CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

Falešné zlato a bezcennou investici. I to prodával Ertrag & Sicherheit

 


 

Dobrý příběh prodává. Zlato zaslepí nejednoho drobného investora a ten pak nakupuje za nesmyslné ceny drahý kov, který až po procitnutí ukáže svou pravou hodnotu. Zlato nic nepřináší, jen leží a stojí náklady na zabezpečení proti krádeži – ať již v bankovním sejfu, nebo doma „v šuplíku“. Podobně lákavým příběhem je i Dubaj. Každý přeci ví, že nemovitosti v Dubaji jsou zlatým dolem a dá se na nich královsky (či šejkovsky?) zbohatnout. Má to ale háček. Není všechno „Dubaj“, co se třpytí.

Dubaj láká nejen investory a developerské společnosti z celého světa, ale i podvodníky. Ti se zastírají dubajským zázrakem a skládají pohádky o výnosech sahajících do výše mrakodrapů. Takovým byl před časem All Property Limited (APL). Její klienti neviděli z výnosů ani investované částky nic, a ještě byli dále lákáni na „nástupnické“ letadlo WWI Group Corporation. Podobný příběh potkal i klienty zprostředkovatelské společnosti Ertrag & Sicherheit, kteří vstoupili do investičního fondu Shedlin.

SHEDLIN Capital AG měl investovat do výstavby nemocnice v Dubaji. Dokonce představil i vzorovou ordinaci, aby přesvědčil investory i jiným způsobem než přislíbeným 14% ročním zhodnocením. Německý uzavřený fond získal 100 mil. EUR, za které postavil základní desku – a došly peníze. To bylo v roce 2013, ovšem i pak byly prodávány společností Ertrag & Sicherheit, snad v dobré víře, že nové vklady pomohou projekt dokončit a vydělat na předešlé ztracené prostředky i slibované výnosy… a pak je tu ještě ta O červené Karkulce. V listopadu 2014 požádal fond o insolvenční řízení a ze základové desky nemocnici již nepostaví.

U investičního zprostředkovatele Ertrag & Sicherheit se projevila i zlatá horečka. Nabízel zprostředkování investice do zlata uloženého u německého obchodníka s drahými kovy. „Můj hodně dobrý kamarád z dětství to začal dělat. Řekl mi, že je to výborná investice, do zlata. Jelikož jsem mu důvěřoval, tak jsem ani nic nezjišťoval dál. Nakonec z toho vzniklo to, co z toho teď je…,” uvedl hokejista KHL Václav Nedorost v rozhovoru pro iDNES.cz. Ten je nyní v insolvenci – a navíc větší část zlata se ukázala být falešným.

Václav Nedorost nebyl jediným hokejistou, který prostřednictvím zprostředkovatele E&S investoval. V Shedlinu je to z těch známějších Martin Hanzal nebo třeba Filip Novák,” jmenoval své kolegy z NHL a KHL s obdobnými investicemi Václav Nedorost, který sám do fondů a zlata investoval včetně nákladů na neúčelovou hypotéku přibližně 5 mil. Kč.

REKLAMA

Ertrag & Sicherheit – drahý investiční zprostředkovatel

Ertrag & Sicherheit je investiční zprostředkovatel, který se zaměřuje pouze na investice. Registrovaný je u České národní banky (ČNB) s českou společností E&S Investments Czech Republic od 6. 9. 2013. V Česku ale působí mnohem déle. Jejich působení je provázeno několika kontroversními kroky.

Tip: Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou…

7. dubna 2009 ČNB uložila společnosti Ertrag & Sicherheit Investmentfondsberatung, která nabízela v rámci přeshraničního pasu investiční produkty na území České republiky, opatření k nápravě. Společnost neplnila povinnosti vůči dozorovému orgánu a nedodávala požadované dokumenty.

9. srpna 2009 společnost ukončila svou činnost v České republice. Její finanční zprostředkovatelé ovšem i nadále v Česku působili. Používali licenci společnosti Jung.

REKLAMA

Tip: Manfred Zettl: Díky unikátnímu systému provizí nestavíme na IŽP

Od 6. září 2013 v Česku působí pod vlastní dceřinou společností, která byla založena 8. března 2013 se základním jměním 1 mil. Kč ve vlastnictví E&S Holding.

Investice prostřednictvím Ertrag & Sicherheit má oproti jiným jednu nezanedbatelnou nevýhodu. Klient, který chce investovat pravidelně, si musí za přibližně 50 tis. Kč předplatit doživotní servis. Člověk si zaplatí nějaký doživotní servis a vysoké poplatky a výsledek? Nikdo se se mnou už nebaví, jsem jejich nepřítel, protože o tom veřejně mluvím. Ať tam poplatky jsou, ale servis pak musí podle toho vypadat,” komentuje jeho kvalitu Václav Nedorost v rozhovoru pro iDNES.cz.

Společnost Ertrag & Sicherheit má pravděpodobně jen smůlu na obchodní partnery. To ale nepomůže jejím klientům, kteří investovali do zkrachovalého dubajského projektu nebo do falešného zlata, domoci se zpět svých peněz.

Loading

Vstoupit do diskuze 10 komentářů


Související články

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent

Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Udržitelnost energetických firem začíná z pohledu investorů hrát prim

Důležitost přechodu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabírá na síle a stává se v energetických firmách tématem číslo jedna. Na udržitelnost se totiž stále častěji ptají investoři, kteří ji při rozhodování, kam své peníze vloží, zohledňují. Podniky proto tlačí na implementaci nových technologií a zrychlování přechodu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % […]

Text: Redakce

Foto: Luxent

13. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • 27 srpna, 2015

  …a přitom si stačí dát na Googlu „Ertrag & Sicherheit zkušenosti“ a máte na několik hodin výživného čtení. Pokud dotyčnému hokejistovi čtyři až pět milionů korun za ty dvě nebo tři hodiny pročítání zkušeností klientů této firmy nestálo, tak pak skutečně není co dodat. No a pochopitelně opět budou všichni finanční poradci bez rozdílu hozeni do jednoho pytle jako póvl, podvodníci, zloději. Klasika, vítejte v ČR.

  Odpovědět

 • Míra P.

  27 srpna, 2015

  „Můj hodně dobrý kamarád z dětství to začal dělat. Řekl mi, že je to výborná investice, do zlata. Jelikož jsem mu důvěřoval, tak jsem ani nic nezjišťoval dál“. Kolikrát jsem tuto větu slyšel od klientů poškozených výhodnými spořícími IŽP, v drtivé většině sjednaných zástupci MLM firem…k tomu snad není ani co dodat, za hloupost se platí, občas i čtyři až pět milionů.

  Zdroj:
  http://ekonomi­ka.idnes.cz/roz­hovor-s-hokejistou-vaclavem-nedorostem-o-investici-ertrag-sicherheit-1re-/ekonomika.as­px?c=A150824_171507_e­konomika_nio

  Odpovědět

 • J.G.

  17 ledna, 2016

  Pán Nedorost bol v minulosti sám poradca ES Investments pokiaľ si to zistíte, ale bol, tak blbý ako vačšina športovcov 😀 😀 – HA – HA – HA firma s ním ukončila obchodný vzťah, pretože nevedel spraviť skúšky na Viazaného zástupcu.

  Inak k pánovi Zámečníkovi (Klient, který chce investovat pravidelně, si musí za přibližně 50 tis. Kč předplatit doživotní servis)

  Pán Zámečník klient si „nemusí“ predplatiť 50 tis. to sa Vám snívalo, že to vypisujte tieto bludy?

  Musí si predplatiť 14 násobok z pravidelného investovania. Plný handling si zaplatí kedykoľvek v živote kedy chce ak bude pravidelne investovať do dochodkového veku celá rodina – manžel, manželka a 2 deti – vtedy sa 50 tis. oplatí zaplatiť.

  Odpovědět

 • Bacall

  27 srpna, 2015

  Kdo kupuje holuba na (zahraniční) střeše, je důvěřivý bloud. Kdo kupuje „šílně výhodně“, je šílenec. Zlato jedině doma, fyzicky, ve slamníku

  Odpovědět

 • Mirek

  27 srpna, 2015

  A gde je náš Honza? Honzóóó!

  Odpovědět

 • milan

  28 srpna, 2015

  Z vlastnej skusenosti viem, ze ten koho okradnu sa hambi a nepoviem nic ani svojej zene a nie to do novin dat rozhovor. Zasluzny cin p. Nedorosta. Vela ludom pomohol min. zachranit peniaze. Perfektny clanok aj rozhovor na idnes.cz.

  PS: aj na Slovensku behaju akoze poradci EundS. Blbouni …

  Odpovědět

 • manazer

  30 srpna, 2015

  aneb financni poradenstvi se odhaluje, pochybuju ze ti pitomcci poradci vedeli co nabizej, takovejch je plnej internet, nevedi co prodavaji ale hlavne ze je provize.

  Odpovědět

 • J.G.

  10 ledna, 2016

  http://www.fideagold.com

  http://www.safina.cz

  Odpovědět

 • Jakub

  27 srpna, 2017

  To je otázka, jak to člověk odhadne, že jo. My nyní uvažujeme o investičním zlatě. Nějaké informace k němu najdete třeba na těchto stránkách: top-gold.cz. Doufám, že se vám budou hodit.

  Odpovědět

 • 27 srpna, 2017

  Top-gold.cz jsou podvodníci, nic si s nimi nezačínejte!!!

  Odpovědět