Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

IFP Institut Finančního poradenství s pokutou 6 mil. Kč od ČNB

Česká národní banka udělila pokutu ve výši 6 mil. Kč společnosti IFP Institut Finančního poradenství. Důvodem jsou nekalé praktiky společnosti a porušování zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích.

„Porušení právních předpisů se společnost dopustila tím, že při výkonu zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví zajišťovala setrvání svých klientů v pojistném vztahu směnkami, zamlčovala informace o pojistných produktech a nabízela finanční odměny za získávání zájemců o výkon zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví,“ uvádí zpráva České národní banky.

Společnost se navíc zajišťovala proti stornoprovizi směnkou. „Pro případ, že by klienti vypověděli investiční životní pojištnění, které jim IFP sjednalo, vymáhají pokutu ve výši 48 000 korun, neboť klienti pod šikovným nátlakem podepsali směnku,“ uvádí server Aktuálně.cz.

Rozhodnutí České národní banky nabylo účinnosti 28. února 2012.

Zdroj: Tisková zpráva ČNB

2 komentáře: “IFP Institut Finančního poradenství s pokutou 6 mil. Kč od ČNB”

  1. Mira napsal:

    Dobrý den, zkoumal někdo, zda akce IFP nebyl tunel vůči ČPP? ČPP obdržela od IFP několik stovek pojistných smluv, které si byly podobné jako vejce vejci (minimální rizikové pojištění a stejná měsíční platba 2000 Kč od studentů, důchodců, nezaměstnaných). Z toho jasně vyplývá, že IFP nezjišťovala potřeby a ani finanční možnosti klientů a že šlo o spekulativní smlouvy! V ČPP tyto spekulativní smlouvy někdo schvaloval a tento člověk musel dobře vědět, že dochází k porušování zákona! Navíc je jasné, že musel mít podporu z vedení ČPP – viz nekorektní chování ČPP vůči klientům IFP po provalení podvodu ze strany IFP. Nevědomá ztráta několik desítek milionu pro ČPP, to by poukazovalo na to, že tuto pojišťovnu buď řídí amatéři a nebo nějaký „horník“ z ČPP tuneloval ve spolupráci s IFP tuto pojišťovnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.