Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Euro: Vítězem testu finančně poradenských společností je Fincentrum

Týdeník Euro uskutečnil test mezi pěti finančně poradenskými společnostmi. Zvítězila v něm společnost Fincentrum, druzí jsou Partners. Test se týkal především zajištění na stáří v souvislosti s penzijní reformou.

V rámci testu týdeníku Euro bylo hodnoceno šest kritérií. Jedním z nich byla vlastnická struktura, u níž nejvíce bodů ztratila ZFP akademie, která je 10% vlastníkem penzijního fondu AEGON, a tudíž nemůže být podle autorů testu v rámci penzijní reformy zcela objektivní, a Partners, kteří jsou akciovou společností s listinnými akciemi na majitele, a tudíž není zřejmá majetková struktura společnosti.

U počtu penzijních fondů ztratila body pouze OVB, která spolupracuje jen se šesti (ostatní mají kompletní nabídku) a i po transformaci chce spolupracovat jen „s rouzumným počtem“ penzijních společností.

Vzdělávání má podle Eura nejlepší společnost Partners, která připravuje zájemce na evropský certifikát EFPA. V závěsu je Fincentrum a OVB, které ztrácejí jen 0,5 bodu. Nejhůře dopadla ZFP akademie se svým centrálním vzděláváním, za které získala jen 2,5 bodu z 5.

V edukaci veřejnosti vedou Partners díky přednáškám o finanční gramotnosti pro veřejnost, dvoum finančním serverům a newsletteru pro klienty. V těsném závěsu s půlbodovou ztrátou je Fincentrum, které pouze nepořádá edukativní semináře pro veřejnost. V tomto bodě jsou ale všechny společnosti nadprůměrně zapojeny a nejhorším oceněním bylo 3,5 bodu z 5.

Provize vyplácené poradci se ve třech společnostech liší mezi jednotlivými penzijními fondy. Plné hodnocení tak získaly pouze Partners a ZFP akademie, které vyplácejí stejnou výši provize za zprostředkování libovolného penzijního fondu.

Do hodnocení byly zahrnuty též pravidelné testy časopisu Finanční poradce, v nichž vítězí Fincentrum před OVB Allfinanz a na posledním místě se třemi body zůstávají Partners.

Celkové pořadí

 1. Fincentrum
 2. Partners
 3. Broker Consulting
 4. ZFP akademie
 5. OVB Allfinanz

Kterou z hodnocených společností považujete za nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

21 komentářů: “Euro: Vítězem testu finančně poradenských společností je Fincentrum”

 1. Josef napsal:

  Věřím je takové statistice, kterou si sám zfalšuji…… Jinak jak je za tím Zámečník, tak je to levá! Píše na objednávky svých chlebodárců, co na tom , že zajištění důchodového připojištění je jen zajištění příjmů důchodových fondů a investoři VŽDY zamáčknou slzu, když vidí výsledky!!!

 2. Mirka napsal:

  Kdo se v tomto hodnocení zabýval, přímo poradenstvím a nechal si udělat propočet na důchod? Mám takový pocit, že mi tady něco nehraje a hraje se jen na to, kdo je větší a kdo má jaké majetkové poměry, koho ale zajímá, jaké majetkové poměry mají, jen ty, kdo to umí spočítat. Takže se chytněte za nos a zkuste být trošku zaměření víc na ty lidi, než pořád jen na sebe.

 3. Rotor napsal:

  Jelikož mají největší poradenské společnosti řádově tisíce poradců, tak se „test kvality poradenství“ udělat nedá. Ale jinak gratulace pro Fincentrum, příště vyhrajeme MY.

 4. páprda napsal:

  Ty jsi dobrej manipulátor :))

  EURO:
  „Posuzovali jsme zároveň aktivity osvěty v oblasti zajištění na stáří a jak poradci přispívají k informovanosti obyvatel. Všichni respondenti se více či méně o edukaci veřejnosti snaží, plného počtu bodů dosáhla společnost Partners, jejíž webové projekty vykazují vysokou návštěvnost.“

  Inžynýr: „V edukaci veřejnosti vedou Partners díky přednáškám o finanční gramotnosti pro veřejnost, dvoum finančním serverům a newsletteru pro klienty. V těsném závěsu s půlbodovou ztrátou je Fincentrum, které pouze nepořádá edukativní semináře pro veřejnost.“

  Prej tě nikdo nečte :)))

 5. krocan napsal:

  Asi to cinlý nebude, ale co se týká hodnocení, opravdu hodně se ztrapnila redakce Eura. Test nemá úroveň. je to takové jedna paní povídala. Z toho snad ani Stuchlík mít radost nemůže. Jen se zeptejte redakce Eura, jak se dostala k informacím, ze kterých vycházeli.

 6. Petr napsal:

  Nechápu pořád podobné testy poradenských společností. Tohle je vždycky jen a jen subjektivní, podle mě to nikdy nejde takto zhodnotit. A upřímně si myslím, že jedno z nej kritérií je rovnost provizí, tam fincentrum vůbec není a přitom vyhráli. Článek a test úplně k ničemu dle mého názoru.

 7. pifka napsal:

  No a co jako že portál vlastní Fincentrum? Je to test časopisu Euro, vole

 8. Jan Sokol napsal:

  1/ Portál vlastní Fincentrum
  2/ Na posledním místě nejsilnější konkurence (dle počtu registrovaných lidí a klientů)
  3/ O kvalitě nabízených produktů nebo opravdovém testu práce ani slovo.
  I student prvního ročníku PR zaměření to umí méně okatě. Stejně tak kvalifikovaně můžu psát články a dokazovat, že Češi v hokeji určitě porazí Slováky, protože mají lepší vzájemnou bilanci…

 9. Tom napsal:

  A je to tady!Tak dlouho nemohl p.Stuchlík rozchodit neúspěch Fincentra v testu poradců,až ho napadla spásné myšlenka.Vyhrajeme test také.A je to tu.Na každého trochu té špíny (vlastnictví,to nejvíc ovlivňuje kvalitu poradenstvi,to je přeci jasné)a je to doma:-)Myslím,ze zeměkoule uz je pro Fincentrum malá.Chce to vyšší ligu.Nejlepsi poradenská firma ve vesmíru.To by byl argument!

 10. [Autor příspěvku zneužil cizí jméno, proto bylo odstraněno] napsal:

  Tak tento článek je krásnou ukázkou našeho státu…je až s podivem, jakým způsobem je článek napsaný…a hlavně, finanční poradenství je pro lidi a ne pro provize atd…takže nechápu co tím chtěl autor říci…a už vůbec nebudu mluvit psát o tom, že tento server vlastní fincentrum…takže kluci pěkně jste si to napsali…

 11. Původní kolemjdoucí napsal:

  Můžete zveřejnit podrobnější výsledky? Bez nich mi přijde tato zpráva poněkud bezzubá.

  • lojza napsal:

   Je to v příloze dnešního Eura o penzijní reformě, malý přehled mezi jinými články. Zbytečně to nafukují.

  • zamecnik napsal:

   Můžeme. Po domluvě s časopisem Euro zítra přetiskneme celý článek s kompletními výsledky hodnocení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.