CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

Text: Luboš Svačina

17. 08. 2008

2 komentáře

Není nad umění pokládat ty správné otázky

 


 

Své o síle slova ví dvaačtyricetiletý muž ze západočeského Sokolova. Ten se před několika dny pokoušel vyloupit místní poštovní pobočku. Do budovy České pošty dorazil s batohem na zádech a překvapeným úřednicím údajně hrozil bombou schovanou v batohu. Bombu sliboval odpálit, pokud nedostane požadovaný balík peněz. Neuvěřitelnou duchapřítomnost a odvahu projevila jedna z úřednic, která se lupiče pohotově zeptala: "A můžete nám tu bombu ukázat?"

Silně vykolejený lupič údajně explozivní zařízení ukázat odmítl a s úřednicemi navíc začal smlouvat. Nejdříve chtěl pět set tisíc korun, pak sto tisíc a nakonec byl ochoten přistoupit i na lup ve výši deset tisíc korun. Když ani další hrozby na úřednice nezabraly, odešel. Po jeho odchodu se rozběhlo horečné pátrání a během hodiny se podařilo sokolovské policii výtečníka zadržet.

"Zadržený nekladl žádný odpor, k činu se přiznal," řekl velitel služby pořádkové a dopravní policie na Sokolovsku Jiří Matouš. Za trestný čin loupeže mu nyní hrozí odnětí svobody na dva roky až deset let. Zprávu o kuriozním sokolovském přepadení a jeho průběhu přinesla před několika dny MF Dnes.

Zkrátka není nad to, umět se správně zeptat. Ve finančním poradenství toto pravidlo platí na 100 %.

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • poradce

  19 srpna, 2008

  Chcete to teď raději na spoření a nebo více na rizika?

  Odpovědět

 • Petr

  19 srpna, 2008

  😀 výborná otázka

  Odpovědět