CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

Text: Adam Duben

31. 03. 2011

12 komentářů

Máte doma zlato? Máte smůlu, přijdete o něj!

 


 

Peníze na vyplácení důchodů scházejí již dnes, a v budoucnu bude jejich nedostatek stále více evidentní. Poměr aktivních obyvatel k důchodcům se rok od roku zhoršuje a stát musí hledat i alternativní řešení, jak dostát svým závazkům vůči důchodcům (pokud nemá v plánu se na ně vykašlat úplně). Takové alternativní zdroje se ale hledají těžko, naštěstí (pro koho jak) se ale jeden už našel. A bude to velké, hodně velké.

Vláda se totiž na nedávném tajném zasedání rozhodla využít situaci na trhu se zlatými kovy, jejichž cena prudce roste již několik měsíců a zároveň si vzít příklad nejdemokratičtější země na naší zeměkouli (pro celý vesmír to bude platit až po vynalezení warpového pohonu). O co jde? O konfiskaci fyzického zlata běžným lidem. Zlato je mezi lidmi odjakživa oblíbené a v poslední době jeho popularita, zejména mezi investory, roste snad stejně rychle, jako jeho cena. A to je šance, jak se dostat k penězům prakticky zadarmo a ještě na tom vydělat.

V USA se už o konfiskaci zlata (samozřejmě nepřímým způsobem) při ceně nad 2 000 dolarů za unci mluví nějakou dobu. Na naše překvapení jsme ale zjistili, že otci myšlenky novodobé konfiskace jsou čeští politici, kteří tento plán osnovali již déle než půl roku.

Za kolik?

Výkupní cena byla samozřejmě stanovena předem a na základě složitého logaritmu, na sumu 42 (výpočtem byla pověřena nezávislá firma, která si svůj výtvor cení desítky milionů korun, ale přesné číslo neznáme). Co tato cifra znamená, nám bohužel není známo, podle dobře informovaného zdroje je ale tato informace pro celý proces konfiskace klíčová. Pozitivní zprávou je, že ti, kdo se to chtějí dozvědět, mohou přijít 25.května před budovu úřadu vlády, samozřejmě s ručníkem kolem krku.

Původní návrh byl v lecčems propracovanější, než ten, který se nakonec odsouhlasil, ale některé detaily vskutku stojí za zamyšlení (redakce má rovněž jeho originál). Tak například poměr výkupní ceny měl být původně stanovován na základě rasových a národnostních kritérií, nebo na základě věrovyznání apod. Romové a židé například měli dostat jenom půlku oficiálně stanovené výkupní ceny, katolíci 1,618 násobek, satanisté 0,382 násobek, Slováci nic (ty stejně obere jejich vlastní vláda poté, co se moci chopí Fico), lidé do 150 centimetrů (ne děti) polovinu, asiaté dvě třetiny atp.

REKLAMA

Zadarmo

Nakonec se od tohoto výpočtu ustoupilo, pouze židé nedostanou nic (ti jsou na to zvyklí), Romská menšina dostane trojnásobek (ti jsou na to zvyklí) a Slovákům se zlato brát nebude, protože je stejně obere jejich vlastní vláda poté, co se moci chopí Fico. Důchodci dostanou všechno zpět, pokud se vybere dost zlata na zaplacení všech důchodů do 21.12.2012.

Také je důležité upozornit, že pokud člověk odevzdá zlato dobrovolně, jako polehčující okolnost mu bude umožněno žádat celou částku, na níž má podle předchozích pravidel právo. Pokud se dobrovolně nepřihlásí, nedostane samozřejmě nic. Na to, že jim na vlastnictví zlata nikdo nepřijde, by lidé spoléhat neměli. Vláda si již pronajala Echelona.

Od všech

Brát se bude všechno zlato. Dokonce i to, které ještě lidé nemají doma. Ti, kteří se chystají nakoupit zlaté mince, slitky, nebo šperky a jiné zlaté předměty, si za něj sice zaplatí, ale do rukou se jim už zlato nedostane (dostanou totiž velmi kvalitní, ale zároveň levné pozlacené padělky). Vláda v tomto směru spolupracuje se všemi importéry, producenty a prodejci investičního zlata i zlatnictvími, kterým popravdě nic jiného nezbývá, protože jim už vláda zlato dávno zkonfiskovala.

Aby toho nebylo málo, bude se brát například i zubní zlato. To budou odebírat zubaři, nebo hrobníci. Pro případ stížností na rozkopané hřbitovy má vláda v plánu vydat poplašnou zprávu o přemnožení krtků na celém území ČR a jejich vystěhování do vesmírů, k čemuž bude využit poslední let raketoplánu Endeavour, a na čemž už vláda ČR spolupracuje s americkou vesmírnou agenturou NASA.

Na závěr ještě jedno upozornění. Měsíc po zlatě budou následovat další drahé kovy, jako je stříbro nebo platina. Zkontrolujte si proto kalendář, abyste věděli, jaký je dnes den.

Vstoupit do diskuze 12 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • jiri.cerny2

  1 dubna, 2011

  Já bych se tomuto článku zas tak moc nesmál, být Vámi. Toto již nejdemokratičtější země světa jednou uskutečnila! Ve třicátých letech minulého století (matně tuším 1932 nebo 1933?) opravdu došlo ke konfiskaci zlata od všech občanů USA. Musely odevzdat i zlaté dolary. Nedávno se ten poslední dražil za hehoráznou cenu na nějaké aukci a poté co to zjistila vláda USA žádala jeho vydání zpět, protože se jednalo o přednět z kriminální činnosti (nebyl vrácen vládě!).
  Takže si dejte pozor, já už jsem všechno zlato i stříbro prodal, malženčiny šperky ze zlata nechal udělat z chirurgické ocely a po vzoru židů (kteří s tím mají generačně největší zkušenosti) nakoupil diamanty:) Samozřejmě né ty co 90% světového trhu má pod kontrolou jedna rodina, ale ty české, co je cenový vzestup teprve čeká, „český granát“.

  Odpovědět

 • Miroslav Piták

  1 dubna, 2011

  Není konfiskace jako konfiskace
  Ano, USA vyhlásili, že je ilegální držet skoro veškeré zlato a je nutné ho odevzdat. Ale každý občan dostal za své zlato zaplaceno dle oficiální ceny, to znamená, že to zlato občanům přímo neukradli, ale povinně ho odkoupili. Poté dolar znehodnotili a teprve tímto krokem byly dolary měřené ve zlatě znehodnoceny. Z tohoto pohledu byly tedy občané USA okradeni, protože byl znehodnocen jejich majetek. Prostě inflace na jiný způsob.

  Odpovědět

 • Vladin

  1 dubna, 2011

  Skvělé a vkusné 😀 😀 😀 😀

  Odpovědět

 • goy

  1 dubna, 2011

  „Ty si moje ZLATO“ (obvykle v den výplaty nebo když jí vezmu do nóbl restaurace či butyku. Známená to, že budu muset jít z domu? To mi mimochodem taky navrhuje (obvykle týden před výplatou, když už sedíme doma a jíme chleba a nadáváme na vládu u TV. 😀

  Odpovědět

 • Mirda

  1 dubna, 2011

  😀

  Odpovědět

 • Vladin

  1 dubna, 2011

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Odpovědět

 • zadluzeni

  1 dubna, 2011

  Sice podrobnosti nejsou pravdivé, ale pokud stát bude peníze potřebovat, klidně ke konfiskaci zlata přistoupí

  Odpovědět

 • Zlatoforum.cz

  13 února, 2015

  Článek mě docela rozesmál. Nejvíc jsem se nasmál u těch hrobníků a přemnožených krtků. Nicméně bych s takovými články byl opatrný, najdou se lidé, kteří tomu pak doopravdy věří a šíří paniku. O zlatě se diskutuje tady: http://www.zla­toforum.cz/

  Odpovědět

 • Robin

  29 srpna, 2019

  Mám tři zlaté zuby,to mi je jako vytrhnou a dají mi dubové?

  Odpovědět

 • Mirek Jaroš

  17 června, 2020

  To, že výsledkem algoritmu je hodnota 42, je logické. Je to totiž zároveň odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec.

  Odpovědět

 • Dušan

  31 ledna, 2021

  Ze své hotovosti 1/3 nakup -investuj do zlata, uschovej a modli se,abys jej nemusel nikdy použít k prodeji.

  Odpovědět

 • Go4dream

  28 srpna, 2021

  Takovou blbost už jsem dlouho nečetl.. v praxi nereálné a neproveditelné, ekonomický blábol a kromě toho vždycky můžu zlato vložit do majetku firmy která „náhodou“ sídlí někde kam česká případně evropská judikatura nedosáhne, případně se mohu prohlásit za cizího státního občana a pořídit si za část svého zlatá exotický a třeba i diplomatický pas. A pak ať se vláda klidně podělá. Podle mezinárodních úmluv a práv kterými je i naše vláda vázána, by se mi nic nesmělo stát.. A to nemluvím o listině základních práv a svobod která stanoví že žádný člověk nesmí být omezen na majetku a nesmí mu být jeho majetek zcizen bez jeho souhlasu.. listina základních práv a svobod se týká tuším úplně všech lidí ne?

  Odpovědět