Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Investicí roku 2013 se stal J&T MONEY CZK otevřený podílový fond

Investice 03.02.2014 | 17:57 2 Komentářů

Dnes odpoledne byly vyhlášeny výsledky analýzy českého investičního trhu s názvem Fincentrum & Forbes Investice roku 2013. Absolutním vítězem napříč všemi kategoriemi a držitelem titulu Investice roku 2013 se stal fond J&T MONEY CZK otevřený podílový fond.

Fond J&T MONEY CZK otevřený podílový fond, J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, a. s. (ISIN: CZ0008473808) dosáhl roční hrubého výnosu 5,73 % (roční výkonnost od zahájení fondu je 5,79 %). Po odečtení poplatků a jednoroční sazby PRIBID činil jeho roční nadvýnos 4,41 %. Sharpe ratio, které bylo hlavním vodítkem pro celkové hodnocení, činilo u tohoto fondu 4,56.

Fond je určený pro investory, kteří hledají alternativu k termínovaným vkladům, s dostatečně vysokou likviditou, relativně nízkou volatilitou, investory s běžnou zkušeností s investováním na kapitálovém trhu. Minimální doba pro investování je jeden rok. Fond je zařazen do rizikové kategorie 2. 

J&T MONEY CZK je fond, který je zaměřen na investiční myšlenky skupiny J&T. Je tak vhodný pro investory, kteří jsou ochotni akceptovat související riziko koncentrace v investicích, na které je zaměřena skupina J&T. Fond dosáhl výnosu nad 5 % při velmi nízké volatilitě, neboť podstatná část portfolia je tvořena korporátními dluhopisy, u nichž na trhu udržuje likviditu právě sama J&T a volatilita výnosů je tak ovlivněna především naběhlým alikvotním úrokovým výnosem,“ uvedl Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

Kompletní výsledky, včetně výkladu jednotlivých pojmů v metodice hodnocení, naleznete v zítřejším článku na serveru Investujeme.cz.

 

2 komentáře: “Investicí roku 2013 se stal J&T MONEY CZK otevřený podílový fond”

  1. Robert napsal:

    Co si myslíte o článku o fondu zde? http://www.bluetrader.cz/jt-money/

  2. zt napsal:

    He he,
    to Pecina zase jen ukazal zuby a bafa BUBU BUBU BU. Vsak oni to pri odvolani CEZu snizi o 80% nebo uplne pokutu zrusi.
    Ten urad je jenom mala stenice v prde.li :))))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.