Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Editorial ze dne 5.9.2006

Tak nám začal nový školní rok, tentokrát s novou socialistickou, pardon, sociální dávkou: každý prvňáček, jehož rodiče mají nárok na tzv. přídavky, obdržel letos poprvé i příspěvek na školní pomůcky, všeobecně nazývaný „pastelkovné“.

Činí celých 1.000,- Kč a kdo po něm touží, musí podat písemnou žádost, tu musí vyhodnotit příslušný úředník a následně poslat peníze rodičům.

Vyplaceno má být cca 80 milionů, vedlejší náklady (na tiskopisy, na úředníky, na poplatky bankám za převody, atd.) raději nikdo nespočítal.

Každé z mých dětí má od narození stavební spoření. Až půjdou do školy, budou mít každý na pastelky cca 120.000,- . Asi nejsem normální, ale s tím, že moje děti půjdou 6 let po narození do školy a že to bude něco stát, jsem tak nějak dopředu počítal.

Stát zřejmě předpokládá, že běžný občan to neví a zjistí to až s první pozvánkou na třídní schůzku, kde paní učitelka nadiktuje seznam potřebných pomůcek, které je třeba nakoupit. A aby občan – volič tolik nereptal – dostane 1.000,- ká.

Takový občan určitě nezačne spořit dětem na střední či vysokou školu. Vždyť stát do té doby určitě přispěchá s nějakou další „důmyslnou“ dávkou….

2 komentáře: “Editorial ze dne 5.9.2006”

  1. balu napsal:

    je to jen líbivé politické rozhodnutí, které jak známo paroubkova vláda vhodila mezi lid, a lid jim to bohužel žere, proč ne tisícovku jentak nenajde na ulici, jinak máte naprostou pravdu pane Šafránku

  2. Jan Lener napsal:

    Tvrdé, ale přesné, pane Šafránku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.