Čtvrtek 24. ledna. Svátek má Milena.

Hypoindex.cz: Mladší příbuzný Investujeme.cz

Minulý týden se do drátů a bezdrátů internetu rozběhl nový milník v historii mediální společnosti Fincentrum Media – server o financování bydlení Hypoindex.cz. Unikátní ukazatel vývoje úrokových sazeb hypoték FINCENTRUM HYPOINDEX tak získal svůj web a Investujeme.cz sesterský projekt.

Hypoindex.cz je odborný zpravodajský server ze světa financování bydlení. Na jeho stránkách se čtenáři dočtou o vývoji úrokových sazeb hypoték i stavebního spoření, nebudou chybět ale ani analýzy pojištění domácnosti a dalších finančních produktů sloužících k zajištění, vybavení či financování bydlení.

Témata, kterými se Hypoindex.cz bude zabývat, jsou zřejmá. Vedle hypoték a stavebního spoření, produktů, které jsou základem financování koupě, výstavby i rekonstrukce nemovitostí, přijde na řadu též relevantní pojištění (domácnosti, odpovědnosti za škody, nemovitosti, ale též životní – převážně rizikové k zajištění závazků), daňová problematika a katastr nemovitostí a chybět nebudou ani ceny domů a bytů a tipy, jak proplout úspěšně prodejem či koupí.

Součástí webu jsou též nástroje, které pomohou s výpočty. Osobně za jeden z nejpřínosnějších považuji kalkulačku výpočtu výše hypotéky na základě měsíční splátky a dalších parametrů úvěru (splatnost a výše úrokové sazby). Vývoj ale nespí a připravujeme další zajímavé nástroje.

Web je domovskou stránkou ukazatele vývoje úrokové sazby hypoték FINCENTRUM HYPOINDEX. V současnosti je ve finálních přípravách databáze indexu, díky níž budou údaje z hypotečního trhu dostupnější než dosud.

Hypoindex.cz – blízký příbuzný Investujeme.cz

Ač to nemusí být na první pohled zřejmé, Hypoindex.cz je blízký příbuzný Investujeme.cz. Některá témata se překrývají, jiná doplňují.

Investujeme.cz se zabývá dvěma základními tématy – investicemi a finančním poradenstvím. Investice jsou do různých aktiv a nemovitosti jsou jedním z nich. Finanční poradci radí svým klientům v různých životních situací – a jednou z nich je pořízení bydlení. O tato témata ani na Investujeme.cz nepřijdete, přestože jejich hlavní doménou bude Hypoindex.cz.

Příbuznost není čistě náhodná. I podoba svědčí o blízkém vztahu. Hypoindex.cz stojí na stejném systému jako Investujeme.cz a některé vlastnosti jsou na něm již o krůček dále – kupříkladu zobrazování nových názorů bude v brzké době nasazeno i na Investujeme.cz, kdežto Hypoindex.cz je již dostal do kolébky. A pozorní čtenáři jistě objeví více drobných zlepšení, která budou přenesena i na Investujeme.cz.

Líbí se vám nový server Hypoindex.cz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.