Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Nová kampaň za II. pilíř

Vláda hledá způsoby, jak podpořit prodej důchodového spoření. Již vyzkoušela téměř vše – od marketingové kampaně, slovní intervence jejích představitelů až po odvážný krok Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), které přidalo do své důchodové kalkulačky (duchodovakalkulacka.mpsv.cz) tlačítko snižující předpokládaný důchod až na polovinu. Zatím se zdá snaha vlády marná.

„Místo, aby lidé vstoupili do druhého pilíře, raději za své peníze kupují potraviny a ty potom jedí. Už si neuvědomují, že stát se o ně v penzi nepostará a když budou konzumovat potraviny v současnosti, nebudou mít dostatek prostředků v důchodovém věku,“ říká mluvčí MPSV Martin Junek.

Vše má změnit nová kampaň, kterou MPSV chce ve spolupráci s vládou motivovat lidi, aby si více spořili. Vzorem má být Prahladu Džanimu, indický jogín, který o sobě prohlašuje, že již více než 70 let nejí a nepije. Tento fakt přitom v roce 2010 potvrdily lékařské testy.

„Výdaje za potraviny tvoří desítky procent rozpočtu našich obyvatel. Pokud si lidé budou tyto prostředky ukládat na stáří, uspoří značnou sumu. Pokud navíc nebudou jíst ani pít ani v důchodu, vyžijí pak velmi snadno i s poloviční státní penzí, jak jim slibuje naše kalkulačka. Pak jim nemusí ani moc vadit poklesy hodnoty investice či případné částečné znárodnění uložených prostředků, protože ty peníze už nebudou potřebovat,“ říká Junek.

Prahladu Džanimu již prý přislíbil, že se stane novou tváří důchodové reformy ČR. Kampaň plánuje vláda spustit v nejbližších týdnech.

Jedná se samozřejmě o aprílový článek. Prahladu Džanimu nepřijede a čeští penzisté se budou muset učit nejíst bez jeho podpory.

Jak dlouho vydržíte nejíst?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Tagy apríl

4 komentáře: “Nová kampaň za II. pilíř”

 1. stas napsal:

  Můžeme Kalouskovi blahopřát! Tak dlouho volal po zvýčení finanční gramotnosti národa, až se ho dočkal!!! Drtivá většina národa pochopila, že investování do druhého pilíře je finanční nesmysl!! A těch 22000 co to podepsalo? To jsou pracovníci a spolupracovníci finančních/nejen finančních/ ústavů, kteří to dostali rozkazem!!!

 2. mám napsal:

  http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/za-tri-mesice-vstoupilo-do-2-pilire-22–375-lidi-zajem-neroste-20130404.html

  Pokud bude v představenstvu AFIZ a nakonec i ta jeho zločinecká MLM, nebude z tohoto podvodu nic. II pilíř je podvod na lidech.

 3. mk napsal:

  Chazod ranuby = zachod naruby?

 4. Petr napsal:

  penzijní reforma = ponzi, mám spravované finance nezávislými obchodníky. Doporučuji, pesek1299@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.