Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Kairos Planet aneb To, co létá, je letadlo

Po zveřejněném článku „Kairos Planet: Průlomová novinka, nebo nové letadlo?“ jsem obdržel e-mail od čtenáře – finančního poradce. Píše: „Sám do Kairosu již investuji a pokud byste mi prokázal, že je to nelegální záležitost, budu jedině rád, že budu vědět, na čem jsem.“ Protože nepochybně není jediný, odpovím na jeho připomínky veřejně.

Kairos Planet podle mého názoru splňuje mnoho z bodů charakterizujících pyramidové hry (pyramidu, letadlo) či Ponziho schéma. Většinu z nich jsem shrnul v článku „Kairos Planet: Průlomová novinka, nebo nové letadlo?“. Jak už to tak bývá, zpravidla lidé, kteří jsou do některého „systému“ zapojeni, ho brání a snaží se přesvědčit zejména sami sebe, že je vše v pořádku a jejich peníze nejsou ohroženy.

Čtenář – finanční poradce, který reagoval na prvotní článek o Kairos Planet, sepsal několik bodů, s nimiž nesouhlasí. Postupně je rozeberu.

„Vycházejte jen z oficiálních stránek kairosplanet.com (ne z blogu, spekulantů a rádoby obchodníků).“

Kairos Planet má své stránky KairosPlanet.com, z nichž část mých informací vychází. Část jsem čerpal z českých stránek KairosPlanet.cz. Přeci jen, společnost působí i na českém trhu, a toto jsou jediné stránky „v Česku“.

„Oficiální“ stránky s doménou .com jsou dostupné pouze v anglickém a ruském jazyce. A co víc – komu patří doména? Možná se skutečně jedná o oficiální stránky Kairos Planet, společnosti registrované v jednom z britských daňových rájů. Doména je ale registrovaná prostřednictvím společnosti Privacy Protection Service INC, která zajišťuje anonymitu vlastníků i dalších 1 438 201 domén. Seriózní firmy nepotřebují anonymizovat své vlastnictví svých vlajkových domén.

„O víkendu 28. 2. je první Český kongres KP, pokud budete chtít rozporovat technologii, tam máte tvůrce, můžete se s ním pobavit. To je dle mě jediná věc, která reálně by rozporovatelná mohla být.“

Kongresu jsem se bohužel zúčastnit nemohl. Nicméně již v předešlém článku jsem uváděl některé pochybnosti stran ekonomické rozvahy technologie. Uživatel má vyhradit až 320 GB svého diskového prostoru, za což má obdržet odměnu 578 USD měsíčně (14 380 Kč dle kurzového lístku ČNB). S „garancí“ konektivity 10 hodin denně. Znovu jsem prošel nabídky cloudových řešení a dostupné je např.:

 • Cloud server – 6jádrový procesor, 4 GB RAM, 500 GB HDD, 99,99% garantovaná dostupnost – 4 800 Kč měsíčně
 • Cloud disk – 100 GB – 100 Kč/měsíc (větší kapacita je samozřejmě možná)
 • Google Drive – 1 TB – 9,99 USD/měsíc, 30 TB – 299,99 USD/měsíc

Nemluvě o skutečnosti, že klient (firma spolupracující s Kairos Planet a využívající její služby) musí zaplatit i další náklady, nejen náklady na disky u zapojených lidí. Tedy více než oněch 578 USD/měsíc. Nejsem IT specialista, ale představa, že si firma uloží data na disk, u něhož nemůže nikdo garantovat, že bude připojen v okamžiku, kdy data potřebuji, navíc za cenu překračující standardní řešení, je pro mě nepředstavitelná.

„Produktem Kairos je vývoj služeb – klient si kupuje až 4 IT produkty – nikoli zhodnocení.“

„Oficiální“ stránky Kairos Planet hovoří jinak. Hned v úvodu se píše: „We propose you to lease unused computing power of your computer – disk space.“ („Navrhujeme vám pronajmout nevyužívanou výpočetní kapacitu vašeho počítače – diskový prostor.“). A následně popisuje tři podmínky, na čem závisí možnost výdělku:

 • Volný prostor na disku,
 • instalace speciálního software na PC a
 • být připojen online 10 hodin denně.

Dále společnost popisuje affiliate program umožňující získat peníze z pronájmu disku, ze získání dalších „oveček“ a příležitost využít bonusové služby a produkty Kairos.

Jsem přesvědčen, že kdo do Kairos Planet vstupuje, si nekupuje 4 IT produkty, ale zhodnocení, které mu společnost přislibuje.

„Oficiální“ stránky KairosPlanet.com jsou navíc cílené na získávání nových lidí „do systému“ (viz struktura stránek popsaná výše), firma poptávající její služby se nedozví nic. Ano, může získávat zákazníky osobním setkáním, ale zodpovědná firma, která má uložit svá data či využívat výpočetní kapacitu jiné firmy, si ji nepochybně prověří. Přeci jen jde o bezpečnost dat. A informace na internetových stránkách a jejich komplexnost bývá prvním krokem.

„Máme kontakty na podnikatele v SAE, kteří značně produkty využívají.“

Spojené arabské emiráty a Dubaj jsou velmi často zmiňovány nejrůznějšími letadly. Proč? V Česku panuje povědomí o jejich bohatství, rozvíjejícím se developementu a rostoucí ekonomice, ale tím to končí. Jakmile lákaná „ovečka“ uslyší SAE či Dubaj, zalesknou se jí oči možností podílet se na arabských penězích.

Dnes již klasickým příkladem byla Double Investments (DBI), která slibovala pohádkové zhodnocení plynoucí z dubajského realitního trhu a geniálních investic do forexu. Výsledek? Společnost se držela dlouho… dokud nepřestala vyplácet vklady.

„Data na discích tečou, co mám zkušenost, tak u většiny po 2 měsících (u některých již dříve, u některých později).“

Jinými slovy: Dva měsíce a déle vyplácí Kairos Planet až 578 USD měsíčně za diskový prostor, který nevyužívá. Jen tak na okraj, kdyby si společnost místo rezervace disku s nejistou dostupností koupila vlastní disk, výrazně by ušetřila. Ano, musela by platit elektřinu, ta by ale nestála 500 USD měsíčně.

Co lze pořídit? Nejdražší datové úložiště, které lze na jednom z největších českých obchodů pořídit, stojí 77 699 Kč s DPH. Jako velká firma by ho navíc platila bez DPH (DPH na vstupu by si odečetla), tedy za 64 214 Kč). Jedná se o datové úložiště o kapacitě 30 TB, tedy odpovídající 96 diskům pronajatých za 578 USD/měsíčně, za které společnost každý měsíc vydá 55 488 USD! No, nekupte to. A samozřejmě lze nalézt úložiště se stejnou kapacitou i mnohem levnější.

„Šifrování – doporučuji návštěvu např. kongresu.“

Data budou nepochybně šifrovaná, což zvýší jejich bezpečnost. Kvalitu šifrování nejsem schopen posoudit, a tak se o to nebudu ani pokoušet.

„Platby i výběry jsou standardně přes SWIFT, co je na tom netransparentního?“

Informace o pochybnosti transparentnosti platby mám zprostředkované od jednoho účastníka systému, který se sám podivoval nad komplikovaností a netransparentností platby.

Jedním z klasických doprovodných jevů společností založených na Ponziho schématu či pyramidových her je, že pod každou kritikou se objeví alespoň jeden (zpravidla více – v závislosti na počtu účastníků a míře ohrožení „systému“) anonymních přispěvovatelů, kteří ho chválí a tvrdí, že peníze již dostali. Dočkal jsem se i u prvního článku o Kairos Planet. Čtenář „Tony“ píše: Myslete si co chcete, ale já investici dostal zpátky už 3× Tím bych to ukončil, papa “.

Finanční rezerva Ponziho schémat

„Co mám zkušenost, jelikož jsem o to zajímal od své první investice detailněji, všechny Ponziho schémata mají peněžní rezervu v délce často 1 – 4 roky. Pravděpodobně z důvodu únosného rizika, či pokud začnou stagnovat, aby měli majitelé s čím utéci. Zde je rezerva cca 70 dní.“

Toto je fakt, který mě osobně také překvapuje. Na druhou stranu v rychle rostoucích podvodných schématech to možné je. Charles Ponzi v roce 1920 nabízel zhodnocení 50 % za měsíc a půl či 100 % za tři měsíce. Jeho „rezerva“ tak dosahovala pouhých 90 dnů. Přesto se mu podařilo vylákat 9,5 mil. USD, což v dnešních cenách přesahuje 100 mil. USD (cca 2,5 mld. Kč).

Některé podvody (zejména úvěrové) si naopak nechávaly „karenční dobu“, aby nemusely peníze vyplácet a podvedení nedostali podezření. Tak působily např. systémy Edbusy a Company Management.

Dle mého názoru je ale zásadní ekonomická rozvaha toho, co Kairos Planet nabízí. Diskovou kapacitu, kterou může koupit do vlastnictví za cca 50 – 70 tis. Kč, si pronajímá od svých uživatelů za stejnou cenu, ale v amerických dolarech (55 488 USD/měsíčně). I pokud by se jednalo o další služby spojené s výpočetní kapacitou, tak je to přehnaná cena. Navíc nic, kromě vyhrazené diskové kapacity a připojení alespoň rychlostí ADSL 10 hodin denně, nepožaduje. Za stejnou cenu si tak pronajme diskovou kapacitu „ve staré šunce“ jako „v nabušeném herním pecku“. Zvláštní, ne?

Působí Kairos Planet na principu pyramidové hry či Ponziho schématu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

38 komentářů: “Kairos Planet aneb To, co létá, je letadlo”

 1. Tomas napsal:

  Už tu máme i varování od ČNB před Assets Global Consulting (AGC):

  https://www.cnb­.cz/cs/spotre­bitel/ochrana_spo­trebitele/upo­zorneni/upozor­neni_asset_glo­bal_consultin­g.html

  Pro úplnost: AGC je firma, přes kterou Kairos přijímá a vyplácí (vlastně v poslední době spíš nevyplácí) peníze. Je to taková pračka peněz, co si hraje na zprostředkovatele plateb.

 2. Tomáš napsal:

  Pokud hledáte solidní normální projekt ozvěte se mi na mail tomasholy25@gma­il.com

  • Mirek napsal:

   Chtěl jsem vám napsat, ale …Příjemce emailu (komu) „tomasholy25@gma­il.com“ je zadán chybně!

   • Tomas napsal:

    To odpovídáte každému spammerovi, co na sebe dá adresu? ;-)

    Mimochodem cítím potřebu se trochu vymezit – autor příspěvku Tomáš nejsem já (Tomas)

 3. Michaela napsal:

  Dobry den, i ja se podelim se svym
  „zazitkem“ v kairosu. Pred pul rokem, jsem si zalozila balicek silver v hodnote 15 tis (nastesti).Přítel také.. Program nám oběma padá, dá se říct denně.. Pc kvůli tomu běží celých 10 hodin a kolikrát zbytečně. Peníze se zpětně nenačtou a tak přijdeme za měsíc o nějaký ten výdelek. Za celý půl rok jsme neviděli ani korunu, tudíž jsme zatím každý prodělali 15 tisíc a na spotřebě běžících počítačů an nemluvě.. Program na posílání peněz zrušili a místo toho založili AGC, přes, který jsme si nechali poslat nějaké peníze na účet a již čekáme celé dva měsíce. Kairos a AGC vás vyloženě ignoruje a neodpoví ani na jeden email. Lidi co dělají školení v ČR, vám naslibují hory doly a ve výsledku se s vámi pohádají a připadáte si, že to vlastně nefunguje jen vám… Tímto Kairos určitě nedoporučujeme! Bylo to zbytečně vyhozených 30tisíc do vzduchu!

  • Michaela napsal:

   Ještě chci dodat, že jsme psali na FB kairos veřejně, ohledně poslání plateb a celého systému a naše příspěvky byli smazány…

   • Tomas napsal:

    To je normální chování těchto podvodů. V průběhu kolapsu se snaží udržet si „kontrolu“ nad věcí a udržet dojem, že je vše OK, takže na jejich FB se nesmí objevovat negativní informace.

 4. Roland napsal:

  Nevim jak vy, ale jak mužete něčemu takovému věřit, kdo do toho absolutně nevidí, čerpá ze zdrojů , které nejsou oficiální a vše jsou pouze spekulace. Až budete mít přístup k interním informacím, tak poté pište takovéto články. Chápu že už branže v pojišťovnictví neni jako dříve a nechcete aby lidi z Vašich struktur odcházeli jinam za lepším. Mužu tady zaslat výpisy, pro ty kdo opravdu nevěří, aby pochopily, že peníze opravdu chodí!

  Read more: http://www.in­vestujeme.cz/ka­iros-planet-prulomova-novinka-nebo-nove-letadlo/#ixzz4Mbh1KzZw

  • Tomas napsal:

   Rolande, peníze chodí jen někomu (málokomu).

   Stačí se podívat na facebook Kairosu a je jasné, že tam Kairos mele jen samomluvu a samochválu (fotky z konferencí po různých zemích), ale členové se z těch konferencí neradují, naopak si stěžují na nedocházející nebo neodsouhlasené výplaty (masově od srpna) a nulovou komunikaci Kairosu o tomto problému:

   http://imgur.com/a/Ty­eOj
   http://imgur.com/a/yk­jCJ
   http://imgur.com/a/0mo7a
   http://imgur.com/a/AH5QH

   A proč sem dávám obrázky a ne přímo odkaz na FB Kairosu? Protože admini Kairosu nepohodlné příspěvky občas mažou. Tím přiznávají, že o špatné situaci s výplatami vědí, ale nechtějí, aby se to rozkřiklo. Jen občas vyplatí nějakého zasloužilého blba (Rolanda?), který pak po fórech vykřikuje, že výplaty chodí (ano, výplaty chodí… ale jen několika málo lidem a opožděně).

   Peníze z registrací (pardon, ze složení garančního vkladu) v kasičce Kairosu docházejí, už není pro všechny. A rozhodně nebude pro ty, co se registrují teď. Ti budou dobří jen k tomu, aby zatáhli účet za celou hospodu (pardon, letadlo).

 5. Petr napsal:

  My chytří si můžeme něco přát, padá letadlo 😀 KAIROS PLANET.
  http://imgur.com/a/y9aV5

 6. Pavel napsal:

  Pánové jen Vám zdělím mám 20 počítačů , něco málo jsem investoval vše se mi vrátilo teď mám výplatu 11400 dolarů měsíčně a směju se těm co tady píši hlouposti . Je pravda že to jednou zkončí ale mě už to bolet nebude 273600 každý měsíc .

  • Gizmo napsal:

   Tak to jseš debil, protože jsi klidně mohl použít pythoní skript, kterej by běžel v cronu na nějakym free/levnym hostingu ve 20 instancích, protože kreténosí aplikace nedělá vubec nic. Jendou za pár minut pošle do šmejdosu informaci, že běží. A doufám, že Tě to bude bolet, až Ti všichni který jsi do toho natáhnul rozbijou hubu až to spadne.

  • Petr napsal:

   Gratuluji k vysokému výdělku, nebo k tomu, že jste okradl spoustu lidí? V podstatě je to jedno, víte o co se jedná a děláte to s plným vědomím.
   Mrzí mně, že někteří lidi jdou přes mrtvoly ke svému vítězství a ještě se tím chlubí.
   Kéž by to padlo a začalo se to šetřit jako investiční podvod, protože pak by možná lidi pochopili, že každý rozhodnutí má i svůj následek.
   Nechci nikomu přát nic zlého, ale nechci, aby ti na konci dopadli špatně, snad to nějak dobře dopadne.
   Přeji úspěchy v čistém podnikání každému.

 7. Richard napsal:

  Používám Kairos bez mála rok a půl , nikdy jsem neměl žádný problém , už jen vydělávam , Češi pořad špekuluji co a jak kdo nehraje nevyhraje.

  • Gizmo napsal:

   Jasně, že jsi neměl problém. Každej podvod chvíli vychází, aby se poádně rozjel. Pak mafiáni sbalí prachy a utečou a všichni ti blbci co se do toho pustili budou mít prd. Inteligentním lidem stačí prosté srovnání cen šmejdosu a skuečných datacenter jakoje Amazon nebo Microsoft Azure:

   Lépe to vynikne na větších číslech – za rok za 1 TB paměti:

   Microsoft One Drive: 70 USD (včetně MS Office)
   Google drive: 120 USD
   Drop box: 120 USD
   Amazon S3 služby: 86 – 368 USD (včetně dalších služeb)
   Kairos: 127 658 USD

   Geekům zase reverzní inženýring aplikace, která žádná data nepřenáší a na disku jenom zabere X gigabajtů nulami.

   Zkušeným investorům zase napoví absence referencí na zákazníky.

   Prostě na každym rohu z toho kouká podvod. A pokud někdo se někdo vědomě účastní podvodu, který někho jiného okrádá tak je to u mě PODČLOVĚK.

 8. Tomas napsal:

  Slovenská obchodní inspekce (SOI) vydala varování před praktikami společnosti Kairos Technologies:

  http://www.so­i.sk/sk/Infor­macie-pre-verejnost/Upo­zornenie-pre-spotrebitelov-na-praktiky-spolocnosti-Kairos-Technologies-Ltd-.soi?ind=

 9. Milan napsal:

  Osobne som v kairose už od januára ale aktívne rozbieham svoj biznis program asi mesiac.

  Spoločnosť napreduje a buduje reálne veci každý vraví pyramída každý hľadá dôvody prečo ju odpísať tak ako každý hľadá dôvody prečo je tomu inak…

  Ja to vidím takto keď si zhrniem fakty čo už dnes reálne viem o firme a čoho som svedkom tak viem s istotou povedať že kairos či raz skončí áno pretože všetko raz skončí ale bude to veľmi ďaleko a rozhodne nie preto že by to bola pyramída :) Zarábam reálne peniaze predáva sa reálny produkt ku ktorému je vystavená faktúra v prípade že klient do 21 dní nejaví aktivitu čo je aj lehota kedy je v skúške či naozaj bude produkt využívať kairos ho kontaktuje a ak sa neozve pošlú mu nazad peniaze pretože s ľudmi ktorý len zaplatia ale nedajú prístup na sieť nemá dôvod spolupracovať … Keď to takej pyramíde by to bolo jedno a tešila by sa z peňazí :) Za dva roky čo kairos je sa udialo mnoho inovácii vo firme a mnoho vecí sa zlepšilo sú prehľadnejšie a lepšie sa s nimi pracuje.

  Ďalší príklad kairos surf keď surfujete na klasickom prehliadači ste sledovaný 3 osoba vie čo robíte a to váš poskytovateľ internetového pripojenia ako to viem?

  Zhruba po mesiaci čo som sa aktívne logoval cez tento kairos surf my prišiel na schránku email od môjho poskytovateľa internetu v skratke tam stálo „Pozor nevidíme váš pohyb na internete nevieme čo robíte.“ Zasmial som sa a ani neodpísal lebo som len rád nakoľko súkromie je to čo bohužiaľ dnes na internete nemáme a nikdy nevieme kto nás môže sledovať…

  Najviac ma bavia vety kairos nedáva odpovede … A vy ak by ste tvorili niečo inovatívne chválili by ste sa tým ako to robíte??? riskovali by ste okopírovanie svojho projektu? Rozhodne nie :)

  Môžete mať buď výsledky alebo výhovorky a neviem ako vy ale ja beriem výsledky a idem sa venovať obohacovaniu seba či už finančne alebo štúdiom pre lepšie podnikanie (nie len v kairose)

  Prajem príjemný večer a neprajníkom radostné vstávanie do práce viem o čom to je a už nikdy viac 😉

  • Gizmo napsal:

   Kairos SURF: je nejhorší současná technologie pro připojení do privátní sítě. Používá dávno prolomené kódování MPPE s maximálně 140 bitovým klíčem. To znamená, že poslouchající po cestě jí dokáže prolomit za pár vteřin. To že ti psali ISP sis stejně vymyslel. Tohle kdyby nějakej ISP někomu napsal a provalilo by se to, tak má takovou oastudu, že okamžitě končí. Pokud ti tolik jde o soukromí, zjisti si co je to TOR. Ten skutečně anonymizuje, šmejdos surf tě do internetu pustí jenom o kousek jinde než ISP a do dat ti čumí on narozdíl od ISP. Takže si strč ty svý moudra kterejma ti vymyli mozek na kairosích seancích za klobouk a nedělej ze sebe debila. Užívej si nakradený prachy a netahej do toho další lidi.

  • Tomas napsal:

   Přeji vše nejlepší k objevení služby VPN a možnosti přes ní přenést až neuvěřitelné 2 GB měsíčně.

   Ten mail od poskytovatele internetu zní zajímavě! ;-)
   Bylo by možné jej zveřejnit v přesném znění včetně adresy odesílatele? Rád bych se toho poskytovatele zeptal, zda mu šifrovaný provoz směrovaný na VPN vadí a pokud ano, z jakého důvodu. Děkuji předem za spolupráci.

   • Tomas napsal:

    Zdá se, že se tady nedočkám odpovědi ohledně ISP, co zasílá divné dopisy uživatelům VPN.

    Stejně tak se asi nedočkám odpovědi, kdo jsou ti korporátní klienti (a zda vůbec jsou), kteří velkoryse platí za neexistující služby Kairosu. A kde tedy Kairos bere peníze na výplatu svých partnerů v marketingovém programu.

 10. Dominik napsal:

  Dobry den,
  Vlastnim sunku od kairos plqnet jiz par mesicu. Jestli se jedna o podvod? Pochopitelne 😀 par mlm, pyramid a tak jsem uz videl a tak vim, ze musim zvazit pro a proti. Kazdy letadlo nekam leti a az tam doleti, tak vsichni vystoupi 😉 koupil sem si gold ucet, cca 70k + mi vrazili kompa za dalsich 10k, kterej lezi doma a chodi mi za nej denne cca 19uds :) mesicne asi 14.000,– takze potrebuju letet asi 5 mesicu, aby se vratil vklad. Zaver? Kdyz to pobezi o mesic dyl, tak proc ne 😉

  • Gizmo napsal:

   Takovejm šmejdům jako jsi ty bych přál, aby si co nejvíc nabili hubu. Parazitovat na nejslabších jedincích, kteří jsou oblbováni ještě většími šmejdy, aby vstoupili do letadla, to už rovnou mužeš okrádat důchodce o kabelky na ulici. Ano jsme v čechách. 26 let po pádu komunismu a heslo „Kdo nekrade denně aspoň hodinu, okrádá rodinu“ je tu stále na denním pořádku. Víš, ty omezenče, že ani nemusíš kupovat toho compa? Že by ti stačil nějakej skriptík, kterej bude z nějakýho free hostingu reportovat 10 hodin denně, že je online? Protože, když už víš, že to je podvod, můžeš podvést i ty je a nemusí ti doma běžet comp.

 11. Mirek napsal:

  Přátelé, obecně kázat, do čeho investovat a do čeho ne, je jako baletce radit jak dávat bodyček. Každý je individuální, má jinou snesitelnst poměru výnosu a rizika a už jsem se také setkal s tím, že známý investoval do nemovistostí ve Švýcarsku, měla to být největší jistota široko daleko a pěkně tam zahučel. Zmínil jsem to proto, že lidé obecně žijí v představě, že nemovitosti jsou největší jistotou. Rizikovost u Kairosu mě připadá oproti ostatním investicím tak směšná, že to tady tak mohutně rozebírat snad nemá ani cenu. Kdo někdy podnikal tak ví, jak obrovské riziko a náklady jsou s tím spojené, tady se bavíme o doslova pár korunách a vy z toho děláte bramboračku. Navíc asi dávat do toho poslední peníze význam nemá, ale jako další možnost rozšíření portfolia je to zajímavé. Podla autora tohoto článku by určitě bylo lepší investivat prostředky třeba do životních pojistek nebo konzervativních fondů, pochopitelně od společnosti, které patří tento web, ale uvědomíme-li si nákladovost těchto produktů, tak místo toho, aby ty peníze vyhodil za poplatky, dám je do Kairosu a rozhodně z toho bude víc. Nebojte, pojištění i fondy mám :-D. Navíc je zajímavé, že jsem se nikde nedočetl, že by byl nějaký nespokojený klient. To je jako kdyby majitel BMW trávil čas psaním negativních článků na Mercedes a přitom ho nikdy nevlastnil :-D. Mimochodem musím uznat, že negativní články na Kairos mě opravdu hodně ovlivnily, byl jsem na 100% přesvědčený, že do toho nepůjdu a také jsem si říkal, že je to letadlo a pyramida a ponzi a já nevím, co všechno. Ale pak mě také zajímala motivace autorů těchto článků, proč o tom píšou také věci, když neznají detaily? Jako kdybych hodnotil
  formuli 1, že je úplně špatná, když bude jezdit Dakar.
  Levnější varianty určitě jsou, ale není to vždy jen o ceně, ale také o službě a kvalitě. Já se před 14-ti dny bavil s jedním ajťákem skrze Kairos a on sám mě na to řekl, že tento projekt má velký význam pro obrovské společnosti, nikoliv pro firmy se 100 zaměstnanci, ale pro společnosti v řádech tisících zaměstnanců.
  A teď do mě, chápu, že jako jediný trošku pozitviní komentář zde není žádaný :-D

  • Tomas napsal:

   Hloupě a demagogicky kecáte. Toho ajťáka jste si buď vymyslel, nebo to byl ťulpas. Nebo jste mu neřekl celou pravdu o parametrech a nastavení projektu Kairos, takže se vyjadřoval se jen k obecné tezi, zda cloudové služby mají budoucnost. Ano, mají… ale ne ty v podání Kairosu. To je neuvěřitelně drahá a nespolehlivá groteska, která navíc (zatím?) ani neexistuje!

   • Mirek napsal:

    No vtip je v tom, že já mu nevysvětloval vůbec nic, jen jsem mu řekl název Kairos a on sám mě o tom řekl, že to zná, ale z té druhé strany. Nevěděl, že se kupují nějaké balíčky a že se platí tolik či jinak, tuto stránku vůbec neznal, on znal ty informace z opačné strany… a že by ajťák z korporace o 350tis. zaměstancích byl ťulpas…no vyloučené to není…

    • Tomas napsal:

     No dobře, možná to nebyl ťulpas, ale zdá se, že o Kairosu a jeho činnosti moc nevěděl. Takže – co byl vlastně ten jeho „pohled z opačné strany“?

     Opakuji: pokud se na to dívám jen jako „budeme pronajímat zabezpečený cloud a výpočetní výkon“ – tak to smysl dává. V okamžiku, kdy odhalíte fantastický detail, že ten „zabezpečený“ cloud chcete budovat z kdovíjak spravovaných domácích PC, pouštěných (možná) i na 10 hodin denně… a že takovou věc chcete prodávat za cenu 1000× vyšší než je cena konkurence, resp. 10 000× vyšší než cena vlastního hardware (a to beru jen nákladovou cenu na základě ceny „balíčků“, nepřipočítávám marži Kairosu)… tak z toho by se i průměrný ajťák podělal smíchy.

     Na tomhle základě můžete vybudovat tak akorát nějakou P2P síť pro sdílení, která bude pro její uživatele „zdarma“ (resp. za cenu poskytnutí části vlastního disku a výkonu PC (něco jako byl Napster nebo torrenty jiné „sdílecí“ sítě), nebo botnet.

 12. Tomas napsal:

  Pan Zámečník se dopustil chyby – bez ověřování převzal do mezititulku článku toto nepravdivé tvrzení:

  „Data na discích tečou, co mám zkušenost, tak u většiny po 2 měsících (u některých již dříve, u některých později)“.

  Ve skutečnosti žádná data netečou. Nemohou téct. ;-)

  1. Zjištěno síťovou analýzou a rozborem zdrojového kódu aplikace, kterou si společníci instalují:

  Aplikace při nákupu „balíčku“ pouze vytvoří prázdný skrytý soubor _WinApp/_disc příslušné velikosti (podle balíčku) na prvním volném pevném disku a pak už se jich ani netkne. Soubor obsahuje samé binární nuly. A zatím se neozval žádný Kairosák, který by tvrdil, že má v souboru něco jiného. ;-)
  Aplikace je napsaná docela pěkně, hutně a čistě, ale není v ní ani náznak toho, že by se jakkoli chystala využívat prostředky na PC, na kterém běží. Ani žádná příprava na sdílení úložného prostoru nebo grid computing.

  1. Firma nemá žádné „korporátní“ zákazníky, kterým by prostředky na PC svých společníků pronajímala. A ani je mít nebude – žádná rozumně myslící společnost si takové technicky nesmyslné, nespolehlivé, nedůvěryhodné a předražené řešení nepořídí. Tak proč vyvíjet aplikaci, že.
  2. Služby, které dostávají společníci „k testování“ nejsou dílem Kairosu. Ty služby vůbec nemají nějaké speciální zabezpečení a nejsou provozovány distribuovaně. Testovat tyto služby netřeba, jsou už léty prověřené.

  Jde o open source projekt mailového webklienta/serveru RoundCube https://roundcu­be.net/screen­s/
  a serverového řešení pro cloudové úložiště OwnCloud https://ownclou­d.org/features/

  • standardní VPN a VoIP služby provozované na pronajatých serverech třetích stran.

 13. Publicita napsal:

  Pokud si ten poradce sám nenasype popel na hlavu a veřejně neuzná omyl, tak by to za něj měl udělat někdo jiný. Ve veřejném zájmu… A vlastně i v jeho vlastním zájmu. Třeba se z toho poučí.

 14. Gizmo napsal:

  To by mě zajímalo, jestli ten čtenář-finanční poradce, byl ten co mi to tlačil a co jsem mu zkazil náladu, když jsem mu věsvětlil, že to celý je podvod. Na začátku, když mě oblboval, mi tvrdil, že se specializuje na IT a pak tohle. V odpověd to ještě uplně nábožensky obhajoval. Samozřejmě směsí IT pojmů nesmyslně pospojovanjech do vět. Stále přemejšlim, jestli ho prásknout, protože jinak se nedozvim, jak to s nim dopadne.

  • Uz dost napsal:

   Jezis bud to sem napis a nebo to sem prestan psat . Ty snad cekas ze te budem premlouvat . Kazdy at si investuje do ceho chce, kazdyho vec co dela s penezma

   • Gizmo napsal:

    Ať si investuje do čeho chce. Ale když je to finanční poradce a cpe to klientům…

    Add „Přestaň to sem psát“) děláš, když už si tykáme, jak kdybych to tu vytapetoval. Diskuze je tu od toho, aby sem lidi mohli napsat svoje postřehy.

    • Obyvatel planety Kairos napsal:

     Ven s tím, také mě oslovili. Tak schválně zda to byl jeden a ten stejný.

     • Gizmo napsal:

      Ten muj je z Plzně. Kancl má v záplavový oblasti. Kousek od Saloonu.

      • SB napsal:

       Dnes jsem byl u McDonalda v Plzni naproti pivovaru a hned vedle me jeden manik zapalene presvedcoval druheho u prezentace v notebooku. Chvilku jsem poslouchal (vim, ze je to neslusne, ale nedalo se to preslechnout, protoze mluvil dost hlasite) a naramne jeem se u toho bavil. Lide jsou nepoucitelni…

      • Obyvatel planety Kairos napsal:

       Tak to asi nebude ten stejný, ačkoliv já se s ním setkal v centru města, tak vlastně nevím. Tak i tak si myslím, že tito lidé by neměli ostatním radit s penězi. Zvažuji zda zveřejnit jeho jméno, samozřejmě v zájmu ochrany ostatních „obyčejných lidí“. Kolik lidí asi zahučelo..?

 15. Timmy napsal:

  Lidé, kteří se mi pokoušeli tuto „úžasnou“ investici zprostředkovat, papouškují často zavádějící informace, které jsou v rozporu s oficiálním webem. Sami ho evidentně nikdy nečetli.

 16. stas napsal:

  Až v první řadě jde o prachy těch druhých… !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.