CZK/€ 24.700 +0,12%

CZK/$ 23.043 -0,10%

CZK/£ 29.102 +0,34%

CZK/CHF 24.087 +0,40%

Text: Dušan Šídlo

20. 11. 2006

4 komentáře

Hodnocení: Allianz Euroindex I

 


 

Speciální edici pojištění s garantovaným zhodnocením pod označením Allianz Euroindex I představila Allianz pojišťovna.

MARKETINGOVÉ ZAJÍMAVOSTI
Pojištění umožňuje českým klientům získat podobné parametry jako je tomu v zahraničí. Toto pojištění je pojišťovnou za obdobných podmínek nabízeno také v Bulharsku, Chorvatsku, Polsku, Rumunsku a Slovensku.

CHARAKTERISTIKA PRODUKTU
Investiční pojištění za jednorázové pojistné. Pojistné je investováno do cenného papíru emitovaného Dresdner Bank AG s ratingovým hodnocením A. Garantovaný minimální výnos je 20 procent za dobu 10 let.

Výnos nad minimální garantované zhodnocení je odvozen od vývoje akciového indexu Eurostoxx 50. Investice je v zásadě složena z kombinace investování do dluhopisů (zajištění výnosu) a opce na akciový index.

VÝHODY
Pojistná ochrana – ve srovnání s většinou zajištěných produktů zvýšené plnění při úmrtí, kdy se vyplácí 105 % hodnoty podílových jednotek nebo zaplacené pojistné, je-li vyšší.

REKLAMA

Struktura produktu – horní výše možného zhodnocení není omezena, odvíjí se od průměrného nárůstu indexu, čímž nemůže být výrazně snížen celkový výnos při negativním vývoji na konci pojistné doby.

Bonus pojišťovny – bonus ve výši 0,5 % až 1 % z „vkladu“ dle doby připsání pojistného na účet pojišťovny (aktuální výše bonusu je 0,5 %).

Nad rámec tohoto bonusu může být přiznán tzv. obchodní bonus ve výši až 4 % v závislosti na krácení provize zprostředkovatele.

NEVÝHODY
Doba trvání – zajištěná investice na 10 let může být pro řadu klientů dlouhá. Strukturované produkty bývají i na 3 až 5 let.

REKLAMA

Vyšší poplatky při odkupu – při zániku pojištění v prvním roce trvání pojištění je strženo 6 % z hodnoty účtu, ve 2. roce 4 %, ve 3. až 10. roce 2 %.

Výše vkladu – minimální jednorázové pojistné je 2000 EUR, což je nad úrovní českých zajištěných produktů.

VERDIKT
Aby pojistné produkty jako je Allianz Euroindex I mohly více konkurovat pestré nabídce zajištěných fondů a jiných strukturovaných produktů, měly by klientům přinášet něco navíc.

Minimální pojistná ochrana a daňové výhody pro velmi úzký segment klientů ve věku 50 a více let však pro přilákání dostatečného množství investorů zřejmě stačit nebude.

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Petr Fejtek

  23 listopadu, 2006

  Předpokládám, že není žádné měnové zajištění, takže jen jako memento či vzpomínka: za posledních 5 let CZK proti EUR posílila o 18,95 %…

  Odpovědět

 • Jan Majer

  23 listopadu, 2006

  Nemluvě o tom, že zajištěné pojištění jako konkurence zajištěným fondům musí být zrovna pro Petra Fejtka jak červený hadr pro bejka:-)

  Odpovědět

 • Petr Fejtek

  24 listopadu, 2006

  Honzo, u pojištění by mi to obecně vadilo dokonce míň, tedy jen růžovej hadr 🙂

  Odpovědět

 • Aleš Náhlík

  12 prosince, 2006

  Plusy a minusy zajištěných produktů jsem se snažil popsat v článku http://www.finq.cz/comments/2006/comm10.doc. U Allianz Euroindexu je jako u pojištění nevýhoda vůči investičním produktům daň – u pojištění je 15%, u investičních produktů 0% (po 6 měsících).

  To mě vede k zamyšlení, proč některé srovnatelníé produkty mají od státu různé podmínky? Proč je u životního pojištění daň a u investic není? To jsou pojišťovny tak slabé a nedokáží vylobovat pro své produkty stejné podnmínky? A naopak – proč fondy nemají daňové odpočty, pokud by se investovalo nejméně 5 let a alespoń do věku 60 let?

  Odpovědět