CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 +100,00%

Text: Martin Nejedlý

17. 05. 2007

7 komentářů

Editorial ze dne 5.3.2007

 


 

Nejprve bych Vás rád vyzval k opětovnému přečtení mého úvodního editorialu z loňského roku.

www.www.investujeme.cz/?object=komentar&pos=5&stranka=19

Náš záměr je nezměněn. Tedy web pro finanční poradce, jehož obsah bude jednou z pomůcek k rozšiřování přehledu finančních poradců a zlepšování jejich praxe. Dle konkrétního obsahu za více než půl roku provozu tohoto webu se můžete jasně přesvědčit o tom, že tomu tak je. Proč web pro poradce? Webů pro laiky je u nás již víc než dost, takže necítíme potřebu přicházet na banket se sendvičem. Web pro poradce je v tuto chvíli na českém webu jediný. Odliš se nebo zemři.

Co nás k této na první pohled altruistické činnosti vede? K médiím máme historicky blízko, rozumíme jim, baví nás a chceme tuto naši znalost dál využít. Chceme, aby Fincentrum dále posilovalo svůj image dynamické a flexibilní firmy, která umí dělat věci dobře. Zároveň chceme, a to je vůbec to nejdůležitější, aby web vydělával. A to dokáže jedině tehdy, pokud na něj bude chodit mnoho lidí z branže (poradců a spolupracovníků finančních institucí). Jediná cesta, jak tohoto cíle dosáhnout, je přinášet kvalitní a nezaujatý obsah a nikdy nezavdat příčinu k podezření, že by tento web měl být nástrojem pro posilování komerčního úspěchu našich poradenských aktivit.

Obava z využití tohoto webu k náborům do Fincentra je velmi lichá. Provoz webu stojí cca 100 tis. Kč měsíčně. Za tyto peníze bychom si mohli najmout dalšího schopného obchodníka na centrálu, který by vypomáhal s rozšiřováním sítě Fincentra. Byla by to mnohem lepší investice. Pokud vím, nezískalo Fincentrum přímo díky webu investujeme.cz žádného nového poradce. Řekl bych, že jsme spíše k tomuto pomohli jiným firmám či jednotlivcům. Máme na to být velkorysí a nezhrzení 🙂

REKLAMA

Tento web je nyní ve ztrátě a my to chceme změnit. Návštěvnost je již velmi zajímavá, vezmeme-li v potaz úzkou profilaci webu. Denně investujeme.cz navštíví téměř 1 000 čtenářů. Protože všichni na tyto stránky nechodí každý den, celkový počet čtenářů za měsíc je výrazně vyšší – např. v únoru téměř 9 000.

Podle IP adres se jedná o návštěvníky napříč celým finančním trhem. Jsou zde adresy většiny poradenských firem (i tento web nesmyslně bojkotujících členů USF) a finančních institucí. Velkou roli hrají i poskytovatelé připojení k internetu (mobilní a telekomunikační operátoři), což ukazuje, že web navštěvuje celá řada nezávislých poradců a nejen spolupracovníci centrál a kamenných institucí.

Ano, příkrý kontrast s počtem aktivně diskutujících. Není se čemu divit. Naše práce je náročná a na psaní diskuzí většině nezbývá moc času nebo se na to zkrátka necítí. Možná také nechtějí, aby pak byli házeni do jednoho pytle s několika agresivními diskutéry.

Úroveň diskuzí se musí zlepšit. To je věc, která se nám zatím nejvíce nepovedla oproti původnímu záměru. Jsem proti jakémukoli administrativnímu omezování, o kterém se zde nedávno diskutovalo. Rozhodnutí ovšem bude na šéfredaktorovi. Já osobně jsem pro, abychom si diskuze kultivovali sami, a to především apelem na těch několik zbytečně útočících jedinců. Jedině pod tlakem nás ostatních, kdy této hrstce budeme jasně dávat najevo, že neslušnost, napadání, emoce a vyřizování osobních účtů na tento web nepatří, budeme v kultivaci diskuzí úspěšní.

Pak se jistě dále zvýší počet čtenářů, zvýší se reklamní příjmy a my, jako provozovatel, budeme moci zainvestovat další prostředky do zkvalitnění obsahu tohoto webu a dále tak zvýšit jeho atraktivitu v očích současných i budoucích čtenářů.
Díky za dosavadní přízeň!

Vstoupit do diskuze 7 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jan Traxler

  5 března, 2007

  Martine, děkuji za Vaše vyjádření.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  5 března, 2007

  Pan Nejedlý v editorialu: „Jedině pod tlakem nás ostatních, kdy této hrstce budeme jasně dávat najevo, že neslušnost, napadání, emoce a vyřizování osobních účtů na tento web nepatří, budeme v kultivaci diskuzí úspěšní.“

  A jedno z vystoupení téhož pana Nejedlého v diskusi jako reakce na zveřejněný článek: „Upřímně, dlouho jsem nečetl pitomější a manipulativnější článek. Hlavně první půlka a zejména pak druhá 🙂 Možná doprostřed se jen zatoulala smysluplná část, kterou tam p. Dvorský ani původně nechtěl dát 🙂
  Hryžu všechny tužky kolem, když si uvědomím, že takovou snůšku nesmyslů napsal člověk, kterého si Fincentrum částečně ze svých příspěvků na členství AFIZ platí. Zde je krásně vidět, kdo ve skutečnosti AFIZ ovládá a komu jdou lidi v něm na ruku. Ble, je mi z toho nanic. „

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  5 března, 2007

  Asi každý jsme někdy někde v diskusi napsali něco, čeho jsme později litovali. Myslím, že nemá smysl si to neustále připomínat a stále dokola si vzájemně dokazovat, jak jsme všichni špatní. Je řada věcí, které nás spojují, hledejme je a stavme na nich. Jen tak se posuneme dále.

  Odpovědět

 • Michal (pan Bouček ví)

  5 března, 2007

  Píšete, že tento web je nesmyslně bojkotován USF. Proč ta silná slova. Jednoduše mezi poradenskými firmami není zájem podílet se na tomto projektu Fincentra. Důvody jsou notoricky známé. Kde jsou zástupci druhého profesního sdružení AFIZ, pane Nejedlý, jehož je vaše firma členem?
  Nejde o žádnou dohodu v případě USF ani AFIZ, jak naznačujete. Někteří (např. OVB) projektu dali šanci. Možná je na čase rozhlédnout se, pánové – i účast OVB je minulostí. Důvody hledejte především mimo tento web, v každodenním působení „černého pasažéra“ na našem společném trhu. Nasazovat vlastní jméno a pomáhat tak budovat vlivné médium firmě, která cizopasí na práci ostatních a žije z lanaření jinde vyškolených poradců, by mohl jen hlupák.
  Závěr? Dobrý záměr stále čeká na realizaci nezávislým vydavatelem.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  5 března, 2007

  Michale (s nímž jsem v mailové korespondenci, ale stále nevím, zda jste poradce nebo klient), zdá se, že jste proti Fincentru dost zaujatý – používání silných slov (od Vás např. cizopasí a lanaření) je asi opravdu zbytečné. To jste si budoval MLM strukturu v nějaké konkurenční společnosti a Fincentrum Vám „zlanařilo“ poradce?

  Víte, znovu píšete značně demagogicky. Projekt běží tak, jak běží. Nezávislost garantuji já, stejně jako ji garantoval předchozí šéfredaktor. Chodí sem ten, kdo sem chodit chce, účastní se diskusí ti, kdo to uznají za vhodné. Přeji hezký den.

  Odpovědět

 • Michal

  5 března, 2007

  Klient asi těžko:) Pojďme se sejít pane Boučku, zajímají mne vaše argumenty a nechci ty své předkládat zde, nemám potřebu provokovat. Domluvíme se mailem.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  5 března, 2007

  Platí, rád se s Vámi sejdu. Jak navrhujete, domluvíme se emailem.

  Odpovědět