CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

Text: Redakce

27. 01. 2022

1 komentář

Originální dárek, který neztratí hodnotu? Darujte zlato jako investici

 

Hledáte ideální dárek pro své blízké k významnému jubileu, Vánocům, narozeninám nebo k narození potomka? Vynechte pro tentokrát obligátní ponožky nebo poukaz na masáž a darujte něco, co je projevem lásky, náklonosti a obdivu už od nepaměti. 

Běžné dary udělají radost, ale postupem času ztrácejí na své hodnotě. Pokud už touto cestou nechcete jít, zkuste takovou alternativu, která svou hodnotu neztratí, ale naopak ji po čase zhodnotí. Nadělte svým blízkým zlato v podobě slitku nebo mince. Jde o investici, která se obdarovanému vyplatí. Zlato bylo cennou komoditou už ve starověku a bude mít smysl v blízké i daleké budoucnosti. Otázkou zůstává pouze to, jak si správně vybrat a kolik vás to bude stát.

Zlato jako investiční dar

Zlato bylo vždy spojováno s bohatstvím, vysokým společenským postavením a zajištěnou budoucností. A to se nezměnilo dodnes. Zájem o zlato jako bezpečnou investici, jehož cena pravidelně stoupá. Pořízení drahých kovů nemusí nutně znamenat velkou investici – cenu slitků a mincí z ryzího zlata ovlivňuje především hmotnost.

Darovat investiční zlatou minci nebo zlatý slitek

Pokud se rozhodnete darovat fyzické zlato, pravděpodobně budete volit mezi mincí a slitkem. Zlaté investiční mince patří mezi nejoblíbenější artikl a obchodují se po celém světě. Mezi nejoblíbenější mince bezesporu řadíme Wiener Philharmoniker a velkou oblibu mají zajištěné české pamětní mince vydávané Českou národní bankou v pětiletých intervalech.

Investiční zlaté slitky jsou další formou, jak investovat do drahého kovu. Než darovat obálku s penězi, je mnohem cennější darovat zlatý slitek, protože peníze velice rychle ztrácí svou cenu, zatímco u zlata je to naopak. Jde o bezpečnou investici. Zlato si uchovává svou finanční hodnotu a stabilitu. Proto je vhodné i pro lidi, kteří nejsou investoři v pravém slova smyslu, ale zároveň je zajímá, jak uchránit své úspory před znehodnocením vlivem inflace.

REKLAMA

Nakupujte drahé kovy bezpečně

Výběr zlaté mince nebo slitku se v první řadě řídí vašimi finančními možnostmi. Doporučujeme více zhodnotit události, které se dějí jen jednou za život, například narození dítěte, promoce, svatba a podobně, a koupit dražší kousek. K narozeninám, k Vánocům nebo k ukončené školní zkoušce už můžete koupit produkt nižší hodnoty. Nakupujte pouze u registrovaných prodejců, kteří garantují zpětný odkup. Internetový obchod Zlaťáky.cz veškeré stanovené podmínky splňuje a zároveň má v nabídce stovky zlatých a stříbrných mincí či slitků.

Drahé kovy nikdy nepřestanou být cenné. Proto darovat některý z nich je výrazem štědrosti a chuti dát dárek, který má skutečnou hodnotu.

Zdroje: grafy z webu Zlaťáky.cz, ČNB, Puncovní úřad, Bulmint.cz, zahraniční weby GoldBroker.com, Forbes.com

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • Petr

    28 února, 2022

    Záleží asi jak to člověk pojme, jestli jako památeční předmět k události a nebo jako, že chce rovnou podarovat a dárek má hodnotu. My jsme takhle dostali od rodičů památeční minci od národní pokladnice k narození synátora, aby na ně měl do budoucna památku, takže jí máme zatím schovanou a dostane jí k osmnáctinám.

    Odpovědět