CZK/€ 25.330 -0,26%

CZK/$ 23.782 +0,49%

CZK/£ 29.651 -0,14%

CZK/CHF 26.065 +0,36%

Text: Petr Zámečník

14. 02. 2008

4 komentáře

Investujeme.cz čtou nejvíce Partners

 


 

 

V průběhu týdne se síly poradců vyvíjely – zpočátku se nejvíce poradců hlásilo k ZFP Akademii, pak se na dlouhé dny na čele usadili poradci OVB Allfinanz a v samém závěru týdne převážili poradci Partners for Life Planning.

Na výsledcích ankety mne osobně nejvíce potěšilo, že více méně zastoupení finančně poradenských společností na Investujeme.cz kopíruje tržní pozici společností a že poradci přicházejí na server ze všech společností bez rozdílu.

Čtenářů, kteří nejsou finančními poradci, je podle ankety 30 %. Tedy necelá třetina. V tomto směru se ale domnívám, že mohlo dojít k částečnému podhodnocení vzhledem k otázce, na níž je anketa postavená. Řadu lidí, kteří viděli anketu, mohla otázka od hlasování odradit.

Výsledky, které uvádím, vychází z 383 hlasů. Ti, kteří dosud nehlasovali, mají stále možnost svůj hlas přidat.

REKLAMA

A jak anketa v průběžném hlasování dopadla?

1. Partners (13 %)
2. OVB Allfinanz (12 %)
3. – 4. Fincentrum (8 %)
3. – 4. ZFP Akademie (8 %)
5. Kapitol (6 %)
6. Top Consultant (3 %)
7. – 8. Broker Consulting (3 %)
7. – 8. Sophia Finance (3 %)
9. AWD (1 %)

Jiná (8 %)
Žádná, pracují samostatně (5 %)
Nejsou finanční poradci (30 %)

Loading

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jan Majer

  18 února, 2008

  Pane Zámečníku, napínavý vývoj v úvodu i v závěru vaši ankety bohužel ovlivnila prostá skutenčost, že vaše anketa příliš nefungovala. Po hlasování se měla zablokobvat možnost opakovaného hlasování. Osobně jsem z téže IP adresy (nechtěně!) hlasoval asi pětkrát. Zajímala mne funkčnost ankety, proto kdykoli se nabízené možnosti jevily jako funkční, na něco jsem kliknul. Omlouvám se, na Partners to bylo pouze dvakrát nebo třikrát.
  Účel této ankety je celkem jasný – bude využit při snaze získat inzerenty a partnery (z původně nasmlouvaných zbyli jen tři).
  Pro Partners je vámi uváděný výsledek potěšující – ano, v Partners pracují poradci, kteří aktivně vyhledávají informace. Mrzí mne, že musím poukázat na skutečnost, že výsledky ankety z výše uvedených důvodů nejde brát vážně.

  Odpovědět

 • Anonym

  18 února, 2008

  Pane Majere, nikdo netvrdí, že hlasování na internetu je zcela 100%. Každý jen trochu zběhlý člověk najde vždycky, ať bude hlasování zabezpečeno sebelépe, způsob, jak zahlasovat vícekrát. Hlasování samozřejmě nehlídá IP adresu – to by si např. z centrály Partners mohl zahlasovat jen jeden člověk. A vzhledem k tomu, že jste v jednom příspěvku uváděl, že přes stejnou IP adresu nejsou připojeni jen lidé z centrály, bylo by nefér znemožnit všem vašim poradcům hlasování.
  Ostatně, nikdy nemohu v žádné anketě zajistit, že lidé budou pravdomluvní. Třeba se k Partners přihlásili i poradci z jiných společností, kdo ví? 🙂
  Skutečným smyslem ankety bylo (a stále je) odhadnout, kdo na Investujeme.cz chodí – ať už budete tvrdit cokoli.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  18 února, 2008

  Dobré poledne, pane Zámečníku, souhlasím s vámi. Ta anketa je samozřejmě dobrý nápad. A upřímně – jsem nadšený, že naši poradci sledují všechny dostupné zdroje. Překvapivá je absence kolegů z AWD. Jak si to vysvětlujete?

  Odpovědět

 • Anonym

  18 února, 2008

  Nízké procento poradců, kteří se hlásí k AWD, mě také překvapilo. Důvodů, které by to mohly vysvětlit, je celá řada, ale všechny jsou pouze spekulacemi. Blíže jsem je zatím nezkoumal.

  Odpovědět