CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

Text: Luboš Svačina

24. 01. 2008

1 komentář

MasterCard Banka roku 2007: Galerie vítězů

 


 

Vyhlášení výsledků soutěže MasterCard Banka roku 2007 proběhlo 1. listopadu v prostorách staroměstského kostela sv. Anny. Zahájení programu bylo naplánováno na 20 hodinu večerní

Slavnostní večer zahájilo baletní vystoupení a doprovázela módní přehlídka.

Pozvání pořadatelské společnosti, kterou byla již tradičně společnost Fincentrum ve spolupráci se společností MasterCard, přijala velká většina vrcholných představitelů bank, pojišťoven, stavebních spořitelen a penzijních fondů působících na českém finančním trhu.

Společně s hlavní soutěží byli v průběhu večera vyhlášeni vítězové v dalších devíti kategoriích.

V první části večera byly udělovány ceny v jednotlivých produktových kategoriích, kde hlavní ocenění v kategorii životní pojištění roku získala pojistka Perspektiva Pojišťovny Kooperativa, držitelem ocenění v kategorii účet roku se stal Osobní účet České spořitelny a hlavní cenu v kategorii hypotéka roku získala Hypotéka On-line Hypoteční banky.

REKLAMA

Dále byli vyhlášeni vítězové vedlejších kategoriích, kde hlavní cenu v kategorii stavební spořitelna roku získala již tradičně Modrá pyramida, penzijním fondem roku byl vyhlášen Penzijní fond AXA a titul pojišťovna roku byl udělen České pojišťovně. Ocenění za pojišťovnu roku převzal z rukou Martina Nejedlého, generálního ředitele pořadatelské společnosti Fincentrum, generální ředitel České pojišťovny Lard Friese.

Nejdynamičtější bankou roku 2007 byla vyhlášena Raiffeisenbank. Ocenění za vítězství v této kategorii přišel na pódium osobně převzít generální ředitel Lubor Žalman, který musel následně velice dynamicky čelit improvizovaným otázkám moderátora večera – Leoše Mareše.

Novinkou letošního večera bylo vyhlášení kategorie Nejdůvěryhodnější banka roku 2007. Výsledky této kategorie byly vyhlášeny na základě hlasování více či méně spokojených klientů jednotlivých bank. Průzkum spokojenosti prováděla agentura STEM/MARK.

Cenu pro vítěze kategorie Nejdůvěryhodnější banka roku, kterou se stala Česká spořitelna, převzal její generální ředitel Gernot Mittendorfer.

REKLAMA

Titul bankéř roku 2007, který byl udělen na základě hlasování vrcholných představitelů všech nominovaných bank, předal generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu Ján Čarný Pavlu Kavánkovi, generálnímu řediteli Československé obchodní banky.

Vrcholem večera bylo vyhlášení hlavní kategorie MasterCard Banka roku 2007, kde vítězem se stala stejně jako v roce 2004 a 2005 Komerční banka. Nejvyšší ocenění si z rukou pořadatelských společností a náměstka ministra financí Milana Šimáčka převzal generální ředitel Komerční banky Laurent Goutard, který na podium přizval kolegy z vrcholového vedení Komerční banky.

Na fotografii (zleva): Milan Šimáček, Ján Čarný, Petr Stuchlík, Zdeněk Mojžíšek, Laurent Goutard, Vladimír Jeřábek.Vyhlášením výsledků jednotlivých kategorií se večer přešel do neoficiální části, jejíž součástí bylo vystoupení houslového tria a po jeho skončení následoval raut.

Vzhledem k počtu účastníků z vrcholového vedení nominovaných institucí se nejen z pohledu organizátorů jednalo o nejúspěšnější ročník soutěže MasterCard Banka roku. Tato skutečnost také hovoří o stoupající prestiži udělovaného ocenění.Konference "Jak připravit fondy na penzijní reformu" byla součástí doprovodného ocenění MasterCard Banka roku 2007. Investujeme.cz je pořadatelem konference a mediálním partnerem ocenění.

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • ondra

  6 listopadu, 2007

  Dobrý den,
  měl jsem představu, že trh se mění a reaguje na z různých stran přicházející různé podněty (třeba výsledky v soutěžích). Ale asi ne tak u stavebního spoření. Přijde mi přinejmenším zvláštní, jak někdo může vyhrát soutěž tradičně.. Nebo se snad jedná o zásluhy?
  Ale pecka, u které jsem málem spadnul ze židle, je pojišťovna roku!! Díky! Po ránu jsem se tak skvěle už dlouho nepobavil!
  O.

  Odpovědět