Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Není nad umění pokládat ty správné otázky

Pomocí dobře položených otázek se dá dobrat zajímavých zjištění. Napadlo by vás však, že dobře mířenou otázkou lze odvrátit loupežné přepadení?

Své o síle slova ví dvaačtyricetiletý muž ze západočeského Sokolova. Ten se před několika dny pokoušel vyloupit místní poštovní pobočku. Do budovy České pošty dorazil s batohem na zádech a překvapeným úřednicím údajně hrozil bombou schovanou v batohu. Bombu sliboval odpálit, pokud nedostane požadovaný balík peněz. Neuvěřitelnou duchapřítomnost a odvahu projevila jedna z úřednic, která se lupiče pohotově zeptala: "A můžete nám tu bombu ukázat?"

Silně vykolejený lupič údajně explozivní zařízení ukázat odmítl a s úřednicemi navíc začal smlouvat. Nejdříve chtěl pět set tisíc korun, pak sto tisíc a nakonec byl ochoten přistoupit i na lup ve výši deset tisíc korun. Když ani další hrozby na úřednice nezabraly, odešel. Po jeho odchodu se rozběhlo horečné pátrání a během hodiny se podařilo sokolovské policii výtečníka zadržet.

"Zadržený nekladl žádný odpor, k činu se přiznal," řekl velitel služby pořádkové a dopravní policie na Sokolovsku Jiří Matouš. Za trestný čin loupeže mu nyní hrozí odnětí svobody na dva roky až deset let. Zprávu o kuriozním sokolovském přepadení a jeho průběhu přinesla před několika dny MF Dnes.

Zkrátka není nad to, umět se správně zeptat. Ve finančním poradenství toto pravidlo platí na 100 %.

Zabýváte se hlouběji i příjmy a výdaji klienta?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

2 komentáře: “Není nad umění pokládat ty správné otázky”

  1. poradce napsal:

    Chcete to teď raději na spoření a nebo více na rizika?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.