Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Falešné zlato a bezcennou investici. I to prodával Ertrag & Sicherheit

Lákavá investice může přinést hluboké a drahé rozčarování. Přesvědčil se o tom nejeden klient Ertrag & Sicherheit. Zprostředkovávaná investice do fondu Shedlin skončila u nejdražší základové desky a zlato u zkrachovalého německého správce je z valné části falešné.

Dobrý příběh prodává. Zlato zaslepí nejednoho drobného investora a ten pak nakupuje za nesmyslné ceny drahý kov, který až po procitnutí ukáže svou pravou hodnotu. Zlato nic nepřináší, jen leží a stojí náklady na zabezpečení proti krádeži – ať již v bankovním sejfu, nebo doma „v šuplíku“. Podobně lákavým příběhem je i Dubaj. Každý přeci ví, že nemovitosti v Dubaji jsou zlatým dolem a dá se na nich královsky (či šejkovsky?) zbohatnout. Má to ale háček. Není všechno „Dubaj“, co se třpytí.

Dubaj láká nejen investory a developerské společnosti z celého světa, ale i podvodníky. Ti se zastírají dubajským zázrakem a skládají pohádky o výnosech sahajících do výše mrakodrapů. Takovým byl před časem All Property Limited (APL). Její klienti neviděli z výnosů ani investované částky nic, a ještě byli dále lákáni na „nástupnické“ letadlo WWI Group Corporation. Podobný příběh potkal i klienty zprostředkovatelské společnosti Ertrag & Sicherheit, kteří vstoupili do investičního fondu Shedlin.

SHEDLIN Capital AG měl investovat do výstavby nemocnice v Dubaji. Dokonce představil i vzorovou ordinaci, aby přesvědčil investory i jiným způsobem než přislíbeným 14% ročním zhodnocením. Německý uzavřený fond získal 100 mil. EUR, za které postavil základní desku – a došly peníze. To bylo v roce 2013, ovšem i pak byly prodávány společností Ertrag & Sicherheit, snad v dobré víře, že nové vklady pomohou projekt dokončit a vydělat na předešlé ztracené prostředky i slibované výnosy… a pak je tu ještě ta O červené Karkulce. V listopadu 2014 požádal fond o insolvenční řízení a ze základové desky nemocnici již nepostaví.

U investičního zprostředkovatele Ertrag & Sicherheit se projevila i zlatá horečka. Nabízel zprostředkování investice do zlata uloženého u německého obchodníka s drahými kovy. „Můj hodně dobrý kamarád z dětství to začal dělat. Řekl mi, že je to výborná investice, do zlata. Jelikož jsem mu důvěřoval, tak jsem ani nic nezjišťoval dál. Nakonec z toho vzniklo to, co z toho teď je…,” uvedl hokejista KHL Václav Nedorost v rozhovoru pro iDNES.cz. Ten je nyní v insolvenci – a navíc větší část zlata se ukázala být falešným.

Václav Nedorost nebyl jediným hokejistou, který prostřednictvím zprostředkovatele E&S investoval. V Shedlinu je to z těch známějších Martin Hanzal nebo třeba Filip Novák,” jmenoval své kolegy z NHL a KHL s obdobnými investicemi Václav Nedorost, který sám do fondů a zlata investoval včetně nákladů na neúčelovou hypotéku přibližně 5 mil. Kč.

Ertrag & Sicherheit – drahý investiční zprostředkovatel

Ertrag & Sicherheit je investiční zprostředkovatel, který se zaměřuje pouze na investice. Registrovaný je u České národní banky (ČNB) s českou společností E&S Investments Czech Republic od 6. 9. 2013. V Česku ale působí mnohem déle. Jejich působení je provázeno několika kontroversními kroky.

Tip: Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou…

7. dubna 2009 ČNB uložila společnosti Ertrag & Sicherheit Investmentfondsberatung, která nabízela v rámci přeshraničního pasu investiční produkty na území České republiky, opatření k nápravě. Společnost neplnila povinnosti vůči dozorovému orgánu a nedodávala požadované dokumenty.

9. srpna 2009 společnost ukončila svou činnost v České republice. Její finanční zprostředkovatelé ovšem i nadále v Česku působili. Používali licenci společnosti Jung.

Tip: Manfred Zettl: Díky unikátnímu systému provizí nestavíme na IŽP

Od 6. září 2013 v Česku působí pod vlastní dceřinou společností, která byla založena 8. března 2013 se základním jměním 1 mil. Kč ve vlastnictví E&S Holding.

Investice prostřednictvím Ertrag & Sicherheit má oproti jiným jednu nezanedbatelnou nevýhodu. Klient, který chce investovat pravidelně, si musí za přibližně 50 tis. Kč předplatit doživotní servis. Člověk si zaplatí nějaký doživotní servis a vysoké poplatky a výsledek? Nikdo se se mnou už nebaví, jsem jejich nepřítel, protože o tom veřejně mluvím. Ať tam poplatky jsou, ale servis pak musí podle toho vypadat,” komentuje jeho kvalitu Václav Nedorost v rozhovoru pro iDNES.cz.

Společnost Ertrag & Sicherheit má pravděpodobně jen smůlu na obchodní partnery. To ale nepomůže jejím klientům, kteří investovali do zkrachovalého dubajského projektu nebo do falešného zlata, domoci se zpět svých peněz.

Investovali jste někdy do podvodného projektu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

10 komentářů: “Falešné zlato a bezcennou investici. I to prodával Ertrag & Sicherheit”

 1. Jakub napsal:

  To je otázka, jak to člověk odhadne, že jo. My nyní uvažujeme o investičním zlatě. Nějaké informace k němu najdete třeba na těchto stránkách: top-gold.cz. Doufám, že se vám budou hodit.

 2. manazer napsal:

  aneb financni poradenstvi se odhaluje, pochybuju ze ti pitomcci poradci vedeli co nabizej, takovejch je plnej internet, nevedi co prodavaji ale hlavne ze je provize.

 3. milan napsal:

  Z vlastnej skusenosti viem, ze ten koho okradnu sa hambi a nepoviem nic ani svojej zene a nie to do novin dat rozhovor. Zasluzny cin p. Nedorosta. Vela ludom pomohol min. zachranit peniaze. Perfektny clanok aj rozhovor na idnes.cz.

  PS: aj na Slovensku behaju akoze poradci EundS. Blbouni …

 4. Mirek napsal:

  A gde je náš Honza? Honzóóó!

 5. Bacall napsal:

  Kdo kupuje holuba na (zahraniční) střeše, je důvěřivý bloud. Kdo kupuje „šílně výhodně“, je šílenec. Zlato jedině doma, fyzicky, ve slamníku

 6. napsal:

  …a přitom si stačí dát na Googlu „Ertrag & Sicherheit zkušenosti“ a máte na několik hodin výživného čtení. Pokud dotyčnému hokejistovi čtyři až pět milionů korun za ty dvě nebo tři hodiny pročítání zkušeností klientů této firmy nestálo, tak pak skutečně není co dodat. No a pochopitelně opět budou všichni finanční poradci bez rozdílu hozeni do jednoho pytle jako póvl, podvodníci, zloději. Klasika, vítejte v ČR.

  • Míra P. napsal:

   „Můj hodně dobrý kamarád z dětství to začal dělat. Řekl mi, že je to výborná investice, do zlata. Jelikož jsem mu důvěřoval, tak jsem ani nic nezjišťoval dál“. Kolikrát jsem tuto větu slyšel od klientů poškozených výhodnými spořícími IŽP, v drtivé většině sjednaných zástupci MLM firem…k tomu snad není ani co dodat, za hloupost se platí, občas i čtyři až pět milionů.

   Zdroj:
   http://ekonomi­ka.idnes.cz/roz­hovor-s-hokejistou-vaclavem-nedorostem-o-investici-ertrag-sicherheit-1re-/ekonomika.as­px?c=A150824_171507_e­konomika_nio

  • J.G. napsal:

   Pán Nedorost bol v minulosti sám poradca ES Investments pokiaľ si to zistíte, ale bol, tak blbý ako vačšina športovcov 😀 😀 – HA – HA – HA firma s ním ukončila obchodný vzťah, pretože nevedel spraviť skúšky na Viazaného zástupcu.

   Inak k pánovi Zámečníkovi (Klient, který chce investovat pravidelně, si musí za přibližně 50 tis. Kč předplatit doživotní servis)

   Pán Zámečník klient si „nemusí“ predplatiť 50 tis. to sa Vám snívalo, že to vypisujte tieto bludy?

   Musí si predplatiť 14 násobok z pravidelného investovania. Plný handling si zaplatí kedykoľvek v živote kedy chce ak bude pravidelne investovať do dochodkového veku celá rodina – manžel, manželka a 2 deti – vtedy sa 50 tis. oplatí zaplatiť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.