příkladnými finančními poradci, šla mi hlava kolem. Já nechci házet všechny do jednoho pytle, ale dnes bych věřil asi tisícině z nich – těm, kteří skutečně umí. Na západě, když řeknete, že jste poradce – spojí si vás především se sektorem, ve kterém vynikáte a mají vás za odborníka – tudíž znáte obor od A-Z. U nás se díky náborovým akcím stal z pojmu „FP“ spíše „OZ“ – obchodní zástupce – člověk s nacvičeným monologem, smlouvou v ruce a ověnčenými kydy. Bohužel. Osobně znám spoustu poradců – mladých dítek, které neznají dohromady ani základy finančních trhů, zato briskně odvykládají naučenou verzi. Díkybohu, že tato mánie skončí někdy kolem r. 2015 – tam se předpokládá úplné nasycení trhu. A pokud to lidičky čtete – věřte, že nemusíte mít bankovního ani jiného poradce – vezměte si 3 dny dovolené, projděte všechny nabídky trhu, porovnejte a máte výsledek – ono to v podstatě o ničem jiném není. A navíc máte jedno neocenitelné plus – víte na čem jste a nikdo vám nic necpal do hlavy za provize. Když si odmyslíte nacvičené úsměvy a bonmoty, tak před vámi stojí docela obyčejní lidé s hlavní myšlenkou – provizí z vašeho podpisu. Takže prosím, myslete hlavou.

  • Konza napsal:

   Dobrý den, hledám někoho, kdo by mi sdělil, kde nyní sídlí, bydlí, žije paní ing.Eva Mišková a její manžel Jíří Miško, vysocí poradci OVB z Brna, vypadá to na menší zpronevěru, děkuji za odpoved, na mail konza@centrum.cz

   • Jirí napsal:

    Evička Mišková a její manžel Jiří Miško jsou dvojka, co už spousty lidem zhodnotili penízky tak, že to svět neviděl a lidé taky ne.

  • petr napsal:

   Tohle nechapu, ta tvoje hloupost, ze reknes OVB nikdy..snad tvoje kamaradka nikdy, ne?..mysli trosku..zalezi vzdycky na jedincovi.

  • Kolemjdoucí napsal:

   OVB šířila paniku ohledně krachu AXY? Možná někteří její spolupracovníci…

 10. Arizon napsal:

  Tady ta diskuze je hádkou vymytých mozků tou či onou společností. Je to poněkud trapné jak se tu kažný snaží nenápadně zdůvodnit proč je ta jeho lepší než OVB :DD

 11. DSunny napsal:

  Jestli je někdo tak naivní a bude sypat peníze „pseudoporadcům“ z OVB, tak ať to dělá. Je to jejich obživa, tak si tu nikdo nenalhávejte, že do toho půjdou „pro klienta“. To takhle prostě nefunguje. Přál bych všem klientům OVB shlédnout, co se za jejich peníze pořádá za dýchánky, a to nejen v ČR. A že sem třeba píšou názory proti OVB bývalí pracovníci – no je to i zde tak jako u podobných společností. Veze se pouze ten, kdo je v hierarchii výš a ostatní se tam jen těžko dostanou. Letadélko je kapacitně omezené. Osobně si radši obejdu pár bank a srovnám si nabídku sám. Kdo se neumí rozhodnout, jde holt do OVB a zasponzoruje „svého pojišťováka“, protože jeho jako finančího poradce označit opravdu nelze. Ale člověk dnes narazí na leccos – včera jsem byl v České spořitelně, a poradce mi tam tvrdil, že jsou jediná banka garantovaná státem – no co k tomu dodat, dobře jsem se pobavil:-D.

  • haha napsal:

   Dobrý večer, každý OVBák neni stejny a nelze házet všechny poradce do jednoho pytle. když si VŠECHNY společnosti radši obejdete, zaplatite na poplatcich stejne jako kdyby to za Vás někdo udělal. Takže si radši nechte poradit od OVB, protože je to největší poradenská společnost s nejvíce partnerskými společnostmi. Proto jí pořád pomlouváte.

   • modrý mozek napsal:

    OVB už není ani největší distribuční společnost (tou je v ČR ZFP) a určitě nemá nejvíce partnerských společností: většina velkých jich má více.

    • Arizon napsal:

     OVB má skutečně nejvíce partnerských společností.

    • Perfektní znalosti lidí co o tom nic neví. napsal:

     Kdyby ses zajímal víc o dění na fin. trhu tak zjistíš ,že zfp není finančně poradenská spol. ale podle nich nějaká vzdělávací akademie v které bouchají 4 základní produkty od cca 14 společností všem klientům jako balíček,který vyřeší veškerou situaci klienta.Aktivních lidí je v zfp tak 2000,zbytek jsou lidi co si to sami uzavřeli a „poškodili se“ a ty bere zfp jako aktivní.Takže bohudík je OVB opravdu největší společností v čr a evropě.

     • Radek napsal:

      Mno, i podle provizního obratu je ZFP již roky největší…

      A co se Evropy týče – tam tvrdí i AWD, že je největší…

     • OVBák odcházející s týmem napsal:

      Tak to je k popukání. OVB bývávala největší v ČR, to je historie. Teď se krčí někde na 3. až 4. místě. Před ní jsou Partners, Fincentrum a další.OVB se rozpadá,stovky manažerů se svými týmy jsou pryč. Staví na nováčcích, jejich ohlupování a nevzdělancích. To je smutná přítomnost a budoucnost OVB.

      • partners odcházjící s týmem napsal:

       Není to o společnosti ,ale o lidech 🙂
       Je jedno za jakou společnost kopete.
       záleží jak kopete a když budete kopat kvalitně,tak si uděláte jméno a to je důležité!!!

      • nevycházím z údivu napsal:

       Stovky manažerů? Myslíte manažerem GST s deseti lidmi a z toho 8 neudělá obrat ani na úrovni minimální mzdy? Specifikujte od které pozice jsou ti manažeři? 🙂

  • píďa napsal:

   a ty víš co je to letadlo? a víš co je to pojišťovák? 🙂 úsměvné

  • Aichi napsal:

   muzes mi vysvetlit, jak si prisel na to ze klienti plati poradcum? nevis o tom nic a pises tady hovadiny. Nas poradce plati jednotlivy banky a pojistovny. a to jenom za dohozeni klienta, nic vic nic min… nez budes neco psat tak si najdi fakta 😉

   • ACABest :-D napsal:

    To rozhodně no, ty banky a pojišťovny sou vlastně taková charita:-) Vaše právo je zeptat se Vašeho „poradce“, nebo spíše zprostředkovatele, od koho dostane provize, zaručuje to ČNB, schválně, zeptejte se ho , třeba Vám i řekne pravdu ;-))

   • OVB braindeads napsal:

    aha, a ty banky a pojistovny to plati tem poradcum z ceho ? Z nadacniho fondu pro podporu financnich poradcu a manazeru cerstve vyskolenych v oboru kuchar ? Byt tebou si ty fakta nejdrive sam prectu, pokud te to na ucnaku naucili.

 12. personalista napsal:

  Dobrému finančnímu poradci by mělo záležet hlavně na klientech, ne na výši provize. Uspěch v byznysu není prodat tu nejdražší pojistku, ale mít co nejvíc SPOKOJENÝCH klientů! Je to tak?

  • EFááák se spokojenými lidmi po celé republice napsal:

   Opravdu je to tak. V OVB, se Vám snaží vnutit tu nejdražší pojistku, aby měli co největší provizi. EF nabízí tu nejlevnější a nejvýhodnější pro klienta, aby měli co nejvíce spokojených klientů, protože v tom je to kouzlo úspěchu. Nechci nikomu vnucovat EF, jen říkám jaký je jen jeden z mnoha rozdílů mezi OVB a EF.

   • hombré napsal:

    Rád bych znal konkrétní statistiky demografické, hlavně věkové struktury těch spokojených klientů… kolik z nich má tu nejlevnější pojistku uzavřenou bez té paskvilní smlouvy o spolupráci, nebo jak se to teď jmenuje… to se pak člověk lehce zafixuje, aby smlouvu platil, když by jinak byl tvrdě sankcionován, že 🙂

   • aha napsal:

    Viděl jste nekdy tabulky provizi pri uzavirani smluv s klientem??? Když vezmu například jen pojištění, ať ho uzavřu s jakoukoliv FS mám vzdy uplně stejne provize, maximalni odlisna suma se pocita na halere. Co se tohoto tyce, pak FP z OVB nema duvod nekoho obirat, protoze dostane u vsech stejne!

   • OVB-r1 napsal:

    Je docela vtipné tu číst ty nesmysly… že OVB podepisuje nejdražší smlouvy??? Vždy klientovi udělám několik nabídek od různých společností a nechám ho ať vybere pro svou potřebu ten nejlepší…

    • ČNB napsal:

     OVB symbolizuje nejhorší distribuci v České republice. Na žádnou jinou společnost nepřichází tolik stížností a trestních oznámení. Řádově! ČNB je jimi doslova zavalena. Nejhorší jsou ti mladí spolupracovníci 18-21 let, kteří neví nic o financích a finančních produktech. Ale mají hlad, energii a strach ze svých nadřízených. OVB je zločinecká organizace, pan Zoubek, Knapp a Váleš patří do vězení, protože vědomě uvádějí klienty v omyl. Je to trestný čin, nejpozději v roce 2013 budou v teplákách.

     • Štork napsal:

      No, Štorkovi se tam stále daří. pohodových 8.000 BJ na 28 smlouvách za měsíc je standard a hypotékami se on skutečně nezabývá. ČNB je však stále v klidu a pohodě a všem to krásně prochází.

      a ten věk si opravte. jsou tam i lidé ve věku 16 a 17 let, kteří to píší na rodiče.

      • ČNB napsal:

       Víte, já jsem z 588. Problém je, že lidi od kolegyně Kolmanové mají pro OVB slabost, nevím proč, snad jsou klienti. Přehlížejí ty problémy až hrůza a hojí se na Partners. Paní Kolmanová je prý na výplatnici OVB, nevím, nemám pro to důkazy. Leč – to co dělají vypovídá za vše. Singer to rád přikrývá, Hájková kdysi taky, chápete to?

 13. OVBák napsal:

  Na to že jste sem psal skoro každou půl hodinu, tak už nemáte slov, pane Hanzle. Že by silná slova?

 14. MHMO napsal:

  Tak je po „výročním zasedání“ managerských OVBáků, takže pane Hanzle, jak to dopadlo ???

 15. Bc. Oldřich Beránek, oblastní vedoucí OVB napsal:

  To není diskuze o Uzlovi, ale o celém trhu. A jak teda řeší kontrolu a potrestání zlatokopů ostatní společnosti? Jak je teda možné, že 90% poradců BC napálí klientovi 4 životní pojištění a vše je OK? Všichni fungují aniž by někdo něco řešil. A krásně jste uvedl, že je irelevantní to, že v OVB jsou dobří poradci. Věřte mi, že je jich tam spousta …ale to vlastně nikoho nezajímá…tady na této diskuzi se bude prostě jenom pomlouvat…..
  Chtěl bych vědět pravý význam toho všeho…. Buď se tady sešlo 20 don Juanu, kteří chtějí spasit svět a nebo je to za nějakým účelem…..že by zase někoho přetáhnout?!?
  Po dvou telefonátech od partnerů a jednom z fincentra za posledních 14 dní se zajímavou pracovní nabídkou na tom asi něco bude, co?

  A stydět se podepsat pod svůj výrok svědčí o Vaší inteligenci. Nechtěl jsem se do nikoho navážet, ale jste jak malí kluci, kteří rozbili okno a bojí se přiznat kdo to provedl…. A mě to jen ujistilo v tom, že zapojovat se do podobných diskuzí, je opravdová ztráta času, kterou raději poskytnu svému klientovi, spolupracovníkovi a nebo mému vzdělání.

  Nejčastěji diskutujícím pánům přeji více práce, aby mohli dělat něco prospěšného a diskutujícím jenž se podepíší jako….bývalý OVB, poradce a podobné bomby přeji víc odvahy…;)

  • poradce napsal:

   Napsat, že 90% poradců BC napálí 4 životní pojištění, je velmi jednoduché. Vezměte jednoho takového konkrétního klienta se zjevně nesmyslsným portfoliem a pošlete ho, ať si jde na své portfolio stěžovat na centrálu BC. Pak budeme moci porovnávat přístup pana Uzla a ostatních firem k řešení stížností. Jinak je to opravdu o ničem.

  • Lubo Hrdlovic napsal:

   Zdravim,

   teda musim uznat, ze v CR ste v jednej veci o dost dalej ako SVK. a sice, ze vychadza daleko viac clankou a negativnych nazorov na zle poradenstvo oproti tomu ako je to na SVK. Je sice pravda, ze po precitani vsetkych nazorov je napr. mne proti gustu reakcia/ie pana Hanzla, lebo mi to uz pripada trochu ako reakcie fanatika niekde v moslimskych krajinach na USA, na druhej strane pokial sa maju veci pohnut, je treba aby v “ prvej lajne“ stali prave takýto ludia.
   Ja niesom poradca, ale poznam pomerne doverne situaciu maklerskych spolocnosti na SR,ci uz priamo cez ich hlavnych predstavitelov, alebo vramci vlastných pracovných stretnuti napr. s poistovnami, bankami, leasingovkami a pod. aby som bol konkretnejsi pohybujem sa v oblasti spravy pohladavok a nasou klientelou su prave spomenute institucie. Treba povedat ze aj u nas v SR sa nachadzaju ludia typu ŠTORK, ibaze o nich nikto nepise, toboz uz nikto si nevie predstavit ake neskutocne sumy mozu niektori poradcovia dlhovať na stornoproviziach. casto krat sa tieto ciastky pohybuju v milionoch SKK.
   A nieje to len problem OVB, ale celeho poradenstva, kde najst skutocne slusneho cloveka je casto takmer nemoze. Ale niet sa comu divit, ved ako aj moze uplne obycajny clovek s priemernym vzdelanim odhadnut ktory poradca je a ktory nieje dobry,vzdelany, má prehľad??
   U nas dostavam na negativny nazor na poradenstvo OVB v poslednej dobe vzdy rovnaku reakciu typu: vzdy sa najde cierna ovca vo firme a je to o ludoch, klient musi hladat dobreho poradcu. osobne si myslim , ze by bolo fajn keby sa v tom obrovskom stade obcas nasla aj biela ovca.

  • Martina napsal:

   Dobry den Pan Beranek

   maximalne suhlasim s Vasim nazorom som klientka OVB maximalne spokojna, nakolko mi v ziadnej banke nechceli dat uver, vraj ze som Slovenka. Nikoho nezaujimalo ze mam dostatok financii v hotovosti a dobru pracu. Nakoniec som dostala kontakt na Brnensku pobocku OVB a do mesiaca som mala byt. Som rada ze mame kde s priatelom byvat, a na OVB obidvaja nedame dopustit. Ked treba tak nasa poradkyna za nas vsetko vzdy vybavi. Je pre nas na telefonone non stop a aj cez vikendy, ked su banky zatvorene. Schodzky mavame vzdy po 18.00 lebo skorej sa z prace nedostaneme, ale to nikoho nezaujima ze ked idete do banky musite si brat 1/2 dna volno aby Vam nieco vybavili. Niekedy je treba ist aj 3 krat lebo pani za prepazkou zabudla nieco povedat pri minulej navsteve. Odkedy mame financnu poradkynu riesi vsetko za nas, co nam usetri vela casu a 1/2 dna dovolenky mozme venovat prirode, rodine, vyletu ….
   Rada budem ak citajuci zoberu v potaz, ze financni poradci pracuju non stop a ze ich zivot je obrateni naruby. Malokedy maju dovolenku a taktiez nemaju padla v 15:00 ako niektori ludia ked im skonci sichta.

   Prajem vela uspechov aj nadalej a drzim Vam paste.

   Martina

   • Václav Valášek napsal:

    :)) Vy jste opravdu vtipná. Že bráníte svoji firmu – v pořádku. Že se u toho převlékáte do kůže klientky – trapné. To jsou pořád ty samé fráze dokola. Vždy když tady sem vleze nějaký poradce výsledků a půdy pod nohama, tak tu slintá takové žvejky. Pošlu vám odkazy na podobně trapné příspěvky, ať si při svém dalším výstupu dáte pozor…
    Jiná možnost je podepsat se a mluvit za sebe. Nikdo Vám hlavu neutrhne…

   • anna napsal:

    hezky den, mohla byste me napsat na ni kontakt na muj mejl annamalatova@yahoo.co.uk,protoze ja s volksbankou mam opacnou zkusennost, mozna urednice si potrebovala vyridit soukrome hovory na bance.., potrebuji uver, vydelam vcelku dost a i usetrim, pracuji v uk a presto na smluv.schuzku pani neprisla poslali me za jinou ta si telefonovala soukr.hovory a vadila jsem klikla jen jednou do pc adresa a rekla me naklady na zivot v uk jsou 44 tisic, jste patnact tisic v minusu,nepujcime vam nic, pritom jsem schopna splacet dost, mam staly job dva roky a levne bydleni.., proto jestli mate kontakt na ok pani ve OVB tak budu za nej vdecna..diky moc..

 16. Bc. Oldřich Beránek, oblastní vedoucí OVB napsal:

  Standardně se těchto diskuzí neúčastním, ale tohle mi opravdu nedá. Já v OVB pracuji 3 roky a můžu říct, že jsem spokojený a OVB není mou první zkušeností z prací na fin.trhu. A za svůj tým můžu dát ruku do ohně.
  Pánové co nemají nic jiného na práci než sedět u pc a prohlašovat tady svoje někdy opravdu luxusní názory, by si měli uvědomit, že poškozují sami sebe a všechny poradce paušálně……Mohli bychom dlouze spekulovat o kvalitách jednotlivých firem Broker Consulting a jejich OK plány- klient si od svého poradce odnese kžp od České spořitelny, ižp od ING, ČPP a ČS a jako bonus dostane kreditku (mohu doložit u velké spousty klientů kteří se s touto společností setkali), tak to je asi poradenství jako fík a nikdo k tomu neřekne ani popel. To, že pracovnice bankovních přepážek podávají milné informace za účelem uzavření obchodu je asi také v pořádku. Praktiky lidí z Fincentra, nebo jednotlivé obchodní zástupce jednotlivých pojišťoven, bank, atd. komentovat raději nebudu a o tom tady také nepadne ani slovo.
  Jednotlivým pánům bych vřele doporučil, aby si udělali pořádek ve svých společnostech pokud chtějí někoho napravovat a pokud chtějí bojovat za vyšší kvality na finančním trhu, tak to dělejte paušálně a napravujte všechny a nešijte pouze do jedné společnosti, když je to jen kapka v moři!!!!!!!! Zvlášť pokud tady hodláte rozebírat OVB a bavíte se pořád dokola pouze o Štorkovi.
  Chtěl jsem sem napsat i nějaký komentář k panu Hanzlovi, ale myslím, že si každý udělá obrázek sám. Nevím, jestli by někdo kdo má co na práci sem dával skoro každou hodinu nějaký komentář?:)

  A POSLEDNÍ VĚC PRO HRDINY CO TADY VYPOUŠTÍ HRDINSKÉ VÝROKY….ZKUSTE SE POD SVOJE VÝROKY PODEPSAT CELÝM JMÉNEM A UVEŘEJNĚTE SPOLEČNOST, KTEROU ZASTUPUJETE…..

  • poradce napsal:

   Milý kolego, zřejmě jste si nevšiml, že je to právě a jen pan Uzel z OVB, kdo otevřeně odmítl řešit zlatokopa v řadách OVB! Tím se OVB odlišila od všech ostatních na trhu. Tato diskuse není o OVB ani o Štorkovi, ta je o přístupu pana Uzla! Obhajovat slušné lidi z OVB je proto irelevantní, je třeba řešit přístup pana Uzla a jeho naprosto neobratné kroky, kterými poškozuje nejen OVB ale celý trh finančního poradenství.

   • Konspirace napsal:

    ..nedávno podobné sr…y řešil exGardavský – výsledek je polorozvrácená ovbČR a pořádně našláplá nová fa.Partners a ani Fincetráci nepřišli zkrátka..
    ..dnes podobné sr…y řešil asi exUzel – výsledkem bude posílení a to velmi razantní posílení Panterů a Fiňáků..
    Je li v čele takovéto firmy „čehůn“, tak to vždy zavání úplatkem a velmi velmi propracovaným plánem ..zisky konkurence OVB rychle rostou a jsou saaakra veliké,takže bych se nedivil,kdyby se herr Uzel nezamylsel nad „rentiérem“..

    Udělat „chybu s nevratnými následky“ ve správný čas je sice lidské,ale dá se jí napomoci – viz Gardavského zablokování provizí-ejhle chybka startující(urychlující) odchod části OVB..

    • ófaubák napsal:

     Nenechte se mýlit, pane kolego, Uzel klame jménem – Němec každým coulem – české nemá ani myšlení, ani vystupování (a jazyk taky moc ne :-)).

    • poradce napsal:

     Mimochodem – odchod Lukeše neměl nic společného s řešením stížností Gardavským – šlo o důsledek dlouhodobě výrazně nevyváženého poměru mezi provizemi ponechávanými centrále a službami poradcům, které za těch 40% z provizí centrála poskytovala a poskytuje.

     • insider napsal:

      Je dnes až s podivem, že OVB zrekrutuje nováčky, kteří začínají naprosto ztrátově. Těch 2.5 euro za bj je zárukou tučné meziprovize pro „ředitele“a za „pokrácení nákladů“ za ta první školení, respektive výplachy. Myslel jsem si, že ta věčně se opakující strategie vedoucího „v prvním měsící nadělat IŽP za co nejvyšší měsíční platbu pro celou rodinu nováčka“ je mediálně notoricky známá, ale asi jsem byl moc velký optimista.

 17. Musil Lukáš napsal:

  Dobrý den, nemohu zůstat pasivní, když zde čtu všechny tyto příspěvky. Pracuju pod hlavičkou OVB 4 rokem, a ač jsem ještě mladý, tak toto povolání se pro mě určitě stalo do jisté míry posláním. Měl jsem možnost poznat a setkat se s mnoha poradci i jejich prací a z ohledem na to vím, že jsou poradci, kteří myslí na dobro klienta někdy více a někdy méně. Nebudu zde vypisovat kolik špatných smluv jsem již zrušil nebo přepracoval, ale málo jich nebylo. Více méně chci říci, že jsou lidé, kteří chtějí prací poradců rychle zbohatnou a nezajímá je, že lidé se na ně budou již celý život dívat přes prsty. Všichni víme, že práce s lidmi pod hlavičkou veškerých společnosti má být natolik eticky založená, aby nedocházelo k tomu co se současně děje a vytahuje. Jestli je to OVB, Fincentrum, Partners, Česká pojišťovna nebo Kooperativa nebo jiná finanční instituce, je jedno. Všude jsou lidé, kteří svojí prací mohou poškozovat klienty, pokud nemají dostatečně vysoký morální status. Ať si ale tito lidé šáhnou sami na své svědomí, i když pravda, že tito lidé jej často ani nemají. Já sám za sebe si vážím všech poradců, kteří pro klienty dělají první poslední a především opravdu na kvalitní úrovni a je mi jedno u jaké společnosti pracují. Vždycky tu bude někdo, kdo práci odvede dobře a klientovi pomůže nebo špatně a klienta poškodí. Jen doufám, že lidí, kteří tuto práci dělají špatně, začne hodně rychle ubývat. Je to veliký obchod, ale měli by se podporovat takový lidé a takové struktury, které za to opravdu stojí. Myslím, že to by si měli naši představitelé především uvědomit. Jinak Vás chci všechny pozdravit a popřát Vám mnoho zdaru. Pokud byste chtěli někdo reagovat na můj příspěvek prosím na můj osobní mail: musillukas@centrum.cz

  • poradce napsal:

   Máte naprostou pravdu. Celý problém je v tom, že současné vedení OVB vyslalo jasný signál, že zlatokopy ve svých řadách řešit nehodlá, naopak je odměňuje jako nejlepší „prodejce“. Nebýt tohoto krátkozrakého přístupu pana Uzla, vše by bylo jinak. Nejde tedy vůbec o řadové poradce OVB (znám jich mnoho velmi slušných a kvalitních), ale o přístup současného vedení, jmenovitě pana Uzla.

 18. Václav Valášek napsal:

  Už vím, proč je důležité se podepisovat celým jménem. Dnes mám celé odpoledna až večer na brouzdání po netu a brzo jsem začal vynechávat příspěvky anonymů. Prostě 90% jsou bláboly patřící na novinky.cz a nehodlám je číst. Je pár známých anonymů a nicků, které stojí za přečtení, ale většina těch příspěvků jsou jsou texty začínající na na S, končící na račky…
  Apeluji: podepisujte se, pokud vaše myšlenka stojí za přečtení někým z podepsaných (kterým tu většinou píšete…)

 19. Jan Šimek napsal:

  Dobrý den!
  Zdravím český finančně-poradenský trh. Zejména zdravím majitele poradenských společností sdružených v AFIZ a USF. V zájmu udržení snesitelných podmínek na trhu se domnívám, že by se tyto osoby měly sejít a koordinovat se mnou další společný postup, který by vedl k dohodě s vedením české OVB na dobrovolném odškodnění mých 4 poškozených klientů. Klientů, kteří byli poškozeni, je však mnohem více. I když bude dosaženo klidu a dohody, není toto řešení systémové a neřeší základní problém na trhu: někteří zprostředkovatelé poradenstvím pouze maskují bezohledný prodej. Vedení jejich firem je hájí a vydává jejich práci za vzor. Přeji všem, aby si uvědomili, že pan Uzel představuje nebezpečí pro všechny. Bohužel si stále neuvědomuje, že blokováním jednání o odškodnění riskuje zájmy všech účastníků tohoto trhu. Prestiž si v populaci vybudujeme pouze když budememe slušní, proto musíme být skutečnými poradci a radit v zájmu klienta. A proto je obroda OVB tak nutná. Není přípustné, aby tak velká firma byla špatným příkladem práce pro klienty. Pokud skutečně začne plošná kampaň proti OVB, poškodí to úplně všechny firmy. Bude to nezvratné, pokud se přihlásí tisíce poškozených.

  • nováček u OVB napsal:

   Dobrý den pane Hanzle! Byl jsem před dvěma týdny na pohovoru u nějakého pana Valenty, což je asi manažér místní pobočky OVB a ten mi sděloval, že OVB je finančně poradenská společnost, která byla založena,aby chránila klienty před špatnými finančními institucemi (mluvil o ratingu). Náhodou jsem se dostal na tyto stránky při brouzdání po internetu a jsem šokovaný. Už jsem podepsal smlouvu o spolupráci. Můžu to ještě vzít zpět?

   • Jan Šimek napsal:

    Dobrý den!
    Obecně můžete odstoupit od jakékoliv smlouvy, před jejímž podpisem vám byly zamlčeny rozhodné skutečnosti. Já ovšem neznám kvalitu práce pana Valenty ani jej osobně a proto nemohu vědět, zda je to správný krok. Nebojuji proti všem poradcům OVB, ale jen proti vedení a špatné části OVB, které toto vedení toleruje. Bohužel jste nesprávně pochopil, že si přeji zničení celé OVB. Nemusí en bloc platit, že byste se dostal do nezdravé části. Pevně věřím, že více než polovina je slušná. Jsem přesvědčen, že alespoň 5% poradců je velmi kvalitních a možná 1% lepších, než jsem já sám. Já jen bráním své klienty a všechny takové kteří se cítí poškozeni a vyhledají mě. Doporučuji vyhledat právníka a vyčkávat do konce listopadu tohoto roku. Je velmi možné, že se OVB změní.

    • nováček u OVB napsal:

     Díky za odpověď.

     • Dostálová napsal:

      Jestli chceš dělat poradenství, tak hlavně nelez do žádné MLM sítě. Vyber si jednu solidní pojišťovnu,např. Kooperativu, smlouvu s nějakým PF (ING,Generali) a podílový fondy, třeba Conseq a oslov několik bank. Pokud budeš smlouvy rozumně nastavovat, nepoškodíš klienta a můžeš se klidně nazvat finančním poradcem.

      • Václav Valášek napsal:

       Achá chá, cha, cha, cha ,chá…
       paní Dostálová, vy jste vážně skvělá. Cukají mi ještě koutky a to píšu dvěma prsty, takže dost pomalu.
       Jakou přinesete klientovi přidanou hodnotu za to, že s vámi spolupracuje? Že mu ušetřite cestu do kooperativy na podepsání snubního pojištění? Kolik dokážete udělat jako samostatná osoba obrat nějaké instituci (i s tím, že vaše portfolio má od každé instituce jednu a PF pro jistotu dva, aby jste mohla převádět)? A protože pro každou s těch institucí je to 0,000..% obratu, tak mi povězte jak dokážete za klienta vystupovat v jeho zájmu (já to tedy jako jedinec nedokážu). „Pokud budeš smlouvy rozumně nastavovat…“ hmm, vy jste asi navštěvovala kurzy >Jak sama poznat co je opravdu optimální. A to bez konfrontace s názory jiných, možná zkušenějších< Prosím vás, dámo. I když to asi myslíte dobře, tak sama nedokážete víc. Založte si s.r.o. a v nějakém regionu se vypracujte počtem a obratem ať máte na pobočkách za klienty nějaké slovo, ale jinak tam chodíte s prosíkem stejně jako když tam klienta pošlete samotného... Ale pořád tam zůstává naprosto tragicky omezené portfolio. Mimochodem, kdy vás naposledy kooperativa pozvala do Alp nebo Los Angeles?

       • Dostálová napsal:

        pane Valášku, nevím pro jakou děláte instituci (asi jste OVBák, viďte), ale v základě mám za sjednané produkty daleko větší provize než Vy, který vykrmujete břuch pana Frahnerta a jiných v Kolíně. Vydělávám si sjednáváním i těch produtů za kterou Vy u OVB dostanete méně než ukrajinská myčka nádobí v té nejhorší pizzerii v Praze. Umíte třeba pojistit firmu??Umíte pojistit zodpovědnost, tak aby byl klient opravdu zajištěn?? Vy dokážete střelit jen IŽP 4BN a nalhat klientovi, že je to podílový fond Conseq, který je chráněn pojišťovnou proti úpadku.

        • Václav Valášek napsal:

         :))) Paní Dostálová, paní Dostálová… Pokud tu nejste poprvé, tak víte, že tu nejsem poprvé. Ale i kdyby jste tu byla dnes poprvé, tak zjistíte, odkud jsem nebo nejsem, stačí jen číst diskuzi a ne jen čekat na reakci na svůj příspěvek.
         K Vašemu textu se vyjádřím stručně, protože z vás mluví agrese a nátlak, které máte pravděpodobně zvyklé ze své komunikace s klientem.
         Chlubit se výší provize z produktu je ošemetné – víte proč má někdo víc a někdo míň?
         Pojistit firmu – a na co myslíte? Dokážete naopak vy udělat analýzu firemního cashflow, nebo jen sjednat flotilové POV-HAV a pojistku odpovědnosti na výkon činnosti firmy definované jako… s těmito vyjímkami…? „Umíte pojistit zodpovědnost, tak aby byl klient opravdu zajištěn“ – další otázka stejného charakteru jako předchozí. Koneckonců umím – protože mám zkoušky z pojišťovnictví! Mám patent na pojišťovnický rozum!!! Co vám mám na to odpovědět, jestli to máme v portfoliu? Ano, a vsadím své jediné boty od Baťy, že to zvládnu se stejnými podmínkami (aby byl dobře zajištěn) levneji než vy (to je ta přidaná hodnota pro klienta. Samozřejmě se ještě můžeme vsadit o to, kdo dostane vyšší provizi – ale na tomto poli vy určitě neztrácíte čas, že?). Co k tomu Consequ? Že by jste vytáhla nějaký svůj původní argument za který se stydíte a pokusila se někomu, jako v pohádce o Zlatovlásce, předat veslo? Já teda myslím, že vy máte s OVB nějaké společné kořeny. Mýlím se?

       • bývalý OVBák napsal:

        Dobrý večer pane Valášku, paní Dostálová je asi jednobarevná pojišťovačka, ale možná je profesionálka ve svém oboru. Když jste se zmínil o těch velkolepých cestách MLM molochů, vybavuje se mi to běsnění v loni v létě kvůli cestě do Itálie pořádanou Generali. Někteří kolegové chodili tehdy s Clever Investem od rána do večera do všech supermarketů v Plzni a prodávali ho jako speciální investiční účet s 8% ročním zhodnocení a lidé kupovali a kupovali.Nejhorší je to, že jsem opravdu viděl chlápka,co si koupil 10dkg gothaje, cigára a pár metrů od pokladny Clever Invest za litr měsíčně, aby si mohl za rok těch cigár koupit ještě víc.
        Já jsem ten trik chtěl též využít, ale nakonec zvítězilo svědomí a neudělal jsem to. A do Benátech jsem,holt, nejel.

        • Václav Valášek napsal:

         …asi nejel ani ten bídák co prodával Clevera v marketu, že?
         Nemyslel jsem to jako cíl snažení, ale jako jeho zpětnou vazbu od společností, že pro ně něco znamená…

         • bývalý OVB napsal:

          Pane Valášku, ten bídák, který prodal několik Clever Investů do Benátek opravdu jel. Jeho jméno at Vám sdělí pan Pixa.

          • Václav Valášek napsal:

           …a pohádka pokračuje tak, že ten člověk byl také v Benátkách naposledy, protože takto uzavřené smlouvy si klienti stejně neplatili a on neměl ani na chleba…

          • zaměstnanec Uniqy napsal:

           a co takhle smlouvy s roční platbou? Na to byl vždycky odborník pan Štork? V nejhorším případě storno jen poloviny provize a to až tak za rok a půl od uzavření smlouvy. V mezičase se dají penízky od okradeného klientíka pěkně točit:-):-)

          • Václav Valášek napsal:

           vidím, že máte přehled a tah na branku 🙂

          • habakuk napsal:

           Vidím, že nemůžete spát a otravujete zveřejňováním své nechápavosti.

       • David Horský napsal:

        Broker Trust vykazuje bezesporu vyšší kvalitu než MLM rádoby poradenské firmy, neboť tady pracuje poměrně vysoký počet nezávislých poradců, kteří chtějí dělat poradenství po svém,aniž by se museli zodpovídat svým nenažraným vedoucím z MLM struktur. Navíc Broker Trust je obecně oblíbenější makléřskou společností i u samotných produktových partnerů.

        • insider napsal:

         to je samozřejmě hloupost, protože broker trustu je naprosto ukradená kvalita či výstup pro klienta. stejně tak podepíše smlouvu s kýmkoliv. oblíbený u partnerů být může, protože je přeprodává produkty a to ty standardní a většinou se prodávají dobře ty nejvyšší.

         dále je to velmi drahá cesta – broker trust si vezme 20 %, firma si něco vezme a pak poradce či mezistupeň manažer.

         • Ondřej Záruba napsal:

          Každý se může napsat pod BT napřímo ne?Tak co řešíte?BT není poradenská společnost ale servisní.A po stránce servisu je nejdál.

          • insider napsal:

           to jste mimo. říkáte, že po stránce servisu je nejdál? a co znáte kromě Sophie a BT a možná OVB?

           znáte systémy a podporu, kterou poskytuje AWD či Partners?

           Upřímně BT je po stránce servisu lepší než OVB a možná Fincentrum a tím to končí. a za to si bere až příliš.

           dělejte závěry až na základě informací. Pro mě byl Broker Trust velkým zklamáním. Věřil jsem, že Zdeněk Sluka se odlišuje tím, že povídá jen to, jak to skutečně je, ale i on se neubránil velkého nadnášení skutečnosti a planým slibům.

          • Ondřej Záruba napsal:

           Asi máme jiná kritéria kvality servisu.Jestli se nepletu,tak BT má nejširší partnerské portfolio a škálu produktů,jež lze využívat.

           V BT výborně funguje třeba systém partnerských školení.

           V Partners jsou možná dál způsobem vyplácení provizí po technické stránce,což je také důležité.

          • insider napsal:

           tak to skutečně máme jiná kritéria. 🙂 toto není servis

          • David Horský napsal:

           Nezlobte se, ale připadáte mi,insidere, jak vzteklý ratlík. Do Broker Trustu vstupují zpravidla zkušení poradci, kteří se na trhu orientují a chtějí být opravdu nezávislými.Jednak nestojí o permanentní buzeraci svých nadřízených ve strukturálních firmách (nemyslím tím jen OVB, Fincentrum ani AWD)a za druhé využívají BT opravdu jen jako velkoobchod s finančními produkty a poradenství si dělají výhradně podle svého.Je tedy daleko větší pravděpodobnost, že to bude někdo, kdo chce odvádět kvalitu a proto chce být plně nezávislý a hlavně si vytvářet svou VLASTNÍ dobrou pověst.
           To, že si BT vezme 20%, není zas tak moc. OVB a AWD si bere 40%, a pokud jde o Partners, tak si myslím, že vzhledem k jejich MLM povaze, dostane koncový poradce také výrazně méně bez ohledu na výši marže pro centrálu.Prostě MLM firmy tlačí na to, aby ovečky hlavně vytvářely strukturky, samostatný byť i kvalitní poradce není prioritou.
           U BT má poradce naprosto volné ruce při práci s klientem, může praktikovat placené poradenství, aniž by mu do toho kdokoliv žvanil a vyhrožoval milionovými pokutami. Kdyby toto věděli nováčci na finančním trhu, nikdy by do žádného MLM nelezli.

          • insider napsal:

           nemyslím, že jsem vzteklý. jen jste dle mého názoru úplně mimo. nemyslím si a z vlastní zkušenosti vím, že do BT skutečně nevstupují zpravidla zkušení poradci. ale BT je prostě velkoobchod a to velmi drahý vzhledem k službě, kterou poskytuje. Kde není konkurence, není rozumná cena.

           jsem přesvědčen, že většinu produkce BT dělají menší či střední firmy, které si většinou vyberou jen jednu skupinu produktů, kde marže BT bude 10 – 20 % a ta firma si nechá dalších 20 – 50 %, pokud chce investovat a teprve pak dostane něco poradce, pokud tam není aspoň jeden manažer, což bývá. Podívejte se například na Top Consultant.

           v každém případě není možné mluvit o finančním plánováním a kvalitě. Zase to bude jen o lidech a jsem přesvědčen, že i v OVB je výrazně více finančních poradců než „pod BT“.

           Ale BT je velkoobchod – je mu to ukradený a to i to, zda budete úspěšný a vyděláte si.

           prostě jen nemáte informace.

          • Martin K. napsal:

           Insidere! Pohybuju se v oblasti finančního poradenství téměř 7 let a s BT spolupracuju více než 4 roky, takže z Vašich pohádek nejsem moc dojat.Věřte, že pokud bych byl klientem, tak bych se raději sešel s poradci Top Consultantu popřípadě Sophia Finance. Vidím, že i PFLP dokáží pěkně vyplachovat.

          • insider napsal:

           nemyslím, že jsem vypláchlý. vypláchlý znamená zavírat oči před dalšími možnostmi, což já nedělám a naopak mám dostatek informací k další cestám a společnostem.

           Myslím, že „vypláchlý“ jste spíše Vy, protože zatím jen něco tvrdíte, ale bez vysvětlení či podložení.

           ale nechme toho naše názory na finanční poradenství se liší a tam prosím skončeme.

          • Horský napsal:

           Nechci se do toho vměšovat, ale vypadá to, že máte asi se Slukou nějaký osobní problém. Nedokážu si totiž jinak vysvětlit obsah vašich řádek.

          • insider napsal:

           To v žádném případě. Pana Sluky si velmi vážím a považuji ho za jednu z nejvýznamnějších osobností našeho trhu. Navíc je to vizionář a férovej borec.

           jen prostě nesouhlasím s těmi tvrzeními tady a nemyslím si, že Broker Trust dává tak dobré služby, už vůbec ne kvalitní produkty a bere si za to více než je potřeba. to je vše. a také si nemyslím, že to je cesta k úspěchu.

           nechme toho. asi založím broker pool a ukáži, jak na to.

           ale lidi využívající broker pool stejně nebudou skutečně úspěšní. nemohou a nikdy nepochopí proč. ale aspoň budou mít dobrou obživu.

          • Horský napsal:

           Je to asi věc názoru. Já zase osobně nepovažuji MLM systém za nejvhodnější platformu pro finanční poradenství. Přitom se nechci nijak navážet do Partners. Názorově jsem blízký spíše panu Zachrdlovi, který zde dříve publikoval a je škoda, že ho není již vidět.

          • Martin.K napsal:

           Co tím myslíte? V čem byl zklamáním? To potřebujete vedení za ručičku od svých vedoucích?? Já spolupracuju s BT přes dva roky a nemůžu si absolutně stěžovat. Provize nesrovnatelně vyšší, než jsem měl v OVB. Naprosta svoboda, která mi v OVB chyběla a hlavně – garance klientského kmene!! Neříkejte, že u Vás v PFLP máte lepší podmínky. Vždyť nejste nic jiného než MLM (možná z trochu lidskou tváří).
           Broker Trust nepotřebuje poradce nějak zvlášť lanařit. Poradci si ho vyhledají sami.

          • insider napsal:

           když už jste u PFLP, tak tam je klientský kmen garantován také. a ano jsem přesvědčen, že v PFLP jsou podmínky nesrovnatelné.

      • Ondřej Záruba napsal:

       Spíš bych řekl,že velmi snadné řešení se jmenuje Brokertrust.

    • Lubo Hrdlovič napsal:

     ….a možná 1% lepších, než jsem já sám….

     Pane Hanzl, neprehánate to trochu stým aky ste super, najlepsi na svete?? niesom poradca ale ako klient neviem ci by som chcel aby moj poradca mal takéto EGO a vlastne predstavi o sebe. Skor si myslim ze je to trapne ako ste sa teraz odprezentivali.
     Z vasich prispevkov ide dost o prejav akehosi fanatizmu co je min premn adost odpudzujuce.

     ale samozrejme s myslienkou ktora sa tu prebrea, teda s nekorektnostou niektorych poradcov OVB suhlasim v plnej miere!

  • Jan Majer napsal:

   Pavle, tohle celé nepříliš pozorně sleduju, stejně jako ostatní lidé, které chceš vyburcovat k akci. Držíme se stranou, protože do téhle diskuse na nejde vstoupit a nezasvinit se při tom. Mnozí to nejspíš vidí podobně jako já – ačkoli se v kauze Štork shodneme, s tvým postupem nesouhlasím.

   Za vyšší kvalitou poradenství a za eliminaci zlodějin jdeme dlouhé roky. A je to dřina. Publikujeme osvětové články v předních médiích, trávíme svůj volný čas jednáním s lidmi stejných zájmů (AFIZ, USF), měníme zavedené pořádky na úkor vlastního zisku. Výsledek? Kupříkladu OVB už není v partě – kvůli neschopnosti rozloučit se se spolupracovníkem, za kterého by se jinde propadli hanbou.

   Funguje to. Profese finančních poradců získává respekt. Organizovat dnes nespokojené klienty a hecovat je ke zveřejňování špatných zkušeností může v nezamýšleném efektu uškodit víc než Štork, nad kterým se díky společným snahám pomalu ale jistě zavírá propadliště dějin.

   Mluvíš neustále o tom, že je potřeba, aby osobnosti finančního trhu začaly budovat lepší image finančních poradců. Prosím Martina Nejedlého, aby ti začal posílat monitoring tisku (u nás chodí všem manažerům). Zjistíš, že denně vychází pět až deset článků z per finančních poradců z různých společností. Redakce předních deníků, časopisů i televizních stanic si spolupráce s nimi považují, finanční poradce berou jako spolehlivé profesionály. A média jsou brána k veřejnosti.

   Pavle, zkus mi prosím vyargumentovat, k čemu dobrému může vést to, čím hrozíš – že vyvoláš kampaň, která bude pojem finanční poradce propírat v těch nejhorších souvislostech.

   • Jan Šimek napsal:

    Honzo, chápu smysl tvého textu. Ale nerozumím tomu, že právě ty, zkušený ekonomický novinář, nerozumíš podstatě. Moji klienti moc dobře vědí, že bez mediálního tlaku neuspějí rychle a účinně. Nechtějí se zařadit ke skupině těch, kdo budou jen nekonečně dlouho čekat na průběh roztříštěných soudních sporů. Musí být vedle toho naprosto zřejmé, že poradenské firmy sdružené v AFIZ a USF prostě nedovolí, aby se OVB vysmívala poškozeným a byla bez kontroly.

    Co když vznikne více klientských občanských sdružení? Já nad nimi už nebudu mít kontrolu. Ale pan Uzel se zjevně nebojí. Proto buď tlak poroste a on ustoupí, nebo bude vyměněn za pragmatika.
    Bezzubých článků již bylo napsáno dost. Pokud odmítáš přiznat, že jedinou skutečnou silou, kterou klienti mají, je veřejné pravdivé slovo, pak se obávám, že v tobě vítězí snaha hájit krátkodobé zájmy Partners nad zájmy všech klientů. Pokud chcete být jednička, musíte mít osobnosti, které se přidají k prosazení spravedlnosti. Proto by měla vzniknout též fronta všech, kdo si nepřejí mediální válku a společně zatlačí na změnu myšlení české OVB. Ještě je čas jednat, ale zatím OVB jednat nechce. Já se rád vrátím ke své práci, pokud zvítězí zdravý rozum a OVB se obrodí.

    • Jan Majer napsal:

     Pan Uzel se bojí, ale peníze nikomu dát nemůže, jestli je podstatou tohle. A nebude se ani nikomu omlouvat. Víme to všichni, má to souvislost i s Helvagem. Vedení sedí v Německu a není pragmatické. (A Pavle, Partners do toho, moc prosím, netahej.)

     • Jan Šimek napsal:

      Chápu co píšeš, Honzo. Je tedy třeba, aby se začalo bát vedení v Německu. Je třeba, aby pocítilo, že jde o miliardy budoucích zisků.

     • Ondřej Záruba napsal:

      Omlovám se,že se pletu do vašeho dialogu pánové..

      Masívní kampaň propírající negativně povolání finančního poradce by uškodila zejména těm společnostem,které mají největší množství poradců ve svých řadách,takže Partners mj. by byli jistě mezi těmi nejvíce poškozenými touto kampaní.Z toho důvodu je Váš postoj zcela logický a z lidského hlediska ho dokážu pochopit.Možná,že by pro Vás dokonce bylo levnější odškodnit cizí klienty za hříchy spáchané konkurencí než spustit antikampaň.

  • BL z ředitelství Šafra napsal:

   Pavle, moji spolupracovníci i já jsme připravení ke 31.12.2008 odejít, pokud se pan Uzel konkrétně nevysloví k vašim návrhům. Podporujeme Vás! Nejsme stádo nedouků a špatná pověst OVB nám dost komplikuje získávání spolupracovníků. Na Plzensku je slovo „OVB“ skoro jak nadávka.

   • Jan Šimek napsal:

    Kolik vás je?

   • Václav Valášek napsal:

    Bohužel jsem slyšel dost podobné názory, jenom že na finanční poradnství jako takové právě vlivem setkání s OVB. Plzeň je znechucená tímto oborem. Je tam velký potenciál stejně jako práce na nápravě pojmu našeho oboru po letech kralování LD Žemličky a spol.

   • Kolega od Šafra napsal:

    Tak Šafrovi moc lidí nezůstane, zeptejte se ho, proč dovolil, aby mé bývalé vedoucí rozbil RD Horák tým a věnoval ho BD Votrubovi. Moc zajímavé.

    • Rko z Českých Budějovic (RD Horák) napsal:

     mohl by jste blíže specifikovat, komu Pavel Horák rozbil tým ve prospěch pana Votruby? Měl jsem za to, že pan Jan Votruba platí za etického navíc profesionálně erudovaného poradce a to samé jsem si myslel o panu Horákovi. Děkuji za odpověď.Omlouvám se, že neuvedu své jméno.

     • Kolega od Šafra napsal:

      Všichni od Šafra ví, o kom se mluví. Většina lidí to odsoudila, ale bojí se, že je potká totéž a zmíněná BL asi o boj nestojí, jinak by se bránila sama. Nám se to nelíbí, ale pokud sama poškozená nevystoupí, nic se zřejmě nestane.

      • Rko od Horákovců napsal:

       jde o paní Ludvíkovou? Neslyšel jsem zrovna, že by hodlala se svým týmem odejít.

       • Kolega od Šafra napsal:

        Tak třeba je to fáma, možná se p. Horák omluvil a vrátil jí tým. Ale její bývalý R tvrdí, že všichni končí a jmenoval přímo Votrubu, který jeho osobně lákal do svého týmu a přemlouval ho, že u ní nemá šanci, protože jí Horák pěkně zatopí. Naštěstí je můj BL rovný chlap.

    • kolega z LD Slezáková napsal:

     Pana Votrubu znám z vyprávění, nejde o nějaký žvást?? Jako poradce má velice dobrou pověst a slyšel jsem, že je autorem tiskopisu „finanční analýzy“.

   • OVB napsal:

    Magdo zabal to už, jsi trapná…

  • habakuk napsal:

   Tak Top poradce jo? 🙂

 20. Václav Valášek napsal:

  Dobrý den všem,
  chtěl bych pozvzbudit všechny kteří právě zvažují odchod od struktury nebo dokonce s ní. Už jste mohli být svědky odchodů jednotlivců, vedení i celých ředitelství od svých chlebodárců. Není v tom žádná věda. Pokud máte rezervu tak na dva měsíce na přežití, tak v pohodě opustíte společnost a přejdete k jiné. Klientům zavoláte, že možná je bude centrála kontaktovat, že jste odešli. Ale ať nemají strach, portfolio i vy zůstávate – jen máte jiné logo na vizitce.
  S konkurenční doložkou, která je většinou neplatná vám ochotně poradí vedení a právník nové společnosti.
  No tak, na co ještě čekáte…?

  • ovbák napsal:

   Ono je trochu paradoxní, že mi volají sami klienti a chtějí, abych přešel někam jinam. Ani jsem nikdy netušil, že tento server má tak velký vliv. Prostě pan Uzel bude mít na FKT co vysvětlovat. Naše BDéčko udělalo seznam poradců, kteří na FKT pojedou a kteří ne. Já bohužel nejedu. Nechtěl jsem si tu podívanou nechat ujít, ale mám smůlu. Držím pěstě všem kolegům, kteří případně na FKT aktivně proti uzlikovi vystoupí!

   • Václav Valášek napsal:

    Víte, já byl za svých časů v OVB na dvou FKT – tam není vůbec prostor k vyjádření. To jedině při oceňování nejúspěšnějších na pódiu Liboru Boučkovi sebrat mikrofon. A to by bylo dost „hustý“!!!
    Stejně se tam separují ti od BD nahoru – VIP salónky (kaviár, krevetky, pravé šampaňské) a ti ostatní (řízek s kaší, chlebíčky, RC kola).
    Tam se nic pořádného nestane.
    Ale připomíná mi to starou čínskou moudrost o tom, jak stojí na louce jeden starý mohutný strom. Ten strom za dobu co zde roste ustál mnoho bouří, vychřic, povodní. Ovšem žádná z těchto obrovkých vnějších sil ho nezlomila. Dnes už tam ten strom nestojí. Co ho porazilo? Úplně malí broučci. Hlodali a hlodali…

 21. AlcorFX napsal:

  Dobry vecer vsem.

  Po dlouhe dobe jsem zabrousil na stranky investujeme.cz a zaujal me titul tohoto clanku. Co se tyce pana Uzla, tak nemuzu soudit. Ale na minulem FTK se do nej vkladaly velke nadeje? Hmm. V OVB jsem byl jen chvilku pod vedenim pana Podolaka :). A musim rici, ze je mi lito nekterych mych byvalych kolegu, kteri to delali poctive. Nezavidim jim tuto situaci. Ahoj Petre a oba Pavlove.

  Co se tyce prodavani IZP, tak Partners by si meli take udelat poradek ve svych radach… Dnes byl za mnou bratranec a prisel s nejakou smlouvou, kterou mu zpracoval jeden jeho znamy z Partners. No a svete div se bylo to izp:-D. Samozrejme pro jeho potreby bylo nejlepsi rizikovka+fondy – levnejsi fee + vyssi vynos;)

  Ted jeden dotazek. Chtel bych se domluvit s nejakym kvalitnim poradcem, ktery dobre rozumi trhu s fondy, na schuzce. Je mi jedno, z ktere spolecnosti, jde mi o jeho znalosti trhu. Pokud mate nekdo zajem, tak prosim napiste na AlcorFX@gmail.com. Diky.

  Petr Placatka

  • Max napsal:

   Ale ale, pane Placatko. Hezky jste se popasíroval s tím jak ukázat prstem na Partners. Ale nějak mi tu chybějí čísla a zdůvodnění…
   Takhle jste vlastně nic nenapsal, jen udělal reklamu 🙂

   • PB napsal:

    Je to podobné panu Uzlovi, který všude tvrdí, jak jsou v Partners vynervovaný ze zářijového propadu produkce, přičemž Partners měli v tomto měsíci naopak rekordní výsledek a obratem výrazně překonali OVB, která již rok stagnuje. Proti pomluvám však není obrany.

  • Adam napsal:

   Nevim jestli ze sebe jenom delate pitomce nebo si opravdu nevidite do pusy… O zprostredkovateli resp. poradci nevypovida to jestli uzavrel s klientem IZP nebo rizikovku+opf ale to jakym zpusobem nastavuje smlouvy a jak sklada portfolio. Kazda smlouva se da zprasit a bouchaci je zprasit umeji to teda jo. Ferovy zprostredkovatel umi nastavovat i IZP tak aby ho vyuzil na maximum a nedoloval klientovi v penezence. To ze bratranec ma od P4FL IZP z nich hned nedela gaunery nebo bouchace IZPcek. Co kdyby jste se prvni podival poradne do Partnerackych statistik produkce a teprv potom tady sdelil svoje stanovisko? Partners patri k tomu malemu poctu spolecnosti kde nabouchnute IZP pres centralu neprojde. Pokud jste presvedcen o opaku tak uvedomte oddeleni reklamaci, u P4LF to narozdil od nekterych modrych panu lezet nenechaji.

 22. Petr Stuchlík, Fincentrum napsal:

  Vážení spolupracovníci, kolegové, konkurenti,

  Společnost Fincentrum plně stojí za rozhodnutím etického výboru AFIZ o podmínečném vyloučení společnosti OVB, přičemž lituje, že se věci posunuly tak daleko. Stížnosti kolem Lukáše Štorka na AFIZ přicházely již mnoho měsíců či spíše let. Postojům nového vedení OVB v této věci nerozumím.

  Pavel Hanzl, zkušený poradce naší společnosti, bojuje za práva svých klientů, které zmíněný poradce OVB svou činností objektivně poškodil. Jeho boj je úporný a zarputilý, z pohledu klientů zřejmě to nejlepší, co pro ně může udělat. Nicméně v této souvislosti musím připomenout, že jeho aktivity nijak nereprezentují oficiální postoje společnosti Fincentrum, nejsou s vedením společnosti nijak koordinovány ani en bloc schvalovány. Jsou spravedlivým bojem poradce za práva svých klientů, nic víc, nic míň.

  V každé velké poradenské společnosti se najdou poradci výborní, průměrní, špatní i ti se zločineckým smýšlením. To je statistika. Důležité je, jak se k těm špatným a zločinným staví centrály společností. Zde vzniká rozdíl mezi poradenskou a prodejní organizací.

  Přeji všem dobrým poradcům OVB hodně sil,

  Petr Stuchlík, Fincentrum a.s.

  • Jan Šimek napsal:

   Tímto oznamuji předsedovi představenstva OVB Allfinanz ČR, a.s., panu Pavlu Uzlovi následující:
   Před několika minutami jsem panu Petru Stuchlíkovi, spolumajiteli společnosti Fincentrum, a.s. slíbil, že v zájmu umožnění jednání do středy 29.10.2008 odložím start mediální kampaně, která měla na internetovém serveru http://www.investujeme.cz započíst již zítra. Cílem této kampaně bude vytrvalý útok na pověst OVB, objasnění prokazatelných praktik vedoucích k oklamání a okradení klientů a dále k odražení předložených nároků na spravedlivé a rychlé, tedy mimosoudní odškodnění vedením společnosti OVB. Pane Uzle, tento čas klidu vám vybojoval pan Stuchlík, měl byste mu velmi poděkovat. Od chvíle, kdy mě začnete považovat za skutečně nebezpečného pprotivníka, uděláte pro budoucnost české OVB, ale i svoji to nejlepší. Pokud mi do čtvrtka 30.10.2008 12:00 hodin nenavrhnete osobní jednání, které bude z vaší strany konstruktivní, kampaň začne. Přeji pěkné odpoledne!

   • FL napsal:

    A možná se bude i střílet. 😉

    • Otmar napsal:

     FL Kolik máš klientů?

     • FL napsal:

      Otma.Uz zadneho, vykaslal jsem se na MLM kolotoc a krmeni prasat nade mnou a zacal delat co me bavi.

      • Otmar napsal:

       Aha a co tě baví?
       Diskuze?

       • FL napsal:

        Muj pohled : Desne me to bavi jak tady pan Hanzl se snazi renovovat trh, kterej vypada spis jako vsude cervy, izp a brany do pekel. Bohuzel je smutny fakt ten,ze lidi nejsou nevzdelani nejen smerem financim ale i co se tyce dosti firem na trhu jsou neznalí.a je tu ten fakt,i kdyby tu byla firma Svaty Gral – nejlepsi poradenstvi sveta a.s. stejne tam bude nejaky,stejne se najde nejaky namotivovany dobytek co bude sekat izp za dva litry lidem od 18 do 65 „na sporeni“ a jeste vic namotivovany reditele (viz ten posuk z ovb v tom rozhoru aka „nevahejte a vyuzijte svoji zivot.sanci), prave tihle budou ty ovecky pod sebou drbat za ouskem,podivat jim jak jsou dobry,kolik delaj planu, produkce , ovecky budou stastny, jak jsou uspesny, reditele manazeri stastni z meziprovizi atd. Potkal jsem nemalo „poradcu“ od delniku, truhlaru,prodavacu,mamin na materskej „ke hvezdam“ a to je prave ono,tylhe lidi jdou snadno omamit, fungovali na tom letadla, dalsi mlm a ted na tom funguje poradenstvi-prodavani (opet diky slovum z ovb journalu v tom funny rozhohoru), par neuspesnym lidem,se na zakladnim seminari ukazou hezke domy,auta,dovolena, a ze jen diky teto firme. Samozrejme ti myslenim-slabsi se toho chytnou a pak tu mame vsechny sekace prodavace, avsak oni o tom nemaji casto ani paru co jsou za prasata,ptz je jejich manazeri drbou po prdylce,ousku a opet je davaji za priklad a z neuspesneho cloveka, je clovek uspesny,avsak prodavac o cem sam nevi ani.nemalokrat jsem videl odevzdanou produkci,ze I MANAZER, pozor! , ma znalosti o investovani na urovni „akcie jdou porad nahoru a kdyz ne tak pujdou 2x tak rychlejc nahoru po propadu) a odevzdaval TYDNE 20-40 izp… (jedno na sporeni jedno na uraz).. no je to na delsi zamysleni,spise na clanek,..

   • Pavel napsal:

    No, je to síla, jak používáte svůj finanční server. Skoro škoda, že majitel Investujeme.cz a Fincentra pan Stuchlík „vybojoval“ panu Uzlovi odklad, upřímně by mě zajímalo, do jaké úrovně byste to ještě dokázali vyšponovat. Bývaly časy, kdy jsem se nestyděl sem vkládat komentáře podepsané skutečným jménem.

 23. OVB SK napsal:

  Vážený diskutujúci, skúste mi niekto vysvetliť, ako sa dá hovoriť o kvalite fin. poradenstva, keď vlastne od sameho začiatku sa nadejným – novým členom OVB vymíva mozog tým, že je potrebné budovať štruktúru. Že podnikanie v OVB je vlastne o tom. GST, BL, BD….dostávajú rozdielové provízie – logicky ich v prvom rade zaujíma objem obchodu, alebo sa mýlim. Pretože na tom je postavený jeho príjem. A skôr či neskôr sa do toho postupne budú dostávať aj tí, ktorý tvrdia že oni sa snažia robiť hlavne tu kvalitu.
  Čím sa odlišuje Vaše poradenstvo od inych spoločnosti typu OVB?! Vaša zložka ma inu farbu?
  Zabezpečíte servis?! IZP, KZP, ………je to vsade rovnake.
  Aj tak vam a vašemu vedeniu či už v CZ alebo SK ide len o ten podiel na trhu! Ved o ničom inom ani nehovoria. Ale zase podotykam, tyka sa to všetkých spoločností, kde je viacstupnovy manažment. Len OVB si mysli, že je pupok sveta!
  Skuste sa spytať pana Uzla, kto je jeho fin. poradca. Myslite že niekto z OVB?

 24. Jan Šimek napsal:

  Dobrý den!
  Naprosto celému českému finančnímu trhu by pomohlo, kdyby sami atřeba i řadoví poradci ze sítě OVB začali publikovat články o svých zkušenotech, jaké systémové parametry v OVB umožňují pracovat neeticky, kteří lidé extrémně nemají úctu těch slušných poradců, jak manažer učí nováčka provést finanční analýzu a sestavit finanční plán, jak školitelé navrhují řešit krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé cíle klienta. Mám mnoho kolegů z OVB, které OVB odkojila, ale kdybych jejich zkušenosti napsal já, dalo by se to označit za obyčejný konkurenční boj.

  Jedna kolegyně z Fincentra mi vyprávěla smutný vtip, který zaslechla v OVB naškolení obchodních dovedností. Ten vtip je krutou obdobou rčení, že za blbost se platí. Zní takto: „Jak nejlépe můžeme vystihnou náš systém práce? Na začátku my máme informace a klient své peníze. Na konci má klient naše informace a my jeho peníze…“

  Napište ty články a uveřejněte je zde, klidně zatím jen pod označním vaší pozice a s pseudonymem, protože třeba jen GST by způsobilo zmatek. Redakce http://www.investujeme.cz vám zaručí anonymitu navenek. Žádám šéfredaktora pana Zámečníka, aby takovým iniciativám vyhověl. Tento server je určen všem finančním poradcům na trhu a vy urychlíte obrodný proces, který zabrání mediální válce proti OVB. Když spojí síli všichni slušní zprostředkovatelé, nepůjde o firmy, ale o prestiž oboru. Klienti čekají.

  Profesionály nejsme tím, že si před klientem hrajeme na mistry světa ale tím, že klientovi do očí řekneme, že něco právě nevíme či neumíme. A že to do příště nastudujeme a připravíme. Klient ocení, že jsme lidé a ne maškary, pyšní kravaťáci. Všichni se musíme chtít stále zlepšovat. Jen tento přístup má právo přežít naši dobu. Je legitimní využívat též IŽP, pokud je vše klientovi vysvětleno a stane se tak přiměřeně jeho situaci a potřebám. Více v mém rozhovoru s šéfredaktorem časopisu Finanční poradce Petrem Fejtkem na http://www.finmag.cz, který byl publikován před pár měsíci. Je absolutně nepřípustné tajit zásadní poplatky a klienta finančně decimovat. Takový zprostředkovatel je obecným ohrožením a místo potlesku na FKT zaslouží vypískat, nebo rovnou nasadit želízka.

  Je nutné, aby všichni poradci na našem trhu
  věděli, jak velké je procento slušných poradců v OVB. Potřebujeme vědět, zda tvoříte většinu. Vytvořte petice, podpisové akce a zveřejněte je. Nemá smysl zvenčí ničit firmu, která je schopna zevnitř si vynutit vlastní obrodu. Zde nejde o to, že jste součástí velké evropské firmy a ona může diktovat vše. Jak jsem již napsal: kolínská centrála stojí na okraji existenční katastrofy české místní centrály. To nelze zastavit bez jednání a dosud mi pan Uzel jednání nenabídl. Vyzývám vás k tomu, abyste plošně po celé síti OVB mailem rozšířil, že od teď je nutné denně sledovat novinky na http://www.investujeme.cz. Zde odstartuje internetová část mediální kampaně a budu jednat se všemi hlavními finančními servery. Přeji vám všem čisté svědomí a čisté ruce. Ing. Pavel Hanzl, finanční zprostředkovatel a poradce

  • Pavel napsal:

   Dobrý den pane Hanzle.
   Pozorně čtu Vaše příspěvky, tak si Vás dovoluji oslovit a požádat vás o radu. Uvedu příklad: Klient, 51 let má uzavřeno ING 2120 do 60-ti let. Smlouvu uzavřel v roce 1993 a využívá daňové odpočty. Klient platí čtvrtletně cca 5 tis.Kč. V roce 2001 uzavřel penz.připojištění taktéž u ING na částku 500Kč/měs. Zajímolo by mě, kolik v té době byla TÚM u tohoto produktu (2120), protože nikdo ze zasvěcených u ING mi nebyl schopen odpovědět. Klient požaduje vyšší zhodnocení a je schopen nést i vyšší míru rizika. Jaká by byla Vaše rada? Děkuji za odpověď

   • Jan Šimek napsal:

    Dobrý den, Pavle!
    V odpovědi je třeba připomenout, co se v české kotlině stalo v posledních 10 letech. V roce 1997 byla bankovní krize a inflace se rozjela naplno, řečeno ústy pana Klause, pan Tošovský coby guvernér ČNB šlápl na brzdy a zastavil ekonomiku. Po pádu Klausovy vlády začala vláda úředníků v čele s panem Tošovským, poté ty známé balíčky úsporných opatření. Inflace byla dočasně i nad 15% ročně a několik let ještě nad hranicí 6% ročně. Situace se pak uklidnila a inflace byla dokonce natolik nízká, tedy pod 2%, že pojišťovny poskytující klasická kapitálová životní pojištění začaly velmi prodělávat. Proto vznikl například DYNAMIK od české pojišťovny a ostudná konverze „dobrovolného“ rušení starších KŽP pojistníky samotnými, náhradou za skvělé Dynamiky. Dynamik je ovšem již vývojově novější a přívětivější, dá se z něj vybírat. Měl TÚM 2,2% a později má jen 2,0%. Je to variabilní ŽP.

    Výnosy z technických rezerv, které se u klasických KŽP a později též VŽP investují na popud manažerů pojišťovny hromadně z rezerv na kapitálových životních pojistkách, jsou jen mírně nad úrovní inflace a to je způsobeno velmi konzervativní strategií investování, tedy do státních dluhopisů. Důvodem je skutečnost, že událost dožití a konkrétní pojistná částka na dožití musí být z rezerv dosažena s velkou určitostí. Tyto pojistky tedy mají dva cíle: ochránit příjmy pojištěného z důvodu smrti a ochránit rezervu před inflací. Reálné zhodnocení je maximálně 1% ročně, protože část pojistného se neinvestuje, padá na riziko a poplatky. Z toho vyplývá, že pojištěný odevzdává svůj výrobní prostředek, tedy peníze, k investování majiteli pojišťovny, aby ten bohatl místo něj. Pojišťovna ovšem nebohatne jen z té části výnosů z dluhopisů, kterou klientovi nepřipíše, ale hlavně z poplatků za správu. Pojišťovna vůbec nezohledňuje investiční horizonty klientů a od KŽP tedy nelze čekat více. Pokud je inflace vysoká, výnosy z dluhopisů jsou výrazně vyšší než TÚM, která je pro celou pojistnou dobu konstatní. Proto, aby pojišťovny mohly konkurovat bankám v době vyšší inflace, dobrovolně mohou, ale nemusí poskytovat dodatečné zhodnocení, tedy nad výši TÚM. Říká se tomu podíl na zisku a bývá 85% tohoto rozdílu.

    V daném případě klient uzavřel KŽP ve věku 36 let a má ji do 60 let, tedy na 24 let. Klient je za polovinou pojistné doby, 15 let od počátku a zbývá mu 9 let. Odkupné je vyšší než dosud vložené pojistné. Maximální zákonem povolená TÚM pro pojistky vzniklé do 31.12.2003 byla 4,0% ročně, poté jen 2,4% ročně. Změna souvisí se snahou státu stabilizovat schopnost pojišťoven dostát budoucím závazkům. V KŽP 2120 od ING mohla být TÚM vyšší než 4%, tuším že v době vzniku smlouvy zákon dovoloval až 5,5%. I pokud by tomu tak bylo, klient by měl smlouvu vypovědět a odkupné investovat minimálně vyváženou, ale nejdříve spíše dynamickou strategií do OPF. Pomůže mu v tom i současný stav cen akcií na trhu, které fondy mohou nakupovat za ceny roku 2004. Smlouvu lze i redukovat, přestane se do ní dávat nové pojistné, pokud má klient děti co ještě samy nevydělávají a nemá jinou životní pojistu, která by jejich zájem kryla. Pojistná částka na smrt=dožití klesne, protože dosud vložené pojistné se přepočítá na celou pojistnou dobu. Uvolněné prostředky 5000 čtvrtletně bych investoval měsíčně, např. 1700 do OPF. Penzijní fond bych nechal tak jak je, můžete ovšem zvážit přechod k lépe hospodařícímu fondu, tím je třeba PF Komerční banky, analýzu penzijních fondů mohu zaslat mailem. Přeji pěkný den!

    • Jan Šimek napsal:

     Ještě k daňovým odpočtům: záleží na tom, kolik klient má příjmy a zda se pohyboval v pásmu 32% DPFO. Poprvé je mohl uplatnit za rok 2001 a pokud bz smlouvu teď rušil, může být povinen státu vrátit až 7×3840 Kč. Potenciál uvolněných prostředků z odkupného a na pravidelné bázi 1700 Kč po dalších 9 let za to ale stojí a dá se dokázat, že se mu to velmi vyplatí udělat. Ovšem nedoporučuji náhradu za IŽP, to by bylo brutální vzhledem k počátečním nákladům, ty jsou vzhledem k zbývajícímu investičnímu horizontu nepřijatelné.

     • FL napsal:

      Pane Hanzle, stalo se Vam nekdy,ze jste nemel u klienta co delat? Ja se nekdy,sice vyjimecne,ale setkal, s lidmi, jez pojisteni nezajimalo ptz byli jiz velmi dobre financne zabezpeceni a co se tyka investic, tak si velmi casto sami obchodovali / investovali minimalne na prazske burze a tyto lidi vubec nejake poradenstvi nezajimalo.

      • Jan Šimek napsal:

       Všude se dá něco zlepšit. V nejhorším případě má klient špičkového poradce a mohu vše pochválit. Bohudík se mi to zatím nikdy nestalo 🙂

     • Pavel napsal:

      Děkuji za vyčerpávající odpověď pane Hanzle.
      Tak nějak jsem odhadoval to samé. Klientovi jsem doporučil snížení placení pojistného u 2120 na minimum tj. 500 Kč/měs.(nebyl jsem si jist, zda-li úplným zrušením nespůsobím více škody nežli užitku) Poté založením ING Konta a platby na tyto produkty vést přes tento účet (je to zdarma). Z hlediska zajištění rizik jsem doporučil produkt PČS Flexi a volné prostředky použít na pravidelné investování do produktu Rentier Invest.

      • Jan Šimek napsal:

       To jde. Flexi je skvělá pro 1. rizikovou skupinu a pro děti v připojištění. Ale Rentiér bych na 9 let nepoužil, zamknete i ztrátu a ten pán potřebuje spíše poradcem řízené zamykání zisku. LCF jsou v podstatě alibi pro zprostředkovatele, který se s klientem moc neuvidí, vůbec není náhoda že jsou tak populární mezi poradci. Mnoho z nich neplánuje, že se s klientem uvidí opravdu často. LCF jsou poměrně drahé. Já mám filosofii jako Mark Mobius a myslím, že za takových 20 let hlavní velké ekonomiky, co dnes patří do emerging markets, už zdaleka jimi nebudou – budou růst pomaleji. No a pokud přiletí asteroid, nebo bude totální velká dlouholetá recese, tak stejně nikoho trápit nebude, že nemá peníze. Nebude už ho trápit vůbec nic kromě přežití v podmínkách kolapsu. Platidlem budou potraviny, voda,…dřevo na podpal atd.

       • Pavel napsal:

        Víte, ještě se musím moooc učit. V oboru působím cca 1.rok a v naší poradenské větvi jsem jeden z mála,(včetně mého nadřízeného) který pro investování využívá OPF. No doufejme, že nás nějaký asteroid netrefí a trhy budou fungovat na bázi rostoucích ekonomik a ne dřevem na podpal… Ještě bych měl jeden dotaz: S klientem řeším úložku cca 1,5 mil. Doporučoval bych zajištěné fondy ať už Conseq (Twin Win) nebo HSBC fond Titánů. Jak to vidíte Vy? Díky za odpověď.

        • Jan Šimek napsal:

         Neznám klíčové parametry této úlohy. Investiční cíl a horizont, věk, myšlení klienta, co už chápe, atd. Upřesněte – jde o stejného klienta? Pokud by šlo o dynamické investování, tuto částku bych rozdělil na 7 až 15 dílů a investoval bych měsíčně. Pokud má horizont nad 7 let, volil bych rozhodně nezajištěné akciové OPF a vybral bych FT, nebo HSBC, nebo Pioneer. Část bych volil i EM střední Evropa, vedené v domácí měně, od Conseq nebo Pioneer. Jakékoliv zajištění je za cenu omezení výnosů, což se na dlouhé doby nevyplatí. Diverzifikujte do více regionů. Vyhýbejte se zemím s politickou nestabilitou, resp. jejich podíl má být malý.

         Poradcem se stanete, pokud se stanete správným interpretem finanční reality. Investovat pěkně z bezpečí zajištění znamená, že jste jen mírně nad inflací a nenaučíte se klientům tvořit pasivní příjem, ale jen jim oddálíte spotřebu – většina kapitálu na konci budou vklady očištěné o inflaci.

         • Pavel napsal:

          Jedná se o jiného klienta. Je zaměřen čistě konzervativně a doba úložky má být 5-6 let. Primárně lze říci že se mu jedná o to, aby jeho vklad rostl nad úroveň inflace. Je to běžný klient, dalo by se říci – finančně málo gramotný. Zaměstnanec, příjmově průměrný. Ostatní bych s Vámi rád probral třeba na osobním e-mailu.

          • Pavel napsal:

           Ještě upřesňuji věk 37 let a prostředky by měli pokrýt potřeby jeho dítěte.(pořízení vlastního bydlení)

      • FL napsal:

       Na co cpat ING konta? neni mbank lepsi? mkonto s emaxem mi prijde jako jedinecna vec.

       • Pavel napsal:

        Klient si přál spořící účet a využíval produkty od ING (KŽP,PP). U ING konta lze uzavřít až 3 libovolné účty na přesun fin.prostředků a 3 účty pro převod na produkty ING. V současné době je to nastaveno takto: 1) osobní účet klienta 2) platba ve prospěch PČS Flexi 3) platba ve prospěch Pionner Inv. U produktů ING je to jasné: 1)KŽP 2)PP

        • Václav Valášek napsal:

         Vám někdo podal prst, že… Jinak – u ING lze zvolit 3 transakční účty (1 povinně) a 15 ING produktů (6xŽP, 3xZdrP, 3xPF a 3xFondy). Koukejte na sobě makat jinak než vysáváním ostatních, a to nemyslím ve zlém. Informace, kterou si naleznete, nastudujete a možná použijete vám zůstane. Na rozdíl od té, kterou na požádání dostanete – je to o rozdílných funkcích šedé kůry mozkové a mozečku.

         • Pavel napsal:

          Jistě s Vámi souhlasím. Nerozepisoval jsem to do nejmenších detailů. Reagoval jsem na příspěvek „Proč ING Konto“.

          • Václav Valášek napsal:

           Já zase reagoval na příspěvky ke složení celého portfolia…

 25. KLIENT napsal:

  Začínám si dělat opravdu starosti o klvalitu finančních poradců.
  Co pak nemáte nic jiného na starosti než si házet takto špínu na váš obor? Stidit by jste se měly.
  Jaký přínos by to byl pro vás se ve stejném času který strávíte zde a vzájemně se obviňujete, se věnovat vašemu vzdělání? Věřím tomu že by pak takové špinění tohoto trhu nemělo žádnou podstatu.
  No a ten pan Hanzl, ten se asi úplně zbláznil do myšlenky že ho někdo bude poslouchat. Jeho kvalitu poradenstvý vám mohu na základě vlastní skušenosti zhodnotit školní známkou. 5. A lituji že jsem se s ním kdysi seznámil. První co chtěl udělt bylo že zruší všechny mé kapitálové pojištění a hnal nás do investičního životního pojištění. Jen na základě mého dotazu u pojišťovny na odkupné jsem zjistil že vše co se snažil mě vykládat baly čistá lež orientovaná na zisk jeho provize. Tak sem ho při druhe návštěvě vyhodil. Jen je divné že o tom nepíše nic a dělá ze sebe nějakého průkopníka čistého trhu.
  Tak si dejte klyd a zamyslete se.

  • FL napsal:

   KLIENT,a ja si delam starosti o Vas,zda li jste vubec chodil na zakladku a videl cestinu. za to Vy by jste mel dostat za 5.. a co se tyce pojistoven, ty spis Vam budou lhat, budou si sve hloupe ovecky drzet zuby nehty, vypravet jim jaka by to byla desna chyba zrusit to vyborne kzp,kolik clovek prijde o penize atd, wake up man 😉

   • FL napsal:

    *penez

   • obchodnik napsal:

    neni dobre se do nekoho navazet kvuli cestine a pak sam udelat hrubku „by jste/byste“
    to je jen male rypnuti. sam nikoho neopravuju, protoze dokazu v rychlosti nasekat taky „perly“

  • Jan Šimek napsal:

   Pane KLIENTE, nebudu vás shazovat pro pravopis a stylistiku. Dám vám možnost, abyste své tvrzení dokázal. Napište zde své jméno. Pokud to uděláte, bude následovat moje výzva, abyste souhlasil se zveřejněním parametrů vašich smluv kapitálového životního pojištění a kontextu vstupního stavu vašeho finančního portfolia a mých návrhů, které jsem vám dal k optimalizaci. Jistě to nebyla jen investiční životní pojištění. Když to neuděláte, budu vás považovat za ubohého anonyma, co brání OVB tím, že na mě hází bláto – to je ta nejstarší taktika mediálního boje, všichni ji známe z předvolebních soubojů. Děkuji za pochopení.

 26. Jan Šimek napsal:

  Milí kolegové ze zdravé části OVB, kdybyste byli Lukášem Štorkem, jeli byste na FKT, nebo byste náhle onemocněli? Kdybyste byli panem Uzlem, doporučili byste Lukášovi Štorkovi onemocnět? A kdybyste na FKT zjistili, že vedení ignoruje realitu a hraje mrtvého brouka, vybuchli byste v demonstrativním odporu? Pohrozili byste odchodem celých struktur? Abyste uspěli, muselo by jít o stovky až tisíce lidí. Jinak se dožijete zklamání. Pokud myslíte očistu své vlastní sítě vážně, jsem ochoten k Vám na FKT promluvit. Musíte si to prosadit sami a pozvat mě navzdory vadení. Jste to vy, kdo je hlavní hodnotou poradenské firmy, tak toho můžete využít. Do Brna to mám 310 km a mám rychlé auto. Aby případné pozvání mělo legitimitu, musí mě pozvat nejméně 2 vaši LD současně a zaručit mi alespoň 10 minut proslovu ke všem zúčastněným. Jeho text jim 4 dny před FKT předám tak, aby jejich struktury mohly souhlasit s jeho pronesením mými ústy předem. Nabízím, že ukážete vedení kolínské i české OVB, že jediná hodnota jakou se mohou pyšnit, nebo ji ztratit, jste vy sami – slušní lidé. Proslov se bude týkat mé vize provizního finančního poradenství v České republice v roce 2010 a dotknu se v něm možností, jak problémy OVB řešit bez nutnosti mediální války poškozených proti OVB. Pamatujte, že nic není mocnějšího, než pravdivé slovo. Přeji všem pěkný den!

 27. Konference napsal:

  Je videt, ze osvedcene tema opet rozpoutalo diskuze a zvysilo navstevnost. ;-))
  Aneb tradicni „hadky“ kdo dal docura. ;-))

  No nic, jdu travit cas plodnejsi cinnosti… uzijte si to tu. Jeste me napada, nemohla by redakce Investujeme zamluvit nejaky ring a nakladak rajcat? 😉 Bylo by to stavnatejsi. ;-))

 28. pozorovatel napsal:

  Má vůbec OVB nějakou výraznou osobnost, která je všeobecně uznávaná napříč finančním trhem? Nejsem zastánce společnosti Partners, ale Kohout a Prouza jsou natolik zvučná jména a nevěřím, že by se podepsali pod nějaký „shit“. Např. guvernér ČNB by si určitě Pavla Kohouta do svého poradenského teamu vybral, ale nedokážu si představit, že by pro poradce sáhl do řad OVB, i kdyby to měl být LD Petr Křen a další „šlechta“.

  • OVB napsal:

   Jo, mají, právě toho Štorka a jeho vedoucí Podoláka a Křena. Lucernou byste jim podobný jinde hledal!

 29. Jan Šimek napsal:

  Zdravím všechny slušné finanční zprostředkovatele, kteří mají právo považovat sami sebe za skutečné finanční poradce! Speciálně zdravím ty poradce z české OVB, kteří pracují alespoň relativně eticky, mají konflikt svědomí, stydí se za značku a snaží se přežít současnou nadvládu zla uvnitř této poradenské společnosti. Vím, že je vás hodně. Tato informace má posloužit tomu, abyste si uměli představit další velmi pravděpodobný vývoj situace, když se česká centrála OVB včas nevzpamatuje a neodhodí pýchu. Pro střelce, kteří kašlou na základy lidské slušnosti, končí doba bezstarostného spánku klientely. Končí doba, kdy smrad je vydáván za vůni. Končí časy, kdy je téměř finanční smrt vydávána za uspokojení potřeb klienta. Končí doba, kdy vám klient podepíše všechno. Kliet se totiž začne umět ptát. Klient a to i ten potenciální si začne uvědomovat pravdu. Proto je tato informace velmi důležitá i pro budoucnost těch horších z vaší poradenské sítě.

  Vedení hlavní centrály OVB v Kolíně nad Rýnem se nyní nachází na okraji existenční katastrofy české centrály. Pokud bude kolínské a české vedení OVB setrvalé v dosavadních názorových pozicích i v nejbližších týdnech, riskuje další existenci celé evropské firmy, která je na trhu již od roku 1970 a nyní působí ve 14 zemích Evropy. Tou katastrofou je spuštění celoplošné a vytrvalé mediální kampaně v hlavních médiích, jako je veřejnoprávní a komerční televize, veřejnoprávní rozhlas a billboardy na všech dálnicích v ČR. Bude to v zemi kterou mám rád a nechci se v ní nadále před finančně poškozenými rodinami stydět za to, že jsem též finanční poradce a oni nemají šanci na rychlé odškodnění. Vše se spustí, i když budu ihned zavražděn, protože rozzlobených klientů a skutečných profesionálů je v našem oboru už opravdu mnoho. To vše se stane s ohledem na pověstnou neschopnost a průtahy u českých soudů, takže boj za spravedlnost se musí odehrát i mediálně, s drtivým tlakem na pověst a obchodní úspěšnost celé české OVB. A stane se to v případě, pokud včas, to je do několika týdnů nebude projevena nová vůle české OVB mimosoudně odškodnit oběti neetického zprostředkování a nejen oběti Lukáše Štorka.

  Vedení české OVB nyní předsedá osoba, která zjevně netuší, jak veliké škody napáchala tolerancí neetického zprostředkování. Nyní nejde jen o Lukáše Štorka. Pan Uzel vede OVB mimo jakoukoliv kontrolu, nemá zájem o jakýkoliv samoočistný, nebo profesní organizací nařízený proces vnitřní kontroly kvality práce její sítě. OVB raději z AFIZ vystoupila. Pan Uzel se rozhodl přehlížet, že OVB může do dvou let zmizet z českého finančního trhu. Bohudík, v době internetu a získání veřejnoprávních médií k hájení zájmů celé české veřejnosti je smrt takové firmy velmi možným řešením. To vše v zájmu spravedlnosti. Prohlašuji, že není v zájmu českého finančního trhu, aby se tak stalo. Nepřeji si razantní regulaci ze strany ČNB a nekonečné soudní spory, ani osobní odplaty. Některé legislativní změny zákona č. 38/2004 Sb jsou však nutné, např. přímé sankce za úmyslné porušení §21, tedy za prokazatelně neetickou práci. Jsem účastníkem tohoto trhu a vím, že pro všechny bude daleko lepší, když pan Uzel bude neprodleně odvolán a nahrazen pragmatikem, kterému dojde, že stamilióny odškodnění v CZK jsou výrazně méně, než miliardy a ztráta obchodní pozice firmy evropské úrovně, protože může být spuštěn domino efekt v celé Evropě. Klienti se začnou ptát a dostanou nezávislé odpovědi napříč celou konkurencí finančních poradců.

  V nejbližších dnech se setkám s nejvýznamnějšími představiteli českých finančně poradenských firem, zatím jenom těch, které jsou členy AFIZ a též se zaměstnanci AFIZ, kteří mají moji důvěru. Vedle toho bude, zatím na půdě internetových serverů,
  spuštěna série článků, které popisují praktiky nezdravé části české OVB. Je nutné nalézt shodu vedoucích osobností ve zdravější části trhu, aby se úroveň služeb OVB dostala do přijatelného normálu a klienti budou mimosoudně odškodněni, jinak bude již brzy česká OVB čelit vytrvalému mediálnímu peklu, které ji může smést ze scény. Kampaň bude financovat občanské sdružení poškozených, jeho jedním z mluvčích se mohu stát, budu-li jím zvolen iniciátory a vedením tohoto sdružení. V žádném případě nejde o konkurenční boj poradenských firem, toto není iniciativa Fincentra, ale moje a osob, kterým jde o vyšší prestiž oboru, ruku v ruce s prosazením pravedlnosti.

  Občanské sdružení v reklamě vyzve všechny, kdo mají podezření, že nebyli někým z OVB obslouženi eticky, aby se tomuto sdružení přihlásili a stali se jeho členy.Sdružení ustaví odborný výbor složený z dobrovolných nejlepších finančních poradců v této zemi, který bude přezkoumávat rodinná finanční portfolia zájemců. Boj poškozených proti OVB jakožto poškozovateli bude vést Vedení sdružení, které bude staturárním orgánem k možnému kolektivnímu právnímu boji, pouk neuspěje jednání. Sdružení nabídne pomoc všem, kdo nyní své zájmy hájí roztříštěně či nesprávně prostřednictvím individuálních stížností na ČNB, či podáním žalob u českých soudů. —
  Vedení bude složeno z nejvíce poškozených klientů. Já sám nebudu v tomto vedení a stáhnu se zpět ke své práci ihned poté, co sdružení účinně zahájí činnost. Neočekávám a vždy odmítnu jakýkoliv finanční profit či odměnu, který mi toto sdružení nabídne.

  Do současné chvíle jsem vedením české OVB nebyl vyzván k osobnímu jednání. Velmi důrazně vyzývám celou zdravou část české OVB, od řadových poradců na pozici R, až po vrcholové manažery na pozici LD, aby na nejbližším FKT v Brně iniciovali odstartování razantních změn ve firmě, jinak vše vybuchne do mediálního pekla. Vyzývám je k neprodlenému informování kolínské centrály.
  Protože se mi množí z řad poradců sítě OVB projevy sympati veřejně i mailem, žádám všechny, aby zatím vyčkali. Nebudu s nimi jednat o přechodu do Fincentra ani jinam, dokud se OVB nerozhodne. Dávám jí čas do konce listopadu 2008. Kampaň na finančních serverech začne neprodleně. Přeji všem pěkný den a čisté svědomí. Je čas začít jednat. Ing. Pavel Hanzl, finanční zprostředkovatel, poradce.

  • OVBáci, struktura Křena napsal:

   Zdravíme pane Hanzle,

   smekáme před vámi a děkujeme, že se do toho pustí člověk jako vy. Věříme,že dojde k nápravě a pan Uzel přijme vaší podanou ruku.Věříme, že na FKT se dozvíme, že Štork skončil a jeho vedoucí budou potrestáni pro výstrahu.

 30. BL OVB napsal:

  Sežeňte si časopis Finanční poradce č. 10 – teď vyšel. Uzel tam jedním dechem vyzývá ke zvyšování kvality poradenství a současně arogantně odmítá konkrétní opatření AFIZu! Neskutečný humus plný prázdných frází. To fakt stojí za přečtení a pak místo předtištěné výpovědi z AFIZ dát výpověď z OVB. Sbohem pane Uzel.

  • R3 z LD Křen napsal:

   Pro mě je jak Petr Šafránek, tak i Marta Gellová garantem slušného finančního poradenství, a proto jsem též uvažoval, že se zaregistruju do AFIZU. Já se začínám stydět za to, že jsem v LD Křena. Už je těch Štorků opravdu dost. Předpokládám, že pan Hanzl mluví pravdu. Já jsem si také užil v BD Podoláka tlaku na masivní servírování investiček klientům. Naštěstí jsem tomu nepodlehl.
   Mám jen dotaz pro kolegy. Je po odchodu z OVB možné si vzít svůj klientský kmen s sebou? Je zde riziko nějakého postihu od OVB z právního hlediska?
   Děkuji všem za případnout odpověď!
   Honza

   • Ondřej Hrachový napsal:

    Dobrý den Honzo,
    když jsem odcházel z OVB, zkoušeli to dopisema na moje klienty, zkoušeli zatlačit i na mě, zadrželi provize…
    Věřte, že vaši klienti pochopí změnu k lepšímu a zůstanou s Váma. Vy jste jejich poradce a jestli jste modrý nebo zelený je nezajímá.
    Co se právních postihů týká, u mě osobně je řeší právní oddělení Partners a co vím (šlo to i na ie.cz), tak zatím nemám jedinný důvod ke znepokojení.
    Hlavně se nenechejte zastrašit. Jděte za tím čemu věříte. Odchod z OVB se nemůže nikdy obrátit ve Váš neprospěch!

    • číča napsal:

     Ondra má pravdu. Pokud jste doteď ke klientům přistupoval férově a snažil jste se jim pomoct, zůstanou s vámi.
     OVB obeslala mé klinety dopisem a potom nic. Ani nevím, že by je někdo kontaktoval a snažil se je servisovat nebo nějak přetáhnout. Z toho mi vyplývá, že klient má právo si najít poradce, který se o něj stará, bez ohledu na nějaké předávání kmene.
     Good luck 🙂

   • Loki napsal:

    Klienti s OVB žádnou smlouvu neuzavírají, takže na ně OVB nemá žádný právní nárok. (ačkoliv se vám po odchodu určitě budou snažit tvrdit opak). Nesmíte se nechat zastrašit. Zastrašování je snad jediná věc, kterou vedení OVB dělá dobře. Ideální by bylo i to, kdyby klienti stáhli souhlas s užitím osobních údajů z OVB. Jinak vám přeji hodně štěstí a pevné nervy.

   • právník napsal:

    Honzo,
    je pravdou, že klienti nemají s OVB žádnou smlouvu, nicméně dle Vaší smlouvy s OVB, jste povinen klientský kmen předat. Bohužel toto je dle obchodního zákoníku možné mezi dvěma podnikatelskými subjekty sjednat.

    • bývalá OVB napsal:

     záleží na tom, jakému vedoucímu předáte kmen. Já jsem kmen odevzdala svému BL (nebudu ho jmenovat), protože jsem se bála postihu ze strany OVB. Můj vedoucí mé klienty otravoval neustálými „servisními“ telefonáty ještě půl roku po mém odchodu. Volil k tomu různé záminky a je škoda, že se ty telefonáty tenkrát nikdo nenahrával.

 31. GST napsal:

  Pane Uzel! Proč posíláte spolupracovníkům OVB předtištěné výpovědi o ukončení členství AFIZU?? Ke členství se řada z nás rozhodla zcela dobrovolně, platí si příspěvky a nemusí nám nikdo vnucovat, jak máme na AFIZ nahlížet. To nás máte opravdu za debily??.To, co jste udělal, mi připadá dost nechutné. Paní Gellové a pana Šafránka si vážím a vůbec nepochybuji o tom, že jsou to všeobecně uznávané osobnosti napříč finančně-poradenským trhem. Čím jste Vy?? Prosím Vás, jděte už do pr….Už jste nadělal škody dost.Děkuji

  • kolega napsal:

   Pavle, začni jednat, uznej pocybení Štorka. Vyjádření centrály je další výsměch, i když je to napsáno mírně. To nemyslíš vážně, že všechny nezávislé analýzy dopadly v jeho prospěch. Máš nás za hlupáky? Portfolio bylo jasně rozebraný, Štork se k tomu svinstvu přiznal. Chceš nám říct, že je to v pořádku a takhle my snad pracujeme? Zkus přivést na FKT Štorka, uslyšíš nás pořádně, to si piš. Dáváme ti lhůtu do FKT, jako p. Hanzl.Počkáme si.

 32. Pavel Uzel napsal:

  Anonymům v diskusních fórech na téma OVB a AFIZ nabízím individuální nebo skupinové setkání, kde si můžeme promluvit o postavení OVB na českém trhu i o krocích, které činíme pro udržení z mého pohledu velmi dobré pověsti naší společnosti. Každý z diskutujících spolupracovníků OVB má možnost dohodnout si schůzku s mým sekretariátem. Jsem připraven diskutovat o všech svých veřejných krocích, nikoliv však anonymně. Je to totiž nedůstojné

  • Miroslav Peprný napsal:

   Chcete takto verbovat další rekruty?

  • Ondřej Hrachový napsal:

   Dobrý den,
   sám jsem v OVB působil a dovolím si tvrdit, že znám styl práce, hodnoty a vize společnosti. Stejně tak vím, co byla pravda a co byly pouze plané řeči.
   Je otázka, jestli se OVB postaví k dnešní situaci jako „chlap“, a nebo bude nadále dělat, že se nic neděje…
   Mám trochu pocit, že důraz na kvalitu služeb a vším s tím související OVB nekladla a teď sklízí co zasela. Dneska jsem v Partners a vím, že jsem nemohl udělat lepší rozhodnutí. Tady se totiž o vizích jen nemluví, ale dělá se neuvěřitelné množství práce pro jejich naplnění.
   OVB ujel vlak a nevěřím, že dokáže svoji pozici na trhu udržet.
   Štork je jen špička ledovce:-)
   A poslední věc, myslím, že kdo si dokáže za svým názorem stát tak se pod příspěvek podepíše. O anonymní diskuzi tak vůbec jít nemusí.
   Přeji Vám hodně úspěchů a věřím, že se dál nebudete ztrapňovat podobnými výroky, jako byly zveřejněny v tiskové zprávě OVB.
   Hezký den

  • ovbák napsal:

   Stačilo by pane Uzle vysvětlit, proč Štork zůstává.

   • Štorkem poškozený klient napsal:

    Možná jste si nevšiml té úplně nejdůležitější skutečnosti. Totiž, že OVB ještě vůbec neuznala, že Štork poškozoval klienty. Vyhození Štorka by toto uznání znamenalo.
    OVB, prostě, nehodlá poškozené klienty odškodnit. Proto zaujala postoj, kdy bude neustále dokola tvrdit, že je všechno v pořádku, že jde o konkurenční boj apod.
    Pan Uzel mi ve velice přátelském rozhovoru do očí tvrdil a ujišťoval mě, že si OVB nechá udělat několik nezávislých analýz a, pokud bude odškodnění na místě, budu odškodněn. Po pár dalších průtazích mi od něho přišel dopis, že nebyl zjištěn trestný čin a žádné odškodnění nebude. Ony analýzy byla ve skutečnosti vyjádření jednotlivých pojišťoven, že IŽP s nimi uzavřená jsou v pořádku, nikoli posouzení portfolia jako celku. Zkrátka výsměch.
    Pokud byste chtěl vidět příklad portfolia (a průběhu jeho vzniku), které je ochotno vedení OVB prohlásit za bezproblémové, udejte nějaký kontakt a já Vás rád s těmito fakty seznámím.

    • Mike napsal:

     Ono by nebylo ani na škodu, kdybyste finanční plán od tohoto zlatokopa (Štorka) poslal někam na free server typu rapidshare apod., jako varovný ukazatel.

     • Štorkem poškozený klient napsal:

      V těchto věcech se řídím doporučeními a koordinuji tak své kroky s ostatními poškozenými. Ano, k publikování případu velmi pravděpodobně dojde.

      • ovb z Pardubic napsal:

       Tak jsem se dneska doslechl od našeho vedoucího BLka, že prej Hanzl ve spojení s Partners chtějí zlikvidovat OVB:-):-)Sakra, nechcete toho už všichni nechat?

       • Štorkem poškozený klient napsal:

        Kdybyste byl na mém místě, nechtěl byste, aby se toho nechalo. Myslím si, že není až tak složité kontrolovat, kolik provizí jde z jednotlivých klientů. A poradenské společnosti by měly takové kontrolní mechanizmy mít. A pokud je nemají, měly by klienta odškodnit, pokud se něco takového stane. Ten člověk proměnil téměř všechny mé úspory za 2 roky do provizí. O tom, jak je placen, mi zalhal, a ze smluv s pojišťovnami se o poplatcích moc nedozvíte. Jak mají lidé využívat finančního poradenství, když se mohou dít takové věci? Bez potrestání a bez odškodnění.

   • kukacka napsal:

    A ke Štorkovi jen, proč ho asi nevyhodili?Znáte lepšího prodejce? Jakákoliv firma by se o něj přetahovala při jeho odchodu, tak proč ho pouštet třeba konkurenci…

  • Jan Šimek napsal:

   Dobrý den, pane Uzle!
   To vše, co se děje, jste mohl zastavit včas již v červenci tohoto roku, kdy jsem vám přes vaši osobní asistentku předal navštívenku a nabídl vám rozhovor mezi čtyřma očima poté, co jste odmítl mou osobní účast na jednání s poškozeným klientem panem inženýrem Liborem Crhou. Tomu všemu se dalo předejít. Já jsem si tuhle válku nepřál.

   Na jednání byl pozván i Lukáš Štork, ten se však zbaběle krčil mezi svými ukradenými statisíci Kč někde mimo vaši kancelář. Ve skutečnosti jste ani vteřinu nechtěl klienta Crhu, ani jiného klienta odškodnit. Znamenalo by to precedens a vcelku jde o stovky milionů Kč, protože klientů obsloužených tímto způsobem jsou jistě stovky a možná tisíce, v rámci celé sítě OVB v ČR, Lukáš je jen hlavní střelec. Jste to vy, kdo se bojí chovat se jako chlap, to vy ohrožujete samotnou existenci české OVB a je mi jedno, zda se tak chováte na pokyn někoho jiného z vedení koncernu OVB. Tady vážně jde o miliardy budoucího obratu české OVB, jenom vy snad spíte? Vy netušíte která bije, odjistil jste bránu hotového pekla, které čeká jen na to, aby někdo tu bránu otevřel naplno a ten oheň zničí více, než tušíte. I když mě někdo zavraždí, pane Uzle. Budete hned za Lukášem Štorkem druhý podezřelý. Další v pořadí pan Křen a všichni, kdo profitují z neetického sjednávání pojistek v české OVB.

   Proces vývoje, vaše reakce, zdržovací taktiky, vše jste dělal pro to, abyste získal čas. Pokaždé stížnost od klienta přišla jindy, právě jste byl na dovolené, vždy jste žádal o čas, až jak rozhodne pojišťovna o škodě, ačkoliv předem jste věděl, že napadené jednání p. Štorka je ve výlukách, protože úmyslné poškození, porušení §21 zákona č. 38/2004 Sb máte ve výlukách pojistky u pojišťovny UNIQA. Lhal jste v průběhu řešení stížnosti pana Crhy a i v případě dalších 3 mých nových klientů. Ztratil jste mou úctu, protože jste se zachoval nízce a podle, lidsky jste selhal a bohužel musím veřejně říci, že selhala celá česká OVB. Jistě se najde dost sponzorů, ketří budou financovat billboardy na dálnicích a v televizi do chvíle, než se toho zdarma ujme Česká televize. Nebude to konkurenční boj poradenských firem, ale kolektivní boj poškozených proti poškozovateli a tím je česká OVB. Vydával jste stanovisko pojišťovny, kde je pojištěna odpovědnost OVB za škody způsobené její sítí, tedy že nevznikla škodní událost, za stav, kdy je potvrzeno, že Lukáš nepochybil. V případě klienta RNDr. Tučana dokonce před mou osobou varujete, že jsem pověstný tvorbou analýz založených na nesprávných datech. Je ubohé a právně vratké vydávat tzv. „Protokol – zjištění potřeb zájemce o pojištění“, kde je klient bez dostatečného poskytnutí informací zprostředkovatelem vmanévrován do nesmyslně nastaveného IŽP. Je to jen doklad o tom, že systematicky celá vaše síť obchází soustavně a dlouhodobě, v případě Lukáše mohu dokázat, že nejméně u 4 klientů, zákon, když klient slepě a na základě ujištění že Lukáš je odborník a je to správné řešení, podepisuje, že si bez analýzy jeho potřeb přeje konkrétní pojistku. Každý soud musí dospět k názoru, že takto vzniklé právní vztahy s pojišťovnou jsou založeny na absenci dobrých mravů zprostředkovatele a tudíž jde od počátku o neplatný smluvní vztah, takže se připravte na hromadné vracení pojistného ve všech případech, kdy se tak stalo a dosud to není promlčeno. Jistě se najdou svědci, rodinní příslušníci. S tím souvisejí spory všech pojišťoven proti OVB v ČR, protože si nenechají líbit hromadné ztráty ve stamilionech či rovnou v miliardách českých korun. Předpokládám, že kolínská matka české OVB nebude nadšena, že jste jí položil celou evropskou firmu, tomu se říká domino efekt. Klienti se začnou ptát, i když mě někdo zastřelí.

   Děkujeme a odejděte! Díky. OVB má ještě čas na vlastní resuscitaci, jinak to peklo začne naplno i v televizi. Pokud máte zájem, lze ty stovky milionů škod dobrovolně uhradit. Nabídněte mi osobní jednání a já založím organizaci, která se s vámi dohodne na hromadném odškodnění. Podmínkou bude, že akceptujete všechny oprávněné nároky osob, které budou touto organizací dohledány a jejichž nároky dosud nemohou být promlčeny, například do 31.12.2009. Děkuji za pochopení. Mám i jiné starosti, než zachraňovat český finančně-poradenský trh.

  • poctivá OVBčka napsal:

   Víte, co je pane Uzle, nejhorší? Když přijdete na servis ke klientovi, který je s Vámi spokojen a on sám se Vás zeptá, proč dělám pod takovou příšernou značkou.
   Vy sice mluvíte o jedničce na trhu, ale většina samotných finančních institucí (a to i těch partnerských vůči OVB)pokládá finanční poradce OVB za póvl. Pak není divu, že stále více a více gramotnější klient se vyhýbá OVBákům na sto honů.
   A propos,když jsem si přečetla v OVB Journalu to interview s Petrem Křenem / které by se dalo snad jen srovnat s rekrutingem do církve Svědků Jehovových/, měla jsem pocit, že byl Petr Křen buď pod vlivem drog nebo se dočista zbláznil.

   • poctivá OVBačka napsal:

    Proč si myslíze, že jste Vy poctivá? OVB je pro mě příležitost pro klienta vyjednat a zprostředkovat to, co jinde není možné. A za 7 let, co tuto práci dělám, jsem zažila, že špínu háže konkurence hlavně v době, kdy OVB pozici na trhu upevňuje a stává se tak větší hrozbou pro Fincentra, Partnery a ostatní jim podobné.
    Já jsem hrdá, že pracuji pro značku, za kterou se stydět nemusím.
    Mimochodem, kdo je velký, o tom se mluví…

  • taky jeden géésťák napsal:

   Vážený pane Uzle! Mohl by jste se laskavě vyjádřit – a to veřejně k příspěvku pana Hanzla?
   Pokud to neuděláte, já sám zvažuji odchod z OVB včetně své struktury a našich klientů. Informace, které pan Hanzl podal, jsou velmi zneklidňující!!

  • David napsal:

   Dobrý den, rád bych od Vás měl informace ohledně vystoupení OVB z AFIZu. Pojďme se domluvit, že mi to pošlete do mailu nebo se osobně setkáme.
   Kontakt: david.luza@ovbmail.cz

   S pozdravem.

 33. OVB napsal:

  Doporučuji pozornosti všech PR rozhovor s přímým nadřízeným Lukáše Štorka na http://www.ovbjournal.cz/cs/clanky/119.shtml. Vedle centrály je to člověk, kterému také nebyly vůbec podeřelé „fantastické“ výkony pana Štorka – hlavně když byly tučné mezirozdílové provize… V rozhovoru krásně blafuje s CFC vzděláváním od švýcarské univerzity – zapomíná poznamenat, že to zatím absolvovalo jen několik desítek vybraných poradců OVB – ty ostatní v řádu tisíců ani nevědí, co to je…
  On tento jeho výrok mluví za vše: „Zkušenosti z jiných oborů jsou vítány, například z finanční oblasti či absolvování vysoké školy s ekonomickým zaměřením, ale nejsou pro nás nijak zásadní. Velmi dobré uplatnění u nás nacházejí lidé, kteří mají zkušenosti z oblasti obchodu.“

  • FL napsal:

   ja si to neodpustim,ale takovyhle hovna co tyhle lidi rikaj, vyplachujou mozek novym lidem, co chteji zacit ferove pracovat.

   • Ondřej Hrachový napsal:

    Skoro bych se odvážil říci, že OVB je jedna z nejhůře se chovajících firem na trhu vůbec…
    Vše postavené na lži, falešnosti a úsměvů alá „Modrá ústřice“!
    Je mi z toho blivno…

    • David napsal:

     Tohle umí napsat každý, zkuste podat nějaký argument.

     • Ondřej Hrachový napsal:

      Pokud v OVB působíte, sám nejlépe víte o čem mluvím.

      • David napsal:

       Působím a přesto nevím co máte na mysli, nejsem jasnovidec a krom toho, je to o lidech, neznamená to že když je někdo u OVB tak že musí dělat to a to, je to na něm a jak jsem už víckrát napsal tak klienti časem stejně poznají kdo to s nimi myslí poctivě a kdo ne.

       • Ondřej Hrachový napsal:

        Samozřejmě ještě byste mohl dodat, že je to o lidech a že nemůže firma všechny uhlídat….
        Je to o firemní kultuře a o strategii a vůbec. S Váma škoda ztrácet čas…

        • bývalý OVB, dnes Broker Trust napsal:

         Ano, přesně tak. Je to o firemní kultuře. Proč „nosit“ peníze klientů servisní organizaci, která dělá poradcům ostudu.
         Samozřejmě, že je to o lidech, ale reputace OVB je tak špatná, že obdivuji všechny ty, kteří se snaží pod modrou vlajkou OVB kvalitní poradenství dělat. Vůbec se divím, že dokáží ještě sehnat klienty. Bůh jim žehnej,aby se uživili.

         • David napsal:

          Stále je OVB jediná společnost na našem trhu, která má nejvíc smluvních vztahů se všemi významnými partnery na trhu a to je ten hlavní důvod proč tam já jsem a určitě nehodlám odejít. Broker Trust je jistě kvalitní společnost, ale neumí toho tolik.

          • Pavel napsal:

           Včera jste psal, že Broker Trust neznáte. 🙂

          • Dostálová napsal:

           promiňte, kolego, jak to myslíte s tím, že „Broker Trust“ toho neumí mnoho? To Vám řekl Váš nadřízený ve struktuře? Pokud vím,tak OVB má sice smluvní vztahy s mnoha společnostmi, ale je to jen marketingový tah. OVBáci dělají jen cca 3 různá investička či obdobné lahůdky. No a hypotéky, to je hlavně „rajfka“, viďte? Možná, že pro klienta je ve finále lepší, když zná jeho poradce široké porfolio dvou až tří pojišťoven a klientovi to vhodně nastaví. Např. Kooperativu, Generali nebo ČP má hodně brokerpoolů v portfoliu. Nenechte si taky nakukat od Vašich darmožroutů všechno. Jestli chcete dělat nezávislé poradenství, tak si vyberte kvalitní servisní organizaci a pořád nekopejte za někoho, kdo za to nestojí.

          • Kolega napsal:

           Davide, prober se, neblbni, nedělej nám ostudu. Vždyť tu nic nefunguje. Už jsi někdy slyšel, že by někomu centrála vrátila smlouvu pro přemrštěný pojistný? Nebo nevhodně nastavený portfolio? Možná vrátnej na centrále má na to čas…:o))), ale ten nic neřekne

          • PB napsal:

           Davide, měl byste si sundat růžové brýle a zjistit si informace a zjistíte, že to není pravda, pokud nepočítáte jen pojišťovny – ale kolik jich reálně dělá a jaké produkty??? Nemá jediný exkluzivní analytiky a poradci dělaný produkt. Navíc ČPP, AVIVA, Volksbanka, Pioneer mají stopky.

           Ale kolik má OVB stavebních spořitelen a hypotečních bank, penzijních fondů, leasingovek, bank, obchodníků s CP, investičních společností? Ve všech kategoriích mají Partners, Broker Trust a Broker C. výrazně větší výběr. Prostě není to jen o pojištění.

           Vezměte si jen Partners – kromě ČMSS všechny SS, všechny hypoteční banky, 9 (v přípravě 10.) pojišťoven, 6 (v přípravě 7.) investičních společností, 2 obchodníci s CP, 2 leasingovky, dvě banky na bankovní produkty a 5 (v přípravě 6.)penzijních fondů.

           Broker Trust toho sice skutečně moc nenabízí, ale partnerů má ještě více.

          • David napsal:

           Zjistěte si jak je to doopravdy. Pro příště když děláte srovnání tak napište i jak je to u druhé strany v tomto případě produktů a partnerů OVB. Už jsem diskuzí, která nikam navíc nevede tady ztratil času zbytečně moc, proto odcházím. Nespolupracuje s váma největší stavební spořitelna, která taky jen tak mimochodem umí poskytovat nejvyšší úvěry na trhu, docela by mě zajímalo jak klientům řešíte takto vysoký úvěr. Atd. ale to je ztráta času pro mě. Tím že s vámi spolupracují leasingovky bych se ani nechlubil. 🙂

          • Prd napsal:

           Ahoj Petře,

           tak se mi zdá, že portfolio produktových partnerů OVB se Ti od doby Tvého odchodu ke konkurenci v Partners vykouřilo z hlavy a že nemáš moc aktuální informace…

           Asi by ses neměl pouštět do výčtu partnerů a „stopek“, které nemáš ověřené. O výrazně větším výběru Partners ani jednoho jmenovaného okruhu rozhodně nemůže být řeč!

          • PB napsal:

           Davide, měl byste si sundat růžové brýle a zjistit si informace a zjistíte, že to není pravda, pokud nepočítáte jen pojišťovny – ale kolik jich reálně dělá a jaké produkty??? Nemá jediný exkluzivní analytiky a poradci dělaný produkt. Navíc ČPP, AVIVA, Volksbanka, Pioneer mají stopky.

           Ale kolik má OVB stavebních spořitelen a hypotečních bank, penzijních fondů, leasingovek, bank, obchodníků s CP, investičních společností? Ve všech kategoriích mají Partners, Broker Trust a Broker C. výrazně větší výběr. Prostě není to jen o pojištění.

           Vezměte si jen Partners – kromě ČMSS všechny SS, všechny hypoteční banky, 9 (v přípravě 10.) pojišťoven, 6 (v přípravě 7.) investičních společností, 2 obchodníci s CP, 2 leasingovky, dvě banky na bankovní produkty a 5 (v přípravě 6.)penzijních fondů.

           Broker Trust toho sice skutečně moc nenabízí, ale partnerů má ještě víc.

          • Prd napsal:

           Ahoj Petře,

           tak se mi zdá, že portfolio produktových partnerů OVB se Ti od doby Tvého odchodu ke konkurenci vykouřilo z hlavy a že nemáš moc aktuální informace…

           Asi by ses neměl pouštět do výčtu partnerů a „stopek“, které nemáš ověřené. O výrazně větším výběru Partners ani jednoho jmenovaného okruhu rozhodně nemůže být řeč!

        • David napsal:

         To že je to o lidech jsem napsal, dokonce několikrát a opravdu to těžko může pan Uzel nebo kdokoliv jiný stoprocentně uhlídat. Jestli nechcete diskutovat tak to chápu.

         • Ondřej Hrachový napsal:

          Samozřejmě je to výmluva kolego. To, že všechny neuhlídáte je jasné. Jsou zde ale minimálně dva faktory, které mohou procento prasat ovlivnit.
          Za prvé je to systémové nastavení fungování poradců samotné společnosti a její dohled nad nimi(ne že si každý dělá co chce).
          A za druhé jde o to, jak se mateřská společnost postaví v případě neetického chování vůči svému poradci.
          Nemusíme rozebírat jak tyto dva faktory ovlivňují kvalitu odvedené práce v OVB…

     • noname napsal:

      Zkušenosti poškozených jsou nejlepší argument. A je jich bohužel spousta

  • OVB napsal:

   Křen je veselá kopa! Nechte ho, neví o čem mluví. To mu někdo předepsal. Na něm se mi líbí,že se nestydí za to, že není VŠ a netvdí o sobě, že je intelektuál. Z automechanika zemským ředitelem.

 34. insider napsal:

  Kdyby šlo OVB o kvalitu, tak bude mnohem silnější v Německu a Rakousku. Ve skutečnosti je její strategií převálcovat východní Evropu a vytěžit maximum z finanční negramotnosti tamních obyvatel.
  Blíží se celostátní sjezd OVB (FKT) 1. listopadu v Brně na výstavišti, kam zase přijedou stovky českých oveček nadšeně tleskat nejlepšímu prodejci Štorkovi. Ani jim nevadí, že se vydávají za poradenskou firmu a klidně vyhlašují nejlepšího prodejce!
  PS Možná by se mohli zeptat papá Uzla, kde je super informační systém CRM slibovaný od srpna – za 40% provizí které nechávají centrále!

  • David napsal:

   Tady je někdo hodně zaujatý co? Copak ti OVB udělala tak zlého? OVB působí ve 14 zemích, nejenom na východním bloku jak píšeš, tam je poradenství teprve na začátku, nikdo ti nebrání dělat „kvalitnější“ poradenství a konkurovat OVB. Co se bude dít na FKT v Brně ti může být jedno když se tě to netýká. CRM není tak jednoduchá věc, ještě to chvíli potrvá. Jsi „poradce“ ze ZFP akademie?

   • insider napsal:

    Největší, nejlepší a poradci běhají s firemním blokem a propiskou, protože na softwaru se už několik let marně pracuje? Na centrále není jediný produktový analytik – ale firma „dělá analýzu celého finančního trhu a vybírá pro klienty to nejlepší“. Tak vybrali třeba Helvag, se kterým konkurenční firmy nechtěly mít nic společného – zeptejte se Petra Hrubého z BC jak pány z Helvagu prozíravě vyrazil a OVB je pak ochotně přijalo do své „pečlivě prověřené“ nabídky.

    • David napsal:

     Máte nějaký argument založený na něčem jiném než na kauze několik let staré? Kauzu Helvag považuju za uzavřenou a vůbec se mě ani mých klientů netýká. Poradce, který neumí zjistit data s blokem a propiskou není dobrý poradce. Na to není třeba žádný software. Produktový analytik je každý poradce sám, on by měl znát produkty které klientům doporučuje co možná nejpodrobněji. Centrála může jenom vyselektovat zrno od plevele.

     • číča napsal:

      Davide, promiňte, ale pochybuju o tom, že s blokem a propiskou děláte srovnání všech fondů, poplatků u pojišťoven, srovnání jednotlivých hypoték a tak dále. Na to je potřeba opravdu tým odborníků. Vím to, protože jsem se sama zkoušela prokousat šílenou matemetikou pojistných poplatků. Věřte, že blok a tužka k tomu fakt nestačí. A co pak řeknete klientům? To co slyšíte seshora? Nebo to co se dozvíte na školení jednotlivých pojišťoven, které je určitě děsně objektivní?

      • David napsal:

       Nemluvil jsem o porovnávání nabídek a výběru toho správného pro klienta, tam samozřejmě propiska a blok nestačí, mluvil jsem o vyslechnutí klientových přání a představ což je jedna z nejdůležitějších věcí na poradenství a na to propiska a blok bohatě stačí.

       • Konference napsal:

        Jak rikam, na to muzete poslat brigadnika, nebo nechat klienta sepsat vse do emailu. ;-))

       • číča napsal:

        Davide a k čemu vám budou informace od klienta, jeho přání a představy, když nebudete vědět, jak je naplnit a jaké portfolio sestavit??? Sorry, ale potřebujete informace ze dvou stran. Od klienta a z finančního trhu. A na to fakt potřebujete kvalitní informace. Teda, pokud to chcete dělat pořádně…

      • Lama napsal:

       Máte pravdu, z blokem a tuškou to opravdu nejde… Nicméně si myslím, že není všechno tak růžové v ostatních firmách, jak se říká… Ono je otázka, zda ten produktový manažer, či analytik firmy, takhle náhodou své analýzy nedělá tak, jak vedení firmy potřebuje… Neukazuje na ukazatele, které se hodí a ostatní tak nějak asi nevidí… Omlouvám se, ale už jsem toho zažil hodně… Nicméně přeji hezký den a otevřené oči všem, ve všech firmách…

     • Konference napsal:

      Davide, zkusime si maly priklad. 😉
      Ono na sber dat od klienta Vam zajiste tuzka a papir staci, uprimne receno, na sber dat muzete poslat klidne sekretarku, nebo brigadnika. ;-))
      Ale zvladnete jen s tuzkou a papirem pripravit dobry financni plan? Skutecne?

      Ok, maly test, neco ne zcela trivialniho, ale ani ne nijak extra sloziteho. A zustaneme jen u matematiky, odhledneme od toho v investovani nejdulezitejsiho a to je samotne sestaveni portfolia.

      1) Rekneme ze mate klienta, ktery hodla investovat na pravidelne bazi 5000 mesicne po dobu 25 let. Nasledne by chtel z naakumulovanych prostredku cerpat dalsich 30 let financni rentu. Vasim ukolem je spocitat vysi teto renty, rekneme rocni renty, at to mate jednodussi.
      A ted se ponorime do realneho sveta a dame si par predpokladu:
      – predpokladane prumerne zhodnoceni portfolia prvnich 20 let 6-8% p.a. (takze chceme tri vysledky pro zhodnoceni 6%, 7% a 8%, at ma klient trochu predstavu, ze zhodnoceni hraje opravdu hodne velkou roli), dalsich 5 let uz bude investovat konzervativneji, takze si dejme predpoklad zhodnoceni 5% p.a., po dobu cerpani renty bude investovat jeste o neco konzervativneji, dejme si zhodnoceni 4,5% p.a.
      – predpokladana prumerna inflace 4% p.a.
      => samozrejme chceme vysledek po zohledneni inflace, tedy musite se dopocitat ke konstantni rente po zohledneni inflace… v praxi bude kazdy rok navysovat castku, kterou si vybere, ovsem po zohledneni inflaci se musi jednat o konstantni castku, rozumime si, jak to myslim?

      Toz se dejte do dila. Povolim Vam krome tuzky a papiru i kalkulacku. 😉 Jde to spocitat i jen na kalkulacce. 😉 Pak se s nami podelte, kolik casu Vam to trvalo. Kdyby Vam to nahodou neslo, tak muzete zapojit i excel, matlab, maple, ci jiny matematicky software. 😉

      2) Az to budete mit, tak zkusime ke stejnemu prikladu pridat par dalsich detailu, ktere se pro financni planovani v praxi velmi hodi:
      – vstupni poplatek 3% strhavany s kazdou ulozkou zvlast
      – mimoradny vklad po ctyrech letech 180 000 (napr. dobehne stavebko)
      – pravidelnou mesicni ulozku (tech 5000) bude kazdy rok navysovat o 500 korun.
      => Chceme se opet dostat ke trem cislum konstantni rocni renty po zohledneni inflace.

      Prijemny den se zaklady financni matematiky. 😉 A to budte rad, ze do toho nemotam pojisteni. ;-))

      • David napsal:

       Asi chápete že každý mluvíme o něčem jiném, koukntěte na mojí reakci nahoře. 🙂

       • Konference napsal:

        No ale software v pojeti insidera urcite take nebyl myslen jako tabulka v pocitaci, kam si zapisete data o klientovi. ;-))

        Ale chapu, ze se Vam do toho pocitani nechce. Ackoliv ja byt klient, tak tohle bude prvni vec, kterou bych od poradce chtel videt, ze umi pocitat. 😉 Druha by byla, ze ma znalosti o ekonomice. Treti, ze ma znalosti o ruznych financnich produktech a umi s nimi pracovat. A ctvrta, ze dovede sestavit investicni portfolio (samozrejme bez IZP a podobnych hybridu). 😉

        • David napsal:

         Co je na IŽP špatného? Podle Vás je to produkt, který nemá svoje místo na trhu? Proč je o něj tedy takový zájem a společnosti tomuto zájmu vycházejí vstříc? Na ostatní nemusím a nebudu reagovat.

         • insider napsal:

          Svatá prostoto! Tak on je o IŽP zájem? To slyším poprvé. Skutečnost je taková, že je to provizně nejzajímavější produkt na trhu, tak ho tzv. poradci nacpou každému už málem v porodnici. Kdyby o ně byl zájem, tak ho kupují klienti na přepážkách pojišťoven – samozřejmě bez dvou let ztráty v podobě provizí pro „poradce“.

         • Konference napsal:

          Ne, opravdu se do diskuzi na tema IZP uz poustet nehodlam… jestli Vas ale skutecne zajima muj nazor na tenhle hybrid, tak kliknete na me jmeno, pak na odkaz na info o autorech a tam dohledate dva editorialy, ktere vse vystihuji a pod nimi nekonecne diskuze.

          Reagovat nemusite. To mi jako odpoved staci.

          A jestli se nekdy preci jen rozhodnete reagovat, tak prosim jen k tomu prikladu vyse, ne k IZP. Protoze muj cas je drahy. Dekuji.

          Hezky den

         • Zdeněk napsal:

          U OVB v Praze jsem zažil člověka na pozici BL, který svému klientovi, který chtěl měsíčně investovat 10.000 korun, uzavřel IŽP s měsíční úložkou 10.000 Kč. A řekl mu, jak dobře udělal a poblahopřál mu k jeho rozhodnutí!

          • poctivý OVBák napsal:

           Tak to byl opravdu pěknej debil! Ale znovu opakuji, není to věcí jen OVB, ale např. i BC, po kterých jsem musela optimalizovat portfolio poté, co nějaký jejich „poradce“ nacpal dvoum klientům (manželský pár) 3 IŽP (každému!), každé na 1000 Kč a každé na něco jiného! Teď se to ale takový článek konkurenci hodí, můžou si přihřát polívčičku. Vážení, střílejte do svých řad!

         • Zdeněk Simaichl napsal:

          Bodejť by jste reagoval, vždyť se tu předvádíte jak prachprostý bouchač investiček. Společnosti, rozumíme pojišťovny tomu vycházejí vstříc páč to jsou akciovky a jako takové musí generovat zisk, a z investiček je zisk větší než z rizikových produktů. A že je o to zájem? Kdyby si dotyční klienti dali ten čas jako já a trochu si o investování přečetli v životě by takový paskvil jako investičko nekoupili. Nepopírám že pokud je použito primárně na zajištění rizik může se jednat o zajímavý produkt, aspoň u některých pojišťoven a některých pojistných částek a samozřejmě také klient nesmí mít příliš rizikové povolání popřípadě koníčka.

 35. David napsal:

  Zdravim všechny. Nemohl jsem se k tomu nevyjádřit. Mám totiž zkušenost takovou, že když někomu (ať na pohovoru nebo na termínu s klientem) řeknu jaká společnost mi dělá servisní zázemí tak jsem hrdý. Dělám poctivé poradenství, což jde vidět třeba na struktuře produktů, které doporučuju klientům, mám tam všechno zastoupené poměrově, taky mě vadí bouchači s IŽP nebo dokonce KŽP, ale přece ti jejich klienti později poznají že je něco špatně nebo ne? Takový poradce nebude mít pak dlouhodobou spolupráci, takže bude muset neustále nahánět nové klienty a ti budou finančně čim dál tim gramotnější. Centrála by měla zasáhnout s tím souhlasím, ale neni to tak hrozný jak zde někteří uvádíte. Hezký den všem.

  • ovbák napsal:

   Davide, asi dlouho v OVB nebudete. Jsem léta a dneska vím, že se strukturou odcházím. Sice jste poctivý, jako my ostatní,ale bohužel už není být na co hrdý. Nikdo se o mě nestará, je to jen moje značka. Takže chápu, že kolega už dávno nemá na svých vizitkách logo OVB. Měl jsem jít už dávno. Nechci hájit tuhle značku, která mě má na háku za provizi, kterou jí nechávám. Analytici nikde, kontroling taky ne a bouchači typu Štork si vesele jedou dál. Zastaví je někdo? To není poradenství. To je prodej na maximum. Ta modrá loď se fakt potápí a zůstanou jen nejotrlejší!

   • David napsal:

    Neříkám že se nedá na servisu co nám centrála lecos zlepšit, ale tak černě to taky nevidím. Ti bouchači tu jsou a budou, jestli „kopou“ za OVB nebo někoho jiného je jedno. Je to o lidech. Žádná loď se nepotápí a OVB má stále největší počet klientů, tím pádem hodně nespokojených ale o to víc těch spokojených a je jenom na nás poradcích jak si budeme jejich důvěry vážit. Oni budou totiž stále víc vědět jak dobře pracujeme.

    • OVBák jednou nohou venku napsal:

     Klineti vědí, jak pracujeme, ale pro ně je důležité logo, pod které se schováváte. A to logo šedne. Vy jste malý pán něco změnit. Negativní reklama je neštěstí. S růžovými brýlemi ten stav nenapravíte.

    • bývalý kolega z OVB napsal:

     Davide, není pochyb, že jste kvalitní poradce, ale potom je nepochopitelné, proč děláte pod křídly OVB. Já jsem poznal už za 4 měsíce, že je to na těch rádoby školeních hlavně o vymývání mozků. Naštěstí jsem natrefil na kamaráda, inženýra ekonomie, který dělá pod Broker Trust, kde jste úplně jinak placen a nemusíte se stydět jako další OVBáci za modré logo na vizitkách.

     • David napsal:

      Už nahoře jsem psal, že se za loho OVB nestydím, naopak bych se styděl kdybych dělal pod logem společnosti, která nemá většinu kvalitních produktů v portfoliu, což je většina takzvaných „nezávislých“ společností. Nemluvím o té, ve které jste vy, tu neznám.

      • David napsal:

       Tak už Vás trochu znám, musím uznat, že máte hodně partnerských společností, otázka, která mě zatím stále vrtá hlavou je kdo a jak Vám tyhle informace zprostředkovává, poradce by měl totiž mít hlavně čas na jednání s klienty.

   • Ústečanda napsal:

    ..není to tak dávno, nemyslíte?vzpomínáte? ..jsme u Partnerů 4. měsíc a jde to lépe ..nesktečný servis,atmosféra,klientská centra pro každého ..
    Více není potřeba komentovat,když jste mne uráželi ,trpělivě jsem vás upozornovala na růžový nádech vyšich brýlí.. Přeji rychlý a nejméně problémový odchod z modré žumpy a držím palce v nové etapě..dobrotina@email.cz

    • David napsal:

     Nemám potřebu na tohle reagovat, stačí když se každý podívá na seznam partnerských společností u Partners a pak to porovná s OVB. 🙂

    • Spokojený OVBák napsal:

     A jéje, Ústečanda :-))
     Nyní odpovídáte někomu jinému, ten příspěvek jsem nepsal já.
     Gratuluji k příjemné atmosféře, také v ní pracuji a je to hodně fajn.

    • David napsal:

     Mimochodem taky mě napadlo při čtení vašeho příspěvku v jaké kanceláři OVB jste asi byla? Moc to tam asi nefungovalo. Vše je o lidech.

 36. Jan Šimek napsal:

  V konečném důsledku si OVB Allfinanz zahrává se svou vlastní existencí v ČR.

  • ovb napsal:

   pane Uzle! Když jsem před půl rokem zlikvidoval vizitky s logem OVB a nahradil je svými vlastními, aby mi případní potencionální klienti někdy vůbec zavolali, měl jsem trochu dilema, zda-li je to vůči OVB z etického hlediska fér. Dneska vidím, že to bylo správné rozhodnutí. Vy totiž děláte svou politikou z nás poctivých poradců, kteří se ještě snažíme zachránit pod křídly OVB už tak špatnou pověst této značky. Počítejte s tím, že až odejdu, tak se mnou půjde i těch 320 klientů a velmi rádi.

 37. Standa napsal:

  OVB podala žalobu nebo trestní oznámení? Z její tiskové zprávy to není příliš zřejmé, přičemž je snad evidentní, že nejde o totéž.

 38. poctivý OVB napsal:

  Blbý na tom všem je, že pořád existuje dost poctivých poradců (jako já, pro klienty bych se fakt rozkrájela) kterým to kazí ty debilové, kteří jdou jen za provizemi a pak nás všichni hází do jednoho pytle. Je dost těžké s tímto bojovat. Ale není to jen problém OVB – např. klienti, které navštívil někdo z Broker Con. jsou na tom snad ještě hůř (ještě jsem neviděla člověka, který by to od nich měl dobře nastavené a ještě měl 3 IŽP, každé na něco jiného – jedno na trvalky, jedno na smrt a jedno na spoření). Co tedy dodat….

  • poctivá OVB napsal:

   Asi jsme fakt v nesprávný firmě, když nahoře to nechtěj, jako my, být všichni poctiví..

   • ovbák - Praha napsal:

    Já jsem bohužel tímto též znechucen, dostal jsem během dneška několik emailů od mých klientů, kteří ode mně žádali vysvětlení,jak je to to s tím renomé té tolik chválené společnosti, které jsem před dvěma roky co by začátečník dělal na prvním termínu takovou publicitu. Vážně uvažuji o odchodu, už mi to začíná lézt krkem. Pořád se omlouvat klientům za prasárny těch druhých, když sám odvádím dobrou práci. Zdravím všechny kolegy a kolegyně!
    Petr

   • klient poctivé OVBačky napsal:

    o mě se stará jedna poctivá (aspoň dle mého soudu) a je mi jí v tomhle směru trochu líto.

  • konzultant napsal:

   Ale ano, v každé firmě se někdo takový najde, ale my v BC máme aspoň kontrolu, aby zde ty křiklavé případy nebyly, ale pochopitelně každý odpovídáme jen za sebe, abychom se klientům podívali do tváře i po letech.

   • Pobavený OVBák napsal:

    Nechápu, o co se zde neustále přete. Domnívám se, že samotné OVB je úplně jedno, jestli zde příštích pár let bude či odejde z trhu. Taky to tady může ukončit a „překabátit“ se na novou firmu. Udělá se nové logo, pod které se dá nějaké srdceryvné prohlášení, třebas „Skutečné finanční poradenství, ale opravdu jinak“ a život poběží dál…pochopte už konečně, že historie se jen neustále opakuje, nic víc a nic míň. Jediná metoda, jak zatočit s boucháním neskutečně nesmyslných IŽP, je razantní snížení provizí za tento produkt, což však pojišťovny NIKDY neudělají a ani to nedopustí, což je pochopitelné. Kolega pracuje napřímo jako VPA v jedné nejmenované významné pojišťovně a za IŽP má 4,8%. U tisícikorunové smlouvy na 30 let to dělá 4,8% z 360.000 Kč, to je na provizi 17.280,-Kč za jednu jedinou smlouvu !!! Tento člověk nikdy nebude dělat jiné produkty, protože mu stačí udělat za měsíc cca 4-5 smluv a má vyděláno necelých 90.000 Kč. Zkuste mu pak vysvětlit investici do podílových fondů…podívá se na provizi a jen se usměje…etika neetika, je to jen a jen o penězích, marná sláva. Myslíte si, že by to dělal, když by mu pojišťovna dávala provizi třeba jen kolem půl procenta ? Asi ne, tak čemu se pořád divíte ???

    • jeden VPA napsal:

     Takto vysokou provizi možná vyplácí jen Amcico, většina pojišťoven vyplácí svým interním vpéčkům za 1000 kč/měsíční platby u IŽP na 30 let okolo 12 000 Kč, což je určitě výrazně více než než u MLM spolků. Blbostí je, že se ti mladí kluci nechají naverbovat do nějakého MLM molochu a pak musí bouchat investička, aby uspokojili své šéfy a hlavně se trochu uživili. Ještě, že jsem se před pár léty nenechal ke spolupráci s OVB ukecat. Velké štěstí!

 39. PB napsal:

  Pan Uzel, zejména hezky blafuje s těmi ušetřenými miliony. Členství v AFIZu je sice pro firmy s podobným obratem a počtem poradců o milionech, ale v případě OVB ty miliony neplatí centrála, ale platí její poradci, kteří jsou individuálními členy. OVB má v AFIZu obrovské množství individuálních členů a o jejich zaplacené příspěvky se významně snižuje (1000 Kč strhává OVB přímo z provizí lidem) celkový roční příspěvek a pak se bavíme o stovkách tisíc.

 40. listek napsal:

  co bude Uzel rikat vsem ofaubakum, kteri kvuli centrale vlezli do afiz

 41. FL napsal:

  Se docela divny,ze klienti(potencionalni) jez jsou nove kontaktovani, co slysi dobry den, tady Ferda Mravenec, OVB, ze to automaticky nepokladaji. Zajimalo by me, do jake miry maji klienti prehled o poradenskych firmach v CR a jestli vi,ze nake OVB je tam kde je.

  • FL napsal:

   divím*

  • OVB Morava napsal:

   Ono je to spis, tady Ferda Mravenec, nezavisly financni poradce, zkuseny a skvely, hlavne nerict, ze jsem z OVB. Centrala pro nas nikdy nedelala, aspon neskodila. Tedka…

  • Zdeněk Simaichl napsal:

   Klienti mají o fiančně poradenských firmách přehled asi jako já nebo vy o fyzice neutronových hvězd 🙂

 42. like.n0.other napsal:

  velice dekuji pane Uzle..hajit kripliky neni zrovna krok spravnym smerem a dojedeme na to predevsim my – poctivi poradci…vedete firmu tak, ze za chvili bude OVB sprostym slovem

  • OVB napsal:

   Slovo OVB obchodu uz davno nepomaha. Ja a mi lide ho nemame na vizitkach uz nejmin dva roky.

   • OVB napsal:

    Díky pane Uzle, OVB je venku. My zůstáváme, jako řadoví členové, ale bez směšný nálepky.
    OVB už sprostý slovo je a Podolák v etický komisi byl jen výsměchem všem poctivých OVBákům.

    • bývalý ovbák od Podoláka napsal:

     To jo, Podolák, člověk, co se neštítí ničeho. To je správnej vzorek OVB. Ten ať zůstane. Je úplně sám. Všichni mu utekli, tak je etickej. Hlavně, ať ho nikdo nechce. Vychoval Štorka. Oba od Křena.

   • like.n0.other napsal:

    nedivim se lukesovi v tomhletom…jsou veci ktery me neskutecne se.ou, napr. to, ze do ovb se dneska dostane temer kdokoliv…sice treba do mesice vypadne, ale pokud se dostane na prvni poradenstvi nejakej hnup, co ani netusi jak funguje IZP, je to hodne velka ostuda pro celou firmu a filozofie doporuceni se v tomhle okamzite obrati dokonale proti firme…ja osobne bych v teamu nemohl mit nikoho, o kom bych vedel, ze na tuhle praci neni, nebo komu bych 100% neveril

    a problem neni jenom u vrcholovyho managementu, ale zacina to uz od reprezentantu, vsichni hrr hrr na GST a snazej se rekrutovat kazdyho vola, jenom aby tam ti spolupracovnici byli
    financni poradenstvi rozhodne neni pro kazdyho, a kazdej vedouci, kterymu jde alespon trochu o kvalitu svych sluzeb by si tohle mel uvedomit

    proc ja bych mel mit stejnou nalepku jako lidi, kteri umyslne poskozujou klienty nebo ti, kteri ani trochu netusej co vlastne nabizej?

    mozna bude trochu problem v ty “ dokonaly“ strukture; kazdy reditelstvi si to jede trochu jinak, ale dulezity je, ze vsichni delaj pro jednu firmu a ta firma by si sama mela hlidat to, jakym zpusobem kdo pracuje

    • spolužák a kolega Radima napsal:

     Radim Lukeš – odborník v Partners udělal s odřenýma ušima maturitu na Střední hotelové škole a pak pracoval v hotelu Don Giovani jako číšník, kterému se všichni smáli za to, že neumí ani mluvit. Mimochodem říkali jsme mu kokta mektavej…
     Chápu tedy, že tento „vystudovaný“ odborník jistě pod jinou hlavičkou dospěl a pak už (jako mávnutím kouzelného proutku) nesekal tak vysoká investička, jako nám všem svým bývalým spolužákům a kolegům, které znal. A pak je po svém odchodu z OVB navrhoval všechna zrušit a nahradit AXOU.
     Ale v pohodě, každej dělá, co umí.

     • Roman napsal:

      Lukeš? – nevím nic prezentaci jeho jako odborníka – je „jen“ školitel,což znamená že se za 10 let od maturity naučil nejen mluvit ale asi i něco ví o managementu.. Rozebírat jeho pasivní příjmy a Vaše nemusíme,to ja jasné,možná jste měl také koktat a dnes by jste jako on zajistil 3 generace vaší rodiny..
      Také jsem maturoval za 3, vejšku už za Bc sice až po 5 letech,ale mezitím založil 3.rok plusovou firmu a zaměstnávám mé „lepší“ spolužáky.. Chce to na sobě pracovat,ne jen tady někoho osočovat z minulých neúspěchů..Vy budete asi někdo z oufaubáků,kterého Lukeš ssebou nechtěl do Partners,co? Můj bývalý spolupracovník u maturity propadl, na „hnojárnu“ brali bez příjimaček,navíc platil tatík..a také je manažer ve Fincentru. Hloupý kluk,ale opakuje co mu řeknou,takže dobrá ovce..

     • číča napsal:

      Stojí vám to za to tady psát takové bláboly? Myslím, že většina lidí v téhle zemi pochopila, že na nějakých titulech až tak nezáleží. A že je mnohem důležitější jak ten člověk na sobě pracuje. Vy už jste s Radimem dlouho nemluvil, co? Nebo že by závist? Takže typický český maloměšťák… Je mi vás líto.

   • Nahodní diskutér napsal:

    Tak to pak v skutku nechápu, co ještě v OVB děláte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.