Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Nejsem ovce aneb Drsný způsob náboru

Připodobnění velké finančně poradenské společnosti k nacistické straně a Hitlerovi a apel na poradce, aby nebyli ovce a šli do jiné finančně poradenské společnosti. Tak vyznívá náborový videospot na stránkách Nejsemovce.cz. A kam poradce zvou? To se ze stránek nedozví.

Není divu, že se společnost, která je autorem náborové akce „Nejsem ovce“, ke svému dílu nehlásí. Připodobnit velkou finančně poradenskou společnost k hitlerovské nacistické straně je nepochybně za hranou etického konkurenčního boje – a možná i zákona. Konkrétní finančně poradenská společnost pochopitelně není v klipu jmenována. Náznaky ovšem hovoří velmi zřetelně a i při letmé znalosti finančně poradenského trhu v Česku je zjevné, kam míří.

Náznaků je celá řada: tvrdý kariérní řád, billboardy na dálnicích, odkaz na konkurenční doložky včetně usnesení o jejich nevymahatelnosti… Cílem je přimět poradce, aby začal uvažovat o změně zastřešující finančně poradenské společnosti. Motivací ke změně právě k autorovi kampaně je uvedení provize za zprostředkování IŽP pro nováčka – za „klasickou“ pojistku na 1 000 Kč měsíčně nabízí provizi 9 500 Kč.

Shlédnout video:

nejsem-ovce-video

Samotná motivace přes prodej IŽP ovšem nesvědčí o „přehnaně proklientském“ přístupu společnosti, která stojní navíc v naprosté anonymitě. Na stránkách Nejsemovce.cz není jediná zmínka o autorovi projektu ani o společnosti, která za ním stojí. Uvedené telefonní číslo bylo nedostupné, a tak zbýval e-mail a registrační formulář, z něhož přišel potvrzovací e-mail, ovšem opět bez bližších informací o společnosti.

Doména projektu „Nejsem ovce“ je registrována na Jakuba Metelku, přičemž podobnost s Foglarovým Jarkou Metelkou z Rychlých šípů nemusí být zcela náhodná. Jakub Metelka se nevyskytuje v registrech ČNB a nepůsobí tak jako finanční zprostředkovatel v oblasti pojišťovnictví ani investic. A ani obchodní rejstřík o Jakubu Metelkovi nic neví.

Projekt „Nejsem ovce“ je poměrně mladý. Doména je registrována od 5. 3. 2013 a samotné video bylo zveřejněno 18. 3. 2013 a zatím převratné sledovanosti nedosáhlo.

Video samotné není „originál“, jedná se pouze o podtitulkovanou scénu z filmu Hitler: Vzestup zla. Na stejné scéně je vytvořeno nespočet parodií, mezi nimiž je i Klausovo slavné pero.

Považujete takovýto způsob náborování finančních poradců za etický?

Nahrávání ... Nahrávání ...

31 komentářů: “Nejsem ovce aneb Drsný způsob náboru”

 1. neporadce napsal:

  Sice pro BT nedělám, ale co bouchne ?

 2. Broker Trust = podvod napsal:

  Proc Broker Trust nedava informace do Sbirky listin na Obchodni rejstrik? Protoze ma co skryvat, bouchne to brzy.

 3. Mirek napsal:

  No… V naší MLM firmě nováček má jednak zázemí velké společnosti, tak 9000 za žp pro nováčka.. :) koho by to zajímalo více: stefl@sms-as.eu

  • Brokerpool napsal:

   Ještě jste zapomněl napsat, že pracovní činností člověka bude bezhlavé bouchání Flexi životního pojištění s extrémně nízkými pojistnými částkami, kde 90% klientů má stejné nastavení….­..Super poradenství…Nebo umí SMS i jiný produkt a nedejbože že by mu tam někdo i rozumněl?

 4. Jindra napsal:

  Pánové je mi Vás opravdu líto. Kolik z Vás v poolu pracovalo, že víte, jak to tam chodí? Kolik z Vás to dělá pro klienty a ne pro sebe. Vězte, že ono se Vám to jednou vrátí. A nedochází Vám, že náborováním tisíců poradců přicházíte o práci Vy a jednou ti klienti i spolupracovníci dojdou. A to nebude trvat tak dlouho. Do 5ti let jdete dolu. Nedochází Vám, že tahle práce je i o jinejch hodnotách než kolik Vám přistane na účtech. Je smutné, že takovíto lidé ničí celý poradenský trh. proč nejdete prodávat k Avonu. To je také MLM a dá si tam slušně vydělat a alespoň neokradete tolik lidí…

  • neporadce napsal:

   Přesně tak. Ty děti tady akorát opakují plky co jim řekli ve firmě, ani jeden vlastní názor nebo zkušenost. Viz pan Profík, ten je úplně mimo, ten sem akorát přepsal poznámky z notýsku, které si zaznamenal na školení a je vidět, že o tom vůbec nic neví, protože kdyby projevil alespoň trochu snahu si zjistit jak se věci mají, tak by tady nikdy nepsal takový nesmysly. Jenže to vyžaduje vlastní rozum a přemýšlení a to je zřejmě moc namáhavé.

   • Brokerpool napsal:

    Jojo, bohužel o tom MLM jsou. Nafouknout hlavy, namotivovat, vyhnat do terénu, posbírat smlouvy, nahnat nové stádo a jedeme znova…..Pro studentíka, je 5tis.Kč za životku super brigáda, akorát že za pár měsíců stejně skončí a jeho vedoucí už pak nemá čas jít k těm klientům a udělat tam servis. Anebo tam jde, přepojistí to a ukončený poradce vrací provizi. Většina lidí jde do MLM proto, že věří, že budou někde navrcholu a budou hodně bohatí ale bohužel 80% lidí dělá poradenskou práci a tento poměr se nezmění, tak proč ji dělat se stádem ovcí a za almužnu…

   • tla napsal:

    Škoda jen, že vaše hodnotné příspěvky nijak nenaznačují, co vás pasuje do role brouka pytlíka. Říct, že jste hlupák, můžu, ale těžko z toho poznat, že já sám nejsem. Fakt, že si to neuvědomujete spíš svědčí ve váš neprospěch.

    • neporadce napsal:

     Ano, zato tento Váš příspěvek je skutečně k věci, plný argumentů a relevantních informací. Nebo Vás pane štve, že sem píšu skutečný stav věcí a třeba by si to mohl někdo z MLM přečíst, kdo má brouka v hlavě a mohl by se zajímat o to, kam se ztrácí peníze za jeho práci ?

     • tla napsal:

      Pouze jsem poukazal na to, ze psat to same pod kazdy prispevek bez argumentu umi kazdy. Zda mate pravdu nebo ne, je irelevantni. Vetsi ambice prinest vic argumentu jsem si nekladl. Ale kdyby ano, jiste bych prinesl do diskuze vice hodnot v jednom prispevku nez vy v deseti.

      • neporadce napsal:

       Takže Vy jste pane nenapsal vůbec nic, ale je to na mnoho řádek a ještě se ztrapnit tím jako nekladu si ambice, ale kdyby ano tak budu mít hodnotnější příspěvky než vy. :-)) Takže jste vlastně lepší, ale jenom protože jste to napsal. Bravo. Gratuluji Vám k úspěchu, který se nekoná. Mimochodem, nekladu si ambice na nejlepšího diskutéra, jen jsem zvyklý podávat pravdivé informace, které si lze lehce ověřit, víte ? Takže tady prosím přestaňte plácat blbosti o tom, že je něco irelevantní. To platí možná na Vaše ovce, ale ne samostatně přemýšlející lidi.

       • .. napsal:

        hele fakt sory, ale vy jste vul… a jeste pisete arogantne

        • neporadce napsal:

         To mi nevadí, hlavně že nejsem v ovčím stádu … Jestli jsem arogantní ? A kdo je potom ten, co nazývá lidi v poolech odpadem …

 5. Zdenda napsal:

  Ja nevim, proc se zahazovat s takovýma blbostma. MLM vyhrálo nobelovu cenu. Je to skvělej systém. Blbý to mají jen ti, co jsou dole. Ti, co jsou nahoře to mají vždy dobrý. Stačí jen pořádně budovat a je to. To neplatí jen o poradenství, ale o prodeji čehokoliv. Vše je tedy o náboru a pokud někdo utíká z velkých firem, tak jen proto, že neumí náborovat. Že v poolech je více peněz? To si myslíte, že lidi jdou dělat poradenství jen pro doživotní práci s klienty? Se zamyslete. Klienty máte dělat na začátku, ale pak se podbudovat. Můj manažer bere slušný prachy a to je stejně starej jako já. Udělal jsem tu chybu, že znáboroval dřív on mě, než já jeho. Na mě ale taky jednou dojde a pak se budu smát poradcům z poolů, až budu mít pasivní příjem.

  • Radek napsal:

   To je smutný… nebylo by lepší se vykašlat na náborování, udělat si kmen klientů a dostávat následné provize?

  • Tom napsal:

   Zdendo, klidně se smějte, až jednou budete na tý manažerský pozici. Je to pro Vás divné, ale i v tom poolu můžete náborovat a pozor: WOW i tam jsou meziprovize a dokonce mnohem větší:))) Ale zůstaňte tam, kde jste, protože tam jste spokojenější, v poolu může dělat jen naprosto samostatný člověk, jinak nemá šanci uspět, nikdo nad ním nestojí

   btw to video je marketingová fraška a to jsem z poolu

   • neporadce napsal:

    Přesně, proto jsem to psal. Oni neví nic o fungování poolu, ale papouškovat nesmysly z vymejvaček umí dobře. A když to řekne manažér, který si vozí prdel v placatým autě (za peníze těchto ovcí, které to ještě nepochopily), tak to kurva musí být pravda néé. :-)))

    • Tom napsal:

     V podstatě to je stejné jako všude, někomu se daří, někomu se nedaří. Já vím naštěstí jednu věc. Když vydělám hodně peněz, neběžím si koupit nové BMW, ideálně na leasing, abych ohromil nováčky, místo toho to investuju znovu do podnikání…

 6. neporadce napsal:

  I Vy filuto, Vy budete opravdu nějaký manažér z velké MLM firmy. Poznávám hned několik znaků: mluví o věcech, které nezná (pool), pomlouvá konkurenci (jsme odpad), a ohání se věcmi, které samostatně myslící, průměrně inteligentní člověk nepotřebuje (slavní analytici, zázemí, podpora centrály :-) ).

 7. Manažer napsal:

  To by mě zajímalo, kterej chytrák to vytvořil. Tipoval bych někoho z brokerpoolu, kdo byl tak neschopnej, že se neudržel v klasické poradenské firmě a teď má jen na to pomlouvat. Lidi pochopte už, že brokerpooly jsou slepá vývojová větev…

  • Brokerpool napsal:

   To si nemyslím, je to o tom, že každý nechce být součásti ovlivňované masy,pracovat za pár švestek apod…
   Myslím si, že většina dlouhodobých a dobrých poradců stejně skončí pod pooly, protože MLM je nikdy nezaplatí a jen jim bude vymývat mozky pseudovýhodami.Kdo by chtěl po x letech v poradenství pracovat za cca 40–60% provize jenom proto, že ho někdy někdo dovedl, ten z něho má rozdílovku a nad ním 5 dalších?
   Je sice pravda, že je to video hodně přitažené za vlasy ale kouska pravdy o MLM v podobě alegorie tam v jistém slova smyslu je…..

   • Manažer napsal:

    Musím se jen usmívat… V poolech končí odpad, ti neúspěšní. Vymyté mozky? To je snad vtip, ne? Pokud někdo nedokáže budovat úspěšnou kariéru v prestižní firmě, volí útěk do poolu, do těch všech minifirmiček, které stejně nepřežijí dlouhou dobu. Kdo jim poskytuje zázemí, analytiky, podporu centrály?

    • neporadce napsal:

     I Vy filuto, Vy budete opravdu nějaký manažér z velké MLM firmy. Poznávám hned několik znaků: mluví o věcech, které nezná (pool), pomlouvá konkurenci (jsme odpad), a ohání se věcmi, které samostatně myslící, průměrně inteligentní člověk nepotřebuje (slavní analytici, zázemí, podpora centrály :-) ).

    • Profík napsal:

     Souhlasím.Na co se zahazovat v nějakých trapných firmičkách. To my z velkých firem určujeme směr trhu. Ostatní ať si jen závidí, ale nechtějí si přiznat,že my vymýšlíme speciální produkty pro klienty s exkluzivními výhodami a bezkonkurenční poplatkovou strukturou. Naši poradci mají hodně slušné provize a nemyslím si, že by jim někdo dal víc. Navíc mají za zády bezkonkurenční zázemí a to jim jen tak někdo nedá.

     • neporadce napsal:

      To je předpokládám sarkasmus, protože pokud ne, tak tady máme ukázku špičkového vymytí mozku, který není schopný samostatně přemýšlet. Bravo MLM, to je totiž jediná věc, kterou umíte na vrcholové úrovni, zblbnout lidi.

    • napsal:

     No… Kolikrát využijete podporu analytiků? Kolikrát Vás podpoří centrála? Co to je zázemí? Dokážete ty věci pojmenovat, nebo jsou to jen prázdné fráze, které vynášíte nebo posloucháte na motivačkách? Stojí Vám tyhle prázdné fráze za 50% a více provize, prakticky nulové následné provize, neustálý tlak, obhajování již získaných pozic, atp.? V poolech nekončí JEN ti neúspěšní. Především tam končí ti, kteří se chtějí této práci věnovat dlouhodobě (tzn. nepřesekávat po dvou letech smlouvy, ale držet si kvalitní kmen) a kteří už mají nějaké závazky. Je jasné, že ve dvaceti je MLM super. Bydlí se u rodičů, děti žádné. Jasně, proč si nezkusit zahrát na pana podnikatele. Ale ono s rodinou, po teenage věku. To už chcete mít větší jistoty, než to, jestli se Vám podaří nabouchat dost IŽP na obživu.

  • neporadce napsal:

   Přesně, máte pravdu, vy jste snad všichni ze stejný stáje. Když jsem odcházel z MLM, tak mi taky říkali, že pool je slepá větev, nefunguje to, to co slibují, nedodržují, provize jsou blbost, protože naše firma má největší na trhu, jsem hloupý když jdu pryč a nechápu to, atd. A víte co ? To co pool slíbil, to 100 % platí, v MLM jsem byl na 4 příčce z osmi a i tak mám teď minimálně 2× více peněz na všech smlouvách, na hypotékách dokonce 2,5× tolik. Mimochodem, v MLM jsem několik posledních měsíců vedl v produkci a považte, bez jediného „spořícího“ IŽP, takže Vaše kecy o neschopnosti jsou trochu mimo. A ldi, fakt do poolu nechoďte, protože hrozí, že dostanete podstatně více peněz za stejnou práci, bez tlaku na produkci a hrozí nebezpečí, že se budete moci sami rozhodovat o tom, jak tuto práci chcete dělat. Nedělejte to, fakt ne :-) A Vy pane Manažére hlavu vzhůru, třeba žádná z Vašich ovcí nikdy nebude chtít zjistit, jak se věci opravdu mají :-))
   Mimochodem, video jsem nevytvořil a ani moc nesouhlasím s formou jakou je prezentováno, i když věci, které v něm zaznějí jsou pravda. Podobných pindů jsem už slyšel milion z úst rádoby Managerů. Přeji všem hezký den.

 8. Untergang napsal:

  Je to trapné a už trochu okoukané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.