Úterý 14. července. Svátek má Karolína.

Investiční zlato? Zajímavá alternativa do vašeho portfolia!

Investice do zlata je ve vyspělých zemích běžným způsobem zhodnocení volných peněz. Na chuť jí logicky přichází také stále více investorů v České republice. V Komerční bance získají profesionální poradenství při nákupu, bezpečnou úschovu i garanci zpětného odkupu za tržní cenu.

Zájem o nákup zlata v době nejistoty na kapitálových trzích znatelně roste. Komerční banka nabízí tento investiční instrument stávajícím klientům i jiným zájemcům, kteří se pro nákup zlata rozhodnou. Profesionální radu poskytnou vyškolení bankovní poradci ve dvaceti regionálních pobočkách KB po celé České republice.

Vstup do klubu elitních investorů, kteří vlastní investiční zlato, je v KB velmi jednoduchý. Minimální nákup začíná na jednom kilogramu zlata. Získat ho můžete buď ve formě slitku o hmotnosti jeden kilogram nebo sto gramů. Slitky jsou opatřeny puncem s označením ryzosti. KB uchovává zlato ve svých trezorech, čímž je zajištěna garance zpětného odkupu.

Zlato je rovněž cennou možností diverzifikace – v době turbulencí na finančních a kapitálových trzích působí dlouhodobě jako stabilizující složka investičních portfolií. Na rozdíl od nákupu zlatých mincí není navíc investice do investičního zlata zatížena daní z přidané hodnoty.

Nabídkou nákupu investičního zlata včetně úschovy a garance zpětného odkupu za aktuální tržní cenu přinesla Komerční banka na český trh jeden z tradičních instrumentů privátního bankovnictví. „Na základě více než roční zkušenosti mohu potvrdit, že výhody nákupu investičního zlata využívají jak klienti privátního bankovnictví,  tak i další klienti banky a ostatní zájemci, kteří klienty banky nejsou,“ uvedl Petr Slabý, ředitel privátního bankovnictví Komerční banky.

„Díky jednoduchému procesu nákupu a garanci zpětného prodeje zlata je tato forma investice skutečně zajímavá,“ doplnil Petr Slabý. Garance zpětného odkupu zlatých slitků je podmíněna jejich úschovou v trezorech KB.

Bližší informace o možnostech nákupu investičního zlata získáte na bezplatné Infolince KB 800 521 521 nebo na internetových stránkách www.kb.cz.

11 komentářů: “Investiční zlato? Zajímavá alternativa do vašeho portfolia!”

 1. Renáta Jirušková napsal:

  Dobrý den, myslím si, že zlato života je jistota, mně by zajímalo, že když to zlato AU je taková jistota tak jenom pro vyvolený, protože díky tomu, že se obchoduje podle zlata mně na nákup zlata nezbydou peníze protože mám tak velké výdaje, že tak akorát cpu zase někomu svoje těžce vydělané peníze do víte kam. Já si myslím, že daleko větší jistotou by bylo kdyby se mi hodnotili peníze, které si vydělám a v zápětí zaplatím všem okolo jenom ne sobě pro další příjem. Například jdu si půjčit peníze do banky, na nájem když mi vypadne příjem a zase zaplatím někomu hned a sobě pomož mi pánbůh, abych to nemusela vracet i z exekučním příplatkem. Za svůj život si při příjmu 15 000 kč, když budu pracovat 30 let 5 až 6 milionu korun vydělám. Když mi u splácení vypadne příjem tak já svým podpisem jsem společnosti zaplatila 1 000 OOO kč hned, ale budu muset zase trpět pokutama, sankcema a atd., když se mi nepodaří byt prodat za pár měsíců tak budu bitá hezkou částkou. Tak si říkám proč není zohledněný příjem, který už člověk všem zaplatil, aby byla hezká cena zlata a HDP pro národní důchod, ale na placení nájmu jenom všem slabším je. Kde pořád nejsou a nebudou peníze už ani pro mně? Říkám si celý život plať jak chceš, dej všem příjem a sobě výdaj a okovy, řetěze a jedem. Když ne, tak člověka psychicky utýrat a ještě přitvrdit. Děkuji, ale o takové jistoty v zlatě nestojím.

 2. Mirka napsal:

  http://jmkomfort.cz
  Globální ekonomická krize, která hned tak neskončí, hýbe světovými akciovými trhy. Razantní pokles kurzů akciových titulů zaznamenala většina důležitých komodit. Obrovské finanční dotace do světové ekonomiky pravděpodobně roztočí spirálu inflace. Zlato a stříbro je však investice do jistoty…

 3. carlos napsal:

  Zlato, jak se všichni ohání je uchovatel hodnoty /2 mince=2 slepice/, co už ale neříkají tu hodnotu má dlouhodobě o dost nižší než za kterou se dnes nakupuje…Takže pro vyznavače teorií globálního krachu a jako jistota do portfolia patří tak max z 5% i drahé kovy /dnes raději stříbro/…Ještě dvě vsuvky, pokud někdo jako KB začne inzerovat nákup zlata je 100% již pozdě na jakýkoliv dobrý obchod… Pokud někdo podmiňuje zpětný odkup uložením v jejich trezorech, jedná se o jistotu toho že v případě globálního krachu tedy i KB se k tomu zlatu stejně nedostanu 🙂

  • FL napsal:

   ta teorie o 5pct zlata resp drahych kovu v portfoliu ma stejny efekt jako prd ve vyrivce.
   pokud mi krachne vse ostatni a 5pct napr 50 tisic z milionoveho porftolia nic moc neresi i kdyby to udelalo 100pct…

  • Bankovnípoplatky.com napsal:

   Nejde o teorii globálního krachu, ale o problém podstaty peněz po roce 1971 (stejná, jako byla podstata marky vedoucí k německé hyperinflaci).

 4. Miroslav Piták napsal:

  „Na rozdíl od nákupu zlatých mincí není navíc investice do investičního zlata zatížena daní z přidané hodnoty.“

  Copak zlaté mince jsou zatíženy DPH? Zlaté mince a slitky (bary) samozřejmě nejsou zatíženy DPH, DPH je zatíženo investiční stříbro.

  • Radek napsal:

   Není to tak, že od DPH u pamětních mincí je osvobozena cena vztahující se ke zlatu, ale cena ražby (marže) už DPH podléhá?

 5. kolemjdoucí napsal:

  kb – zamysli se – k čemu je takováhle reklama, když odkaz vede na homepage tvého webu a tam se investiční zlato najít prostě nedá… …ani po zadání do vyhledávátka…

  jinak souhlas s FL

 6. FL napsal:

  opravdu rozumna reklama pro masy na nakup zlata na historickem high 🙂

  • Miroslav Piták napsal:

   Historickém High? Jakém High? To že současná cená zlata je výše než v roce 1980, neznamená, že reálně je tato cena výše. Cenu musíme přece očistit inflaci, která je příznačná v době papírových peněz. Takže než dosáhneme High, tak si ještě počkáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.