Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Investujeme.cz 2.0: Startujeme!

Vítejte, toto je nová verze odborného serveru Investujeme.cz… pár větších a nespočet menších drobností jsme přidali a upravili, aby byl pro vás přístupnější a lépe se vám používal a četl. Investujeme.cz 2.0 je flexibilnější, a tak budeme moci pružněji reagovat na vaše podněty, přání a připomínky.

 

Nový vzhled je pouze schránka, která ukrývá celou řadu nových funkcí… a dalších možností rozšíření. Dnes jsme spustili novou podobu serveru jen se zlomkem funkcí, s nimiž se setkáte do konce letošního roku. Další služby budou přibývat postupně – mnohé již v následujících dnech, na jiné si budete muset ještě počkat.

Vlastní historie uživatele

Základní novinkou, kterou Investujeme.cz 2.0 oproti dnes již historické verzi přináší, je možnost budování si uživatelské historie. Podmínkou je z pochopitelných důvodů registrace uživatele. Registrovaný uživatel si může vytvořit svůj vlastní profil, v němž se může prezentovat a k němuž může umožnit (ale nemusí) diskusi čtenářů. To by bylo ale poněkud málo.

Součástí profilu je archiv veškerých názorů, které uživatel registrovaný (a přihlášený) uživatel pod svým jménem na server Investujeme.cz vložil. Stává se tím pro ostatní diskutující důvěryhodnějším zdrojem názorů a informací. Uživatelé, kteří jsou zároveň autory článků publikovaných na Investujeme.cz, mohou navíc zažádat o propojení svého uživatelského profilu s autorským profilem, čímž dále posílí důvěryhodnost vkládaných názorů.

Snadnější nakládání s názory

Každý názor lze zobrazit i v kontextu dalších názorů – a to bez ohledu na to, zda diskusní příspěvek naleznete ve vyhledávání, v profilu uživatele, z posledních přidaných názorů, z externího zdroje či odjinud. Lze jej tak snadno konfrontovat s názory ostatních.

Dlouhodobí návštěvníci Investujeme.cz snad brzy zapomenou na nešvary minulé verze serveru. Budou-li kupříkladu chtít upozornit na svůj nebo jiný názor, nebudou muset odkazovat veškeré názory u článku, ale nyní má každý názor svou samostatnou stránku s unikátní adresou.

Investiční zpravodajství

Jméno serveru – Investujeme.cz – již samo o sobě vybízí k jeho zaměření na investice. I proto (ovšem zdaleka ne jenom proto) posilujeme investiční zpravodajství. Tentokráte o zprávy a analýzy z bankovních, investičních a brokerských domů, ovšem tím tato „větev“ serveru v rozvoji neskončí. Investice jsou stále významnější součástí finančního poradenství, které je druhou nohou serveru.

Zasílání zpráv

Zasílání zpráv se neomezí pouze na denní a týdenní newsletter s informacemi o aktuálním vydání Investujeme.cz, které začneme rozesílat registrovaným uživatelům (kteří o něj projeví zájem, samozřejmě) v nejbližších dnech.

Následovat newslettery bude zasílání informací o nových příspěvcích ve vybraných diskusích a možnost zaslat doporučení na zajímavý (či kontroversní, pobuřující apod. dle uživatelových preferencí) obsah.

Co bude dál…

Naším cílem je poskytovat kvalitní informace a umožnit plodnou a konstruktivní diskusi – nejen mezi odborníky, ale i mezi odborníky a laiky. V nejbližších dnech přibudou další informační zdroje a usnadníme přístup k relevantním informacím.

Ke kvalitnímu obsahu patří i užitečné nástroje. S blížícím se časem podání daňového přiznání je to kupříkladu nástroj na výpočet daňové povinnosti – nejen za loňský rok, ale i pro letošní, který je poznamenán nespočtem daňových změn.

Líbí se vám nový design Investujeme.cz?

Nahrávání ... Nahrávání ...

55 komentářů: “Investujeme.cz 2.0: Startujeme!”

 1. Jan Šimek napsal:

  Toto je technický podnět pro šéfredaktora webu i.cz, pana Zámečníka. Pokud se účastník přihlásí a při psaní příspěvku k článku prošvihne časový limit (test k automatickému odhlášení pro nečinnost, tedy nová data odesílaná od PC na server), chce-li příspěvek nějak doladit (styl, pravopis, překlepy, vazba, význam), dojde ke ztrátě příspěvku, k jeho „sežrání systémem“. Platí to i v případě, že nešlo o přihlášeného uživatele. Navrhuji časový test prodloužit na 20 minut. Děkuji.

  • Petr Zajíc napsal:

   Dobrý den,

   děkuji za podnět, předal jsem ho programátorům.

   Přeji Vám krásný den,

   Petr Zámečník

 2. Pavel Zachrdla napsal:

  Na PartnersBlogu jsem si přečetl informace o nových záměrech a plánech FinMagu. Myslím, že jde o krok správným směrem. Odhlédneme-li od „stranickosti“ tohoto media (vždyť ve své podstatě jsou všechna „stranická“ ;-), pak je nutno přiznat, že se jedná o kvalitní zdroj informací. A umožnění diskuse k článkům je podstatný posun kupředu. Ta diskuse tam sice má být částečně cenzurovaná (hodně záleží na tom, do jaké míry), ale nakonec je to snad lepší, než prznění diskuse (oříznutím) na ICZ bez dovolání se nápravy :-(.

  No uvidíme, rajčata sice nerad, ale když nebude nic lepšího…

  • Pavel Černý napsal:

   Nevím jak vám, ale pro mě je cenzurovaná diskuze horší než žádná diskuze.

   • adAbsurdum napsal:

    Takže když napíšu: „Ivana Urbanová je stará rachejtle!“, tak budete ráda, když to u tohoto článku zůstane jako poselství budoucím generacím?

    • Pavel Černý napsal:

     Dobrý den pane anonyme. Podle mě je to určitě lepší(můžu se bránit:-)), než nepouštění nežádoucích ač pravdivých informací proti dané společnosti do diskuze(nemyslím to nějak špatně), což by mohlo negativně ovlivnit klienty dané společnosti 🙂

     Ps: Vaše hláška mě poměrně dost pobavila 🙂 od kolika je podle vás žena stará rachejtle? 😉

     • adAbsurdum napsal:

      Můj názor je, že to není věkem, leč mozkem. Poznal jsem dámy, jimž bylo hodně přes šedesát a jejich energii a myšlení jsem jim nepokrytě záviděl. Na druhou stranu znám pár, hmmm, „žen“ které již v pětadvaceti rachejtlí… :o)))

   • Pavel Zachrdla napsal:

    Při cenzurované diskusi máte dvě možnosti: buď ji zveřejní, nebo ne. Při zprznění starších příspěvků je příspěvek sice zveřejněn, ale autor vypadá jako blbec, protože text nedává smysl. Ale jak již jsem řekl, záleží na formě cenzury (s odfiltrováním vulgárních a agresivních příspěvků bych žádný problém neměl).

  • Petr Zajíc napsal:

   Dobrý den, všechny diskusní příspěvky by již měly být naimportovány v pořádku (přibližně týden). Není-li tomu tak a víte-li o nějakém příspěvku, který byl poškozen při přenosu staré verze Investujeme.cz na novou, budu rád, když mi tuto informaci předáte, abych mohl zjednat nápravu.

   Děkuji.

   • Pavel Zachrdla napsal:

    To přece není pravda a Vy to moc dobře víte, pane Zámečníku. Na některé chyby jsem Vás opakovaně upozorňoval mailem (2.2. a 7.2.), plný text diskusního příspěvku jsem Vám posílal již 2.2. a navíc jsem zdůrazňoval, že tento konkrétní příspěvek (k diskusi o placeném poradenství) ze svého pohledu považuji za stěžejní.

    Do této doby jsem věřil, že se jedná jen o technickou chybu a neschopnost programátorů. Nyní již o tom začínám vážně pochybovat. Připadá mi velmi zvláštní, že jsou oříznuty jen mé příspěvky (a jiné, mnohem delší, jsou bez problému importovány). Navíc těch mých oříznutých příspěvků je poměrně dost a Vy nedokážete za celou dobu sjednat nápravu ani u toho jediného, u kterého to požaduji, který považuji za stěžejní a jehož text máte k dispozici již déle než týden. Navíc tu v diskusi vědomě tvrdíte nepravdu :-(((.

    Začínám mít dojem, že skrytá cenzura (na ICZ) je mnohem nebezpečnější, než ta veřejně a předem deklarovaná (na FinMagu).

    • Petr Zajíc napsal:

     Máte pravdu, příspěvek ještě není kompletní. Nabyl jsem dojmu, že se problém vyřešil s dořešením importu příspěvků. Bohužel se tak nestalo. Již jsem zaurgoval programátory, kteří ho doplní během dnešního dne.

     Pokud víte o dalších příspěvcích, které nejsou kompletní, zašlete mi prosím jejich adresu, abychom je mohli doplnit. To platí i pro ostatní čtenáře. Bohužel předchozí verze Investujeme.cz byla řešena velmi nestandardně, a tak import není zcela bezbolestný. Za komplikace se omlouváme.

     Skrytá ani žádná jiná cenzura na Investujeme.cz neprobíhá a probíhat nebude. Za to vám ručím.

     • Pavel Zachrdla napsal:

      Je mi líto, ale nemluvíte pravdu pane Zámečníku. Že tento příspěvek nebyl (přes Vaše ujištění) opraven víte již z mého opakovaného upozornění z 5.2. Takže Vaše dnešní prohlášení zde bylo učiněno vědomě nepravdivě. Pro neznalé text inkriminovaného příspěvku zde nově zveřejňuji v plném znění a nechť každý sám posoudí, co na něm mohlo ICZ či Fincentru vadit:
      ————–
      Upřednostňuji odpovědnost za poradenství.

      Ono by to chtělo si nejprve ujasnit co si kdo pod pojmem finanční poradenství vlastně představuje. Já osobně jej ztotožňuji s pojmem finanční plánování. A vzhledem k tomu, že poučky finančního plánování platí obecně, bez ohledu na to kdo je aplikuje, by teoreticky žádný rozdíl mezi poradci přímo placenými a provizními být neměl. Neměl, ale zpravidla bývá a to především ve dvou fázích následujících po vypracování finančního plánu.

      Ten první rozdíl vzniká při realizaci navrženého řešení. Finanční poradce placený klientem má práci na plánu již uhrazenu, a tudíž může při následné realizaci zprostředkovávat jen ty produkty, které klient skutečně potřebuje a které klienta co nejméně finančně zatíží, případně mu vůbec nic nového nesjednává. Naproti tomu provizně placený poradce je na provizi za nové produkty existenčně závislý. Tato provize musí být navíc natolik vysoká, aby uhradila nejen jeho práci zprostředkovatele, ale i práci na finančním plánu. „Bezplatné poradenství“ proto vždy musí vyústit ve sjednání vysocenákladového produktu, bez ohledu na skutečnou potřebu klienta. V konečném důsledku je tady „bezplatné poradenství“ zpravidla mnohem dražší, než poradenství placené přímo. Navíc tato skrytá forma úhrady je pro klienta zcela neprůhledná (což pro některé „poradce“ může být výhodné ;-).

      Druhý rozdíl vzniká v následné péči. Finanční plán je třeba čas od času aktualizovat. A k úhradě této aktualizace provize generované aktualizací v žádném případě nestačí. Řeči o tom, že si sjednáním vysocenákladového produktu klient předplácí péči poradce jsou jen marketingové bludy. Aby si provizně placený poradce udržel svůj příjem, musí stále stejně intenzivně shánět nové klienty a na ty původní mu zákonitě čas nezbývá. Pokud tedy klient očekává i následný poradenský servis, není jiné cesty, než forma placené péče.

      Ale abych nebyl jednostranný, je třeba připustit, že se mohou vyskytovat i „supergauneři“ poskytující placené poradenství a přitom sjednávající vysocenákladové produkty. Na straně druhé mohou existovat provizně placení poradci, kteří na úkor svého příjmu zohledňují i zájmy klienta a s nákladovostí produktů to nepřehání. Proto myslím, že lepším rozlišovacím znakem než forma úhrady je odpovědnost za poskytnuté rady, smluvní vztah, v němž se poradce zavazuje využít všech svých znalostí a dostupných informací ve prospěch klienta. Při takto formulovaném závazku pak musí vždy radit tak, aby svoje doporučení mohl kdykoli obhájit. A takový smluvní závazek mohou féroví poradci klientům dávat bez ohledu na formu svého honoráře.

      • Petr Zajíc napsal:

       Nemám žádný důvod cokoli vědomě nepravdivě tvrdit. Příspěvek je již doplněn a díky p. Zachrdlovi se podařilo objevit chybu i v dalších příspěvcích. Při importu se ztratily části příspěvků za grafickými uvozovkami a dlouhými pomlčkami. Programátoři nyní pracují na odstranění chyby a opravu všech neúplných příspěvků.

       • Pavel Zachrdla napsal:

        Je škoda, že to muselo mezi námi takto zajiskřit, než jsme se po delší prodlevě dopracovali k nápravě. Ale konec dobrý, vše dobré :-). Jsem rád, že se nakonec ukázalo, že šlo opravdu jen o technický problém.

 3. Petr Šimčák,CFA napsal:

  Od té doby, co tým investujeme.cz spustil novou verzi portálu, se nic neděje a připadá mi, že to tu utichlo. I články jsou nic moc.

  Chtěl bych se zeptat, kde je slibované forum?

 4. Petr Kalina napsal:

  test

 5. Honzajs napsal:

  Dobrý den, chtěl jsem se zaregistrovat, ale systém mi odmítl jméno „Honzajs“ z důvgdu chybného formátu
  Zajímalo by mne, proč.

  Děkuji

  • Petr Zajíc napsal:

   Dobrý den, je to z důvodu, že v loginu je stanoveno omezení též na malá písmena. Bohužel v návodu to uvedeno není, za což se omlouvám – a již jsem to nahlásil programátorům k doplnění.

   Pokud zadáte též jméno či příjmení, u příspěvků se bude zobrazovat toto.

 6. Pavel Hanzl napsal:

  Chtěl bych tímto celému tvůrčímu týmu, který se podílí na nové verzi Investujeme.cz, veřejně a důrazně vyčinit. Pánové, kdybych na vás dosáhl, nejraději bych vás vytahal za uši. Mám spíše pocit, že cíle nás všech sabotujete. Nestačí vykazovat činnost a po upozornění od nás slibovat opravy věcí tak markantních, že jste si jich museli povšimnout už dávno před spuštěním. Za všechny nespokojené poradce Vás žádám, aby se dostavily výsledky i za cenu, že okamžitě přestane povinné jásání pana šéfredaktora ve stylu „konečně nová verze“. Pár novinek, třeba selekci určité části vlákna bych uvítal, ale tím výčet pozitiv končí, následují už jen smutná zjištění. Tohle prostředí potřebujeme pro svou každodenní práci, každodenní zpětnou vazbu a je to zdroj pro myšlení, podobně jako velmi dobrý Finmag. A já se nechci dočkat, že osoby od konkurence, kterých si vážím, odejdou publikovat a diskutovat jinam. Tenhle zmetek si zaslouží reparát, nejlépe zbrusu nový loading všech starých dat, nebo ještě lépe, odstavit na vedlejší kolej, tam důkladně testovat a mezitím zprovoznit starou dobrou verzi Jana Majera, jakkoliv jej mnoho lidí osobně nesnáší, ale on je novinářský génius, který našim potřebám rozuměl. Starou verzi by snad stačilo upgradovat, pokud by o to byl skutečný zájem. On stvořil tohle zvláštní prostředí, kde dobrovolně a dychtivě ztrácíme čas, vyměňujeme si zkušenosti… na úkor našich provizí, protože nedočkavě čučíme na monitor, místo abychom seděli u nových klientů. Prosím majitele společnosti Fincentrum, aby rázně zasáhli dříve, než bude pozdě. Na trhu jsou i jiné servery, které čekají na naše chyby. Byl jsem technikem PC a byl jsem i programátorem. Každý stroj je nutno zahořet a každý SW stokrát odladit, včetně chybových rutin…, než jej předhodíme spotřebitelům. Jsem značně rozladěn… a nemám chuť to opakovat. Když jsou tu nespokojení odborníci, finanční poradci, jak se tu mohou cítit dobře klienti? Myslím, že všichni víte, o čem to vlastně píšu. Nechci se dožít naplnění slov jistého pana Borkovce „Sbohem, Investujeme.cz“.

  • exOVB napsal:

   Nejhorší bude hlavně příval různých příspěvků pod různými jmény, ale z téže ID adresy. Stejný problém. který na tomto serveru nabourával seriozní diskuze.

   • Petr Zámečník napsal:

    Dobrý den, v tomto směru chci dát finančním poradcům „druhou šanci“. IP adresa je krajním řešením, ke kterému jsme odhodláni kdykoli znovu přistoupit, pokud by se množil výskyt urážlivých a pomlouvačných diskusních příspěvků.

    V tomto směru jsem optimistou a věřím, že i finančním poradcům jde také o zlepšení vnímání profese jako celku.

 7. stowaway napsal:

  Měl jsem tak trochu strach, že dojde ke zdokonalení zmatku, jako se před časem stalo na penize.cz…ale ufff – je to přehledné, povedlo se, gratuluju…

 8. Pavel Hanzl napsal:

  Mně se nový vzhled nelíbí. Rád bych napsal že jo, kdyby to tak bylo. Pavel Hanzl

  • Petr Zajíc napsal:

   Děkuji za upřímný názor. Nelíbí se vám něco konkrétně, nebo vám celkově „nesedl“?

   • Hanzl napsal:

    Ztrácím se v tom, původní fonty byly lepší a větší, registrace odmítnuta, historie posledních příspěvků je opět hromadná, nelze ji filtrovat podle článků, oranžová barva písma nezpůsobuje zrovna zrakovou pohodu, … no nevím. Psal sem vám nějaké podněty, ale myslím že nic z toho tu není. Čtenář se tu má cítit dobře, jinak uteče. Co třeba vymyslet barevné uživatelské mutace? Spousty textu v diskusích zmizely…. Editorial kolegy Traxlera o pohřbívání IŽP měl 254 příspěvků, kde se to ztratilo?

    • Jan Traxler napsal:

     Pavle, musim se castecne pridat k Vasi kritice. Jsou tu nektere nove funkce, to chvalim. Ale jinak na me stranky pusobi docela chaotickym dojmem… no asi uz tu nejaky patek diskutujeme, tak jsme si zvykli na puvodni verzi. Snad si casem zvykneme i na tuto.

     Jeste k tomu editorialu… najednou stranky uvadi cislo 119 prispevku, ackoliv jich tam bylo daleko vic… navic, kdyz si otevrete diskuzi pod editorialem, zobrazuje se tam cca 20 prispevku (zadnych 119)
     … no je v tom pekny bordel, co dodat. ;-))

     Hezky vikend

     • Petr Zajíc napsal:

      Máte pravdu, u názorů u Vašeho editorialu (http://www.investujeme.cz/clanky/editorial-ze-dne-14-1-2008-180/nazory/) je chyba. Už jsem ji zařadil do reportu chyb k opravě.

      • Jan Traxler napsal:

       Petre, nevykladejte si to prosim spatne, ale zda se mi, ze tech CHYB k oprave je tu nejak hodne. Pul roku zde zminujete, ze se pracuje na zcela nove podobe Icz. Cekal bych, ze behem toho pul roku se vychytaji vsechny mozne mouchy. Ale spis mi to pripada, ze se na strankach zacalo pracovat v pulce ledna a mouchy se budou vychytavat za provozu. No nevim, mne do toho nic neni, ale byt majitelem tohoto portalu… asi bych nebyl zrovna spokojeny.

       U kazdeho takoveho projektu se zakonite musi po spusteni vyskytnout nejake problemy, to je normalni. Ale tady mi to prijde, ze je az prilis nedomyslenych a nedotazenych veci, ktere mely byt davno pred spustenim dodelany a otestovany.

       Takhle aby si clovek prosel vsech 35 (nebo kolik) clanku a u kazdeho se dival, jestli se nahodou neztratil nejaky odstavec ci graf a jestli je tam cela diskuze atd… Bohuzel, to bych si ale musel sam pamatovat, co tam vsechno bylo. 🙁

       Napriklad u editorialu se ztratily diskuze snad u kazdeho.

       Jinak si take myslim, ze je skoda, ze se u starsich prispevku neobjevuje mail a www stranky.

       Mimochodem, kdyz jsem se zkusil registrovat, ani mi to nenapsalo nejake potvrzeni, ze registrace byla uspesne provedena… asi se opet stala nekde chyba… kdyz se chci prihlasit, pise mi to „neplatne prihlasovaci udaje“, kdyz se chci znovu registrovat, pise mi to nyni, ze uzivatelske jmeno jiz existuje. Chci-li vystupovat pod svym jmenem, asi budu muset jedine jako neprihlaseny.

 9. Petr Šafránek napsal:

  Bylo by možné aktivovat funkci trvalého přihlášení, abych se nemusel neustále přihlašovat při každé nové návštěve investujeme.cz, když předtím zavřu internetový prohlížeč?
  Předem díky

  • Petr Zajíc napsal:

   Děkuji za dobrý podnět. Předal jsem ho programátorům. Aktuálně ale nedokáži říci, kdy se podaří doplnit.

 10. Leos napsal:

  Z lonska jsem nabyl dojmu, ze jste tu pro pojistovaky (a podobnou verbez 😉 ). Tak jsem zvedav, zda se zmenite.

 11. Pavel Zachrdla napsal:

  Stejný problém jako při spuštění nových Penize.cz, takže svoji tamní připomínku sem jen zkopíruji:

  „Za největší problém považuji, že archív starších článků (odkazy na ně), který si asi někteří z nás vedou, je nyní k ničemu a starší články nelze přes něj vyhledávat. Nešlo by s tím něco udělat? Přece by pro programátory neměl být problém, aby při zadání původní adresy byl čtenář přesměrován na novou adresu té původní stránky. Věřím, že budu vyslyšen, neboť takto jste řadě stálých uživatelů notně zkomplikovali život. Děkuji a věřím v brzkou nápravu.“

  Na PCZ to ale již napravili, takže věřím, že to zvládne i ICZ 😉

  • Pavel Zachrdla napsal:

   Další problém jsem objevil ve starších diskusích: Pokud bylo v příspěvku více odstavců, příspěvek je nyní oříznut jen na první odstavec, takže často nedává smysl. Toto je ještě pokus, jestli lze alespoň u nových příspěvku vkládat odstavce pomocí HTML kódu.

   • Pavel Zachrdla napsal:

    Hm, nelze :-(.

   • Petr Zajíc napsal:

    Při importu se bohužel, jak jsem při testování zjistil, ztratila informace o odstavcích. Příspěvky se sice stáhly všechny (a snad i celé), ale bez odstavců.

    Nyní jsem reportoval k opravě, že se odstavce nedělají u nových příspěvků. Názory se ale ukládají celé.

   • Pavel Zachrdla napsal:

    V roce 2006 jsem na tomto webu publikoval článek týkající se státem vyplácených důchodů z názvem „Jak ze státního systému získat maximum“. Údaje publikované v tomto článku odpovídají roku následujícímu, tedy roku 2007. Nyní se ale dívám, že v nové verzi ICZ je u tohoto článku uvedeno „Aktualizováno 24.1.2008“, což NENÍ PRAVDA. Já, coby autor, jsem nic neaktualizoval a ani to nemám v úmyslu. Vzhledem k tomu, že nemám v úmyslu být, díky programátorům ICZ, považován na blbce, prosím o odstranění údaje o aktualizaci, pokud by to technicky nebylo možné, pak prosím o odstranění celého článku.

    Čím hlouběji se aktualizací ICZ prokousávám, tím více ve mně narůstá pocit, že se jedná o zmetek šitý horkou jehlou (což není kritika šéfredaktora, ale programátorů).

  • Petr Zajíc napsal:

   Děkuji za věcnou připomínku, nareportuji k nápravě.

 12. Tof napsal:

  Vážení, shlédněte dvě geniální videa (s českými titulky) dvojice britských komiků, osvětlující příčiny loňské hypoteční krize. Bohužel, je to tak pravdivé…doporučuji, aby je admin umístil na stránky INVESTUJEME.CZ jako poučení všem investorům:

  http://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0
  http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0

 13. Adam napsal:

  Jo a měl bych ještě názor i když to nesouvisí s nadpisem článku, omlouvám se. Ale jistě každý jste už dostal vyúčtování od VZP a ČSSZ. 2 měsíce jsem neplatil ZP a přišlo mi vyúčtování nedoplatků a penále a MUSÍM to samozřejmě doplatit. To samé jsem ale neplatil u SP (2 měsíce) a žádné vyúčtování o nedoplatcích a penálích mi nedošlo. Znamená to tedy, že není povinnost platit SP, když pak od Vás stejně ty peníze ČSSZ nevymáhá a nechce? Teď neberme, co ze zákona se má a nemá platit, ale jak to vypadá v praxi. V Přehledu předpisů a plateb v roce 2007 mám u ČSSZ celkový dluh 0. Je to administrativní chyba? Nebo jak to mám chápat?

  • Petr Zajíc napsal:

   Obávám se, že se jedná pouze o to, že ČSSZ nemá informace o vašich příjmech. Jakmile zjistí vaše příjmy, tak vám SP naúčtuje i s penále…

   • Adam napsal:

    A když žádné příjmy nemám?

    • Petr Šafránek napsal:

     Pokud nemáte žádné příjmy, jste si pouze povinen platiti minimální výši zdravotního pojištění, sociální pojištění se neplatí. Lidé bez příjmů si dokonce mohou dobrovolně platit sociální pojištění max. 10 let, pokud od 1.1.2008 neproběhla nějaká novela.

     • Adam napsal:

      Dobře díky. A pokud jsem si SP platil dobrovolně a neměl žádné příjmy. Můžu zažádat o vrácení SP? Co se rozumí žádnými příjmy? Měl jsem v roce 2007 příjmy z podnikání pod 5tis. Je nějaká hranice do kdy se nemusí platit SP? Díky moc.

      • Piti napsal:

       O možnostech vrácení peněz nevím, to jsem se v zákoně nedočetl.
       Vyjádřením „pokud nemáte žádné příjmy“ jsem myslel to, že nepodnikáte na hlavní pracovní poměr nebo nejste zaměstnancem. Příkladem může být např. žena v domácnosti, kde příjem zajištuje manžel nebo rentiér, který žije z úroků bankovních vkladů apod. Jinak řečeno, nesmíte mít příjmy, které podléhají zdanění sociálního a zdravotního pojištění, a potom neplatíte pojistné ČSSZ.
       Pokud podnikáte na hlavní pracovní poměr (uvádí se v daňovém přiznání přiznání a tato skutečnost se nahlašuje všem příslušným úřadům – ČSSZ, zdravotní pojištovna, atd.) nezálěží na tom, jestli jste měl příjmy nebo ne, min. pojistné na sociální pojištění se musí platit.

 14. Adam napsal:

  Design vypadá dobře, ale chybí mu to trošku přehled posledních příspěvků do diskuse. Jak člověk zjistí, že je v určitém tématu nový příspěvek? Co když se zde budou klienti ptát a poradci nenajdou jejich dotazy?

  • Petr Zajíc napsal:

   Dobrý den, děkuji vám za ohlas a podnětnou připomínku. Funkčnost, kterou zmiňujete, aktuálně připravujeme. Měla by být zprovozněna v nejbližších dnech.

 15. Josef Z. napsal:

  Vypada to dobre, tesime se na dalsi pokracovani:-)

  • Petr Šafránek napsal:

   Také přidávám pochvalný komentář, rozhodně to je krok správným směrem. Gratuluji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.