CZK/€ 25.330 -0,12%

CZK/$ 23.428 +0,00%

CZK/£ 29.594 -0,04%

CZK/CHF 26.427 -0,66%

Jan Majer: Na podzim chceme být jedničkou na trhu

 


 

Kdo přišel s myšlenkou založení Partners?

Skoro bych řekl, že ta myšlenka přišla za námi.

Jak dlouho před vznikem Partners probíhaly přípravy?

Začalo se to rýsovat někdy začátkem roku 2007 jako vedlejší produkt dlouhých debat o budoucnosti finančního poradenství v rámci Akademie finančních poradců. Ta původní myšlenka se mi dodnes líbí. Firma složená z několika respektovaných osobností a poskytující placené služby bohatým klientům. Něco jako drahá advokátní kancelář.

Po pár týdnech jsme se ale dostali jinam. Rozhodli jsme se vytvořit firmu, kam mohou přicházet i další poradci, ovšem pod podmínkou, že jejich poradenství bude splňovat naše představy o kvalitě a solidnosti. Dnešní podoba Partners ovšem zatím zhruba destinásobně překonala naše původní odvážné představy.

Co bylo nejtěžším úkolem při zakládání nové společnosti? Co přineslo největší obtíže?

REKLAMA

To, co jsem právě popsal, se ukázalo jako v podstatě neřešitelné. Postavit velkou firmu na zelené louce představuje obrovskou administrativu. Naštěstí se na scéně objevila Katka Palková, která k našemu překvapení cítila potřebu změnit po letech působiště. Měla přesně ty zkušenosti a tu pečlivost, která nám chyběla.

Jak se vám podařilo přesvědčit strukturu Radima Lukeše a Petra Borkovce k přechodu do nové, v té době neznámé společnosti?

Mám dojem, že jsme byli jediní, kdo je přesvědčovat nemusel. U zrodu Partners stáli lidi, kteří roky veřejně prezentovali své názory a ve své profesi už dříve něco předvedli. Ten drajv myslím byl a je na trhu jedinečný. A Lukeš s Borkovcem podle všeho mají na lidi dobrý odhad. Vybrali si Palkovou, Kohouta, Prouzu a Majera.   

Vznik Partners zpočátku úvěrovala AXA. Jaké měla podmínky?

To, že vznik Partners úvěrovala AXA, je vaše tvrzení, které nemohu potvrdit ani vyvrátit. Stejně jako jiní podnikatelé jsme si na rozjezd půjčili peníze od několika institucí. Dnes už žádné závazky nemáme, dluhy jsou splaceny. A jaké jsme měli podmínky? Zabýváme se finančním poradenstvím, takže nikoho nepřekvapí, že jsme si vybrali na trhu nejvhodnější nabídky. Ale bezúročná půjčka to nebyla, tak výjimečné postavení na trhu ještě nemáme.

Co vás v průběhu roku činnosti společnosti nejvíce překvapilo?

Mě hned na začátku hrozně překvapily agresivní reakce kolegů z diskusí na Investujeme.cz, se kterými jsme si do té doby notovali, jak je potřebné, aby se velké firmy začaly kultivovat. Přišli jsme s tím, že finanční poradenství změníme k lepšímu. Z toho bylo hodně lidí nepříčetných, z kamarádů se stali nepřátelé. Málokdo si asi tyká s tolika nepřáteli jako já.

REKLAMA

Co vás nejvíce potěšilo?

Naši poradci. Před rokem jsem jim při prvním setkání v Brně z pozice „známého bojovníka za kvalitu poradenství“ od řečnického pultu blahosklonně pokynul, že je jako poradce respektuji a že společně postavíme firmu, na kterou budeme hrdí. Vzpomínám si, že jsem to takhle formuloval, abych je povzbudil, aby se vedle mě, Prouzy nebo Kohouta cítili v pohodě. Dneska mi to přijde k smíchu. O mě i moje klienty se už starají poradci Partners.

Co se vám nepodařilo naplnit?

Nepodařilo se nám zlomit blok některých významných institucí, s nimiž bychom rádi spolupracovali. Lokální managementy zájem o spolupráci mají, zákaz často pochází z evropských centrál. Pokud jde o aktivity v mé kompetenci, nedaří se mi momentálně podle mých představ vést videosekci na Finmag.cz. Nestíhám. Přednost má v tuhle chvíli časopis Finanční magazín.

Jak se vyvíjí spor mezi Partners a OVB?

Kdybych vám odpovídal před pár dny, byla by to jednoduchá odpověď: „Žádný spor mezi Partners a OVB není. OVB žádné žaloby na Partners nikdy nepodala. Naopak, někteří naši poradci se soudí o peníze, které jim dle názoru právníků OVB neoprávněně zadržela, soudy řeší i některá další porušování zákonů ze strany OVB.“

Ovšem v neděli se objevilo první, docela kuriózní trestní oznámení, o kterém jsme se dozvěděli zatím jen z tiskové zprávy. OVB zveřejnila, že podala trestní oznámení na Tomáše Prouzu a Partners kvůli tomu, že Tomáš v rozhovoru na vašem serveru vyjádřil svůj názor na Lukáše Štorka, vyloučeného z AFIZ za to, že opakovaně „nejednal v nejlepší zájmu klienta“.

REKLAMA

Zároveň se pozastavil nad tím, že OVB styl práce pana Štorka toleruje. Tomáš Prouza to řekl docela korektně, dá se to říci i úplně otevřeně. Pan Štork se obohacoval na úkor klientů a nikdo mu v tom nezabránil, naopak se mu tleskalo, protože firmě a vlivným nadřízeným vydělával a dál vydělává velké peníze.

Uvidíme, jestli přijde další trestní oznámení. Obávám se ale, že už nám tady další pšenka nepokvete. Šéfům OVB už asi došlo, že nesmyslně připomněli médiím svého kostlivce ve skříni a Partners udělali zadarmo reklamu.

S jakými cíli vstupujete do druhého roku působení na trhu?

Na podzim bychom podle nastoupeného trendu měli být jasná jednička na trhu. Nebudeme se kolem toho nějak mediálně točit, ale interně je to pro nás nejbližší meta. Pokud jde o média, rád bych, aby Finmag.cz ve stejném horizontu předstihl v návštěvnosti Investujeme.cz. Před časem jsem už myslel, že vás máme, ale to jsem srovnával dva různé druhy měření.

A co asociace – AFIZ a USF?

Včera jsme vstoupili do AFIZ. Osobně jsem se přikláněl k USF a následnému  sjednocení AFIZ a USF. Marketingově by se nám lépe vůči veřejnosti fungovalo jako jedné Asociaci finančních poradců. Můj pohled na věc je ale ovlivněný jinými faktory než pohled kolegů, kteří se více starají o poradenský byznys. Rád bych byl na jedné lodi s Igorem Bielikem nebo Petrem Hrubým z USF. Stejně tak beru Petra Šafránka a Martu Gellovou z AFIZ. Bylo by skvělé, kdybychom se mohli všichni společně vrátit k myšlence AFP.

Partners působí též na Slovensku. Jak se vám daří u našich sousedů?

Na Slovensku působí spřátelená firma Partners Group SK. Její šéf Janko Müller prý občas žertuje a mluví o českých Partners jako o své dceřince. Janko nás baví a byznys se mu daří. Jak konkrétně nevím, nestíhám sledovat.

Plánujete další regionální expanzi? Kam?

Plánujeme, ale teď se soustředíme na první cíl, a tím je prvenství na českém trhu.

Děkuji za rozhovor.

Loading

Vstoupit do diskuze 282 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Der Graf

  29 května, 2008

  Je VELMI zajímavé sledovat, jak se všichni naváží do do věcí, do kterých jim nic není. Upřesněno – jak se zde vtíravě pořád dokola vyskytují věty stereotypního rázu – někdo mi ublížil -> ubližuje i tobě -> přejdi ke konkurenci. Doopravdy vás baví pořád řešit věci, na kterých nic nezměníte, jen se můžete pořád dokola hádat? Pořád vás baví ohánět se minulostí? Na druhou stranu, když už použiju trochu těch odborných termínů jako „OVB“ a „Partners“, tak know how Partnerů a i vedení vzešlo z OVB.. Mno, když už minulost – proč by se teda neměli na Helwagu (nevím, co na tom všichni mají)podílet i Partneři? Nevím, nevím dámy a pánové.. zkuste to promyslet za mě. A taky se za mě pohádejte. Neřešte nemístnost příspěvku, ta se projevuje všude. Dobrou noc, Váš milovaný pan hrabě

  Odpovědět

 • Karel Jarolím

  29 května, 2008

  No ono stačí znát časové souvislosti. Helvag je především rok 2000, naprostá většina dnešních manažerů sítě Partners do OVB přišla až později a ti, co tam byli, jako začátečníci nesměli Helvag prodávat (byl to provizně vysoce zajímavý produkt, který mohli nabízet pouze „zasloužilí“ OVBáci).

  Odpovědět

 • Jarda

  7 června, 2008

  A to jako myslite VAZNE nebo to byl jen ftip? Neco se v minulosti udelalo spatne, tak se od toho distancujeme – nas se to netyka. Zaprve spoustu lidi co ted delaji pro partners uz v dobe kauzy HELVAG u OVB byly a tento druh investice taky aktivne nabizela, 2) pokud mate dukaz ze vedeni firmy OVB vedome poskodilo klienty nabizenim tohoto produktu, podejte na ne zalobu at rozhodne soud, pokud tyto dukazy nemate ctete presunkci neviny, ale pozor mozna se ukaze ze i poradci co ted delaji pro partners vedome klamali zakazniky. Jinak se tady stale pise jak jsou Partners uzasni a nejlepsi a jak OVB stoji za ….. a ze jsou to lumpove apd. Uz to jak vznikly Partners je zajimave a zavani to porusenim zakonu. Jinak netusim jak muze Partners tvrdit ze nabizi klientovi neco lepsiho nez ostatni….produkty maji financni instituce nastaveny stejne a je tedy otazkou v cem by mohly byt lepsi….nejspise jen v kecech….

  Odpovědět

 • Loki

  7 června, 2008

  Než něco takového napíšete, tak si pro příště zkuste zjistit nějaká fakta. Ať tu ze sebe neděláte veřejně kašpárka, co vám kdo umí naprogramovat do hlavy. Ve chvíli, kdy se ještě prodával Helvag, tak byl v OVB pouze Radim Lukeš. Zbytek jeho struktury se do OVB dostal až po Helvagu, tak mohl těžko někdo kdo je dnes v OVB aktivně nabízet tento „produkt“.
  A tu druhou část tu absolutně nechápu jak můžete vypustit z úst… Že jsou všechny produkty stejné? Jsou všechny auta taky stejná, když mají 4 kola? Proberte se už ze sna a zapojte trochu mozkové závity. Nepapouškujte ty účelové dezinformace, co vám podstrkují vedoucí.

  Odpovědět

 • Poradce

  7 června, 2008

  Pane kolego klid, mozkove zavity si taky utahnete. Auto byt vsechny nemaji jen 4 kola, tak v podstate stejna jsou. Je jen na zakaznikovi, jake znacce da prednost. 🙂

  Odpovědět

 • Jarda

  7 června, 2008

  proste mi to tu pripada jako kdyz zlodej krici chytte zlodeje….je videt ze jeste stale zijeme v temnych dobach
  vykasleme se na pomluvy, vychloubani, osocovani a venujme se jen kvalitnimu poradenstvi at uz delame u jakekoli spolecnosti – vzdyt by nam melo jit o blaho klienta a ne o nase EGO a nacpane penezenky….
  ano provize jsou hezka vec ale pro me osobne je dulezitejsi kdyz za mnou klient po case prijde a podekuje mi ze jsem mu skvele poradil a pomohl mu
  tento server by mel slouzit hlavne k radam klientum a ke konzultacim poradcu, ale zatim to tu je jen o holedbani jednech a kydanim spiny na jine….je zvlastni ze sem zadne negativisticke prispevky nepisi ani lide z AWD, ani z fincentra a ani z jinych poradenskych center ale jen od partners….to jsou tak zahorkly a nemuzou zkousnout krivdu, ktera se jim ale podle me nestala?

  Odpovědět

 • Anonym

  7 června, 2008

  Milý kolego,řekl bych,že jste příliš nevystihl jádro pudla.Ten boj mezi velkými poradenskými spolenostmi je hodně tvrdý.A Investujeme je dost často kolbiště,kde se střetávají.Zkuste se ale zamyslet nad tím,kdo jsou ti pěšáci v tomto boji.99% z nich anonymové,kteří nejsou sami schopni používat obsah lebky.A vedle nich je ještě velká skupina poradců,kterým je server zatajován či předinterpretován jejich manažery z obavy,že se snad dozví něco nevhodného.Konzultace poradců tu někdy probíhají,ale narovinu:co chcete konzultovat?Ta možnost tu je v případě,že vyjde nějaký článek,který se zabývá složením produktového portfolia.To se stalo například u mého článku na téma Neživotní pojištění.Tam pak proběhla poměrně přátelská konzultační diskuse.Ale nebudem si nalhávat,že je nutné,aby podobné články vycházely každý týden.Zkuste pak napsat něco na téma životní pojištění,penzijní připojištění nebo pravidelné investice a pokud se bude vůbec diskutovat,tak jedině na téma IŽP versus OPF,Penzijko versus IŽP…Společnosti mají zkrátka diametrálně odlišný přístup ke klientům,fungují na jiných systémech.A když někdo prodává nějaký danajský dar,tak za něj bojuje,ikdyž o něm nic neví.Brání se ostrým útokem proti konkurenci,která prodává zase jiné danajské dary.A tak se to vždy strhne k diskusi s názvem Kdo je větší lotr?Položte si sám sobě otázku:čím chci být v tomto oboru?Pokud se rozhodnete být seriozním poradcem,tak začněte seriozní diskusí.Argumentujte jen tím,co můžete podložit.Vyjadřujte se jako seriozní člověk – i já jsem schopen napáchat češtinářské minely,ale Váš styl hraničí s dekandencí.Ale co je úplně nejdůležitější,musíte se oprostit od svých emočních postojů,které jsou vyvolané dosavadní znalostí(mnohdy neznalostí) věci.Pokud možno prezentujte své názory jako neanonym,pak s Vámi budou diskutovat rádi i ti,kteří jsou ve Vašem příspěvku tak haněni.Do té doby jste s největší pravděpodobností v diskusi odkázán na debatu s těmi pěšáky.
  Doufám,že oceníte,že jsem do Vašeho rozvoje ,v zájmu zkvalitnění diskusí, investoval cca 16 minut.
  Přeji příjemné sledování fotbálku.
  OZ

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  Jendickou na trhu Partners klidne muze byt, otazkou je, kolik jednicek ma ale ve sve strukture. Je potreba se pozastavit nad neustále tady diskutovanou kvalitou. Opravdu jsou vsichni ti „poradci“ v partners odborniky v oboru, nebo je to jen zase fikce? Stvorit za tak kratkou dobu takovou firmu na dane urovni a to za predpokladu ze cast poradcu presla z jine nechvalne jmenovane firmy je udivujicí.

  Odpovědět

 • Karel Jarolím

  29 května, 2008

  Vždycky záleží na tom, co můžete nabídnout a jak zajímaví jste. Z OVB do Partners přešlo něco přes 500 lidí, dnes mají Partners o tisícovku lidí více. Něco jsou nováčci, něco lidé, které přitáhla filozofie Partners a výhodnější produkty pro klienty. Ano, můžete říct, že pořád je třetina Partners ex-OVB, ale pokud se podíváte na strukturu produkce, na atraktivnost produktů pro klienty a podobně, rozdíl určitě najdete. Jen je vždycky otázkou, jestli chcete hledat :-))

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  Pane kolego, co si mam predstavit pod pojmem výhodnější produkty pro klienty. Mám pod tím chápat že IZP Axa prodavane pres partners je vzdy lepsi nez IZP jine spolecnosti. NEbo v partners jeste neprisli na to, ze se neprodavaji poplatky, ale reseni klienta. Atraktivnost produktů – myslím, že atraktivní produkty jsou všude, jen se s nimi musí umět zacházet.

  Odpovědět

 • zvědavý

  29 května, 2008

  Myslíte, že je vážně jedno, jestli z vašich peněz na pojistku pojišťovna strhává 200% provize nebo jen 140%? Nebo že Vám u jedné firmy při uzavření smlouvy nedá nic a při uzavření smlouvy přes jinou firmu Vám dá bonus na Váš spořící účet?

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  Vasi myslenku bych přirovnal k následujícímu: půjdete si koupit auto na leasing. Jistá společnost Vám jako bonus nabídne GPS zdarma. Druhá nic. Zálezi na Vás, co si zvolíte. Myslím, že v nejprodávanějších produktech není až zase tak velký rozdíl, jen je třeba opakuji je umět dobře použít. Ne vždy vše nejlevnější je nejlepší. Jsme jen obchodníci a prodáváme. To co klietn kupuje, je jeho rozhodnutí a musí si být vědom, co kupuje. Když si koupíte pračku a za měíc ji vidíte ve slevě, tak nic nenaděláte. Je to jako když vám poradce prodá IZP o pár procent nákladovější a za rok přijde druhy a tlachá se lepší nabídkou, zrušením atd. Tito lide jsou akorat mimozy kazici prostredí tohoto trhu.

  Odpovědět

 • Fejtek

  29 května, 2008

  Aj, typický bouchač obnažil své „obchodní dovednosti“: doufám jen, že to tak vysvětlujete i svým klientům 🙂
  Ať jim dojde, kdo asi kazí prostředí trhu…

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  Ano přiznám se, že jsem bouchač, ale bouchám i ve prospěch klientů. Bez IZP se neobejdu, stejne jako se neobejdu bez hypotek, urazovek, sporicich uctu a bohuzel musím konstatovat, že se ale obejdu bez investic samotných, protože jsem dospěl k zavěru, že se v mnoha věcech neliší(na dlouhodobém horzizontu)

  Odpovědět

 • Martin

  6 června, 2008

  To je ale velká škoda, tedy pro klienta. Pravda je, že na dlouhodobém horizontu ten rozdíl nemusí být markantní, ale to mluvíme o horizontu minimálně dvacet let, spíše ale ještě více. Investice jsou to nejlepší, co můžete klientovi nabídnout z hlediska potenciálního výnosu, musíte jenom mít přehled a dobře zvolit strategii, to ale záleží na konkrétním případě. Protože prodávat například IZP jako výhodnou investici, je prostě nesmysl. Jde především o produkt k zajištění rizik, sekundárně k tvorbě rezervy na dlouhý časový horizont, a to ještě ne moc likvidní, určitě ne tak likvidní jako v případě podílových fondů a jiných investičních instrumentů.

  Odpovědět

 • Poradce

  7 června, 2008

  Tak to se teda pekne pletete kolego. Pominemeli bezny uce, ktery predevsim resi dlohodobe cile, dane, rizika atd, a zamerime se na investovani v Perspektive pres MU, tak mi reknete v cem je problem. Kdyz penize potrebuji, do max. 3 dnů od požadani je mam na ucte, navic Perspektiva 4BN penize na beznem ci mimoradnem pojistnem jsou vedeny posleze jako jeden ucet a klient tak muze mit pristup k prostredkum z bezneho uctu i po 1 roce. Napr. kdyby klient zaplatil poplatky hned na pocatku, tak se proste perspektiva nelisi nejak extra od napr. Rentiera. Ano, rentier ma nizsi poplatky, ale take s nim nemuzete delat v ramci investic to, co v perspektive. Takze by si to chtelo nejdriv udelat par propoctu jako ja a pochopite, ze perspektiva toho nabizi daleko vice, nez jakekoliv jine IZP. A jde i o ty poplatky, pokud chcete opravdu vydelat a menite alokace ci reagujete na vyvoj trhu, tak s perspektivou ve finale usetrite to, co v samostantych investicich zaplatite.

  Odpovědět

 • Martin

  8 června, 2008

  Dobrý den. S tím nemohu souhlasit. Pravda je, že například Kooperativa 4BN je jedno z nejméně nákladových IŽP na trhu. Nicméně z mého pohledu brát IZP obecně jako program k investování, není relevantní. Jedná se o efektivitu „spoření“. Strhávání různých poplatků v prvních letech IZP z nej dělá bezpochyby dlouhodobý produkt (konkrétně u pojištění PERSPEKTIVA: snížená alokace v prvních třech letech trvání smlouvy, 192% u smlouvy na 30 let, výhodou je že pojišťovna si neúčtuje poplatek za správu, na straně investiční společnosti se management fee samozřejmě nevyhneme, nevýhodou je poměrně nízké odkupné ve srovnání s konkurenčními IZP). Kdyby chtěl například klient vybrat peníze z účtu po řekněme osmi až deseti letech, tak se bude docela divit, dostane maximálně to co do toho vložil (tady ale hodně IZP přidávám), a to už vůbec nemluvím o dani. Zamyslete se nad tím, jaká může být tak průměrná doba trvání pojistky na českém trhu. Pokud bychom hovořili o Kooperativě 3BN, tak děkuji pěkně, ale mít v nabídce tři programy k investování, z toho použitelný tak jeden maximálně dva, takto si nepředstavuji investiční možnosti.
  Ad Rentiér. Ano má nižší poplatky a klient neplatí daň z výnosu. Již jen z tohoto hlediska je ke zhodnocování úspor vhodnější. Spekulace typu že IZP bude také brzy osvobozeno od daně je pouze spekulace, nikdo nemá křišťálovou kouli). Navíc, Rentier Invest je poměrně konzervativní program, od kterého můžeme skutečně čekat zhodnocení tak 7-8% p.a., to berte prosím pouze orientačně, je to samozřejmě případ od případu, záleží jak to má klient nastaveno. Co tím vším chci říct? Ano, IZP používat střídmě a nikoli univerzálně pro každého klienta. Jedná se zejména o zajištění rizik, která tento produkt dokáže krýt velice kvalitně. Sekundárně na tvorbu dlouhodobé rezervy. Nepochopil jste mě v jedné věci, tou horší likviditou u IŽP jsem nemyslel to, že peníze Vám přijdou do měsíce (vy tvrdíte do max. tří dnů – máte toto nějak ověřeno? Již jen mezibankovní převod peněz trvá dva dny, to by Kooperativa teda hodně stoupla v mých očích, když ji požádám v úterý o peníze a ještě ten den je skutečně odešle). I kdyby tomu tak bylo jak říkáte, tou likviditou jsem myslel, že v prvních několika letech se to jednoduše nevyplatí z účtu IZP vybírat. IŽP v neposlední řadě také slouží k adekvátnímu zaplacení za služby poradce a jeho dlouhodobý servis.

 • Martin

  8 června, 2008

  Ještě doplním. A alternativa? Zajistit adekvátně rizika a zhodnocovat úspory klientů v podílových fondech, v závislosti na jejich cílech a horizontu. Na výběr máte kvanta fondů, některé jsou skutečně nízkonákladové (např. nulový vstupní poplatek, za správu 1% p.a. atd). Záleží jenom na tom, jestli chcete hledat. Navíc existují také jiné instrumenty, například investiční certifikáty, zde se už ale dostáváme k sofistikovanějším instrumentům.
  Vaši poslední větu moc nechápu, cituji: „Pokud chcete opravdu vydelat a menite alokace ci reagujete na vyvoj trhu, tak s perspektivou ve finale usetrite to, co v samostantych investicich zaplatite.“ ale ať si to vysvětlím jakýmkoli způsobem, tak se to nezakládá na pravdě.

 • Kapitolak

  12 června, 2008

  Fajn: mame klienta, pravidelne muze davat 6000,-, jinak na jednorazovy vklad ma 1 000 000,- zainvestoval 1.1.2007(bez investicniho dotazniku, volna ruka). Ukazte, co jste vykouzlil vy do dnesniho dne….

 • Martin

  17 června, 2008

  Výborně, teď jste se vybarvil, tak asi takhle vypadá finanční plánování a la Kapitol, žádné informace o klientovi, jen volná ruka a ještě BEZ investičního dotazníku 🙂 a hned tady mám vysypat celé portfolio, člověče Vy asi prodáváte finanční produkty jak housky na krámě. Váš příspěvek mi jenom potvrdil fakt, že dnes se za finančního poradce může pokládat každý, ale profesionalita nikde. A další věc, své know-how Vám tady určitě sdělovat nebudu

 • Tomáš Marny

  29 května, 2008

  Myslím, fakticky je to jedno, matematika je neúprosná, viz.:
  1 000 Kč netto, 25 let, výnos 6%, celkem 692 993Kč
  1 000 Kč netto, 24,5 let, výnos 6,26%, celkem 693 326 Kč.
  Nejde o náklady ale o potenciál výnosu.

  Odpovědět

 • MG

  29 května, 2008

  Dobrý den pane Majere,
  pěkný PR článek. Vyvážené ingredience: snesitelné množství demagogie, nějaké to pošťouchnutí, zdravé sebevědomí,něco pro pragmatiky, kapka i pro ex přátele a všeobecně snílky. Pro každého trochu. Namíchat takový koktejl je podle mého mínění velké umění.Sledovat přerod „zuřivého reportéra“ na ředitele PR budoucí jedničky na trhu je zase velmi zábavné a poučné. Užil bych analogii: mladý levičák, dospělý konzervativec. Sám to znám z vlastní zkušennosti:). Mám dotaz: jaký ukazatel osvědčí vaše případné prvenství? Děkuji za odpověď.
  MG

  Odpovědět

 • Jan Majer

  29 května, 2008

  V objemu nových obchodů a hrubém provizním příjmu ze zprostředkování nových smluv.
  Taky díky. Jinak zuřivým reportérem zůstávám a píšu stále to samé. Koukněte třeba dnes na náš web http://www.finmag.cz.

  Odpovědět

 • MG

  29 května, 2008

  Děkuji za odpověď. No právě, stále to samé! Žádné překvapení. Všechno co v článku máte již bylo stokrát řečeno a to i na tomto serveru.
  MG

  Odpovědět

 • Jan Majer

  29 května, 2008

  V rozhovoru tady na Investujeme.cz je mnoho nového, řada informací zazněla poprvé. Asi tedy máte na mysli ten dialog na Finmagu. Ano, to je evergreen. No vidíte, a lotroviny se dějí ve finančním poradenství dál. Stovky článků pranýřujících nepravosti, a pořád je to málo. Radíte přestat s tím?

  Odpovědět

 • MG

  29 května, 2008

  Ano, podíval jsem se na FINMAG. Lotroviny se ve finančním zprostředkování a (chcete-li) poradenství děly vždy, dějí se a dít budou. Ostatně stejně jako v každé jiné lidské činnosti. Nemyslím si, že je jich v našem oboru více než jinde. Jejich pranýřování v článcích je sice bohulibé (pokud je inteligentní), ale jinak pro kočku. Chyba, ne tak zcela. Pro potřeby PR se určitě hodí :). Umím si ovšem představit, že poměr lotrovin a kvality se může postupně měnit k lepšímu. Dokonce si myslím, že se již několik let mění. Zásluhu na tom, podle mého mínění, nemají věční „zelení“ kritici IŽP a nebo poradci pro chudší část horních deseti tisíc. Ale folklór je také potřeba!
  Dnes Vám přijde Váš loňský postoj k smíchu. Není divu, byl jste konfrontován s „retailovou“ realitou.A ona nebyla zase až tak špatná, že? Musela to být docela legrace když tři Akademici z metropole přijeli na venkov a zjistili, že je civilizace už předešla. A věřte jsou místa i civilizovanější! Nezbývá mně jen doufat, že Vám bude za čas stejně k smíchu Váš dnešní nápad obnovy Akademie finančních poradcům :). Jinak FINMAG je příjemně čitelný odborný časopis.

  Odpovědět

 • Petr Fejtek

  29 května, 2008

  Všichi dobře víme, že podíl lotrovin je multifaktoriální funkce. Nejdůležitější je narušit míru škodičství (vnitřní i provizní) hybrida IŽP – 1. vypěstováním jeho lepších odrůd; 2. omezením jeho zneužívání (vnitřní kontrola a sankce); 3. vyvinout lepší formy investování = výhodnější pro poradce i klienty.

  Odpovědět

 • MG

  29 května, 2008

  1.Jestli tomu dobře rozumím tak budeme vytvářet IŽP s „lidskou tváří“? 2. to jako, že ke každému zprostředkovateli postavíme jednoho kontrolora a zavedeme inkvizici? A co klienti? Ti snad nemají rozum? 3. Nezapomněl jsi Petře na výhodnost také pro tvůrce produktů? To by pak byla krásná mýdlová opera:). Omlouvám se za jízlivost, jsme určitě na jedné lodi, ale fundamentalismus dokáže pohřbít i ty nejkrásnější myšlenky.

  Odpovědět

 • Fejtek

  29 května, 2008

  Martine, vždyť i ty jsi měl cíl či alespoň tendenci kultivovat branži? Proč najednou inkvizici? Jen pravidla slušnosti, jakousi povolenou míru štorkovitosti… Dobře víš, že nezavrhuju IŽP z principu, ale protože rozpoutalo provizní spirálu a hromadné ničení úrovně poradenství. Nakolik mají klienti rozum, je trochu smutnější otázka, ale i tam jsem mírným optimistou.
  Tvůrci produkují jen to, co jim projde (viz bankovní poplatky)

  Odpovědět

 • MG

  30 května, 2008

  Ten cíl mám stále. To, že nezavrhuješ IŽP z principu, ale jen kvůli provizní spirále, je pro mě Petře zcela nová informace. Jsem rád, že si mohu poopravit názor.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  Ještě k tomu „nápadu obnovy Akademie finančních poradců“ – nic takového nenavrhuju, pane Gardavský, to jste si něco nesprávně vyložil. Připomněl jsem myšlenku AFP v souvislosti s výhledem na sbližování dvou existujícíh profesních sdružení a případné znovuvytvoření jedné asociace někdy v budoucnu. Kdybychom společně dokázali naplňovat některé kroky, plánované loni v rámci AFP, bylo by to pro obor dobré. Tedy společné PR aktivity v médiích, chytrý marketing pojmu finanční poradce, vytváření poptávky po kvalitním poradenství. Budu teď mít možnost poznat realitu AFIZ zblízka a pevně doufám, že mi za rok tato slova nebudou připadat k smíchu jako vám. Zatím mě svými výstupy docela lekáte.

 • MG

  31 května, 2008

  Vytvoření jedné profesní organizace je, bylo a bude mojí prioritou číslo jedna. Dovolím si tvrdit, že mám v této oblasti určitou historii. Pozitivní i negativní. Moje jistá „povýšenost“, kterou na jiném místě diskuse možná i oprávněně kritizujete plyne prostě z faktu, že moje zkušennost je na rozdíl od většiny ostatních i ryze praktická. A dovolím si (povýšeně) tvrdit, že i úspěšná. Konec konců se o tom budete moci nově přesvědčit sám :). Moje slova o smíchu za rok pramení pouze z velmi malé obavy, že znovu budeme zkoušet třetí, čtvrté a další cesty …. občas to bývá únavné a pozastavuje to zdravý rozvoj. Suma sumárum: lekat se nemusíte. Konec konců, možná se ani potkávat nebudeme (myslím v AFIZu):).

 • Jan Majer

  29 května, 2008

  Pane MG, Jako zástupce AFIZ byste se neměl mediálnímu „folklóru“ posmívat. Vystupujete vždy jako pragmatik, teď už ale mluvíte jako cynik. Několik let jsem se živil finančním poradenstvím. Vím díky tomu celkem přesně, co ovlivňuje myšlení a styl práce jednotlivých poradců i celých týmů. Tam, kde se nedělala kvalitní práce, sehrál tlak nově vzniklých informačních a vzdělávacích kanálů (především v elektronických médiích) rozhodující roli. Díky podnětům jako je dnešní dialog Hanzl – Fejtek se zlepšují jednotliví poradci i jejich nadřízení. Ti pak tlačí na centrály, aby změnily to či ono. Pro některé firmy je to pohroma, pro jiné, které trendy vytvářejí, konkurenční výhoda. Když někdo pozitivní vliv médií zpochybňuje, prozrazuje tím příslušnost k některé z firem patřících do té první kategorie.

  Odpovědět

 • MG

  29 května, 2008

  Pane Majere, jsem všechno jiného než cynik. Optimisté nemohou být už z principu cyničtí. Mediálnímu folklóru se neposmívám, jen mě nudí. Téměř nic totiž neřeší. Navíc většina mediálních folkloristů stejně končí na druhé straně plotu. A ti kteří zůstávají, … možná se mýlím, ale mám pocit že se často strašně rádi prohlížejí v zrcadle. Vím, že jste velmi dobrý novinář, nedokážu posoudit jaký jste byl poradce, ale zřejmě ne nejhorší. Určitě jste osoba oboru velmi znalá. Ale stejně jste se minimálně jednou zmýlil. Psal jste o tom ve svém článku. Vznik informačních a vzdělávacích kanálů má velký význam, ale jen jako jeden (byť významný) ze segmentů celku ovliňujícího vývoj kvality finančního zprostředkování a poradenství. Podle mého názoru se za posledních deset let událo mnoho pozitivních změn. A myslíte, že lidé na „centrálách“ neuvažují podobně jako Vy? Mají jen větší odpovědnost, znají princip setrvačnosti a občas se někomu zodpovídají. Ale to konec konců už asi také znáte. Jste přece součástí jedné takové „centrály“. Když někdo něco zpochybňuje …. tedy zejména moji pravdu ….. tak je automaticky zařazen na „černou listinu zpátečníků“?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  29 května, 2008

  Pane Gardavský, vyjadřujete se jako muž znalý věci, hodnotíte, ale objektivně vzato jste v tom, o čem trochu povýšeně píšete, neuspěl. Ať to uzavřeme smířlivě – v mém profesním životě jste sehrál důležitou, kladnou roli. Možná se v oboru ještě budeme míjet nebo dokonce setkávat, možná půjdete jinou cestou, až vám skončí mandát v AFIZ. Přeju vám, ať se vám věci daří líp než v posledním roce. Každému mohu potvrdit, že to, co píšete, je jen takové hecování Majera. Že ve skutečnosti, z toho, jak jsem vás pracovně poznal, jste v jádru taky snílek a idealista, jen vám věci nevyšly tak, jak jste si přál. Myslím to v dobrém, snad to nevyzní jinak.

  Odpovědět

 • MG

  30 května, 2008

  Teď jste mě opravdu pobavil. Děkuji. Proč by mně mělo jít o jen hecování Majera? Myslíte, že je to pro mě až tak důležité Vás vyhecovat? Nechcete nyní vyhecovat spíše Vy mě :)? Dobře víte, že se do diskusí na Fincentru zapojuji v posledních dvou letech zcela okrajově. Nyní mě zaujal Váš článek a dostal jsem chuť na trošku polemiky. Nic víc a nic míň. Snílkům a idealistům málokdy věci vyjdou jak si dotyční přejí, to máte pravdu. Pokud jsem psal povýšeně pak se omlouvám …. a co se týče úspěšnosti, asi mně to nebudete věřit, ale na poslední rok si nemohu stěžovat:). V žádném ohledu. Ať se Vám daří pane Majere a přeji Vám i trošku pokory. Pokud ji najdete, pak to bude opravdu skvělé. I to PR. Myslím to v dobrém, snad to nevyzní jinak :).

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  I já se omlouvám, jestli jsem polemizoval nepokorně. A jsem rád, že se vám líbí ten náš časopis.

 • Kovanda

  29 května, 2008

  Pane Majere, co je to hrubý provizní příjem?

  Odpovědět

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Pane majere, opakuji svůj dotaz, co je to hrubý provizní příjem?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  Označujeme tak předpokládaný příjem z uzavřených „živých“ smluv (tedy očištěno o storna). Odměny za zprostředkování se v některých případech nevyplácejí jednorázově, proto „předpokládaný“. Nikoli to, co v daném měsíci přistane na účtu firmy. Ale abych to zjednodušil – jestliže je dnes za největší firmu na českém poradenském trhu označována OVB, bude celkem jednoduché srovnat čísla.

  Odpovědět

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Děkuji, tzn., že pokud se provize vyplácí, řekněme ve třech letech, vykazujete celou sumu v roce a období, kdy byla pojišťovnou akceptována a tím nárok na provizi vznikl? Pokud je tomu tak, pak to také znamená, že když smlouva nepřežije rok, vykázali jste obrat, který nenastane. Nevím, kdo s firem, které zveřejňují čísla, takto postupuje, ale domnívám se že tento údaj je poněkdu zmatečný. Stálo by dle mého za úvahu, zda nevykazovat čistý obrat, tedy co dostanete v daném období, mínus storno, které v dané období instituci vrátíte. Tomu bych rozumněl.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  Hledáte v tom něco, co v tom není. Jde jen o pomocný nástroj, jak kupříkladu v říjnu srovnat výsledky z měsíce září. Odpovídal jsem na otázku pana Gardavského, jakým ukazatelem to jde srovnat (ono to totiž není vůbec jednoduché a toto je samozřejmě jen velmi nepřesné). Pokud jde o standardní reporting, vykazujeme vše velmi transparentně a nadstandardně, což jistě víte, jestli se tomu trochu věnujete. Analýzu produkce Partners, která vyšla v časopise FOND SHOP, najdete tady: http://www.finmag.cz/clanek/2570/. Další info vydává třeba časopis Finanční poradce, naposledy před pár dny v Newsletteru: „…za první čtvrtletí uzavřeli (Partners) téměř 24 tisíc smluv s klienty – což je větší počet než dvakrát větší USF a dvojnásobek ve srovnání se začátkem své činnosti. Hrubý obrat téměř 190 mil. Kč umožnil vyplatit 150 mil. Kč na provizích…“

  Odpovědět

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Věřte, že nehledám. Spíše mi jde o tom, zda by se společnosti mohli dohodnout na reportu jednotné metodiky, a to byste mohli na půdě Afizu domluvit, aby bylo jasné, kdože se tedy může označovat za jedničku. Neskromně podotýkám, že ZFP Akademie ve výroční zprávě AFIZ uvádí kontaktů na rok cca 250.000 ks, což Vám staví poměrně vysokou laťku na toto a příští čtvrtletí… podzim je již blízko a jsem zvědav zda to co říkáte také naplníte činy, pokud ne, pak jen, a nezlobte se, tlacháte.

  Odpovědět

 • insider

  30 května, 2008

  otázkou je, jestli je ZFP vůbec konkurence Partners? 🙂 já si to tedy nemyslím. Konkurovat ZFP v počtu smluv je hloupost. To stejné platí o OVB či ČMSS (ti mají dokonce více než ZFP). I když je pravda, že ZFP dnes píše 15 – 20 tis. smluv měsíčně a to na podzim Partners budou mít také. Nicméně v objemu zprostředkovaných peněz (hypotéky, investice, pojistky, …) a v provizním obratu a teď myslím výše přijatých provizí určitě více než ZFP už dnes Partners mají.
  ale chápu, že jako ZFPákovi Vám říkají něco jiného, ale zeptejte se Tomka, proč nezveřejnili provizní obrat firmy za rok 2007. 🙂

  Odpovědět

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Aha, takže jsme jednička, ale tihle nejsou konkurence, tihle taky ne, takže pak už tomu rozumím. Vy jste mluvčím p. Majera?

 • Ali

  30 května, 2008

  No ZFP totiž podniká trochu v jiném oboru, takže tady srovnávat nejde 🙂

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  Byznys ZFP je opravdu jiný, nicméně pokud se chcete stále bavit o prvenství na trhu, bez námitek zařaďme do pomyslného žebříčku i ZFP. Mohl bych poprosit o objektivní komentář k ZFP pana Šafránka? Vím, že s tou firmou spolupracoval nebo ještě spolupracuje, pomohl jim do portfolia zařadit pravidelné investice. Upřímně mne zajímá, kam s nimi. Podl dostupných informací jde o samopotřebitelskou síť, prodávající balíčky finančních produktů. A kam třeba s Kapitolem. Protože pokud bychom se měli srovnávat s Kapitolem, prodávajícím pojistky, můžeme se rovnou srovnávat se Simply nebo Eurohypotékou.

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Jde o úhel pohledu, pane Majere. Osobně mám za to, že když se chcete poměřovat objemem provizí, hovoříte o kvantitě, tedy spíše o tom, co je pro všechny firmy, které jste jmenoval, společné, tedy o pravé podstatě předmětu činnosti, kterou všechny, firmu ve které působíte nevýjimaje, vykonávají, tedy externí finanční zprostředkování. To je podstata objemu provizí, to je činnost, za kterou jste placeni. Idealizace jedné či ostatní firmy, vyvyšování se jedné nad druhou, povídky o kvalitě a prodeji, to je jen marketing, který slouží k tomu, abyste vytvářel obecné „pravdy“ v prospěch té či oné firmy, v poblouzenění těch či oněch konkurenčních poradců, či čtenářů, kteří uvažují o tom, že by to zkusili a nakonec i v utvrzení svých vlastních, my jsme nejlepší, my jsme jedničky. Pane Majere, BRAVO, Vám tyto vlastnosti jsou předností, na firmě ve které působíte to je vidět. To je i podstatný rozměr MLM, to je i velmi blízko brainwashingu, to je to, co strukturální prodej vyžaduje, jen díky tomu může vytvořit další a další chapadla, přežít a nezaniknout. Nechtějte mi namluvit, že jste přinesli trhu nízkonákladové produkty, něchtějte mi namluvit, že děláte poradenství pro klienta. Jde o marketingové fráze. Pokud si myslíte, že tím, že dáte produkty do řady, zjistíte, který je nejlevnější, necháte si vytvořit o korunu levnější, než je ten první, což Vám v praxi vydrželo dva měsíce, a potom tvrdit, že jste něco přinesli trhu, to je marketing, nic víc nic méně, dobrý merketing. Uvědmote si, že to co říkáte, ve skutečnosti udělalo spostu firem před Vámi, naposled Kooperativa s Perspektivou. Je třeba si přiznat, že jít o kvantitě, jdete na úkor kvality. Upřímně řečeno, s kým se chcete tedy měřit, když na ZFP vadí to, na Kapitolu zase tohle. Mimochodem, když už jste přijal ZFP, proč ne Kapitol? Skutečnost, že neprodávají OPF je myslím k zasmání, před nedávnem tu byl rozhovor s p. Klabanem, který jasně a velice konkrétně prokázal, že pro běžného klienta, kterého děláme-děláte všichni, je IŽP plnou náhradou a vhodně nastavené doknonce levnější, než OPF pravidelného inevestování. Nenašel jsem jediný argument v plamenné diskuzi, který by jeho tvrzení rozbil, pouze se dalo vycítit, a to i z Vašeho tvrzení v diskuzi této, že to jsou prodavači, atp… Všichni jste-jsme prodavači, jen někteří si-jim namlouvají, že to jsou experti a odborníci, že jedině oni jsou finanční, skuteční finanční poradci. A kruh se uzavírá, jsme zpátky vg idealizaci, v MLM, v brainwashingu.

 • Anonym

  30 května, 2008

  Úhel pohledu?A co úhel prosté matematiky?A co úhel váhy potenciálních výnosů a rizik?A co úhel osobní motivace?Nešťastné tvrzení pana Klabana,které tu obhajujete ,od všech těchto úhlů abstrahuje.Až se budete chtít něčemu přiučit ,napište mi maila a já vám za pár korun poskytnu lekce finanční matematiky,abyste se příště mohl zapojit do diskuse s nějakými argumenty a netrápil tu pana Majera.

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Hezký dobrý den pane Zárubo, s dovolením, Vás jsem se na nic neptal. Vy jste už dostudoval Vysokou šloku, nebo jste to při svém jinošství ještě nestihl? Vy máte doktorát z finanční matematiky, kde na taková studia lze přihlísit? Běžte zkontrolovat trnky, estli nejsú popadané, lebo bude fúkat. A nemluvte nám do toho, když se baví dospělí, tak se musí počkat až domluví, vždyť jste to slyšel ještě předevčírem, pane Zárubo.

 • Anonym

  30 května, 2008

  Lepší předevčírem než nikdy.Má nabídka i navzdory Vašemu podceňování mé osoby stále platí.Do roviny osobních urážek nehodlám přejít,jelikož se považuji za kultivovaného diskutujícího.Přeji hezký víkend.

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Je od Vás hezké, že jste to pochopil a že nám do toho nebudete mluvit, toho si cením. Nicméně jste osobní rovinou začal Vy, tudíž „kdo chce kam pomozme mu tam“ anebo „na hrubý pytel hrubá záplata“, to máte jedno, „jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet“. Tak se mějte hezky a pěkně si o víkendu odpočiňte. Kdybyste mi mohl říct, v čem ten p.Klaban nemá pravdu, argumenty, které jeho tvrzení o správně nastaveném IŽP rozstřelí, tak je sem dejte, jinak Vaše tvrzení neberu.

 • Anonym

  30 května, 2008

  Dobrý den argumenty pana Klabana o správně nastaveném IŽP na spoření jsou vedeny v rovině PR. Argumenty na rozstřelení: Bid-offer spread, měsíční poplatky, počáteční náklady a daňové nevýhody. To jsou fakta, která hovoří v neprospěch pana Klabana. Doporučuji konzultaci s p. Zárubou nebo s někým ze zkušenějších kolegů.

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Pokud si to přečtu, pak mluví o mimořádném pojistném, možností převodů v kombinaci s fondem garantovaného růstu, bid-offer u akcií na úrovni 2-3%. U mimořádného pojistného žádné další poplatky, žádné další počáteční náklady. Pouze u běžného, které staví na minimální úroveň, max. do 1.000 Kč měsíčně. Pokud by to chlapci namodelovali v TANKu, myslím, že se nestačili divit, sám bych byl zvědavý jak by to dopadlo. Jedině otázka zdanění výnosů si také myslím, že je negativum. Nicméně desítky let hovoří ve prospěch, protože už v některých dokumentech ať už vlády či evropské komise je jeden z úkolů sladění daní z výnosů a daní z kapitálového majetku. Protože se daně řeší bohužel/bohudík až při plnění, nikdy nevíte, co bude za daně, když budete sahat na výnos. Výhodou je, že můžete spekulovat na vládu a podmínky, kdy budou pro výběr optimální a sáhnout na výnos v okamžiku kdy bude třeba nulová daň. Do výše zaplaceného pojistného si můžete bez daně sáhnout na vše, včetně pojistného sraženého za sjednaná riziková připojištění. Sumasumárum, moc jste ho nerostřelil. Jistěže jde o PR, nicméně nemůžete popřít, že to má logiku a že to alternativa je. jednoduše to vychází lépe než všechny produkty pravidelných investic s předplaceným poplatkem, to je holt fakt a to mu vyvraťte. To jsem měl na mysli, toto jeho tvrzení.

 • MHMO

  30 května, 2008

  Vidět takto nastavené IŽP od Kapitoláka je stejné jako spatřit Yetiho…. Chcete mi tvrdit, že v Kapitolu běžně prodejci nastavují např. 500,– Kč běžné pojistné a 1000,– Kč mimořádného pojistného na měsíční bázi??? Pěkné sci-fi pana Klabana nám tu připomínáte…. A pochybuji, že to vychází levněji než investice s předplaceným poplatkem. Zapomínáte na nákladovost běžného pojistného, kterou k tomu musíte logicky přidat. Asi těžko bude mimořádné pojistné singl produkt…..

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Nevím co jak dělají v Kapitolu a o tom vůbec nemluvím. Jde mi o princip, tedy o to, že optimálně nastavené IŽP je levnější než předplacená pravidelná investice. To je téma, nemluvte že pochybujete, dokažte. mě vyšlo, že to tak je a divil byste se o kolik lépe.

 • MHMO

  31 května, 2008

  Použiji Vaše výrazy…. dokažte…. čekám na konkrétní čísla, která Vám vyšla, ať mohu zírat, o kolik je to lépe…

 • FL

  31 května, 2008

  Ja bych byl doopravdy tez rad, naopak si myslim,ze pro klienta by bylo jednodussi mit jednu smlouvu, izp + investovani pres mimoradny vklad,pokud to vychazi levneji…?

 • Petr Borkovec

  31 května, 2008

  Šmarjá, to přece nemůžete pánové myslet vážně, že berete vážně zcestné argumenty a tvrzení panů Klabana či Nejedlého a že budete srovnávat přímou investici s IŽP tímto způsobem. Pak dojdeme k tomu, že Dynamik, KŽP a IŽP jsou vlastně taková lepší spoření a provize 180 % roční platby stržená v prvních dvou – třech letech je to nejlepší pro klienta. budu Vám věnovat 5 minut z důvodu vzdělávání amatérů. 🙂
  Odmysleme si nejprve čísla:
  1. v případě investice přes IŽP investuji velmi netransparentně – tedy dám peníze pojišťovně a vlastně většinou vůbec netuším a nemohohu si ověřit jaké poplatky (hlavně fee) si skutečně pojišťovna přisadí – je to ovlivněno také fondy, které jsou v IŽP
  2. dále v případě IŽP přestávám vlastnit peníze či cenné papíry, ale mám pouze pohledávku vůči pojišťovně – tedy vyšší riziko
  3. zdanění 15 % zisku u IŽP
  4. abych mohl investovat do mimořádných vkladů, tak si musím nejprve nějaké IŽP založit, což znamená platit mimo dalších poplatků také měsíční správní a inkasní poplatek 30 – 60 Kč měsíčně
  5. většinou horší flexibilita při výběru vkladů, často změna či výběr obsahuje další poplatky
  6. …
  Investiční společnosti jsou v každém případě transparentnější (dva poplatky a hotovo) a většinou i myslím důvěryhodnější v zájmu o klienta. Pojišťovnu je třeba hlídat pečlivěji.
  IŽP je výborné na krytí rizik a s tím spojené pravidelné investování a to ještě za předpokladu rozumné poplatkové struktury a transparentnosti a správného nastavení produktu. Určitý pozitivní vliv mají samozřejmě i daňové úlevy.

 • Anonym

  31 května, 2008

  Zaplať panbůh za Vás.Už jsem myslel,že v tom boji s demagogií zůstaneme s Markem sami.

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Jako amatér jsem myslel, že se od profesionála něco přiučím, nicméně ani jeden bod, který jste napsal není nový, a zároveň nic z toho neplatí absolutně. Jsou to texty, čísla si najděte v diskuzi a můžete si projet Vaše kalkulačky. 🙂

 • Anonym

  30 května, 2008

  Nerad se na ICZ opakuji,takže pokud tyto argumenty chcete znát,jsem Vám k dispozici v mailové korespondenci.

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Pokud máte dejte to sem. Nic jsem od Vás za argumenty, které vyvrací jeho tvrzení, pod článkem nečetl.

 • Anonym

  31 května, 2008

  „Navíc neustálé přeškolování na nové partnery je z mého pohledu zbytečným plýtváním energie“
  – toto tvrzení budí dojem,že učit se nové věci je zbytečné.Finanční poradenství stojí na přesném opaku.
  „Dokážeme nabídnout stejnou službu, dokonce si myslím, že lepší službu s ohledem na nižší náklady pro klienta prostřednictvím investičního životního pojištění, pakliže je správně nastaveno.Jestliže mu nastavíte běžné pojistné do daňově uznatelného pojistného, tzn. 12 000 Kč ročně, a investice jde prostřednictvím mimořádného pojistného, tak klient platí poplatek třeba u našich pojistných produktů Perspektiva, které máme v nabídce, 2 – 3 %, ať už to jsou akciové či jiné fondy. A to je veškerý poplatek, který se k investici vztahuje na vstupu. Na výstupu či při převodech do jiných fondů platí fixních 100 Kč, přičemž na objemu nezáleží.“
  -slevu na vstupním poplatku můžete vyjednat individuálně u OPF,navíc nevěřím,že prodejci Kapitolu jsou takoví samaritáni a dodržují tento postup popisovaný panem Klabanem aniž by mohli tuto provizní ztrátu vykompenzovat honorářem.
  „Jestliže chce někdo investovat v horizontu 3 až 5 let, tak bychom mu určitě nedoporučili akciový profil. Doporučili bychom mu spíše dluhopisový profil, fondy s garantovaným zhodnocením a podobně. Tyto fondy nedáváme přímo, ale dáváme to prostřednictvím produktů např. Kooperativy, která má produkt s názvem Renta Profit a garantovanou technickou úrokovou mírou 3,5 %, kterou garantuje po celou dobu 3 až 8 let.ve výši až 3,37 % p. a. podle věku klienta.“
  -určitě byste nedoporučili akciový profil na horizontu 3-5 let?To jsou mi věci.A co když klient bude trvat na tom,že je připraven na kolísání hodnoty,které je s investicí do akcií na tomto horizontu spojeno.Jak to pak vyřešíte bez OPF?Odpověď nijak.Přijdete o klienta,takže proto nedoporučujete.Další mystifikace čtenářů:Produkty KŽP na kratší horizonty spoření jsou nekonkurenceschopné vedle spořících účtů z hlediska poměru výnosu a likvidity.V tom je zásadní nekonkurenceschopnost firmy i v případě,že nemá k dispozici OPF a jen rezervotvorná ŽP.Daňové úlevy jsou limitovány pravidlem 2x 60,navíc jejich význam klesá.Proč by si měl klient proboha zakládat investiční životní pojištění kvůli tomu,že chce jednorázově investovat např. 1mil. Kč?Kvůli tomu skvělému výběru fondů v Perspektivě?Zas tak skvělý není.A s těmi 2-3 % bych byl hodně opatrný.Nejsem specialista na nákladovost rezervotvorného pojištění,protože jsem od těchto produktů utekl před časem.Ale Vítek Kalvoda Vám k tomu jistě rád poví své.
  Zkrátka a dobře pokud bych to měl shrnout,povím Vám toto pane Kovando.IŽP je produkt,který jedna skupina seriozních poradců hájí a druhá odmítá.Ale nikdo z nich by Vám neřekl,že je zcela schopno nahradit investiční produkty.A jestliže pan Klaban argumentuje,že dělá lepší službu pouze s ním,tak to není lepší služba klientovi.Zvláště ne pokud,to má být speciálně nastavená pojistka,kde je zprostředkovat ochuzen o provizi a která vyžaduje určitou technickou zdatnost.Ne ve společnosti,jejíž představit tvrdí,že školení nových produktů je plýtvání energie.

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Pane Zárubo, snažil jste se to je pravda.
  Stále neznám odpověď a argument, na tvrzení, že správně nastavené IŽP je levnější, než pravidelná investice s předplaceným poplatkem. Snad tedy Vít Kalvoda. Nezachoval jste se úplně fér vůči panu Klabanovi, ale možná jste už unavený. V první a poslední větě máte rozpor mezi slovy partnery/produkty. V rozhovoru mluví o tom, že zbytečné plýtvání energie je přeškolovat síť na nové partnery (instituce) nikoli produkty, to jste mu do úst vložil Vy. Hovoří o tom, že pokud mají kvalitní a konkurenceschopný produkt, je zbytečné mít více partnerů. Proč taky. Víte, spořící účty nebo pojistka za jednoráz. Máte pravdu, ale jen na půl. V pojistce je to garance výnosu na léta a na spořícím účtu nikoli. Pokud půjdou sazby dolů, půjdou spořící účty dolů v zápětí, ale pojistka výnos musí dát. Samozřejmě máte i podíl na zisku, co vím tak připisují běžně na pojistky tak, aby byla suma 4.-4.5%. To jde. Máte jednoduché soudy, ale je třeba mluvit i o tom, co je v těchto produktech za kouzlo. O praxi kdo co dělá nebo ne je zbytečné mluvit, to já nevím, jde mi o princip toho, že když se nastaví IŽP v optimální variantě, tak je to nástroj velmi kvalitní a dokonce s nižšími náklady než OFP. To je věc, kterou tady nikdo nevyvrátil, bohužel ani Vy, pane Zárubo, ale děkuji za názory, jistě obohacující.

 • Anonym

  31 května, 2008

  Pane Kovando, mám pro Vás návrh.
  Jste evidentně zastáncem různých životních pojištění a podobně. U mě je to přesně opačně, ale pojďme přístupy srovnat. Věřím, že se zapojí se svými postřehy i další diskutéři, což by mohlo být zajímavé pro více čtenářů.
  Rád bych, abychom byli konkrétní, uváděli relevantní argumenty a fakta. Můžeme srovnat Váš postoj a třeba můj. Třeba mě přesvědčíte, že se pletu.
  Vemzměme v úvahu klienta 30 let. Pravidelnou úložku 1000 Kč (o takových částkách jste se zmiňovali). Zhodnocení na reálných 6%. Pojďme tedy srovnat IŽP od Koop a OPF. Podívejme se na čísla. Dejte na stůl fakta ;-).
  Dále můžeme zvážit i Váš návrh s použitím ŽP s garantovaným výnosem, místo spořícího účtu. Myslím, že částka 100 000 Kč na 2 roky můžeme srovnat. Použijte něco od Koop, dle vaší vůle. Uveďte čísla a fakta, která hovoří pro nebo proti. A opět to srovnejme.
  Když hovoříte o garantovaném výnosu u KŽP, asi máte na mysli TÚM. Pokud já vím, není to s těmi 2,4% tak horké, jak popisujete. Zásadní věcí je, že se nezhodnocuje celé pojistné, takže garantovaný výnos není v žádném případě 2,4%. A ten zbytek záleží na mnoha faktorech.
  Pojďme to tedy srovnat věcnými argumenty.

 • Anonym

  31 května, 2008

  Pane Kovando,řekněme,že byto byla pravda s těmi 2-3%(ruku do ohně ale za to strkat nebudu).Opravdu si myslíte,že je rozumné klientovi investovat přes IŽP?Řekněme,že ta dílčí složka bude levnější,ale průšvih je v tom,že v nejlepším případě nula od nuly pojde na tom běžném pojistném,pokud ho nastavíte na úroveň daňových odpočtů.Počáteční náklady a zdvojené poplatky to hravě vykompenzují.A to nemluvím o likviditě,dodaňování v případě předčasného výběru,danění zisku atd.Panu Klabanovi nekřivdím ani trochu,to mi věřte.On tady uváděl čtenáře v omyl,že společnost s jedním produktem IŽP dělá lepší investiční službu než společnosti,které těch IŽP mají 10 a k tomu velmi mnoho nástrojů OPF.

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Jsem rád, že to berete, kalkulaci už jsem tam dal, myslím, že to vychází velmi hezky. Upozorňuji, žr to je přes klasický produkt, b-off 3%.

 • Anonym

  31 května, 2008

  Ještě jsem zapomněl reagovat na to KŽP na krátkém horizontu versus spořící účty.Kdybyste pozorněji četl,co píšu,tak byste postřehl,že jsem neřekl,že spořící účet dosáhne vždy vyššího zhodnocení.Napsal jsem,že u spořícího účtu vyjde vždy lepší poměr výnos/riziko.Pokud existuje riziko,že znenadání bude klient krátké peníze potřebovat,tak díky mnohonásobně lepší likviditě spořícího účtu,bude tento poměr lepší.

 • FL

  31 května, 2008

  Zkuste si porovnat pojistku vs sporici ucet,je krasne ze mluvite o garanci ale na sporicim ucte nejsou zadne prasacke poplatky!!! viz emax

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Vazený samaritáne, v kapitolu je narizeni, kdy poradce v pripade ze je smlouva prevysuje o 1000,- kc bez zahrnutí urazu cástku 1000,- kc tak musí dat klientovi podepsat to,ze klient je srozumnen s tim, ze investovani pres Mim. ucet je levnejsi nez pres bezny. Takze shrnute, pokud by nejaky kapitolak udelal např IZP za 2000,- (bez urazu) tak uz musi donest od klienta podepsane lejstro, kdy klient s touto variantou souhlasi, takze kdo ma strach, ze by sme v kapitolu delali prasarny za 6000 mesicne, tak je na omylu, mozna to dirv udelali nejaky prasatka, co se chteli nabazit, proto kapitol reaguje. Napr. me nejdrazsi IZP cini 2500,- a z toho jde 850,- klientce na zajisteni rizik. Je to snad prasacka smlouva?

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Tak to sorry, to jste dál než jsem si myslel. Myslím, že to nikde nehlídají tak jako u Vás. Kloubouk dolů. To co popisujete, je podle mě v poho, otázka, jestli nějaké riziko nešlo pojistit samostatně a pak by nemusel dávat tolik, ale třeba jen 1.800Kč, ale jinak nemám poznámky.

 • 2500

  31 května, 2008

  Slo o doplněk k hypotece na 20 let. klietka mimoto pravidelne investuje do consequ nejakych 1700. Ve zbytku ma kryti smrti na 500 000 plus su 500 000, trvalky na 500 000(s progresi), T.P 60 000, pracovni neschopnost na 100,- od 25 dne, hospitalizaci na 100,- a invalidni duchod 120 000 rocne. Slo to udelat i solo, ale vyslo by to na stejny prachy, premyslel jsem i pouzit Komplexni pojisteni PFCS, ale vzhledem k rizikove skupine bych si moc nepomohl.

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Máte problém s Kapitolem? Porad se tu bavite o firmach, ale vzdy je to o jednotlivcich. Jsem sice Kapitolak, ale to co dela nase OZ je dovolim si rict financni poradenstvi. Nebouchame smlouvy, delame poctitve analyzu potreb a cílu klienta, navrhujeme reseni a necháváme kleintovi osobní financní plán. Bohuzel asi vam to zní divne, ale nase struktura to dela asi jedina v kapitolu a ani nasim cilem neni predat nasi know how vedeni kapitolu, protoze by se ostatnim bouchacum zvysili zisky a kavalita prace. Jen tim chci reagovat, ze tady kadrujete firmy, spis bych kadroval jednotlivce.

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Myslím, si, že máte v mnohém pravdu. Sice nemáte superširoké portfolio, ale zase tam nemáte žádný shit. To je důležité, protože díky tomu, toho nemůžete moc pokazit, tedy pokud nebudete dělat mnohatisícová IŽP. Mám za to, že s produkty, se kterými děláte se dá dělat slušné poraderství, k tomu nejvyšší provize na trhu. To je dobrá kombinace.

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Supersiroke portfolio, co to je: Pracoval jsem pro vice firem, odesel jsem kvuli tomu sirokemu portfoliu do jinych firem a nakonec se znova vratil do Kapitolu. Je to o lidech, ne o produktech. A co se tyce portfolia Kapitolu tak to tak IZP Kooperativy je velmi dobry produkt a umi plne konkurovat produktum jako Rentier a spol.

 • Kovanda

  31 května, 2008

  OK určtitě to tak je, souhlasím. Když se nastaví dobře, pak je jasně lepší. je to tak. Produkt stačí od každého jeden, když je kvalitní, tak není o řešit. také se na to tak dívám.

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  Tohle je věčný problém povrchních diskusí, pane Kovando. Odpovíte poctivě na otázku (jaký máte cíl – být jednička na trhu, vycházíme z dosavadního růstu, mělo by to být na podzim), a v zápětí vám někdo vpálí, že tlacháte. Nechápu proč. Dokonce i v titulku je sloveso „chceme“, pane Kovando, nikoli budeme. V mé odpovědi není nic, co by bylo možné označit za tlachání. Dosavadní růst je veřejná, ověřitelná informace, cíl být jedničkou je legitimní meta. Všimněte si v úvodu zajímavého rozporu: V mé citaci čtete „podle nastoupeného trendu bychom měli být…“, věta je pak doplněna komentářem redaktora „říká s jistotou“. Na pana Zámečníka se za to vůbec nezlobím, ale nejspíš ta redakční interpretace směrem k „sebejistému prohlášení“ ve vašem případě zafungovala. Pokud vás zajímají metodiky reportování, přečtěte si článek, který napsal nepolapitelný fantóm Insider. Budete asi překvapen, jak vážně se tímto tématem právě v Partners zabýváme. A asi vám bude jasné, že nejsme z těch, co si vymyslí kritérium, které nás postaví do lepšího postavení než v jakém se právě nacházíme: http://www.finmag.cz/clanek/1609/

  Odpovědět

 • Kovanda

  30 května, 2008

  „Na podzim bychom podle nastoupeného trendu měli být jasná jednička na trhu. Nebudeme se kolem toho nějak mediálně točit, ale interně je to pro nás nejbližší meta“.
  ————————————————-
  Tak co říká ta věta: jasnou jedničkou. Někdo se Vás zeptal v čem, Vy jste odpověděl v tom. Já jsem se Vás zeptal co je to to to. Vy jste odpověděl, já jsem polemizoval, že to to, je trochu ukazatel na tento. Navrhl jsem Vám, abyste si to to, domluvili všichni, ať se zbytečně ne to, a Vy jste se z toho málem potento. Tak se na to vytento, a říkejte, já jsem jednička, já jsem ten TO! 🙂

 • Jan Majer

  30 května, 2008

  Myslím, že jsem na vaše otázky férově odpovídal, pane Kovando. Neříkal jsem, že jsem jednička. Vaše vnímání asi ovlivňuje něco mezi řádky, co já nevidím, takže s tím nejspíš nehnu. Navrhuji už to nelámat přes koleno a přátelsky se rozloučit. Přeju pohodový víkend, JM

 • Kovanda

  30 května, 2008

  Věřte, že mi šlo jen a jen o to, že když hovoříte o tom, že byste chtěli být jednička na trhu, tak jsem chtěl vědět v čem, s kým se chcete měřit, co porovnávat, jak sjednotit metodické reporty atd. Nic mezi řádky není, jen slovy pana Prouzy: Řekl jsem pravdu, která se panu Majerovi nehodí, a proto odchází z diskuze. Jistěže rozumím tomu, že mé argumenty se v zásadě dotýkají a poodkrývají strategii mediálního obrazu a strategii marketingové komunikace, což je téma, které raději nechme spát. Rozumím i chápu, proto pojďme na víkend. Tak hezkou neděli.

 • Anonym

  31 května, 2008

  Pane Kovando, vy jste vážně vtipálek. Zajisté umíte dobře čarovat s klientovou myslí, tohle já poznám. Bojím se, že právě takoví kolegové jsou pro pověst našeho oboru tím nejhorším. Měl byste se panu Majerovi omluvit. Pokud jsem si důkladně přečetl jeho článek a vstupy v diskusi, dává si velký pozor, aby mu nikdo nedal přes ústa, pečlivě váží každé slovo. Vidím, že by neměl jen používat štít. Měl vám vpálit jednu mezi oči za to, jak mystifikujete, vy demagogu jeden!

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Koukám, pane Hanzle, že Vy víte všechno nejlépe, dokonce mi radíte, co mám udělat příště. Nezlobte se, ale neposlechnu, i když jste, jak sám o sobě tvrdíte, ikona zdejšího webu. Bohužel, je mi líto, ale p. majerovi se nemám omlouvat za co, jsou to fakta, pane Hanzle, a za fakta se není třeba omlouvat, byť jsou sebevíce nepříjemná.

 • FL

  29 května, 2008

  ted mi nejak nejde do hlavy, axa vas uverovala a ted za to pisete jeji produkty?

  Odpovědět

 • Partners

  29 května, 2008

  Ano tak to je…

  Odpovědět

 • FL

  29 května, 2008

  a to jest nezavisly poradenstvi? Nechci utocit, ale to ze tuto spol.uverovala axa a najednou se velmi casto pouziva jejich izp je nahoda?

  Odpovědět

 • Loki

  29 května, 2008

  Podívejte se například na http://www.t-a-n-k.cz a porovnejte si nákladovost u různých ižp. Uvidíte, že Axa 100P je mezi nejlevnějšími/nejvýhodnějšími (pro klienta, nikoliv pro poradce). Proto byla zpočátku hodně využívána. Po pár měsících přišel Aegon s Invest&Live, který byl ještě levnější, větší výběr fondů, 0% fee na straně pojišťovny atd., a tak se stalo nejvyužívanějším IŽP toto od Aegonu. To vše ná základě výhodnosti pro klienta (proč byste mu také tlačil horší řešení, když za něj dostanete zaplaceno stejně jako za lepší). Když se podíváte na nejprodávanější IŽP např. v OVB, tak tam je vždy na prvním místě to, co zrovna nabízí nejvyšší provizi.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  29 května, 2008

  Patřil jsem k těm, kteří se účastnili diskusí neformálního „spolku“ Akademie finančních poradců. Myšlenka to byla určitě dobrá. Problém byl v tom, že pánové Majer a Prouza byli v této komunitě vnímáni jako nezávislí odborníci bez konkurenčních zájmů. Když pak vyšla tisková zpráva o vzniku Partners, byl jsem z toho (a nejenom já) mírně řečeno na rozpacích, neboť tím vyšlo najevo, že si pánové jaksi „za zády“ AFP tajně připravovali vlastní konkurenční firmu….
  Problematická byla také forma vymezování Partners vůči zbytku světa, které působilo dojmem, že všichni poctiví jsou v Partners a všichni ostatní jsou jenom lumpové…. To bych bral od firmy, která by vznikala na zelené louce a pečlivě si vybírala poradce. To ovšem není případ Partners – jádro firmy v podobě jednoho zemského ředitelství OVB, mělo v té době na trhu historii…. Nejde vůbec o Helvag, jde o tisíce IŽP, na jejichž masovém prodeji tento tým vyrostl…. V kontextu toho bylo takové vymezování poněkud pokrytecké.
  Nicméně věřím, že obě záležitosti srovná čas…

  Odpovědět

 • oufaubák

  29 května, 2008

  vážený pane Šafránku, bez IŽP nelze u OVB vůbec fungovat. Zkoušel jsem to sám asi 4 měsíce bez IŽP a zkrátka tudy cesta nevede. I při dobré vůli by lukešovci nemohli na ničem jiném vyrůst. Kdyby se OVB už konečně prezentovala jako „velkodealer IŽP“, bylo by to slušnější vůči nově příchozím dealerům i vůči klientům.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  29 května, 2008

  Bohužel bez IŽP nemůže existovat žádná firma s víceúrovňovou sítí – ani Partners si nemohou dovolit IŽP úplně potlačit, protože by to finančně neutáhli. A kdo nepoužívá víceúrovňovou síť, je odsouzen býti malou nevýznamnou firmou, která sice může nabízet super kvalitu, ale jen velmi velmi omezenému okruhu klientů.
  Je tedy třeba hledat kompromis mezi počtem klientů, které je firma v konečném důsledku schopna obsloužit, a rozumným používáním IŽP.

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  To je jako kdyby mladoboleslavska skodovka tocila jen superby. Bez Fobii a Octavek by taky neprezila. Bavite se tu jak mali kluci na pisecku o tom, jestli zbourat nebo postavit babovecku. Co vidite na IZP spatneho? Kdyz je umite pouzit, tak se s ním dá vykrýt dost klientových potřeb a cílů. Nebo mi snad budete oponovat, že bez samostatných investic to nedje?

  Odpovědět

 • Dostálová

  29 května, 2008

  Je vůbec ale nutné, aby MLM firmy v oblasti distribuce finančních produktů existovaly? Finanční poradci se stávají ovečkami v MLM sítích z nevědomosti. Kdyby bývali věděli, že je pojišťovna jako vázané poj. zprostředkovatele zaplatí nesrovnatelně více a že si můžou po registraci na IZ nasmlouvat nějaký OPF, dělat pro jeden PF a SS, vůbec by do toho MLM molochu nelezli. Argumenty o širokém porfoliu partnerských společností s tím zaručeně nejvyšším ratingem jsou pokusem o špatný vtip. Vždyť ty ovce sekají stejně jedno nebo dvě IŽP a mají vyděláno.

  Odpovědět

 • FL

  29 května, 2008

  No ja se snazil rozjet diskuzi jinde tady v komentech,ale nejak to uteklo od tematu, proto to zkusim znova:
  Chtel bych zkusit pracovat sam na sebe,ciste na svoje jmeno, bez mlm v zadech a bez toho abych krmil manazery a reditele nad sebou, co vse pro to mam udelat?

  Odpovědět

 • Dostálová

  29 května, 2008

  1) vyberte si pojišťovnu (Kooperativa, Generali)
  a staňte se VPZ (btw.můj přítel dělá pro Kooperativu a je spokojen s šířkou portfolia a i s provizemi, u OVB je měl téměř poloviční při zprostředkování téhož produktu)
  2) jestli jste registrován u ČNB, tak si vyberte nějaký fond (např. Conseq)
  3) nějaký PF (Generali, Aegon apod.)
  4) nějakou SS (Wuestenrot apod.)
  5) zkuste nějaké banky (určitě bych se ale nezaprodala GE Money)
  Pamatujte! není potřeba dělat x finančních ústavů, je lépe si raději rozšířit znalosti v oblasti produktů atd.Nikdo vás nebude buzerovat, budete si moci jet vlastním tempem. Hodně štěstí!

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  Idealní partenri na trhu, ze zkusenosti mohu doporucit:
  Pojisťení: Kooperativa, Generali
  Banky: Reifka,KB,CS – u bank jde spis o lidi, se kterymi jednate v ramci banky, muzete si vybrat dobrou banku,ale bude tam impecil a mate smulu
  PF: PFCS(kvuli komplexnimu pojisteni), Generali (stabilní výnost, nízký předpoklad nákladavosti)
  Stavební sporitelny: Reifka, CS
  Invesitce: Pioner, Kooperativa mimoradny ucet: díky kombinaci trznich a garantovaneho fondu a přiznivých poplatku se dá celkem solidně vydělávat.

  Odpovědět

 • Dostálová

  29 května, 2008

  Souhlas. V zásadě lze v každé větší finanční instituci najít řadu kvalitních produktů (ovšem pro nenažrané MLM sítě málo zprovizované), které klientovi dokážou posloužit.Pak můžete klientovi sjednat i levnou úrazovku a dostanete ji dobře zaplacenou, protože pojišťovna vyplatí rovnou vás a ne ředitele nad vámi. Jednoduché počty.
  Dobrou noc!

  Odpovědět

 • FL

  29 května, 2008

  Diky, me na tom predevsim odrazuje to,kdyz ptacka lapaji…aneb splnte si sve svy, v zamestnani je plnite nekomuj jinemu, tady je pro zmenu plnim manazerum a reditelum. Radsi budu budovat sam sebe a pripadne si najdu par jedincu, nechci zapadnout do kolotoce bouchacich-mlm-spolecnosti.
  Jen se mi na tom nelibi to,ze bych mel byt vzp?Ja bych si spis predstavoval, to delat preci jen trosku v ramci moznosti „nezavisle“ a spolupracovat treba se s 2-3 pojistovnami, prece jen mit na izp vyber jednu je dost omezene,
  kuprikladu urazovka kzp/izp flexi by mohlo byt PCS a IZP neco rozumneho dle tank trebas ta koop nebo axa. investice jsou mi sympaticke u pioneeru / conseq.
  Jak to je tedy s tim vpz?nechci byt vazan ciste na jednu

  Odpovědět

 • Poradce

  29 května, 2008

  Co se týče IZP, tak je dnes jedno co si zvolíte za IZP, standartne se používá na 1000,- měsíčně z důvodu daňového odpočtu, co se týče IZP Kooperativa, levně kryje např rizika na smrt, hospitalizaci.Ale jina Izp na tom nejsou o jinak. U kooperativy bych predevsim vyzvednul moznost investovani pres mimorádný učet, kde lze investovat do fondu ESPA,CQuadrat a Conseq a na jejich razantní výkyvy se dá reagovat pomocí garantovaného fondu. To vše za finančně přijatelnych podmínek. Standartne používám IZP Kooperativa, když není klient přijat do pojištění tak v Generalli byť třeba s přirážkou přijat je. Obě instituce co se týče zavazků mě již několikrát mile přespvědčili, že když je vše dobře sjednáno, není problém, a je i rychle a dobre vyřízeno. Co se týče urazu, tak kombinuji urazove pojistky koop a generali, pokud figuruje vyssí zajisteni, doplnuji o komplexní pojistení PFCS(kdyz lze), co se týče zajištění dětí, taktéž jsou obě instituce vybaveny dobrými produkty. O majetku nemluvě, komplexni pojisteni auta vsak volim u generali, nizka cena, dobre plneni, kdyz jde klient po cene volim taktez generali. Co se tyce budov kooperativa. Investice jak jiz jsem popsal bud pomoci Pioneeru nebo MU Koop, zalezi na objemu a požadavcích klienta. Banky: velice dobre se mi pracuje s reifkou, kdyz je clovek tvrdy, da se vytlacit hodne i z CS, kdyz jde o krizovku, tak v KB trhaji kuzi z tela. Vhodnym doplnkem je take mkonto ci ingkonto.

  Odpovědět

 • Anonym

  29 května, 2008

  Jo a jeste bych doplnil, ze nejdulezitejsim produktem je rozum!!! Bez toho se neobejdete. Nasmlouvat si ho muzete jen ve sve hlave a odmenou vám bude prinost provizi z radně sestavených plánu či reseni.

 • Zdenál

  30 května, 2008

  Ani v těch IŽP to zrovna jedno není, když už je připustíme. Sjednat Aegon (kvůli tank) nebo FlexiInvest či Clever (dobrá připojištění rizik) anebo na druhé straně „bombardéra“ 150, kde zhruba půlka peněz vyletí komínem a děsným připojištěním (vyjma úmrtí B001)…. zase tak úplně jedno to není. Využívat v investičku nějaké garantované fondy anebo nadměrně „defenzivu“ je ale už kompletní „vražda“ výnosu.

 • Jan Nový

  29 května, 2008

  Pojišťovny chtějí většinou výhradní spolupráci. Když budete dělat pro 2 až 3 pojišťovny, tak budete chodit 3x týdně na porady a bouchat tak 9 IŽP za měsíc a z toho se brzy zblázníte. Nevím jestli víte, že v pojišťovně jste většinou OSVČ, ale máte povinnosti zaměstnace a práva podnikatele. Byl jsem nějaký čas v několika pojišťovnách na různých pozicích. Pojďte spolupracovat s námi, je nás skoro 30 a jsme úplně normální.

  Odpovědět

 • FL

  30 května, 2008

  To me ale opravdu fascinujete,ja mam predstavu takovou,ze produkty pojistoven budu pouzivat dle svych potreb,ne jejich, nemam naladu na to,se nekomu zoodpovidat za to ze jsem nenabouchal 20 izp ale jen napr 5 nebo zadne,ze jsem proste resil co bylo dulezite pro klienty,s takovymto pristupem muzu „v klidu“ bouchat v mlm …

 • investor

  30 května, 2008

  Kolego FL, buďte trochu pragmatický:-)Není to tak zlé v pojišťovně, jak pan Nový tvrdí. Pro bývalého OVBáka je to úplná zóna klidu. Mám pocit, že Vás chce pan Nový jen zlanařit.Co se týče Kooperativy nebo Generali, jsou to obě slušné pojišťovny a už i jako OVBák jsem měl s nimi skvělé zkušenosti. Bohužel mi jeden klient tragicky zemřel a tři klienti měli vážné úrazy. V takové situaci poznáte, jak se pojišťovna zachová
  a jak se potom můžete s prací pro ni ztotožnit.

 • Jan Nový

  30 května, 2008

  Zlé to je, působil jsme v 3 pojišťovnách. Samozřejmě pojišťovna je asi menší zlo než MLM. Ale vždycky je to o vlastním stylu práce a tempu, ale je otázka, co Vám která firma dovolí, resp. co chce, aby jste minimálně dělal za produkci.

 • Rota

  30 května, 2008

  Hlavní nevýhoda VPZ je, že se z vás stane bouchač a v podstatě nesmíte radit. Pokud např. narazíte na kapitálovku kam klient sype 5.000 měsíčně, tak mu o ní nesmíte říct nic špatného. Nesmíte totiž pomlouvat konkurenci, abyste nenarušil důvěru v pojistný trh.

  Odpovědět

 • FL

  30 května, 2008

  Ale ja nevim proc tu zacinate s tim vpz, ja porad mluvim o tom,ze to chci delat ciste sam na sebe a pro sebe a klienty,ne pro sve manazer,tak jakym zpusobem,abych byl opravdu nezavisly a s klidem si mohl vybrat pojistovny.ja opravdu nechci byt jednobarevny pojistovak a zadani zni : sam na sebe,nezavisly poradce, jak to tedy prakticky realizovat

 • Zdenál

  30 května, 2008

  Jako „PA“ – pojišťovací agent (pro oblast pojišťovnictví), jako IZ (investiční zprostředkovatel) pro oblast investic. Banky,stavebka na základě živnosťáku.
  Ale tvrzením si nejsem jist na 100%,lépe si ověřte z více zdrojů. S tím „pé-áčkem“ na sebe to ale nebude zrovna med – potřebujete složit min. střední kvalifikační stupeň, min. 2 roky praxe, ukončené středoškolské vzdělání a důvěryhodnost:-) Obnáší to povinnost výkazů činnosti do 31.3. za uplynulý rok vůči ČNB. Když vezmete, že si toto pak sledujete sám (neznalost neomlouvá, sankce ze zákona 38/2004 možné někde až 10 milionů),občasnou legislativní smršť sledovat sám (nebo ufinancujete právníka?), info z institucí sledovat a přežvýkat sám, metodické změny v produktech sledovat sám, metodické změny v administrativě sledovat sám (pozor-když se nezmění nic jiného, tak tiskopis určitě – i kdyby se jedno okýnko mělo přesunout zdola nahoru- útvar musí vykázat činnost)+ k tomu budovat byznys (taková maličkost) ….tak ty solisty obdivuji.A to ještě každá instituce bude ve smlouvě samozřejmě tlačit na maximum práce pro ni-ani nevím, jestli zákon nějak upravuje, že vás nesmí tlačit do kouta pod pohrůžkou vypovězení smlouvy…

 • investor

  30 května, 2008

  A musíte být při své činnosti zrovna i pojišťovákem? Dělejte třeba jen investice, dá se tím též dobře uživit a pojištění se dá udělat formou spolupráce přímo s pojišťovacím makléřem (většinou je to nějaká firma)

 • poradce OVB

  1 června, 2008

  Jestli kolego „FL“ děláte v nějaké MLM, můžete se se svým vedoucím rovnou domluvit, že chcete práci dělat svým tempem a že nechcete třeba ani stavět strukturu. Výsledekm bude, že Vás vedoucí po počátečním přemlování nechá už na pokoji. Nebude Vás sice zvát na firemní akce,opulentní žranice atd. Prostě řečeno – přestane se o Vás zajímat.. přestane do vás investovat.Tak to chodí v každé MLM společnosti/ Amway, Avon, Lyoness atd./
  Vy si jen musíte hlídat, aby jste se nedostal pod objem produkce, který vyžaduje vaše pozice, jinak vám centrála bude vyplácet méně peněz za tentýž objem produkce, a to přece nechcete. U nás ve struktuře je pár poradkyň /matky s malými dětmi/, které prakticky na žádná školení ani akce vůbec nechodí. Jsou vidět jen na ranglistech s cca 100 – 120 bj za měsíc.

 • bývalý OVB

  1 června, 2008

  pane poradče tak takhle to určitě nefunfuje. Žádná struktura nestojí příliš o Generální reprezentanty (Štork je výjimkou kvůli své geniální bouchačské potenci). Každý vedoucí bude svou ovečku tlačit do budování týmu stůj co stůj, i kdyby mu měl vymývat mozek louhem.

 • Jan Nový

  30 května, 2008

  Pomlouvat se nesmí a taky by se nemělo. Správný bouchač nabídne „výhodnější“ nabídku a KŽP „předělá“ přes odkupné na IŽP.

 • Jan Bartoš

  30 května, 2008

  Zkuste najít seriozní firmu, která Vám bude dělat pouze backoffice, nebo pool, který Vám zaplatí provizi ne o mnoho menší jako napřímo a nabídne Vám portoflio v celé šíři trhu.

  Odpovědět

 • FL

  30 května, 2008

  mate na mysli firmu typu „brokertrust“ ?

 • Jan Bartoš

  30 května, 2008

  Velice správný příklad!

 • Jan Nový

  31 května, 2008

  Brokertrust, souhlasím fajn, slušné provize, ale pokud po nich něco chcete, tak Vám neporadí. Je to poravdu velkoobchod. Využívali jsme je ponejvíce na stavební spoření. Trvá hodně dlouho než domluví školení a než pošlou materiály. A je to takové dost neosobní, ale připadáte si svobodný. Pokud někomu jde jenom o porvize, tak je to dobrá varianta, jinak špatné.

 • Jan Bartoš

  1 června, 2008

  Souhlasím, že BT občas působí dojmem, že nemá úplně vše pod kontrolou. Ale co očekáváte vlastně od centrály?
  1)Informace máte všechny a aktuální kompletní
  2)Slušné provize
  3)Široké portfolio a přitom volnost

 • ovbák

  2 června, 2008

  Jaké další seriozní firmy s volností práce, ale slušnými provizemi a dobrým backofficem by jste doporučil, pane Bartoši? Jste si svými tvrzeními opravdu jistý? Pro koho pracujete Vy?

 • FL

  2 června, 2008

  me jde predevsim o to,pracovat na sebe a pro sebe,takto pracuji pro sveho manazera a moc se mi nelibi ze 1/2 me provize jde jemu

 • Pavel

  2 června, 2008

  Byl jsem ve stejné situaci jako Vy, můj manažer měl ze mě i více jak polovinu provize…když jsem to zjistil, odečšel jsem z MLM firmy, dnes pracuji sám na sebe, osobně jsem si obešel a nakontaktoval napřímo podílové fondy (HSBC, Pioneer, ING, ISČS aj.), totéž proběhlo u bank pro hypotéky. Pojištění dělám pro PČS (Flexi je vynikající na pokrytí rizik, v případě potřeby i pro jiné pojišťovny)a majetkové pojištění pro vícero pojišťoven. Dostávám plnou provizi a každým rokem i následnou provizi a neživím už nad sebou manažera, který stejně nic neuměl a jediné, co udělal bylo to, že přišel o pár měsíců dříve než já a díky osobním vazbám ve společnosti se stal manažerem. Dnes horko těžko plní produkční plán a je to s ním hodně nahnuté. Když jsem viděl, co pojišťovny vyplácí MLM firmám za provize a co následně vyplácí po rozdělení MLM firma mě, tak jsem nevěřil vlastním očím, někdy se jednalo i o poměr 75:25 (75% MLM, 25% moje provize) !!!!!!!

 • Dostálová Hana

  2 června, 2008

  Konečně někdo napsal to, co jsem se snažila FL vysvětlit:-.) Pavle, to je jako kdyby jste popisoval můj vlastní příběh „můj šéf, který byl nade mnou inkasoval polovinu mojí provize a nic mě nenaučil“.Ještě bych ráda dodala, že můj šéf mě ještě k tomu buzeroval,abych pracovala víc a víc, jako kdybych se flákala.Když jsem odcházela, tak se mi to skoro snažil zakázat.Můj názor na MLM /zejména v oblasti financí/ znáte, už jsem tady o tom psala.Je to zlo!
  Hezký den

 • FL

  2 června, 2008

  Pavle to Vas tedy obdivuju, mohl by jste to popsat nejaky blizsim a praktictejsim zpusobem? Jakou formou (zivnostakk,ppz iz, pripadne co dale), jak kontaktovat pojistovny, jak vypada vase prace v praxi atd?rad bych rozjel svuj byznys a opravdu vydelaval jen na svoje sny, nikoliv na mlm, Diky!

 • Pavel

  2 června, 2008

  Vyřídil jsem si všechny potřebné ŽL, abych mohl nabízet a sjednávat hypotéky, podílové fondy, spořící účty, životní i majetkové pojištění a poté jsem osobně kontaktoval banky a instituce, o které jsem měl zájem. Důležité je komunikovat s oddělením, které má na starosti externí prodej. Pochopitelně Vám hned na počátku nedají ty nejvyšší provize, přesto mám minimálně 1 – 1,5 krát více než v MLM. V tuto chvíli spolupracuji napřímo s KB, ČS, Hypoteční bankou, GE Money Bank, Bawag, ČSOB, Volksbank, HSBC, Pioneer, ISČS, Raifeissen Bank včetně SS, UniCredit, Kooperativa, Pojišťovna ČS, Generali, AXA Pojišťovna + AXA Penuijní fond, ING Podílové fondy, ČPP + Triglav (velmi levné povinné ručení). Ostatní pojišťovny řeším formou dohození kolegům, pak mi pouze zcela legálně přefakturují 100% provize (sami jsou rádi, že mají produkci, já jim na oplátku nechávám v dalších letech pečovatelskou provizi). Co jsem se osamostatnil, tak jsem na tom s příjmy několikanásobně líp, moc mě to baví a hlavně neživím žádné MLM darmožrouty. Skutečně, jsem maximálně spokojen, vřele doporučuji !!!!!!!!!!!

 • Jan Bartoš

  2 června, 2008

  Odpověď na Vaši otázku je těžká. Co je pro Vás seriozní firma? Další,která bude nejlepší a největší na světě a bude Vás obelhávat jako ta původní? Vím minimálně o 3, ale z principu by měla být nejlepší ta moje, ne? Nepotřebuji si tady dělat reklamu, takže pokud se vážně zajímáte o seriózní poradenství, můžeme mě kontaktovat soukromě.
  bartos_jan@centrum.cz

 • Anonym

  29 května, 2008

  Milá slečno Dostálová,o GE tu mluvíte jako o nějakém zlu.Tato banka je velice konkurenceschopná na poli hypotečních úvěrů.Zejména v hypotékách z obratu,kde poskytuje stejné sazby jako u klasických úvěrů.Takže bych řekl,že ten,kdo tuto banku nemá v portfoliu o moc přichází.Přeji dobrou noc

  Odpovědět

 • Jan Nový

  29 května, 2008

  To je sice hezké, ale takových klientů je aspoň u mě menšina. GE je prolhaná a drahá banka zaměřená na spotřebitelské úvěry. GE je vhodná tak pro nízkopříjmové a nemyslící klienty.

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2008

  Já neříkám,že máte dělat spotřebáky.Bavím se tu o hypotékách.Tam mají celekm širokou škálu produktů.Že je drahá?To nevím,kde jste na to přišel.Patří k těm úplně nejlevnějším.Prolhaná?Jestli máte na mysli klamavou reklamu,tak měřte všem stejným metrem a nebudete mit za partnera nikoho.

  Odpovědět

 • OVB

  30 května, 2008

  Já v podstatě proti GE Money také nic nemám, protože když můj klient neprošel ani u Hypotéčky, Raiffky a prakticky ani u Spořky, poslal jsem ho GE Money sám… nu a hypotéku klient dostal.:-))

 • Anonym

  30 května, 2008

  To je od Vás hezké,že jste ho poslal nejdříve do Raifky,kdy dostane i o 1% víc za to samé:-)

 • Jan Nový

  30 května, 2008

  RB je drahá, to je pravda, ae lzase při otočce sazby nenatáhne klienta jako jiné banky. A taky je tam lepší provize, ne? Když někdo bouchá IŽP, tak nelze čěkat, že nebude bouchat hypo. Ale RB je fajn, musí se to umět vysvětlit.

 • Jan Bartoš

  30 května, 2008

  Musím Vám oponovat Ondro,
  už jste někdy udělal nějakou hypotéku u GE z obratu? Já jsem to zkusil jednou, ale s tak zlou jsem se potázal, že k GE už NIKDY nepůjdu. Ne jen kvůli tomuo případu, ale kvůli přístupu a systému sbírání informací. Lidsky by se to dalo říct i pragmatičtěji…:-)

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2008

  Zrovna jednu řeším.

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  1 června, 2008

  Tak dávejte velký pozor. Mohou Vás vodit za nos, aniž byste to nutně musel poznat. O to naštvanější bude po těch týdnech Váš klient.

 • Jan Nový

  29 května, 2008

  Když budete dělat v pojišťovně, budou Vás nutit dělat 2 až 4 ŽP (nejlépe IŽP) za měsíc. V pojišťovně jsem působil více než 3 roky a stačilo, už nikdy. Se širším pohledem souhlasím, ale nelze si vystačit s jednou pojišťovnou nebo sjednou finanční skupinou. Když někdo na spodku pyramidy MLM, tak je jasné, že má méně než když dělá přímo v pojišťovně.

  Odpovědět

 • investor

  30 května, 2008

  V jaké pojišťovně jste působil? Je celkem logické, že pojišťovák by měl mít určitou produkci,ale protože jsem začal pro pojišťovnu po odchodu z OVB pracovat, mohu trochu srovnávat.
  1 – v OVB jsou daleko větší tlaky na produkci, zatímco v pojišťovně jsem měl prostor si produkci řídit sám. Nikdo mě neotravoval!!
  2 – produktová školení jsou na nesrovnatelně vyšší odborné úrovni. Přednášejí taky pojistní matematici, řeší se risk management apod.V OVB jsem musel řezat kapitálovky hlava nehlava, tady v pojišťovně jsem se naučil OPRAVDU pojišťovat – firmy, auta. Prostě všechno, co je potřeba.
  3 – pro Pioneera pracuju, prodávám Rentiera a mám 70% vstupního poplatku. Přes OVB bych měl asi mnohem méně, ale to už nedokážu posoudit.Když přišel Rentier na trh, už jsem v OVB nebyl.

  Odpovědět

 • Jan Nový

  30 května, 2008

  1) To máte pravdu, auta a majetek je super, taky ho hodně dělám a někdy se od toho dostanete k ŽP. 2) Jak kde. Zhruba od roku 2000 až 2001 se začínají pojišťovny chovat jako banky, což není dobře. ŽP se začalo řešit jako Spoření (možná někdo říká Investování nebo Investiční účet u pojišťovny), ale na riziko smrti a další se úplně zapomíná, což je hlavní úloha ŽP. Ale ve všech pojišťovnách je ŽP to nejdůležitější a na tom to vše stojí. Několikrát jsme vyhrál soutěž na majetek, ale bylo mi řečeno, Honzo, ale ty životy jso utaké potřeba. Působil jsem v ČP, IPBP a Avivě. Takže myslím, že mohu hodně srovnávat. Když naznačujete, že všechno vyřeší jedna pojišťovna, tak mi to trochu připomíná kluky (a holky) z Kapitolu.

  Odpovědět

 • Petr Vosecký

  30 května, 2008

  Váš projev hovoří za vše „vyberte si nějakou…“
  Je vlastně jedno jakou instituci si vyberete nějaké SS…Přeji hodně štěstí.Hlavně bez buzerace.

  Odpovědět

 • Anonym

  29 května, 2008

  Vcelku s Vámi souhlasím.
  Ovšem pozice „jedničky“ v objemech neznamená pozici jedničky v kvalitě a přínosu pro klienta.
  V čem bych viděl potenciální přínos – v možném zlepšování kvality v důsledku konkurenčního boje.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  29 května, 2008

  Pane Šafránku, díky za možnost vyjádřit se k okolnostem vzniku a zániku AFP. Všichni „akademici“ byli zástupci některé velké či menší firmy, včetně mne. Jako bod číslo jedna jsme si řekli, že AFP bude stát nad firmami. O firmách jsme také nikdy nemluvili, nikomu nám do toho vzájemně vůbec nic nebylo. Sešli jsme se jako osobnosti a řešili jsme praktické otázky – dohodli jsme prostor v médiích, vytvořili diskusní fórum (do toho jsem dal kromě týdnů práce ze svého 70 tisíc korun, bohužel vyhozené peníze), naplánovali metodiku odborného hodnocení finančních produktů. Vznik Partners ale byl najednou vnímán jinak než existence Sophia Finance, Broker Consulting, Pioneer, OVB, KFP, TC a dalších zúčastněných firem. Pamatuju si poslední schůzku AFP, kde jsme odložili připravený start společných mediálních aktivit. Chápal jsem to a vy dneska určitě líp chápete mne. Byla to promarněná příležitost, která se už může vrátit jen v nějaké sterilnější, institucionalizované podobě. Díky znovu všem, byla to dobrá věc.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  29 května, 2008

  Když Vy zapomínáte na to, že AFP jste s Tomášem Prouzou vymysleli a ostatní přizvali jako lidé stojící mimo firmy (ano, byl jste investiční zprostředkovatel na volné noze, ale každý Vás vnímal jako mediálního odborníka). Všichni ostatní k této aktivitě přistoupili s jasným zařazením. Vy jste ovšem přes noc své zařazení změnili založením a vstupem do orgánů akciové společnosti. A to navíc v momentě, kdy měla být činnost AFP medializována! Tím okamžikem jste z neformálního vedení AFP udělali vedení firmy, což bohužel nešlo dohromady.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  29 května, 2008

  Je to tak, sešlo se to nešikovně. Záměr to nebyl. A bohužel nebyla příležitost ověřit, jestli obavy ze „zneužívání“ AFP Majerem a Prouzou byly oprávněné. Proč nás vlastně tenkrát nikoho nenapadlo, že neformální vedení vzhledem k nové situaci AFP změníme?

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Pro všechny pochybovače, a že se Vás tady sletělo…. 🙂 Bohužel p. Klaban má pravdu, ať se to líbí Vám všem nebo ne, ale je to tak. přiznávám, že jediná neznámá, je to jakým způsobem se bude za těch 30let danit výnos, ale to neví nikdo. Jinak se ukažte s jakýmkoliv produktem pravidelného investování (suma 60.000 za rok), na 6% ročně a dejte to sem. Upozorňuji s běžným produktem, nikoliv se slevou, to bych uměl taky. Tak kdo bude první, a nebo zase jenom obviňování z demagogie? 🙂
  6%
  Rok Zaplacené pojistné Hodnota účtu
  1 61 800 55 393
  2 123 600 114 209
  3 185 400 176 652
  4 247 200 250 881
  5 309 000 329 688
  6 370 800 413 356
  7 432 600 502 185
  8 494 400 596 492
  9 556 200 696 615
  10 618 000 802 915
  11 679 800 915 770
  12 741 600 1 035 586
  13 803 400 1 162 792
  14 865 200 1 297 844
  15 927 000 1 441 226
  16 988 800 1 593 451
  17 1 050 600 1 755 065
  18 1 112 400 1 926 647
  19 1 174 200 2 108 811
  20 1 236 000 2 302 212
  21 1 297 800 2 507 540
  22 1 359 600 2 725 533
  23 1 421 400 2 956 972
  24 1 483 200 3 202 685
  25 1 545 000 3 463 553
  26 1 606 800 3 740 510
  27 1 668 600 4 034 550
  28 1 730 400 4 346 726
  29 1 792 200 4 678 156
  30 1 854 000 5 030 028

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2008

  Počítáte s 0% entry fee, 0 Kč měsíční poplatek za vedení a 0 Kč počáteční náklady… Děkujeme 🙂

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Pane Pavelku, plete te se, jde o běžnou sazbu 4BN Perspektiva od Kooperativy. Nic víc, nic méně. Chápu, že nevěříte, pro mne to bylo také velké překvapení. Ale je to fakt, s tím se nedá nic dělat. Mimochodem, 3BN by vyšlo ještě lépe, ale bohužel nemá tak širokou nabídku fondů.

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2008

  Pane Kovanda, už vám rozumím. To, že to vyšlo neznamená, že to tak skutečně je. Nevěřte výstupům z kalkulačky partnerů. Viz. citace pana Šídla
  “ Pojišťovna jako podnikatelský subjekt s cílem dosažení zisku má pochopitelně zájem na tom, aby se její produkt v široké konkurenci různých produktů dobře prodával. Snaží se proto nabízet kvalitní pojištění, které se alespoň v některých parametrech bude odlišovat od konkurence.
  Současně si je pojišťovna vědoma toho, že je životní pojištění více prodáváno než kupováno. Proto se snaží přesvědčit zprostředkovatele pojištění, že právě její produkt je ten nejlepší. Některé postupy však nejsou zrovna fér.
  Není kalkulačka jako kalkulačka
  Jednou z „nefér“ možností je odlišit kalkulačku pojišťovny. Ta počítá hodnotu úspor při daném předpokládaném zhodnocení a je podkladem pro návrh pojištění klientovi. Běžný finanční poradce, natož klient, nemá možnost ověřit správnost propočtů pojišťovny. Příkladem může být kalkulačka investičního životního pojištění Perspektiva od Kooperativy. Při zadání výnosu 7% počítá kalkulačka produktu se zhodnocením 7,229% ročně.“

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Jistě pane Pavelku, ale trvám na svém, je to tak. Pan Šídlo počítá kde co, tak ať si spočítá uvedené. Mimochodem, je to kalkulace na bázi roční platby, takže 6=6, ani tam ani jinam, je to správně a rozumím tomu, že je těžké si přiznat, že to tak je a de facto mnohé z toho, co bylo řečeno mnohými před tím, je nyní ztraceno v zapomnění. Já jsem se též velmi divil.

  Odpovědět

 • Zdenál

  31 května, 2008

  Spočítat některé věci v pojištění úplně zodpovědně nejde, protože některé údaje je problém vůbec zjistit na 100%. Např. správcovské poplatky některých zahraničních fondů v pojistkách, otázka, zda je správcovský poplatek zdvojen nebo ne apod. … proto i kalkulačky pojišťoven mohou být v něčem zkresleny, ale to je právě to, co se někdy můžete jen domnívat, s čím vlastně kalkulačka počítá. Nicméně klíčová je otázka, jakým geniálním tahem Perspektiva dociluje toho, že má vyšší výsledek na konci, než kdybychom brali investici za výnos 6% ročně úplně bez poplatků, jak tu bylo spočítáno ? Dostat se nad trh při nulových nákladech (což v reálu ani toto není) by dalo zahulit i Copperffieldovi-to by měl chodit Klabanovi pro pivo, ne ? 😉 Nebo že by Kooperativa přispívala tajně svým klientům ?

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2008

  Zvolím jednoduchý následující výpočet.
  60 000/rok pravidelná úložka,30let,žádné poplatky,roční zhodnocení 6%,tak je výstup 4 743 491 Kč
  pak už můžu aplikovat ukazatel TANK
  Rentier invest-(1-0,3101)x4 743 491=3 272 534 Kč
  Horizont invest-(1-0,3063)x4743 491=3 290 559 Kč
  Perspektiva 3BN(v běžném poj.)(1-0,3323)x 4 743 491=3 167 228 Kč
  Takže má otázka zní,jak jste dosáhl při stejném zhodnocení vyššího výnosu než je trh bez poplatků?
  Odpověď je,že je v tom nějaké šméčko.
  Raději už nic nepočítejte.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  31 května, 2008

  omylem jsem použil předlhůtní místo polhůtního spoření.Ten základ,ze kterého se spočítá výstup po aplikaci tku je 5 028 100.
  Rentier = 3 468 886
  Horizont = 3 487 992
  3BN = 3 357 262
  Závěry jsou stále stejné:Kovanda nic nepropočítal.
  Není možné,aby výstup byl vyšší než index,když počítáme oba se stejným zhodnocením.
  Tím to diskusi s panem Kovandou opuštím,protože zatímco on mě podceňuje,já ho příliš přecenil.

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Zárubo, děláte stejnou chybu. Trhy rostou od pondělí do pátku, a ne skokem z 31.12 na 1.1. o 6%. Ono víte, index se pohne o 6% za rok, ale musíte počítat s tím, že každý pracovní den je jmenovatel těch 6%. Trocha matematiky a dynamiky… Nechtěl jste mi dávat lekce z finanční matematiky? 🙂 berte to s úsměvem. K.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  31 května, 2008

  Dobře chcete mě poučovat z pozice zkušeného uživatele partnerské kalkulačky?Ok.Předchozí propočet byl lehce zjednodušen,jelikož jsem byl trochu líný se s tím s prominutím srát.Přesvědčil jste mě,abych si dal tu práci vysolil to v excelu.
  Dal jsem si to na měsíční bázi,tu denní si můžete spočítat sám.Sbohem pane Kovando.
  splátka 60000
  počet úročení 12
  počet let 30
  počet období 360
  zhodnocení rok 0,06
  zhodnocení na období 0,004867551
  výstup(5000/m) 4 872 564,87 Kč
  výstup(60000/rok) 5 003 744,66 Kč
  období Vklad Suma vkladu Výnos dílčí Výnos celkem Výstup celkem
  1 60000 60000 0 0 60000
  2 60000 292,0530339 292,0530339 60292,05303
  3 60000 293,4746168 585,5276508 60585,52765
  4 60000 294,9031194 880,4307701 60880,43077
  5 60000 296,3385752 1176,769345 61176,76935
  6 60000 297,7810182 1474,550364 61474,55036
  7 60000 299,2304824 1773,780846 61773,78085
  8 60000 300,6870019 2074,467848 62074,46785
  9 60000 302,1506111 2376,618459 62376,61846
  10 60000 303,6213444 2680,239803 62680,2398
  11 60000 305,0992367 2985,33904 62985,33904
  12 60000 306,5843227 3291,923363 63291,92336
  13 60000 120000 308,0766373 3600 123600
  14 120000 601,6292499 4201,62925 124201,6292
  15 120000 604,5577107 4806,186961 124806,187
  16 120000 607,5004259 5413,687386 125413,6874
  17 120000 610,4574649 6024,144851 126024,1449
  18 120000 613,4288975 6637,573749 126637,5737
  19 120000 616,4147937 7253,988543 127253,9885
  20 120000 619,4152239 7873,403766 127873,4038
  21 120000 622,4302588 8495,834025 128495,834
  22 120000 625,4599696 9121,293995 129121,294
  23 120000 628,5044276 9749,798422 129749,7984
  24 120000 631,5637047 10381,36213 130381,3621
  25 60000 180000 634,6378729 11016 191016
  26 0 180000 929,7800388 11945,78004 191945,78
  27 0 180000 934,3057901 12880,08583 192880,0858
  28 0 180000 938,8535708 13818,9394 193818,9394
  29 0 180000 943,423488 14762,36289 194762,3629
  30 0 180000 948,0156496 15710,37854 195710,3785
  31 0 180000 952,6301637 16663,0087 196663,0087
  32 0 180000 957,2671392 17620,27584 197620,2758
  33 0 180000 961,9266854 18582,20253 198582,2025
  34 0 180000 966,6089122 19548,81144 199548,8114
  35 0 180000 971,3139299 20520,12537 200520,1254
  36 0 180000 976,0418496 21496,16722 201496,1672
  37 60000 240000 980,7927827 22476,96 262476,96
  38 0 240000 1277,619875 23754,57988 263754,5799
  39 0 240000 1283,838754 25038,41863 265038,4186
  40 0 240000 1290,087904 26328,50653 266328,5065
  41 0 240000 1296,367473 27624,87401 267624,874
  42 0 240000 1302,677607 28927,55161 268927,5516
  43 0 240000 1309,018456 30236,57007 270236,5701
  44 0 240000 1315,390169 31551,96024 271551,9602
  45 0 240000 1321,792898 32873,75314 272873,7531
  46 0 240000 1328,226791 34201,97993 274201,9799
  47 0 240000 1334,692002 35536,67193 275536,6719
  48 0 240000 1341,188683 36877,86061 276877,8606
  49 60000 300000 1347,716987 38225,5776 338225,5776
  50 0 300000 1646,330101 39871,9077 339871,9077
  51 0 300000 1654,343696 41526,2514 341526,2514
  52 0 300000 1662,396298 43188,6477 343188,6477
  53 0 300000 1670,488096 44859,13579 344859,1358
  54 0 300000 1678,619281 46537,75507 346537,7551
  55 0 300000 1686,790046 48224,54512 348224,5451
  56 0 300000 1695,000581 49919,5457 349919,5457
  57 0 300000 1703,251082 51622,79678 351622,7968
  58 0 300000 1711,541743 53334,33853 353334,3385
  59 0 300000 1719,872759 55054,21129 355054,2113
  60 0 300000 1728,244327 56782,45561 356782,4556
  61 60000 360000 1736,656644 58519,11226 418519,1123
  62 0 360000 2037,162941 60556,2752 420556,2752
  63 0 360000 2047,078935 62603,35413 422603,3541
  64 0 360000 2057,043195 64660,39733 424660,3973
  65 0 360000 2067,055957 66727,45328 426727,4533
  66 0 360000 2077,117456 68804,57074 428804,5707
  67 0 360000 2087,227931 70891,79867 430891,7987
  68 0 360000 2097,387618 72989,18629 432989,1863
  69 0 360000 2107,596759 75096,78305 435096,783
  70 0 360000 2117,855592 77214,63864 437214,6386
  71 0 360000 2128,164361 79342,803 439342,803
  72 0 360000 2138,523309 81481,32631 441481,3263
  73 60000 420000 2148,932679 83630,25899 503630,259
  74 0 420000 2451,445752 86081,70474 506081,7047
  75 0 420000 2463,378288 88545,08303 508545,083
  76 0 420000 2475,368906 91020,45194 511020,4519
  77 0 420000 2487,41789 93507,86983 513507,8698
  78 0 420000 2499,525522 96007,39535 516007,3953
  79 0 420000 2511,692089 98519,08744 518519,0874
  80 0 420000 2523,917877 101043,0053 521043,0053
  81 0 420000 2536,203175 103579,2085 523579,2085
  82 0 420000 2548,548272 106127,7568 526127,7568
  83 0 420000 2560,95346 108688,7102 528688,7102
  84 0 420000 2573,41903 111262,1293 531262,1293
  85 60000 480000 2585,945278 113848,0745 593848,0745
  86 0 480000 2890,585531 116738,6601 596738,6601
  87 0 480000 2904,655602 119643,3157 599643,3157
  88 0 480000 2918,79416 122562,1098 602562,1098
  89 0 480000 2933,001538 125495,1114 605495,1114
  90 0 480000 2947,278072 128442,3894 608442,3894
  91 0 480000 2961,624097 131404,0135 611404,0135
  92 0 480000 2976,039952 134380,0535 614380,0535
  93 0 480000 2990,525977 137370,5795 617370,5795
  94 0 480000 3005,082513 140375,662 620375,662
  95 0 480000 3019,709904 143395,3719 623395,3719
  96 0 480000 3034,408495 146429,7804 626429,7804
  97 60000 540000 3049,178632 149478,959 689478,959
  98 0 540000 3356,073697 152835,0327 692835,0327
  99 0 540000 3372,409555 156207,4423 696207,4423
  100 0 540000 3388,824929 159596,2672 699596,2672
  101 0 540000 3405,320206 163001,5874 703001,5874
  102 0 540000 3421,895774 166423,4832 706423,4832
  103 0 540000 3438,552025 169862,0352 709862,0352
  104 0 540000 3455,289351 173317,3245 713317,3245
  105 0 540000 3472,108146 176789,4327 716789,4327
  106 0 540000 3489,008808 180278,4415 720278,4415
  107 0 540000 3505,991735 183784,4332 723784,4332
  108 0 540000 3523,057327 187307,4906 727307,4906
  109 60000 600000 3540,205987 190847,6965 790847,6965
  110 0 600000 3849,491152 194697,1877 794697,1877
  111 0 600000 3868,228745 198565,4164 798565,4164
  112 0 600000 3887,057544 202452,474 802452,474
  113 0 600000 3905,977993 206358,452 806358,452
  114 0 600000 3924,990539 210283,4425 810283,4425
  115 0 600000 3944,095629 214227,5381 814227,5381
  116 0 600000 3963,293714 218190,8319 818190,8319
  117 0 600000 3982,585246 222173,4171 822173,4171
  118 0 600000 4001,970681 226175,3878 826175,3878
  119 0 600000 4021,450476 230196,8383 830196,8383
  120 0 600000 4041,025089 234237,8634 834237,8634
  121 60000 660000 4060,694983 238298,5583 898298,5583
  122 0 660000 4372,513655 242671,072 902671,072
  123 0 660000 4393,797087 247064,8691 907064,8691
  124 0 660000 4415,184116 251480,0532 911480,0532
  125 0 660000 4436,675248 255916,7284 915916,7284
  126 0 660000 4458,270989 260374,9994 920374,9994
  127 0 660000 4479,971849 264854,9713 924854,9713
  128 0 660000 4501,778338 269356,7496 929356,7496
  129 0 660000 4523,690972 273880,4406 933880,4406
  130 0 660000 4545,710267 278426,1509 938426,1509
  131 0 660000 4567,836741 282993,9876 942993,9876
  132 0 660000 4590,070917 287584,0585 947584,0585
  133 60000 720000 4612,41332 292196,4718 1012196,472
  134 0 720000 4926,917509 297123,3893 1017123,389
  135 0 720000 4950,899529 302074,2889 1022074,289
  136 0 720000 4974,998283 307049,2872 1027049,287
  137 0 720000 4999,214338 312048,5015 1032048,501
  138 0 720000 5023,548267 317072,0498 1037072,05
  139 0 720000 5048,000642 322120,0504 1042120,05
  140 0 720000 5072,57204 327192,6224 1047192,622
  141 0 720000 5097,263041 332289,8855 1052289,885
  142 0 720000 5122,074227 337411,9597 1057411,96
  143 0 720000 5147,006182 342558,9659 1062558,966
  144 0 720000 5172,059495 347731,0254 1067731,025
  145 60000 780000 5197,234756 352928,2601 1132928,26
  146 0 780000 5514,585593 358442,8457 1138442,846
  147 0 780000 5541,428117 363984,2739 1143984,274
  148 0 780000 5568,401299 369552,6752 1149552,675
  149 0 780000 5595,505774 375148,1809 1155148,181
  150 0 780000 5622,742181 380770,9231 1160770,923
  151 0 780000 5650,111163 386421,0343 1166421,034
  152 0 780000 5677,613365 392098,6476 1172098,648
  153 0 780000 5705,249435 397803,8971 1177803,897
  154 0 780000 5733,020025 403536,9171 1183536,917
  155 0 780000 5760,92579 409297,8429 1189297,843
  156 0 780000 5788,967388 415086,8103 1195086,81
  157 60000 840000 5817,145479 420903,9558 1260903,956
  158 0 840000 6137,513763 427041,4695 1267041,47
  159 0 840000 6167,388421 433208,8579 1273208,858
  160 0 840000 6197,408496 439406,2664 1279406,266
  161 0 840000 6227,574695 445633,8411 1285633,841
  162 0 840000 6257,88773 451891,7289 1291891,729
  163 0 840000 6288,348315 458180,0772 1298180,077
  164 0 840000 6318,957169 464499,0343 1304499,034
  165 0 840000 6349,715012 470848,7494 1310848,749
  166 0 840000 6380,622571 477229,3719 1317229,372
  167 0 840000 6411,680574 483641,0525 1323641,053
  168 0 840000 6442,889753 490083,9423 1330083,942
  169 60000 900000 6474,250845 496558,1931 1396558,193
  170 0 900000 6797,817622 503356,0107 1403356,011
  171 0 900000 6830,906343 510186,9171 1410186,917
  172 0 900000 6864,156125 517051,0732 1417051,073
  173 0 900000 6897,567752 523948,6409 1423948,641
  174 0 900000 6931,142012 530879,783 1430879,783
  175 0 900000 6964,879696 537844,6627 1437844,663
  176 0 900000 6998,781601 544843,4443 1444843,444
  177 0 900000 7032,848524 551876,2928 1451876,293
  178 0 900000 7067,08127 558943,374 1458943,374
  179 0 900000 7101,480645 566044,8547 1466044,855
  180 0 900000 7136,047461 573180,9022 1473180,902
  181 60000 960000 7170,782533 580351,6847 1540351,685
  182 0 960000 7497,739714 587849,4244 1547849,424
  183 0 960000 7534,235341 595383,6597 1555383,66
  184 0 960000 7570,908612 602954,5684 1562954,568
  185 0 960000 7607,760393 610562,3287 1570562,329
  186 0 960000 7644,791551 618207,1203 1578207,12
  187 0 960000 7682,002961 625889,1233 1585889,123
  188 0 960000 7719,395498 633608,5188 1593608,519
  189 0 960000 7756,970046 641365,4888 1601365,489
  190 0 960000 7794,72749 649160,2163 1609160,216
  191 0 960000 7832,668721 656992,885 1616992,885
  192 0 960000 7870,794632 664863,6796 1624863,68
  193 60000 1020000 7909,106122 672772,7858 1692772,786
  194 0 1020000 8239,65713 681012,4429 1701012,443
  195 0 1020000 8279,764078 689292,207 1709292,207
  196 0 1020000 8320,066248 697612,2732 1717612,273
  197 0 1020000 8360,564592 705972,8378 1725972,838
  198 0 1020000 8401,260062 714374,0979 1734374,098
  199 0 1020000 8442,153621 722816,2515 1742816,251
  200 0 1020000 8483,24623 731299,4977 1751299,498
  201 0 1020000 8524,53886 739824,0366 1759824,037
  202 0 1020000 8566,032484 748390,0691 1768390,069
  203 0 1020000 8607,72808 756997,7972 1776997,797
  204 0 1020000 8649,626632 765647,4238 1785647,424
  205 60000 1080000 8691,729127 774339,1529 1854339,153
  206 0 1080000 9026,089592 783365,2425 1863365,243
  207 0 1080000 9070,02454 792435,267 1872435,267
  208 0 1080000 9114,173343 801549,4404 1881549,44
  209 0 1080000 9158,537042 810707,9774 1890707,977
  210 0 1080000 9203,116684 819911,0941 1899911,094
  211 0 1080000 9247,91332 829159,0074 1909159,007
  212 0 1080000 9292,928006 838451,9354 1918451,935
  213 0 1080000 9338,161803 847790,0972 1927790,097
  214 0 1080000 9383,615778 857173,713 1937173,713
  215 0 1080000 9429,291002 866603,004 1946603,004
  216 0 1080000 9475,188553 876078,1926 1956078,193
  217 60000 1140000 9521,309512 885599,5021 2025599,502
  218 0 1140000 9859,708002 895459,2101 2035459,21
  219 0 1140000 9907,700629 905366,9107 2045366,911
  220 0 1140000 9955,926863 915322,8376 2055322,838
  221 0 1140000 10004,38784 925327,2254 2065327,225
  222 0 1140000 10053,0847 935380,3101 2075380,31
  223 0 1140000 10102,0186 945482,3287 2085482,329
  224 0 1140000 10151,19069 955633,5194 2095633,519
  225 0 1140000 10200,60212 965834,1215 2105834,122
  226 0 1140000 10250,25407 976084,3756 2116084,376
  227 0 1140000 10300,1477 986384,5233 2126384,523
  228 0 1140000 10350,28419 996734,8075 2136734,807
  229 60000 1200000 10400,66472 1007135,472 2207135,472
  230 0 1200000 10743,34352 1017878,816 2217878,816
  231 0 1200000 10795,63728 1028674,453 2228674,453
  232 0 1200000 10848,18559 1039522,639 2239522,639
  233 0 1200000 10900,98969 1050423,628 2250423,628
  234 0 1200000 10954,0508 1061377,679 2261377,679
  235 0 1200000 11007,3702 1072385,049 2272385,049
  236 0 1200000 11060,94913 1083445,998 2283445,998
  237 0 1200000 11114,78886 1094560,787 2294560,787
  238 0 1200000 11168,89066 1105729,678 2305729,678
  239 0 1200000 11223,2558 1116952,934 2316952,934
  240 0 1200000 11277,88556 1128230,819 2328230,819
  241 60000 1260000 11332,78124 1139563,601 2399563,601
  242 0 1260000 11679,99716 1151243,598 2411243,598
  243 0 1260000 11736,85014 1162980,448 2422980,448
  244 0 1260000 11793,97985 1174774,428 2434774,428
  245 0 1260000 11851,38764 1186625,815 2446625,815
  246 0 1260000 11909,07487 1198534,89 2458534,89
  247 0 1260000 11967,04289 1210501,933 2470501,933
  248 0 1260000 12025,29308 1222527,226 2482527,226
  249 0 1260000 12083,8268 1234611,053 2494611,053
  250 0 1260000 12142,64544 1246753,698 2506753,698
  251 0 1260000 12201,75038 1258955,449 2518955,449
  252 0 1260000 12261,14302 1271216,592 2531216,592
  253 60000 1320000 12320,82475 1283537,417 2603537,417
  254 0 1320000 12672,85002 1296210,267 2616210,267
  255 0 1320000 12734,53576 1308944,802 2628944,802
  256 0 1320000 12796,52176 1321741,324 2641741,324
  257 0 1320000 12858,80948 1334600,134 2654600,134
  258 0 1320000 12921,40038 1347521,534 2667521,534
  259 0 1320000 12984,29595 1360505,83 2680505,83
  260 0 1320000 13047,49767 1373553,328 2693553,328
  261 0 1320000 13111,00702 1386664,335 2706664,335
  262 0 1320000 13174,82551 1399839,16 2719839,16
  263 0 1320000 13238,95464 1413078,115 2733078,115
  264 0 1320000 13303,39592 1426381,511 2746381,511
  265 60000 1380000 13368,15088 1439749,662 2819749,662
  266 0 1380000 13725,27406 1453474,936 2833474,936
  267 0 1380000 13792,08252 1467267,018 2847267,018
  268 0 1380000 13859,21618 1481126,234 2861126,234
  269 0 1380000 13926,67662 1495052,911 2875052,911
  270 0 1380000 13994,46542 1509047,376 2889047,376
  271 0 1380000 14062,58419 1523109,961 2903109,961
  272 0 1380000 14131,03453 1537240,995 2917240,995
  273 0 1380000 14199,81805 1551440,813 2931440,813
  274 0 1380000 14268,93639 1565709,75 2945709,75
  275 0 1380000 14338,39116 1580048,141 2960048,141
  276 0 1380000 14408,184 1594456,325 2974456,325
  277 60000 1440000 14478,31656 1608934,641 3048934,641
  278 0 1440000 14840,84354 1623775,485 3063775,485
  279 0 1440000 14913,08209 1638688,567 3078688,567
  280 0 1440000 14985,67227 1653674,239 3093674,239
  281 0 1440000 15058,61579 1668732,855 3108732,855
  282 0 1440000 15131,91437 1683864,769 3123864,769
  283 0 1440000 15205,56972 1699070,339 3139070,339
  284 0 1440000 15279,5836 1714349,923 3154349,923
  285 0 1440000 15353,95775 1729703,88 3169703,88
  286 0 1440000 15428,69392 1745132,574 3185132,574
  287 0 1440000 15503,79386 1760636,368 3200636,368
  288 0 1440000 15579,25936 1776215,628 3216215,628
  289 60000 1500000 15655,0922 1791870,72 3291870,72
  290 0 1500000 16023,34718 1807894,067 3307894,067
  291 0 1500000 16101,34164 1823995,409 3323995,409
  292 0 1500000 16179,71573 1840175,124 3340175,124
  293 0 1500000 16258,47131 1856433,596 3356433,596
  294 0 1500000 16337,61025 1872771,206 3372771,206
  295 0 1500000 16417,13439 1889188,34 3389188,34
  296 0 1500000 16497,04562 1905685,386 3405685,386
  297 0 1500000 16577,34583 1922262,732 3422262,732
  298 0 1500000 16658,03689 1938920,769 3438920,769
  299 0 1500000 16739,12073 1955659,889 3455659,889
  300 0 1500000 16820,59925 1972480,489 3472480,489
  301 60000 1560000 16902,47437 1989382,963 3549382,963
  302 0 1560000 17276,80105 2006659,764 3566659,764
  303 0 1560000 17360,89675 2024020,661 3584020,661
  304 0 1560000 17445,40179 2041466,063 3601466,063
  305 0 1560000 17530,31817 2058996,381 3618996,381
  306 0 1560000 17615,64788 2076612,029 3636612,029
  307 0 1560000 17701,39294 2094313,422 3654313,422
  308 0 1560000 17787,55536 2112100,977 3672100,977
  309 0 1560000 17874,13719 2129975,114 3689975,114
  310 0 1560000 17961,14045 2147936,255 3707936,255
  311 0 1560000 18048,56721 2165984,822 3725984,822
  312 0 1560000 18136,41953 2184121,241 3744121,241
  313 60000 1620000 18224,69946 2202345,941 3822345,941
  314 0 1620000 18605,46214 2220951,403 3840951,403
  315 0 1620000 18696,02517 2239647,428 3859647,428
  316 0 1620000 18787,02902 2258434,457 3878434,457
  317 0 1620000 18878,47583 2277312,933 3897312,933
  318 0 1620000 18970,36777 2296283,301 3916283,301
  319 0 1620000 19062,70699 2315346,008 3935346,008
  320 0 1620000 19155,49568 2334501,503 3954501,503
  321 0 1620000 19248,73603 2353750,239 3973750,239
  322 0 1620000 19342,43022 2373092,67 3993092,67
  323 0 1620000 19436,58048 2392529,25 4012529,25
  324 0 1620000 19531,18902 2412060,439 4032060,439
  325 60000 1680000 19626,25807 2431686,697 4111686,697
  326 0 1680000 20013,84291 2451700,54 4131700,54
  327 0 1680000 20111,2613 2471811,801 4151811,801
  328 0 1680000 20209,15388 2492020,955 4172020,955
  329 0 1680000 20307,52296 2512328,478 4192328,478
  330 0 1680000 20406,37085 2532734,849 4212734,849
  331 0 1680000 20505,6999 2553240,549 4233240,549
  332 0 1680000 20605,51243 2573846,061 4253846,061
  333 0 1680000 20705,8108 2594551,872 4274551,872
  334 0 1680000 20806,59738 2615358,47 4295358,47
  335 0 1680000 20907,87455 2636266,344 4316266,344
  336 0 1680000 21009,64468 2657275,989 4337275,989
  337 60000 1740000 21111,91019 2678387,899 4418387,899
  338 0 1740000 21506,72652 2699894,625 4439894,625
  339 0 1740000 21611,41159 2721506,037 4461506,037
  340 0 1740000 21716,60623 2743222,643 4483222,643
  341 0 1740000 21822,31291 2765044,956 4505044,956
  342 0 1740000 21928,53412 2786973,49 4526973,49
  343 0 1740000 22035,27237 2809008,763 4549008,763
  344 0 1740000 22142,53017 2831151,293 4571151,293
  345 0 1740000 22250,31006 2853401,603 4593401,603
  346 0 1740000 22358,61457 2875760,218 4615760,218
  347 0 1740000 22467,44626 2898227,664 4638227,664
  348 0 1740000 22576,80769 2920804,471 4660804,471
  349 60000 1800000 22686,70144 2943491,173 4743491,173
  350 0 1800000 23089,18314 2966580,356 4766580,356
  351 0 1800000 23201,57091 2989781,927 4789781,927
  352 0 1800000 23314,50573 3013096,433 4813096,433
  353 0 1800000 23427,99026 3036524,423 4836524,423
  354 0 1800000 23542,02719 3060066,45 4860066,45
  355 0 1800000 23656,6192 3083723,069 4883723,069
  356 0 1800000 23771,76899 3107494,838 4907494,838
  357 0 1800000 23887,47927 3131382,318 4931382,318
  358 0 1800000 24003,75279 3155386,07 4955386,07
  359 0 1800000 24120,59227 3179506,663 4979506,663
  360 0 1800000 24238,00047 3203744,663 5003744,663

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Proč ten tón, pane Zárubo, každý se můžeme mýlit, a čas od času se také každý mýlíme. Je to lepší, nicméně jeden nedostatek to má, a to je vrácená daň zahrnutá do výpočtu, tedy těch 1.800 Kč navíc. Jinak skvělá práce, denní růst by samozřejmě ještě něco přihodil a došel byste k tomu, že je to reálné.
  Nicméně nechtěl jsem Vás poučovat, ale je třeba k tomu přistupovat zodpovědně, doporučuji Vám, přihlásit se vedle na VŠE a dodělat i pak státní zkoušku jako pojistný matematik. Věřte, že těch moc není a v pojišťovnách je po nich docela velký hlad. Něco o tom vím. 🙂 Díky za spolupráci, jsem rád, že jsme si to nakonec potvrdili. A prosím, nezlobte se.

  Odpovědět

 • Zdenál

  31 května, 2008

  Jak tyhle výpočty souvisejí s POJISTNOU matematikou? To je něco trochu jiného …
  Vracel jste částku odpočtů do reinvestice? Budiž, to nebylo původně zmíněno. Bral jste ale taky 15% daň z výnosu v pojištění? Jak můžete dnes počítat 1800 Kč odpočtů ročně na 30 let, když hned od příštího roku má být sazba DPFO na 12,5% a už se to ví (i když už jsou i hlasy, že možná ne – právě v tom je ta šílenost propočtů s téměř nepředvídatelnou daňovou soustavou v podmínkách hybridních a křehkých politických koalic v ČR). Co to je „denní růst“ – máte na mysli výhodu nákupu za „průměrnou cenu – cost average“ při pravidelném investování ? Řekl bych, že to je taky o něčem jiném. Proč ne jen 500 do běžného a o to víc do mimořádného? Určitě ne kvůli provizi,tfuj odháním kacířskou myšlenku… Doufám, že do toho modelu dáváte aspoň pětku měsíčně i sobě … 😉 Dobrou noc.

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Zdenále, to byla nadsázka. Zmíněno je to i v názvu vlákna i ve výpočtu. Takže to jen pro klid na duši Vám i panu Zárubovi. Jistě máte pravdu s daněmi to je problém, tam i zpátky. I kdybych tam dal 12,5% tak to vyjde slušně, to je snad jedno. Denní růst je o tom, o čem byla debata mezi nmou a panem Zárubou, nakonec udělal pan zárkuba kompromis a rozdělil to na měsíce. Je to o tom, že není 6% jako 1,01*1,01*1,01*1,01*1,01*1,01 = „trochu víc“, burza jede o pondělí do pátku (lépe prac.dny) takže to vypadá ještě úplně jinak a pak to samozřejmě vyjde. Jednoduše počítáte 6% rozdělených na počet proac. dnů rovnoměrně a púak vám vyjde samozřejmě vyšší číslo. Jo 500 jde taky, ale věřte nevěřte 1.000 vychází lépe díky vratce 15% (12,5%). Takže proto. Jinak do toho dávám daleko více a já mám ještě trochu jinou kalkulaci, řekněme že ještě lépe.

  Odpovědět

 • Zdenál

  31 května, 2008

  Vratku daně z 12.000 dostanete i při běžném třeba 500 i méně + zbytek mimořádné. Nebo snad Koop.nepotvrzuje klientům do 12 tisíc i z mimořádného pojistného ? Ale holt poloviční provize ….co naplat. Taky nevím, co tam budete dosazovat, jestli se odpočty zruší zcela-i to nelze vyloučit. S počítáním zhodnocení mi to v 10 večer hlava po složitém dnu nebere, nicméně selský rozum říká, že jestli držím podílovou jednotku koupenou třeba v lednu, tak má nějaké vyjádření daný den přepočitatelné do korunové protihodnoty, podle toho, jaká je vždy výše hodnoty této podílové jednotky k danému dni- a jestli za měsíc vyroste tato jednotka třeba z 1,5 na 1,6, tak je mi jedno, jestli mezitím uplynulo 30 dní kalendářních nebo nějakých 22 pracovních, protože je směrodatné, že hodnota je 1,6. Čili je to otázka zvolené úrokové konvence dvou propočtů ke srovnání,jestli je stejná nebo ne.Vy víte, jakou konvenci má v kalkulátoru Kooperativa ? Vždyť co jen ná vím příklad, tak třeba jedna banka používala různou úrokovou konvenci (ve jmenovateli) při propočtu úročení vkladů a úvěrů….kdo se v tom má pak vyznat. Poslední věc je, jestli nějaký sporný nadvýnos konstrukce stojí za to, čím je podmíněn (částečně to stojí na domněnkách o kalkulátoru, částečně na prognoze daňové soustavy, odejít bez ztráty se z toho nedá…) Mně Kapitol nevadí – potud, pokud mi nemává u nosu vizitkou „finanční poradce“. A teď už dobrou.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  31 května, 2008

  Reálné to moc není.Leda,že by se nám podařilo vyvrátit matematický axiom,který říká,že odečítám-li od sumy nezápornou hodnotu,tak mi vyjde menší číslo,než jsem měl.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  31 května, 2008

  Dobře chcete mě poučovat z pozice zkušeného uživatele partnerské kalkulačky?Ok.Předchozí propočet byl lehce zjednodušen,jelikož jsem byl trochu líný se s tím s prominutím srát.Přesvědčil jste mě,abych si dal tu práci vysolil to v excelu.
  Dal jsem si to na měsíční bázi,tu denní si můžete spočítat sám.Sbohem pane Kovando.
  splátka 60000
  počet úročení 12
  počet let 30
  počet období 360
  zhodnocení rok 0,06
  zhodnocení na období 0,004867551
  výstup(5000/m) 4 872 564,87 Kč
  výstup(60000/rok) 5 003 744,66 Kč

  Odpovědět

 • Michal Štěpaník

  31 května, 2008

  Aegon Invest and live
  (1-0,3051)x 4 743 491 = 3 296 251 Kč
  Hmmm?

  Odpovědět

 • FL

  31 května, 2008

  ono tady resite desne hovadiny,panove kolegove, jedna vec jsou poplatky, druha vec vynos, a treti ve c daneni,nechapu proc se napr.lidem libi u izp odpocet litr, kdyz na konci jim z mega vynosu seberou 150 tisic (pokud se to nezmeni), je to jen takova sikovna zasterka,ja jsem svoji perspektivu 3bn zrusil a mam izp od CPP, treba je lepsi,treba horsi,ale to budu vedet za 30 let! vy mi pripominate bandu delniku hadajici se o pocasi.. jak bude zitra – zitra bude nedele,mozna hezky nekde zatazeno,mozna bourky… mozna to vydela 1,5 mega mozna 1,7 mega

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  31 května, 2008

  Jsem si toho vědom,pan Kovanda narážel na OPF,tak jsem tam dal jen Rentíka s Horizontem.Stejně tam mohl být Partner invest.IŽP jsem dal jen Perspektivu 3BN,kterou obhajoval mr.Klaban.Nic proti Aegonu

  Odpovědět

 • FL

  31 května, 2008

  Tohle vypada velmi rozumne, rozhodne to neni tak prasacky jako „izp na sporeni“ kde se clove na svoje penize dostane az po 10letech,jeste za predpokladu,ze to jde dobre.
  A drobnost- nebylo to pojisteni od consequ zdarma jen 1. rok?

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Ne, jde o pojištění od Kooperativy, můžete volit tři varianty a platí po celou dobu pojištění.

  Odpovědět

 • FL

  31 května, 2008

  jo takhle, to se bavite o izp perspektvia,ja se prekouk.

  Odpovědět

 • MHMO

  31 května, 2008

  Víte p. Kovando, tento Váš propočet překoná i standartní Rentiér od Pioneeru s poplatkem strhávaným v prvních měsících. Po 30-ti letech tam bude 5 032 718 (dle kalkulačky stejně tak, jak to počítáte Vy) Btw. tato suma je konečná. A pro tento výsledek nemusím počítat navíc ročně těch Vašich 1800,– Kč, které jsou vyloženě spekulativním faktorem na dlouhodobé bázi a v případě standartního zdanění výnosu IŽP, který je při řádném ukončení 15% se dostáváte o více než 470 tis. níže než právě u Rentiéra. A ten nabízí vyšší flexibilitu a lepší možnost na peníze v průběhu sáhnout. Takže demagogie opravdu slušná…..

  Odpovědět

 • Kovanda

  31 května, 2008

  Mýlíte se milá/ý pane. Pravdu máte v tom, že danění je neznámá, ale nikoliv jistota. Jestliže dojde během 30let ke změně, jako že dojde, řešíte v tuto chvíli nesmysl. EU to chce dát do jednoho pytle všechno, tato vláda má v programu zrušení této daně úplně. Tak a co bude za 30 let, to nevím já ani vy.
  O flexibilitě mi prosím nemluvte. Jestliže je v e 4BN garantovaný fond 2,4% min. (loni 4%), do kterého jste chopen přesunout vše bez ohledu na objem za 100Kč a zpátky rovněž bez ohledu na objem zase za 100Kč. A pokud chcete prodat, pak do výše vloženého pojistného (v případě že dáváte mim.poj.) můžete vybírat jak chcete, daně žádné a do 3dnů máte na účtu co požadujete. Ukažte mi, jaké přemety můžete v době krizí dělat v Rentiéru a co Vás to bude stát? Jednoduše, tato koncepce má své opodstatnění a je jistě proč se zlobit, že jste to dodnes nevěděli a Vaši šéfové Vám to neřekli (zatajili).

  Odpovědět

 • Zdenál

  2 června, 2008

  A proč byste měl dělat v Rentieru přemety při krizovkách? To pravidelné investování v Rentieru (a nejen v něm klidně i v Perspektivě) je právě o tom, že je uvažováno s výkyvy na fin. trzích dle historických zkušeností (ano, není to garanace na 100% do budoucna, ale to už byste pak nemohl dělat investice žádné) + důležitá je otázka zvoleného investičního horizontu. Tedy je nutno vhodně předem zvážit zadání a pak se na přemety vykašlat, protože ke konci postupně automaticky zamykáte. A propady ? To právě nakupujete za stejný vklad více podílů, takže bych se měl spíš radovat. Podmínkou je však opravdu si říct, že pokud možno dodržím investiční horizont. Jestli doporučujete svým klientům začít při první krizi trhů dělat přemety, tak je poškozujete a děláte jednu z žákovských chyb, kterou byste si vůči klientům neměl dovolit. Pokud na tom trvá sám – budiž, jeho přání. Ale pak je otázka, jestli někdo takový má vůbec investovat do dynamické složky. Buď jste mu špatně princip vysvětlil na začátku anebo je pro něj vhodné leda tak to stavebko nebo spořící účet či peněžák.Anebo bylo špatné vstupní zadání o horizontu. Prostě tvorba renty na penzi není automatická krátká rezerva při první potřebě nové ledničky nebo vyměny výfuku na autě.
  No a v nejhorším můžet požádat v RI během trvání o změnu investiční linie (realokace) a poplatek tam tuším nebyl? Jestli už hned předem aktivně připravujete klienty při delším pravidelném investování, že při prvním propadu začnete s přemety do garantovaného fondu, tak chudáci klienti. Obíráte je o profit v delším čase. Škoda, že jste to dodnes nevěděl a že Vám to šéfové neřekli-zatajili … A nejistota daňové soustavy? Ano, to je věštírna. Právě proto zvolíte jako základ investic produkt, ze kterého pak bez ztráty neodejdete do vhodnějšího produktu při změně prostředí+budete zpětně dodaňovat odpočty (nebo nebudete? kdo ví)…. výborně.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Tady jde videt, jak je konkurence zavistiva, ze nema produkt jaky je Perspektiva. Ono totiz tomuto produktu lze maloco vytknout. Kapitol presne vi, proc nema potrebu rozsirovat portfolio o produkty investičních spolecnosti. Proc by to delal, kdyz na to ma Perspektivu. Panove, kdo nema doma Perspektivu, je jako by doma neměl televizi s dalkovým ovladačem. 🙂

  Odpovědět

 • Ali

  31 května, 2008

  To není o konkurenci, ale o naivitě a neznalosti vás panů a dam z pojišťovny. Pokud chcete znát můj názor ANO spoření v Perspektivě prasárna je.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Spise je to o Vasi neznalosti Perspektivy, povazujete je za obycejne IZP, ale neznate jeho presne parametry, kdo je zna, vi ze je to jedinecny produkt. Bohuzel ne vsichni prodejci tohoto produktu je znaji a tak mu nedelaji dobre jmeno.

  Odpovědět

 • Ali

  31 května, 2008

  Parametry znám, právě proto, není tak jedinečné a je to pojištění a spořit v pojištění není rozumné, ale to vy asi nepochopíte když nic jiného nemůžete nabídnout…

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Musite to umet, kdyz to nekdo neumi, no tak to ani nemuze pochopit. Co bych měl jineho nabízet: rentiera, který umí to samé, OPF, které umí to samé.
  Zbytečně moc papíru pro klienta.

  Odpovědět

 • MHMO

  31 května, 2008

  A především poloviční provize, že???? A teď zapojme selský rozum. Kdopak a z čích peněz se asi zaplatí ta vyšší provize???? Ne, s Vámi to opravdu nemá cenu diskutovat.

  Odpovědět

 • Nibor

  1 června, 2008

  Naprosty souhlas… Je zajimavy, ze pan poradce z Kapitolu na tento prispevek uz nereagoval…:))))

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Z toho vychazi jedine panove, misto IZP triskate pravidelne investice hlava nehlava, abyste si vydelali. Mam strach, ze zijete jen z almuzny od investicnich spolecnosti.

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  2 června, 2008

  Zajímalo by mě, jestli se ráno dokážete podívat do zrcadla…

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  A ze vypadam krasne????

  Odpovědět

 • Jarda

  6 června, 2008

  Chtel bych se tu ohradit proti Vasim osobnim narazkam a urazeni. Tyto diskuse by vzdy meli byti vecne a odborne. Jsme preci profesionalove. Z ciste profesniho pohledu se musi nechat ze za urcitych podminek je Perspektiva nejlepsi, ale je vzdy potreba porovnavat potreby a moznosti a prani klientu, Kapitol prodava jen produkty CS a Kooperativy (VIG) a jelikoz je Perspektiva jejich vlajkovou lodi tak ji chvali jak mohou. Proto je ale za to preci nebudeme osocovat, kazdy clovek ktery nekde pracuje by mel byt se zamestnavatelem loajalni a chvalit jeho produkty. Prosim soustredte se v techto diskusich na technicke parametry – ty jedine mohou merit vyhodnost, a nechte stranou osobni zast, nenavist a osobni injektivy. Jinak nepatrim do skupiny poradcu Kapitolu, ale OVB.

  Odpovědět

 • FL

  6 června, 2008

  ja si myslim,ze do boju vs perspektiva jeste muze zasahnout izp evropska jistota / evropska penze, nebo se pletu?

 • Marti Peřina

  31 května, 2008

  Původně jsem si myslel, že tento člověk si dělá legraci a že se přihlásl pouze pod pseudonymem „Kapitolák“. Když to ale čtu a zjišťuji jak jsou opravdu tito lidé „vymytí“ (omlouvám se za ten výraz, ale jinak to nejde) nezbývá než se pousmát a nechat se poohřát pocitem u srdce že toto opravdu není naše konkurence.

  Odpovědět

 • FL

  31 května, 2008

  On mi pripomina me, kdyz jsem z toutu praci zacinal,totalni vyplach aneb mame to nejlepsi izp na trhu a samozrejme to nej pro klienta. Bohuzel nektere ovecky tomu veri i po xletech prace

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Jestli vam pripadam pripada muj mozek vyplachnuty, tak vam to brat nebudu. Je to jen Vase uboha argumentace ktera zastituje vasi zavist, ze nemuzete prodavat Perspektivu a za druhe ze kdyz uz prodavate IZP, tak za to mate asi uboze zaplaceno. A taky mate pravdu, bohuzel, nemuzem se nazyvat konkurenci, protoze pro me konkurence neexistuje. :):):)

  Odpovědět

 • FL

  31 května, 2008

  tak ono to svadi uz k tomu,ze vam nic jineho nezbyva,nez propagovat jediny svuj produkt,kdyz nic jineho nemate, ja bych svoje produkty taky nepomlouval,tak vas chapu

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Kapitol ma dobre produkty, a co se tyce IZP, tak dokaze skloubit xpsmilion dalsich produktu v jednom celku.

  Odpovědět

 • FL

  31 května, 2008

  Tkz defacto splacanina vseho, od kazdeho neco a pritom nic.. Ja osobne bych si radsi zvolil rozumne urazove poj. za minimum kc a investoval na prazske burze nebo kdekoliv jinde,jen ne proboha pres izp

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Tak ja vám dám pane kolego par klientů z mého kmenu. Jsou to rodiny, kde muž živitel pracuje v JZD na traktoru nebo jako obraběč, matka jako učitelka či kancelařská krysa a doma mají 3 dospivajicí děti. Jejich přijmy jsou 30tisic, vydaje 26000. K dispozici vám dají tak 3000 plus 3000 davaji do rozbehnutych smluv, ty jsou soucasti vydaju. Ty 4000 tisice jinak drzi nekde na ucte. Zajisteni maji v podobe dynamiku tak kolem 700, z toho 99 zakladní pojistné cástky. Zbytek jde do stavebek na děti. Tak a ted je presvecte at redukuji dynamik, zrusi urazovku, snizi poj. castku. Udelaji si solo urazovky na deti a sebe, k tomu pravidelnou investici – kdyz uz, tak v podobe IZP, protoze zminite Pioneer a ste v pr. protoze vam tatik rekne „co to kuva je, to neznam, nic delat nebudu“ .takze se oprete o zanmejsi kooperativu a jeji IZP. Sumasumarum vam po realizaci IZP a urazovek zustane cca 2000 volnych. Kdyz jste rozumny,tak jim pres net sjednate ING konto, kdyz budete prase, zvysite IZP. Ale zkuste navrhnout, at to davaji na burzu ci do OPF? Poslou vas za hory doly.

  Odpovědět

 • Ali

  31 května, 2008

  Mám několik klientů, kteří taky pracují manuálně a jsou na tom podobně, ale žádný nemá v portfoliu IŽP na spoření, použivám pojištění k tomu k čemu slouží, k pojištění…

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  A co pouzivate ke sporeni, stavební sporení, opf, poradte mi, at se priucim, co pouzivate ke sporeni. Mam strach, ze bezni klienti vam kyvnou na burzu.

 • Ali

  31 května, 2008

  Odpověděl jste si sám…

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  stavebni sporeni, ktere ma na 6 letem horizontu efektivni zhodnoceni na hranici inflace a neda se na nej sahnout. OPF, ktery na tom neni o moc lepe, protoze jeho ovladaci prvky toho moc neumi.

 • Ali

  31 května, 2008

  „OPF, ktery na tom neni o moc lepe, protoze jeho ovladaci prvky toho moc neumi.“ Co tím myslíte?

 • FL

  31 května, 2008

  Ale at delate co delate, demence ceskeho naroda je opravdu silna a slysi na slovo jistota a garance, cim stavebko je, proc si myslite ze tu je nejakych 5-6 stavebnich sporitelen?ptz na to lidi slysi, jednoduché…
  proc ma dynamik nejakych 900tis. stastnych majitelu>?

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  PRotoze mela monopol v KZP a prevedla to na Dynamic. A taky proto, ze preci Dynamic je jiny. Jednou je to na uraz, pak na sporeni a ve finale na hovno. Tak proc to nemit.

 • FL

  31 května, 2008

  Husta hlaska sefe 😀

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  A navic dynamik jako jediny garantuje klietum 2%.
  No nekoupil byste si to.
  A co se tyce dynamicu plus tak to znamena dynamik klasik plus dalsi poplatky:)

 • FL

  31 května, 2008

  Vzdyt to je vyborne preci,mate garanci ze prodelate – neprekonate inflaci,prvni leta hodnota uctu 0 a jeste xlet o to min.nez se tam vlozi a nakonec z toho par % diky poplatkum, by me zajimalo co to CP pojistovaci tem lidem vypravi, mozna ze maji garanci zhodnoceni a muzou se stat klientu nejvetsi ceske pojistovny ;P

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  zazil jsem nekolik prodejaku CP v pozici klienta, abych si potencionalne koupil ten zazrak. Dozvedel jsem se,ze CP je uz tady dlouho a ze dynamic je supr, a ze pri 3% mi to da tolik a tolik, ze po 2 letech vyberu co vlozim a jine blafy. Proste takova pohadka o karkulce a jenickovi.

 • poradce OVB Praha

  1 června, 2008

  Dobré ranko Kapitoláku:-)Podobnou rodinu jako Vy jsem měl asi před rokem a půl,živitel rodiny byl finančně gramotný. Studoval server penize.cz a když jsem vstoupil do jeho bytu, tak mi rovnou /s úsměvem na rtu/ sdělil, že chce ode mě sjednat konkrétní produkty. Víte, co to bylo???
  Urazovka Family od Generali za 500 Kč měsíčně, rizikovka od Uniqy za 380 Kč a dále….. už nic.
  Klient si totiž za dalších 2OOO Kč měsíčně pravidelně v RM systému přikupoval akcie Telefoniky a za loňský rok / a teď už také za tento rok/ si přišel na zajímavou dividendu, kterou reinvestoval opět do nákupu akcií.
  Když jsem byl u něj na servisu, tak si ani moc nedělal z letošního propadu.Investuje dlouhodobě. Kdyby to býval všechno rval jen do Perspektivy, byl by teď na nule.Co tomu říkáte, Kapitoláku?

 • Mario

  1 června, 2008

  Jeden z mala rozumnych klientu, co jinyho:).
  S tou Telefonikou to dela dobre. Obdivuju jeho „odvahu“:)

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  No malokdo je takto zrucny. Osobne taky nervu vse do Perspektivy, ale bavime se o 90% klientu, ne o 10% populace, kteri investuji inteligente. Takze tomu nic nerikam. No taky jsem pravoval ve firme, kde se ozval jeden klient, puvodne se myslelo, ze je to nejaky novinar co zas testuje. Nakonec z toho vylezl totalni vul, ktery vydelava sice pekne prachy, ale diky studovani financnich serveru prisel s necekanym zadanim. Odchod do penze v 50, detem nic nasporit nechtel, zajistit rizika – absolutni nezajem. Ale chtel sporit 25000 mesicne, a to uz dopredu vedel, ze 5000 by dal do ING B150 na bezne pojistne a zbytek do rentiera. Podruhe jsem se nastesti s timto klientem odmitl sejit.

 • FL

  31 května, 2008

  Ne to probuh ne, rikat lidem o burze, to jsem myslel ciste na sebe. Kazdopadne co se tyce tehle rodiny, nevim co shledavate tak supr na ingkontu, pritom z nej mate asi 50 kc, emax&mkonto je daleko zajimavejsi. i kdyz ho psat nemuzete nebo ano?kazdopadne bych radsi volil to. Pokud to je rodina typu nechci nic menit a mam stastne dynamika,ruce pryc, jinak bych ho s klidem zrusil a udelal izp na uraz predevsim do litru a zbytek zkusit „pravidelne sporeni“ (opf) nebo zelbohu to stavebko pokud je pan opravdu neverici tomas

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  no ono o tu proviza za konta ING, Bawag ci Mkonko mi nejde, pres net se to da z domu pro klienta sjednat, i kdyz to nemuzu delat. Co se tyce stavebka, je to o nicem a zde teda radeji budu volit ty konta a nasledne reinvestovani pres MU IZP. Diky tomu, ze Perspektiva umoznuje prechazet mezi trznim fondem a garantovanym, jsem schopen i v poslednim roce svym klientum zhodnotit prostredky v průměru o 3-4% mesicne. A to neni malo. Behem chvile mame zapalcen vstupni poplatek 3% a zvesela vydelavame.

 • FL

  31 května, 2008

  nasel by jste si cas na jednu drobnost? me by zajimalo,jak vychazi perspektiva na 10let, 3bn, litr mesicne bez urazovky, mel jsem toto + 30.000 v mimoradnem vkladu a jeden clovek mi ji zrusil zamenou za jine izp, k cemu uz kalkulacku mam,tak bych si to sam moc rad porovnal, jak dobre mi poradil..mohl by jste mi to zaslat na mail jankone@post.cz?

 • Jarda

  6 června, 2008

  Tak zhodnocovat 3-4% mesicne? Si delate srandu? To mate kolem 40% rocniho zuroceni….tak to je uz opravdu neco. Nechcete nam vsem poradit jak toho dosahnete? Rocni prumerny vynos u akcii se udava v prumeru kolem 10-12%.

 • FL

  6 června, 2008

  „akcie dosahuji 10-12%“ …vseobecne rozsirena pravda, ano , dosahuji,ale pokud se o ne nestarate..To protoze to je ciste medialni masaz, doporucuji jiny pohled viz
  http://www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/investicni-fondy-versus-vlastni-trading.html

 • Zdenál

  31 května, 2008

  Pokud si to sám zvolí a trvá na tom z nějakého svého důvodu, má to mít. Problémem je to, že vy jim OPF nebo něco jiného nezmíníte … takže vám nemá ani co alternativního odmítnout a máte tu jedinou kliku právě v tom, že je to jezeďák na traktoru nebo dělník z kolbenky (nechť není bráno hanlivě, prosím, je to myšleno z pohledu finanční gramotnosti)….

  Odpovědět

 • Sáva Střelec

  1 června, 2008

  Dobrý večer/ ráno,
  nevím, zda tato výzva patří jen kolegovi v diskuzi nademnou, nebo všeobecně všem. Pokud jste ochoten dát mi klienta z Vašeho kmene o kterém mluvíte, rád Vás přesvědčím, že s volnými 6 000 dokáži naložit (a dokáži to i prodat) výrazně líp, než 3000 na 4BN a zbytek na ING konto. Pokud to myslíte vážně, v příštím odkazu Vám pošlu kontak a můžem se na to směle vrhnout.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Nemam problem, ale nez vas tam poslu, dam vam zadani, a vy mi vypracujete reseni, ktere bude lepsi nez me. Pokud nebudu mit co namitnout, je to vase a klienta vam necham.

 • Sáva Střelec

  1 června, 2008

  Mejl na mě najdete mezi kontakty pro Brno na strankách PFLP. Sám jste ale říkal, že to není otázka portfolia, ale toho, že daný klient sofistikovanější portfolio nepříjme. Řešení Vám klidně pošlu. Kvalitní práce není jen o super řešení , ale také o tom, že to řešení klient bude využívat. A to po emailu asi nezkusíme:)

 • Sáva Střelec

  4 června, 2008

  Stále čekám! Zalekl jste se? Ani se nedivím…..

 • Adam

  1 června, 2008

  No vlastně, Kapitol nemá konkurenci, on jenom klientům nechává papíry potištěné pánem s rohama a ďábelskými úmysly. Pokud každému klientovi máte možnost nabídnout super eňo ňuňo perspektiva IŽP a tím to hasne je to smutné. Ne každému se hodí každé ŽP. Ale to se v Kapitolu neučí protože moc informovaní prodejci přestávají produkovat bahno ve formě Ručních Granátů za 2000 a ke štěstí klientů začínají přemýšlet.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Ty rucni granaty sice neumi moc hodnotit, ale alespon v nich neni riziko. Vsichni se tu ohanite procenty at uz v IZP ci OPF, ale nikdo z vas nevidi na horizont 30 let. Co reknete klientum za 30 let, co kdyz nahodou na 3 roky nastane krize, ano nekdo namitne od ceho je realokace, ale ale… Je pouze na klientovi co zvoli, kdo chce garanci, necht ma rucni granat, kdo chce riskovat, necht investuje. A ja nevim o cem se tu bavime, jsme obchodnici a nasim cilem je vydelat si, a to jestli to udelame tak ci tak, to je snad fuk ne? Klient kupuje. Kdyz jste na nakupech v hypermarketech, taky se dopodrobna zabirate kazdym produktem, jaky obsahuje sracky? Predpokladam ze ne. Spousta z vas do sebe denne laduje to, co vasemu telu na delsim horizontu skodi, tak tu porad nestrkejte do bouchacu a strelcu a jinych podnikatelu. Kazdy podnikame po svem, a jak je videt, Kapitolu a jeho lidem se to enorme v poslednich letech dari a ti co maj neco proti jsou s nejvetsi pravdepodobnosti jen nastvani, ze nemohou pro tuto spolecnost pracovat a nemit takove vydelky jako Kapitolaci. !!!

  Odpovědět

 • Adam

  2 června, 2008

  A v tom to právě je. Finance nejsou jako nákup v supermarketu. Cílem není si vydělat, cílem je pomoct A neumřít hlady. Pokud přistupujete ke klientovi jako ke kupujícímu a vybíráte za něho zboží v regálu (kde máte Perpektivu a dál pak jenom průvan) tak nejvyšší čas změnit lokál.

  Odpovědět

 • Max

  3 června, 2008

  Vy, kapitoláku, Vy si děláte asi srandu, nevidíte si na špičku nosu, ale především si protiřečíte. Někde nahoře píšete, že spořit zkrze stavební spoření nebo OPF vydělá sotva na inflaci a přitom tady píšete, že RG dává nějak jistotu výnosu a lepším klientům dáte Perspektivu která je zase jen OPF + náklady pojišťovny. O dynamiku píšete že má gar. jen 2%, ale přitom min.TÚM je 2,4% (tak nevím jestli Vám to takhle říkají na školení), a Dynamik vznikl aby překopali staré smlouvy SPM-1 s garantovanými 5%. Nic víc nic míň. Jen pro upřesnění…

  Odpovědět

 • Martin Peřina

  1 června, 2008

  Vážený pane Kapitoláku, jestli si opravdu myslíte, že Vám závidím Perpektivu, tak jste v mým očích klesl ještě níže, než jsem Vás tituloval. Z toho co tu píšete (pokud je to pravda) je zřejmé, že jste v branži už nějaký ten pátek (což já taky a neživí mě jen prodej klientům protože již nejsem jen consultant). Kdybych Vám záviděl provizi, stejně bych nešel nikdy cestou tupého prodeje jednoho IŽP.
  Ale kam tím mířím: to že někdo tvrdí, že jedno ižp je nejlepší na všechno je ta největší, ale největší pitomost, co jsem kdy slyšel. Na druhou stranu, pokud “ když už nic“ píšete ty Perspektivy (zajímalo by mně, co dáváte klientům na horizont třeba 3 až 5 let), jste na tom alespoň lépe než Ti z Kapitolu, co píší 25 letým klientům RG a podobné hovadiny, aniž by se s nimi bavili o nějakých modernějších nástrojích atd….
  Ale ovečky jsou zkrátka ovečky.
  To, jak v celé diskuzi zmiňujete, že jedna smlouva je jednodušší atd.. je pouze Vaše přesvědčení, které prodáváte klientovi.
  Hezkou neděli.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Az narazite na meho klienta, tak poznate co je konkurence. :))) Dopredu vim, ze na nej nenarazite, protoze moji klienti se s nikym jinym nemaji potrebu bavit.

  Odpovědět

 • Ústečanda

  31 května, 2008

  ..pardon, překlep v hlavičce, omluva .Kapitoláka..
  S pár klienty od Vás“ jsem setkala (nebojte,nerušila jsme jim některé smlouvy-poškodila bych je..)a „byli rádi“ ..
  Možná by jste mohli spustit inovativní kampaň a místo čmáranic s čertem je přímo třeba cejchovat, nejlépe na čelo – nápis jitrnice nebo tak..

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Dejte mi svuj mail a poslu vam cmaranici, kterou ode me klient kapitolu dostava. Neni na nem ani cert ani jitrnice.::))

  Odpovědět

 • Ústečanda

  31 května, 2008

  Už neděláte letáky s čertem ? ..to je škoda,bylo to poučné – taková vizitka pro klienty, že u nich právě byl..
  A co s tím cejchováním – bude to jitrnice nebo jelito na čelo, at´ všicni vidí „zač je toho loket“? (kapito/ulace rodinných rozpočtů)

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Mila paní nebo slecno, divim se, ze se vubec jako zena zapojujete do temat souvisejicich s financnim poradenstvim. Uprimne jsem se prozatim nesetkal s zadnym zenskym pohlavim, ktere by ovladalo financni poradenstvi. Mozna by nebylo od veci sdelit tu zazracnou firmu, pro kterou pracujete. Aby z toho nevylezlo, ze prodavate jitrnice a jako bonus pri nakupu davate IZP s prvni platbou zdarma. Tak ven s tim, presvecte me, co jste zac?

  Odpovědět

 • Ústečanda

  31 května, 2008

  ..neberte si to osobně, je si z vás střílím:-) ..na poradenství a poj.mazematiku tu jsou jiní borci,jejichž analýz využívám a kteří vám tu už několikrát vyprášili kožíšek..
  Nechme to,přestože jsem Mgr. a přednášela jsem „dělovoj russkij“ na UJEPU, tak pro vaši debatu jsem jen „žena“ a UJEP asi nebude pro vás karlovka,že..tudíž at´si s vámi hrají „muži“ s delší praxí než mou..Prima večer a nečertěte se..

  Odpovědět

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  Mila damo, je mi jedno, kde jste prednasela a jakou mate skolu a tituly, protoze to nehraje absolutne zadnou roli. Jediny kdo mi v zivote vyprasil kozisek z hlediska poradenstvi byl jeden kreten z CP s Dynamikem na pocatku me kariery. Jinak jsem osobně vyprasil prdel několika ZPFpakum, AWDakum, stavebkarum, Kapitolakum, Fincentru a v neposledni dobe se mi snazil vyprasit kozisek nejakej machirek z Partners, akorat to chlapec moc neumel. Vite, pred kapitolem jsem delal ve vice spolecnostech, takze se nebojim tech narazek, co tu na Kapitol padaji. Vsude jinde to chodi stejne jako v Kapitolu. Je to o lidech. Taky sem nechaval kdysi davno klientum certiky, ale nelibili se mi, tak jsem misto certiku zacal nechavat vytisknuty vystup, ktery se dnes upgradoval na vystup Osobniho financniho planu.

  Odpovědět

 • Ústečanda

  31 května, 2008

  Jestli jak „prášíte prdele“ kreténovi a machirkovi PFLP (ten vám dle mého názoru parádně naložil,navíc s grácií a noblesou) jak sekáte poradka, tak „potěš pánbůh“
  Velmi si vážím diskuze a to i té vaší, je mi to dobrým zdrojem informací a jsem přesvědčena, že znalosti a zkušenosti jako třeba vaše obohacují tento prostor. Přesto se zeptám,a máte na tom výstupu-osobním fin.plánu logo jitrnice? 🙂

 • Kapitolak

  31 května, 2008

  rekl jsem, ze ten kreten z CP vyprasil prdel me. Ten z PFLP na me prisel nahodou a snazil se me ku svemu prospechu dokonce i naborovat. Smesny, kdyz doslo na to proc jit do PFLP- dostane vic penez a budete nezavisly. A ptam se a co klienti, no tem budete prodavat nejlevnejsi IZP, a ptam se a to je? a na to no AXA. Nezavislost sama. A jinak jitrnice mam doma v lednici, jinak ke klientum vozim klobasy a maso, kdyz spolecne grilujeme. Pani magistro, pokud Vas zajima ma prace, rad vam ji vyhovim. Sdělte mi email a uvidite.

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Moje klienty jste bohuzel nenavstivila, maximalne ja vase. 🙂

  Odpovědět

 • Adam

  1 června, 2008

  😀 Dejte si facku ať ušetříte práci jiným. Perspektiva je po dlouhé době konečně „zelená“ smlouva, kterou není třeba okamžitě rušit, stačí zkontrolovat, případně upravit. První tarif co není klientovi zabijákem. Ale nejlepší a rozhodně ani jediné dobré řešení jako IŽP to není. Jestli jste přesvědčen o opaku, mrzí mě to i za Vaše klienty.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Zelenou maji v Kapitolu vsechny produkty, vzdyt hrajeme za zelenou Kooperativu. Prinasime klientum kvalitni spolupraci, moznost nadstandartne zhodnotit svoje prostredky, zajistit sebe a rodinu, zajistit se do penze, nasporit detem ci financovat bydleni a jine cile. A na to vse mame dostatecne portfolio. A jestli ne, tak mi to dokazte!!!

  Odpovědět

 • tygr

  1 června, 2008

  Pane vymytý mozku, docela mě tu bavíte:-))

  Odpovědět

 • FL

  1 června, 2008

  To dokazi o frajeri z CP a jak to vypada

  Odpovědět

 • Der Graf

  1 června, 2008

  Milý pane kapitoláku, jak mi vysvětlíte to, že například OVB mělo 4BN už rok před tím, než se dostalo ke Kapitolu?

  Odpovědět

 • Ústečanda

  1 června, 2008

  Á , zapomenutý tumf..
  Odpověd lze nalézt v článcích „provizní spirála“ , kdy koop vytvořila tento produkt pro „největší“ prodejní sít´ ale zapoměla doplnit tučné provize,takže přestožese vědělo,že je to v rámci ižp dobrý(levný) produkt,byl málo nabízen a nakonec byl krásně ovbácky nahrazen=tlaky vedení na prodej jiných investiček s vyšší provizí..po celé 4 roky se v ovb děli odobné kousky,kdy se vědělo že je podivně“vemlouvavě“ opěvován nový produkt na úkor už zaběhnutého dobrého“,za který následně klesaly provize..takový zajímavý nenápadný systém příma šitý na „skvělý“ provizní systém, kdy se Rka i vyšší prodejci u prodeje rozhodovaly pro TEN produkt,který je více“ uživý..
  Viz tabulky Rangliste,kde 75% R-R3 nemá ani 15O BJ..

  Odpovědět

 • FL

  1 června, 2008

  pro predstavu – kolik BJ znamena litrove izp?

  Odpovědět

 • OVB z Moravy

  1 června, 2008

  74 bj pro R3,což je asi 7500 Kč

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Nekde se muselo zacit testovat neco noveho, tak se to souplo OVBkum. No a kdyz se to osvedcilo, dostal to i Kapitol a jeste k tomu dostal neco navic.

  Odpovědět

 • Ústečanda

  1 června, 2008

  Můj drahý,jsem ráda za prostor,který tímto tvrzením(u Vás nemohu říci arogantním,jen zkušenostmi podložené:-))vytváříte — takže tímto dáváte nejevo dvě možné varianty: 1.- ovb je první kolej novým produktům/nebo ho nechala vytvořit a proto jí dám první a kapitol je pak druhokolejové béčko..nebo 2,- ovb je kooperativou vnímám jako prodejní ústav,kde se jen testovalo,jestli 4BNko budou zedníci a maminy na mateřské schopni prodat“ a pak bylo doinovováno a otestované předáno jako poklad vám..
  Nebo jen 4BNko spláchla provizní spirála a tlaky vedení ovb a jako „odpad“(pro ovb-já jsem o kvalitě-ceně tohoto ižp přesvědčena) bylo hozeno pod stůl jako okostička pro „čertíkovo dílnu“ kapitol..
  PS – Uvažuji o grilování a erudované debatě u mne na chatě, vemte si vědomosti nějakou tu jitrnici, ráda se po/doučím..
  Prima víkend

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Má drahá, hned zítra zavolam vedení Kooperativy a zeptam, se jak to bylo.
  Co si ale myslim, je to, ze KOOP prisla na trh s IZP jeste pred tim, nez probehla personalni zmena v konzervativnim vedeni Kapitolu. Nekteri lide holt nechteli moderni dynamicky rust této spolecnosti a podporovali certiky, ale od roku 07 se Kapitol o 360stupnu otocil, je to moderni prosperujici spolecnost bez certiku.

  Odpovědět

 • Anonym

  1 června, 2008

  Milý pane z Kapitolu, celý den jsem sekal zahradu a napouštěl bazén. Byl jsem zničený a unavený. Teď jsem odpočat a v dobré náladě, protože jsem si početl vaše skvostné příspěvky k tomuto článku. Na okraj: když se něco otočí o 360 stupňů, je to tam kde to bylo. Díky za lekci z geometrie 3. třídy ZŠ. Poučné. Frajer z Kapitolu nezná základní poočty – leda, že by tím myslel, že Kapitol je tam, kde byl včera. To zase taky nepřekvapuje. Přeji všem pěkný nedělní večer.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  Milý pane Hanzl. Kdyz se nase maticka Zeme otocí o 360 stupnů, je sice ve vizuelne ve stejnem stavu,ale vsechny veci, lidi se zmeni. Neco podobneho se stalo v kapitolu, tak sem neplette matematiku. Matematik Hanzl to prepiskl se sekackou na slunicku a trochu prehral hlavu a nemyslel, ze to bylo mysleno jinak.

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  NAVRHUJI UDELAT ANKETU, ZDA JE KAPITOL DOBROU FIRMOU S DOBRÝMI PRODUKTY. ODPOVED ANO/NE. A UVIDIME.

  Odpovědět

 • Ústečanda

  1 června, 2008

  NE

  Odpovědět

 • Kapitolak

  1 června, 2008

  ANO

  Odpovědět

 • Petr

  2 června, 2008

  Proboha NE

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2008

  Nepřípustné – nežádoucí – nemožné. To je ale drzost!

  Odpovědět

 • Jan Majer

  2 června, 2008

  Pavle, nevíš, co provedl nejúspěšnější manažer pan Kubeš, že byl vyhozen z Fincentra? U té zprávy v pravém sloupci není možné vkládat komentáře, proto se ptám tady.

  Odpovědět

 • Petr

  3 června, 2008

  Vytahl produkci Fincentra formou nehorázně vysokých IŽP s naprostým vědomím a podpory vedení. Důkazy existuji. Již není Kubeš potřeba, přesněji hrozí kauza Štork. Výkonnostně byl totiž Kubeš v některých měsících daleko lepší než Štork.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO

  Odpovědět

 • Petr Kříž

  2 června, 2008

  Navrhuji zanechat obdobných blábolů ze všech zúčastněných stran a věnovat se smysluplnějším činnostem než je anonimní soutěž v čůraní kdo dál. Chovejme se jako profesionálové! S pozdravem Petr Kříž

  Odpovědět

 • Der Graff

  2 června, 2008

  ANO!

  Odpovědět

 • Adam Kapitol

  2 června, 2008

  Vienna Insurance Group je nejúspěšnější pojišťovací skupina ve střední Evropě. Kapitol je její důležitý distributor, který VIG vděčí za všechno dobré i špatné. Dobré jsou třeba produkty, špatné byly kdysi obchodní metody. Sečteno podtrženo hlasuji pro, takže ANO.

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  2 června, 2008

  Dobrý den,
  řekl jste to přesně.
  Kapitol je distributor. My se tady bavíme o finančním poradenství…
  A s tou argumentací ohledně Pespektivy, to se vážně nedá ani komentovat 🙂

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  KDyz neverite, udelejme test, zda muze kapitolak vytvorit dobre reseni pomoci produktu, ktere ma. Dejte sem nejaky priklad a uvidime. Kdo prijme vyzvu.

  Odpovědět

 • FL

  2 června, 2008

  Vy jste jak omámený… 😉

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  Vasimi poznamkami :/

  Odpovědět

 • Luděk

  2 června, 2008

  Napadá mě: Krom živnostenského listu a dalších podmínek být způsobilým na finančním trhu, neměly by se vyžadovat psychologické testy? Tenhle Kapitolák by rozhodně neprošel! Není členem sekty Jehovovy? Pane, hledejte odpověď u výstupu z metra. Tam se rozdávají letáčky : „Probuďte se“!! Jinou pomoc a odpověď pro Vás nevidím.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  Mozna bych vam mohl pomoct, jak vydelavat vice penez za mene casu a u mene klientu.:)

  Odpovědět

 • Loki

  2 června, 2008

  Tady máte zadání.
  Žena chce bydlet za 1,5M , dále chce penzijko, kam jí bude přispívat zaměstnavatel (ten však přispíva pouze na PP od ING), na BÚ má 300.000, za dva roky chce poridit auto za 200.000. Kromě splátky hypotéky zbývá ještě 2.000 měsícně. A klientka má hodně špatné zkušenosti s českou spořitelnou, kde se do krve pohádala, zrušila účet a nechce o nich už ani slyšet.
  Tak se předvěďte.

  Odpovědět

 • Martin Peřina

  2 června, 2008

  Mno, hezké zadání, jen co je pravda….
  Zajímalo by mně, co na to pan Kapitolák vymyslí…
  Držím palce a přeji dobrou noc.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  Chybi mi vek klientky, rodinny pomer, prip deti, kolik vydelava, kolik vydava, jak jista si je se soucasnym zamestnanim a jak rychle je schopna si pripadne nalezt praci novou, zda chce zajistit rizika, zda planuje bydlet v byte, ci planuje novostavbu, rekonstrukci, kolik musi davat na PF a kolik tam bude pripadne davat zamestnavatel, na co ma tech 300 000 na BU, zda s nimi hodla v kratke dobe disponovat, ci je ma ciste vyhrazeny na plneni cilu, jakou predstavu ma o aute – nove, ojete, zda je chce financovat hotove ci uverem. Taky me zajima, zda jiz nejake produkty vlastni ci se na realizaci cilu pripravuje. Vase zadani je nodostatecne pro realizaci planu, pane Loki, takze se nemohu predvest, odpovezte mi a ja vam pripravim reseni. A s tou CS, myslite si, ze budu s klietnkou do krve resit, ze si vezme uver u CS, kdyz ji dam pod nos super podminky na hypo od CS, tak ji ani nebude zajimat, ze je to CS. Je trapny resit s klientem produkty, resime jeho potreby, a ja pro to pouzivam produkty jako stavebni kameny.:)

  Odpovědět

 • Pavel

  2 června, 2008

  Proč to potřebujete vědět ? Na prodání čehokoliv s RG v názvu vám stačí částka kerou má klient k dispozici.Je trapný řešit s klientem jeho potřeby , když potřeby klienta nikoho z Kapitolu nezajímnají a pochybuju že někdy začnou.

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  Vidite, mate zazity Kapitol jako historicky celek, chci vam ukazat novou skutecnost. Proto chci potreby. Chci vam dokazat, ze si kapitulak se svymi produkty umi poradit a vytvorit plan.

  Odpovědět

 • FL

  2 června, 2008

  Tak po druhy, clovek z CP taky ..a jaky to je porod!!

  Odpovědět

 • FL

  2 června, 2008

  Vy tady slepe mluvite o svem chlebodarci jako o nejlepsi pojistovne sveta s nejlepsimi a nejidealnejsimi produktu co vubec na trhu muzou byt. Proberte se , mluvite jako by jste se nekde prastil do hlavy a preskocilo vam ,pripominate mi vymyte novacky na skoleni co hltaji kazde slovo o zazraku jmenem „to nejlepsi izp pro klienta“ a samozrejme jdou a ze zacatku teto prace maji nejlepsi vysledky protoze obchazeji s timto zazrakem sve zname…!!

  Odpovědět

 • JARA

  8 října, 2008

  ty jsi fakt trouba co uráží

  Odpovědět

 • Kapitolak

  2 června, 2008

  A kolik z vas ma zivnostnak na neco jineho nez zprostredkovani obchodu a sluzeb.

  Odpovědět

 • co třeba tohle?

  3 června, 2008

  Činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců…

  Odpovědět

 • shorty

  21 července, 2008

  firma ktera dokaze uzavrit s jednim klientem 4 urazove pojisteni???Urcite ne

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  21 července, 2008

  Na 4 urazových pojištěních nemusí být zdaleka nic špatného. Velmi bonitní klient nemá často ani jinou šanci dostat se se standardními produkty k částce kterou požaduje…
  To, ale nevyvrací, že Kapitol je nepěkné prostředí z něhož vychází v drtivé většině výsledky na zvracení…

  Odpovědět

 • obchodnik

  21 července, 2008

  🙂 velmi bonitniho klienta nezajimaji standardni produkty. pokud mu teda nestaci, dohodne si s pojistovnou co potrebuje. a ne ze bude mit od fin. poradce 20 ruznych pojistek aby se dostal na potrebnou castku.
  a pokud nevyhovy, tak si vyberu zahranicni pojistovu. jako se to dela u luxusnich aut, ktere u nas nepojisti

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  21 července, 2008

  A praxe promluvila…
  Zkoušel jste nekdy pojistit třeba 4M s progresí (tedy při 100% cca 15M)? Ono to není až takový kšeft pro pojišťovny a ze zahraničí za ten čas, když to jde vcelku elegantně vyřešit pravě přes 2-3 smlouvy. Ona i diverzifikace zde není na škodu (rychlost výplaty, tabulky, lékaři) takže třeba v případě úrazu NEMUSÍ být více produktů na škodu.
  V případě „spořících“ pojistek je to pochopitelně jiná káva…

  Odpovědět

 • posel

  4 června, 2008

  dobry den, zajimal by me vas nazor na dokument duch doby.. predevsim na jeho treti cast pojednavajici o vzniku fedu, pricinach vzniku velke deprese nebo o vlivu velkych financnickych rodin na fungovani americke ekonomiky a politiky. pro ty, co neznaji a pripadne jsou ochotni venovat nejaky cas teto tematice i z jineho uhlu pohledu, pridavam link: http://video.google.com/videoplay?docid=-686108267122535204&q=9/11+CZECH+SUBTTITLES&total=1&start=
  budu rad za veskere nazory a komentare…

  Odpovědět

 • FL

  9 června, 2008

  Docela zajimave by bylo, jako se tu objevuji ty investorsky magaziny aneb topgun, udelat neco o firmach na ceskem trhu, vsecky ovb,partners,bc,awd atd, pripadne jejich cile,pozice na trhu,vyhody nevyhody pro klienty / pracovniky atd

  Odpovědět

 • Anonym

  9 června, 2008

  Jako,že seriál,který by mapoval poradenské firmy?Už dlouho jsem se tak nezasmál.Díky

  Odpovědět

 • FL

  9 června, 2008

  No urcite by to byla sranda a dalsi ohniva diskuze zdejcich neuspesnych prodejcu

  Odpovědět

 • Jan Majer

  9 června, 2008

  Takový seriál už existuje, velmi seriózně a pečlivě jej připravila odborný časopis FOND SHOP. Díl o Partners najdete tady: http://www.finmag.cz/clanek/2570/

  Odpovědět

 • FL

  9 června, 2008

  vcelku by me zajimalo, z pozice klienta, pokud bude oklaman napr (zadani chce 5-6let davat penize bokem) a dostane izp za litr nebo dva, a zjisti to po roce napr co to ma doma za nadheru,jestli ma sanci s tim neco delat pripadne byt odskodnen nebo ma smulu a jeho blbost,ze podepsal?

  Odpovědět

 • Shorty

  20 července, 2008

  setkal jsem se s nekolika pripady kdy poradkyne partners zrusila IZP ktere sama jako spolupracovnice jine poradenske firmy pred dvema lety zalozila…..pripad ktery by vyznival komicky kdyby nemel tak brutalni dopad na klienta…inu….neni lepsi kseft nez po dvou letech zmenit firmu a obejit opet sve klienty…..lidi jsou ruzni…samozrejme….ale myslim ze solidni firma by nemela od svych spolupracovniku podobne veci prijimat pokud uz ji nevadi s jakymi lidmi spolupracuje…pak by se totiz podobne svinarny nedely ze????

  Odpovědět

 • Kafka Filip

  21 července, 2008

  Toto je naprosto běžná praxe pojišťováků. Navíc tento trend podporuji sami pojišťovny třeba tím, že vyšlo „své poradce“, kteří po letech převedou staré smlouvy na nové. Není divu, že to láká si přilepšit novou provizí za to samé, ale u jiného domu.

  Odpovědět

 • Petr Borkovec

  21 července, 2008

  Pane „shorty“, to je ovšem závažné obvinění. Tato činnost odporuje hodnotám Partners i všemu, co učíme. Ostatně pro nás, kteří jsme odešli od OVB by bylo velmi snadné zrušit vše, co by nám přišlo pod ruky a nahradit výhodnějšími produkty, ale přesto i rok po našem odchodu byla proplacenost z posledních tří měsíců u modrejch nadprůměrná.
  Napište sem proto jméno poradkyně a velmi rádi se zbavíme černé ovce a vypořádáme se s poškozenými klienty (zodpovědnost je samozřejmě i na firmě) – pokud je to vše samozřejmě vůbec pravda a nejedná se jako obvykle o pomluvu.
  Je hezké napsat, že solidní firma by neměla od svých poradců toto přijímat, ale jak firma ví, že daný poradce u daného klienta před dvěmi lety něco uzavřel? Stížnost žádného takového klienta jsme neobdrželi, takže zatím nebylo, co řešit.
  děkuji za pomoc a pěkný den.

  Odpovědět

 • Adam

  21 července, 2008

  Tak to jsem zvědav, jestli se Shorty ozve 🙂

  Odpovědět

 • Shorty

  4 srpna, 2008

  Dobry den-reaguji na Vas pripevek….Mohu Vas ujistit ze o pomluvu se zde skutecne nejedna…osobne jsem se svou kolegyni výse uvedene izp zachranoval kdyz jsme klientum vysvetlovali jak nizky a ucelovy je argument poradkyne ktera mluvi o vyhodnosti noveho izp a nizsich poplatcich noveho produktu.Tyto jejich izp trvaly dele nez dva roky a zakladala jim je jako konzultantka jine firmy…K temto klientum jsme se dostali cirou nahodou nebot jsem je oba osobne znal-nahoda ktera jim zachranila kupu penez-v tom snad mame oba jasno.Naskyta se ovsem otazka kolik je dalsich takovych poskozenych ktere nikdo osobne nezna…Dalo by se asi argumentovat tim ze na kazdeho klienta i po odchodu konzultanta k jine firme zustava u firmy puvodni kontakt-pokud ovsem mnou zminena osoba uvadi jako kontakty na klienty falesna cisla uz se jim nikdy nedovolate …..pokud to tedy cirou nahodou nebudou Vasi znami…Za vsim co jsem tady napsal si stojim a pokud budete chtit odskodnit skoroposkozene klienty pani konzultantky jsem ochoten Vam na ne dat kontakt…pokud budete chtit mit skutecne jasno a popripade dohledat poskozenych vic nezbyde vam zrejme nic jineho nez se podivat do historie produkce vasi poradkyne na kterou Vam mohu dat kontakt take…..to vse ovsem zadnem pripade pomoci netu ale na pripadne osobni schuzce…pokud mi do meho mailu shorty07@seznam.cz poslete svuj telefon a o tomto problemu opravdu chcete mluvit jsem ochoten se s vami setkat….s pozdravem -shorty

  Odpovědět

 • Petr Borkovec

  4 srpna, 2008

  napsal jsem Vám na mail a jsem zvědav.

  Odpovědět

 • Shorty

  4 srpna, 2008

  nic na mailu nemam……zrejme nejaka technicka chyba??

  Odpovědět

 • Noro

  11 září, 2008

  Vážený pán Borkovec!
  Z mojej štruktúry na Slovensku odišlo pár ľudí do Partners group. Nemal som šancu ich udržať, pretože Partners majú špičkový vzdelávací systém, špičkový systém práce s klientom, špičkový spôsob sebaprezentácie, poradenstva a zberu informácií od klienta. Ľudia odišli k lepšiemu zázemiu a ja som sa s nimi rozlúčil priateľsky. Avšak:
  Teraz obiehajú klientov a rušia im dokonca aj kapitálové životné poistky uzavreté pred rokom, dvomi…
  Ja prídem len o pár drobných pri vrátení provízií, ale klienti prichádzajú o tisíce a desaťtisíce korún. Takže Vaše tvrdenie, že ide o ojedinelosť odmietam a pripájam sa k tvrdeniu, že Partners na Slovensku tvrdo poškodzujú klientov a bezohľadne klamú.
  V článku sa píše, že Partners nemôže potvrdiť, ani vyvrátiť pôžičku od AXY. Možno Vám osvieži pamäť 130 miliónov korún… Kde je potom Vaša nezávislosť a objektivita?! To je priama závislosť a to nemá nič spoločné s nezávislým pohľadom finančného poradcu a firmy ako takej.
  Partners vonkoncom nevznikli tak, ako sa to v článku tvrdí:
  Partners vznikli už dávno pred januárom roku 2007, stačí vedieť o dlhodobo pripravovanej a paralelne vedenej štruktúre pána Drugdu. Takže žiadne morálne dôvody, žiadny záujem o klienta, ale tvrdý kalkul z dôvodu nevhodne postavených štruktúr. Žiadna láska ku klientom, ale pohľad na najhoršiu preplatenosť zo všetkých štruktúr spôsobil morálne pozdvihnutie sa Janka Mullera a jeho akože principiálny odchod. Janko Muller bol z OVB vyhodený za to, že pripravoval odchod z OVB. Pani Šípošová odchádzala z kancelárie v sprievode polície. Vaši zlodeji informácií z Amslica (pán Benedek) dnes už čelia trestnému oznámeniu, len Vy o tom akože neviete… Všetko bolo od Mullera a spol dopredu nachystané, nič nebolo spontánne, ako tu tvrdíte. Mullerovi ľudia to avizovali už niekoľko mesiacov dopredu, niekoľko mesiacov dopredu na to chystali svojich klientov a okolie.
  Takže záverom pán Borkovec: v Partners sú ľudia, ktorí majú úžasné obchodnícke schopnosti, ale nulovú morálku. Klamete a napriek tomu, že som obdivoval schopnosti a výkony Mullerovcov, dnes nimi hlboko pohŕdam… Pre mňa je Partners symbolom parazitizmu, zlodejiny a klamstva.

  Odpovědět

 • Petr Borkovec

  11 září, 2008

  🙂 problémem je, že věříte informacím, které Vám nakukali Vaše LDéčka. Se slovenským odchodem Janka nemám nic moc společného, ale schválně si vzpomeňte například, kdo Vám řekl o nějakých 130 mil. Kč. 🙂 a zeptejte se sám sebe, jestli je to objektivní informace nebo Vám to řekl člověk, který kvůli zachování okrádačského systému OVB řekne cokoliv. je to samozřejmě směšné a komu je půjčili Jankovi, nám nebo každému? 🙂 bez jakékoliv historie?
  na blázny nemám čas, takže zůstaňte bláznem a snad se jednou vyléčíte jako já.
  jinak mé názory a důvody jsem dostatečně popsal zde:
  http://www.partnersblog.cz/Novinky/A154DB71-60CC-4652-A04F-0B131755C12D.html

  Odpovědět