CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

Text: Karel Smetana

04. 12. 2006

53 komentářů

Editorial ze dne 4.12.2006

 


 

Kolegové z OVB opět svobodně prezentují své názory, a to je jednoznačně pozitivní. Nejenom v diskuzích, ale vrátili se i jako plodní autoři přínosných článků. Připojili se, ač ve svých komentářích někdy zpochybňují význam a vliv těchto diskuzí. Připoměňme si, že naším společným cílem je kultivovat, diskutovat, vzdělávat.

Je fajn, že tu někteří kritizují přehnané sebevědomí některých pisatelů. Sami píší úplně stejně. Je to docela logické. Tenisté proti sobě také hrají tenisovými raketami.

Vynalézavost pisatelů je ohromující, hovoří se o filmech, závodech, jeden diskutující mi dokonce umožnil mít na chvíli pocit, že jsem vlastníkem formulové stáje. Ale konec konců, už jsem si zvykl dozvídat se zde o své osobě velmi zajímavé věci. Naštěstí anonymové a vymyšlená jména jsou už na ústupu. Zjistili, že na tomto webu se prostě nechytnou.

Považuji v tuto chvíli za objektivně nutné jasně deklarovat některé své názory, neboť v „kuloárech“ vznikají podivné drby a značné nepřesnosti.

Za prvé, podnikáme v oboru s obrovským potenciálem růstu. Tímto trhem hýbou především zájmy různých subjektů. Jediným subjektem, který se v tom ztrácí a trpí značnou asymetrií informací, jsou klienti (a částečně nováčkové v oboru, ale to sem teď netahejme).

REKLAMA

Jak říká nejvzdělanější regionální ředitel OVB s bankovními prosklenými kancelářemi, máme celkově malý podíl na trhu, máme tedy kam růst a můžeme převzít obrat přímých zástupců a bank. Má pravdu. Absolutně, jednoznačně!

Cítím zavazující morální odpovědnost činit tak s výrazným ohledem na klientovy zájmy. Ale možná to bude tím, že jsem tak mladý, jak je mi opakovaně předhazováno, a časem si řeknu: „Proč nebouchat také, když bouchají ti okolo?“ Zatím sorry, pánové. Mám díky svému přístupu 95% úspěšnost podepsaných řešení a dobrý pocit, takže mě tato otázka netrápí.

Za druhé, je mi úplně jedno, jakou barvu ten který poradce zastupuje. Fakticky nejsem rasista. Znáte Radka Šillera? Je to podle mě poradce, který se řadí minimálně do TOP 30 nejkvalitnějších poradců na českém trhu. Vzhled, komunikace, pracovitost, inteligence, etika. A z jaké je firmy? Z té modré! Největší, nejdiskutovanější. Klobouk dolů! Je to špička a není v té firmě až tak vzácnou výjimkou.

Za třetí, z principu mi vadí několik záležitostí. Přikrášlování skutečnosti, používání komunikačních technik, aby to dobře znělo. Osobní útoky. Posuzování kvality dle obratu. Považování obratu za nejvyšší metu a předmět uznání.

REKLAMA

Dále – nahlížení na poradce jako novodobé nevolníky. Každý si může vybrat svůj tým a musí své rozhodnutí nést se všemi riziky a pozitivy, které přináší. Každý má právo začít hrát jinde, když zjistí, že hraje někde, kde mu něco zásadně nesedí.

Budete hrát v týmu, kde se nemáte kam rozvinout? Dělat někomu nástroj, bez možnosti něco ovlivnit? Ti nejlepší z fotbalistů už dávno nejsou ve svých původních klubech. Pojďme volně soutěžit v rámci pravidel konkurenčního boje, kdo připraví lepší podmínky. Víte, že když živnostník spáchá trestný čin, tak přijde o živnostenský list?

Když někdo nemá vlastní vinou možnost soutěžit férovými prostředky, začne někdy používat prostředky nekalé. Platí to pro makro i mikro úroveň. Někdy mi přijde, že ty prostředky boje už jsou fakt nejedlý… Třeba viz ty nejdiskutovanější články na tomto serveru. Tenisti také hrají tenisovými raketami. Pravidla nedovolují, aby si jeden místo tenisové rakety vzal raketomet.

Vstoupit do diskuze 53 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jan Majer

  4 prosince, 2006

  Pro lepší pochopení textu si dovolím zveřejnit informaci, že panu Lenerovi chodí prapodivné anonymní e-maily. Když jsem je četl, šel mi mráz po zádech.

  Odpovědět

 • Zachrdla - TriMan

  4 prosince, 2006

  Pan Lener se v editorialu mimo jiné dotýká i problematiky přestupu poradců mezi firmami.
  Nahlížet na tyto spolupracovníky jako na nevolníky jistě správné není. V době, kdy se pro tuto dráhu rozhodovali, neměli dostatečný přehled o trhu a tak zvolili firmu, která je první oslovila. To ale neznamená, že se jí tímto upsali doživotně.
  Na druhé straně vyhledávání a příprava nováčků stojí nemalé úsilí i náklady. Přebrat někomu spolupracovníka dobře obchodně připraveného také úplně férové není.
  Určitým kompromisem by mohl být přestup za úhradu. Za úhradu nákladů na přípravu včetně přiměřeného zisku snížených o dosud stržené meziprovize.
  Každý problém je řešitelný, když se chce. Chce se?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 prosince, 2006

  Jaký je problém vyčíslit hodnotu profesního vzdělání nováčka v oboru a zakomponovat to do smlouvy o spolupráci? Pokud člověk odejde ke konkurenci např. dřív než za dva roky, uhradí tolik a tolik… V potaz je ovšem potřeba férově brát to, že nováček řekněme od třetího měsíce firmě a nadřízeným vydělává, a tedy splácí, co mu bylo poskytnuto.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 prosince, 2006

  Ale pozor na tyto diskuse – pokud vedoucí pracovníci budou vehementně tvrdit, že se primárně věnují vzdělávání finančních poradců, mohl by si toho všimnout někdo z finančního úřadu a pěkně jim pár let dozadu dopočítat DPH. Buď žiju z meziprovizí, což je od DPH osvobozeno, nebo vzdělávám, a DPH platím.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  4 prosince, 2006

  Honzo Majere? Vy dneska trpíte samomluvou? 🙂

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 prosince, 2006

  Že by všichni pracovali? 🙂

  Odpovědět

 • Jan Lener

  4 prosince, 2006

  Já pracuji, ale tu chvilku sem odskočit si najdu.Možná zase nějaký bojkot. 🙂

  Odpovědět

 • Petr Borkovec

  4 prosince, 2006

  o žádném bojkotu nevím, ale proč reagovat na takový „blábol“. 🙂 (aspoň teď máte o čem diskutovat 🙂 )

  Ale také se divím, že ještě nevidím nadšené reakce pánů Retticha, Bartoše, Kožůška a případně, možná Hanzla (i když ta narážka, no nevím).

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  4 prosince, 2006

  Pěkný den i Vám, pane Borkovče! Děkuji za zmínku o mém příjmení. Myslím, že pan Lener neblábolí. Jasně determinoval, že navzdory všeobecně tolerovanému bouchání smluv půjde etičtější cestou důsledné maximalizace skutečných užitků pro klienta. Vy se nepřidáte? Ach so, já zapomněl, že Vy neboucháte. Nedávno jsem Vás pochválil za vysoký příjem průměrného poradce ve Vašem ředitelství. I s těmi chybnými procenty na začínajícího poradce OVB (55 místo 25) je to pořád velmi slušný výkon a chápu, že bez výkonu by se výchova a motivace nováčků nedařila. Klobouk dolů za to, že Vy umíte vychovávat a vést. Ale povězte, jak své začínající muže uživíte, když provizně zajímavé produkty budete implicitně zavrhovat, neb na trhu jsou i nízkonákladové produkty? Přestanete skrývat Vaše buch – buch a natvrdo přiznáte, že IŽP jsou a budou nosným produktem OVB? Slibuji, že jakoukoliv Vaši odpověď neoznačím za blábol. Osobně si myslím, že není hanba veřejné přiznání, že jste uvnitř trendu. Já jsem v tom trendu taky – ale už směřuji ven. Prosím o střízlivou a emocí zbavenou reakci.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  4 prosince, 2006

  Víte, Petře, kdyby se zde vyskytl článek, který nějak začne, pak se snaží zesměšnit a zbagatelizovat některé subjekty, které mu zvedají adrenalin v krvi, nebo obdobné skutečnosti a jejich význam a nakonec by autor po marném hledání rezignoval na nalezení pointy, nebo alespoň lehce vyššího smyslu, který by alespoň trochu zamaskoval skutečný prázdnější motiv článku, no pak bych, v případě, že se nebude jednat o krásnou poezii, pochopil, že budete hovořit o blábolu. 🙂 Jaký blábol máte na mysli?

  Odpovědět

 • Jan Rettich

  4 prosince, 2006

  Pane Borkovče,
  pod editorial pana Lenera bych se podepsal. 🙂 Máte pravdu. Nadšené reakce se ale nedočkáte.

  To, že se začaly používat naprosto nechutné praktiky, mě vede k tomu, že se pokusím zdržet jakýchkoli více či méně emotivních reakcí.

  Já na toto prostě nemám žaludek.

  Chci dělat dobře svojí práci a zákulisní intriky a špinavosti mě nezajímají.

  Jestli na mě máte něco osobního, tak sem s tím, ale protože se ani neznáme osobně tak o tom pochybuji.

  Přeji Vám pěkný den

  JR

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 prosince, 2006

  Z různých stran slyším názor, že se web investujeme.cz možná dostal do slepé uličky, když tady diskutuje asi dvacítka stále stejných lidí. Jenže ono to nemůže být jinak. Víc lidí schopných a ochotných kultivovaně, veřejně a pravidelně diskutovat, bohužel český trh finančního poradenství nemá.

  Web je komerčně úspěšný, kdo chce sdělit názor, má tady prostor, kdo chce publikovat článek, může mi ho poslat. Už delší dobu je na publikování docela dlouhá fronta. Nějak nevidím důvod ke znepokojení, které vyjadřují někteří kolegové.

  Naopak, cítím, že co jsem si na začátku předsevzal, je hotovo.

  Odpovědět

 • martin gardavský

  5 prosince, 2006

  To snad nemyslíte vážně pane Majere! Myslím Vaše vyjádření o dvacítce schopných a kultivovaných a jedinečných …. Vím, že nemyslíte, jen jste zapomněl na smajlíka. To další, to je myslím i pravda. Mám pro Vás námět na akci. Co se tak potkat někde face to face a poznat se navzájem. Něco jako schůzka přátel finančního serveru Investujeme.cz? A něco méně oldschoolové než v Kongresovém centru. Myslím, že by to mohla být zajímavá debata a mohli bychom se na sebe i „sáhnout“. Umím si představit i sponzorské zabezpečení.

 • Jan Lener

  5 prosince, 2006

  Jak jako „šáhnout“?

 • Martin Gardavský

  6 prosince, 2006

  Vy si můžete generálku odbýt na valné hromadě AFIZu pane Lenere! Jste přece delegát? Určitě to znáte z knih a filmů – střílí se až vidíte bělmo očí ….. (zde bych si dovolil dát usměvavého smajlíka, kdybych to uměl). Ale neobávejte se, mé úmysly jsou zcela pragmatické – rád bych poznal své spoludiskutující, zejména pak Majerovic „dvacku“.

 • Jan Majer

  6 prosince, 2006

  Pane Gardavský, vy jste vynechal to důležité slovo OCHOTNÝCH… Je to sice mírná nadsázka, ale tady se do diskuse opravdu pustili všichni kolegové z branže, kteří jsou schopní a ochotní pravidelně diskutovat. Nebo lépe – web přitáhl kolegy, kteří byli na takové diskusní fórum natěšení. I z vaší firmy jich je tady dost:-)

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Ale já Vás také rád poznám z očí do očí, pane Gardavský. A vemte i toho akademika. V tuhle chvíli Vás zklamu. Z účasti na valné hromadě jsem se omluvil. Za prvé mám chřipajznu – bohužel čas vyležet to ne, takže pracuju u kompu, za druhé, jak už jsem napsal paní Pavlíčkové, nevidím svou účast na tom malém FKT OVB jako přínosnou a činím tak i z toho důvodu, že i beze mě se valná hromada může bez potíží konat.

 • Petr Šafránek

  6 prosince, 2006

  Pane Lenere, kritizovat „převahu“ OVB v AFIZ, která už je mimochodem minulostí, a přitom se jako člověk působící mimo OVB omlouvat z valné hromady, to poněkud nejde dohromady…. Kdybyste zůstal u té chřipky, tak bych to chápal, ten výlev na téma FKT OVB (pro neznalé – FKT je zkratka pro německé označení výročního setkání spolupracovníků OVB), je trapný! Docela jste mne zklamal a působí to na mne dojmem, že u kompu jste hrdina, ale osobnímu setkání s lidmi nejenom z OVB, ale třeba i z Kapitolu, se vyhýbáte. Pokud si za svými názory stojíte, pak to nechápu.
  Jinak podporuji návrh pana Gardavského na osobní setkání přátel investujeme.cz, ale vidím to reálné až v lednu.

 • Jan Majer

  6 prosince, 2006

  Taky mě mrzí, že pan Lener nepůjde na valnou hromadu, je to škoda. K návrhu pana Gardavského – jak už jsem tady avizoval, domlouvám na leden setkání spojené se seminářem pana Kohouta a s radami předního ekonomického novináře, jak napsat článek, aby byl přijatelný pro redakce novin a časopisů. V dalších měsících mám připravené další taháky. Navrhuji to spojit.

  Na to navazuje další krok – vytvoření elitního klubu finančních poradců, které spojuje zájem vzdělávat se a šířit osvětu. Kromě Pavla Kohouta se do party hlásí Petr Šimčák…

 • Petr Borkovec

  6 prosince, 2006

  „Elitní klub finančních poradců?“ 🙂 Děláte si doufám legraci, že by hlavním kritériem výběru byla aktivní účast v diskusích investujeme.cz. Nazvěte to klidně klub přátel ICZ a neuděláte ze sebe aspoň hlupáky.

  Víte, kolik inteligentních lidí a vynikajících poradců čte tento server? Věřím, že jich bude velké množství a na rozdíl ode mne jsou natolik chytří, že zůstávají u čtení článků a do diskusí se nezapojují.

  A Vy chcete udělat elitní klub finančních poradců pouze na základě honosných slov? Vždyť to znáte: čím jste menší (ze všech stran), tak tím vyšší věž potřebujete, aby Vás někdo viděl a slyšel.

  Honzo, hrál jste už někdy nějakou hru po síti nebo ještě lépe MMPORPG? Nebo třeba Red Dwarf či Melior Annis? Či nějaký MUD? Je to můj koníček celý život a vím, jak časté a běžné je, že tito lidé jsou hrdiny pouze za klávesnicí a monitorem, ale „skutek utek“.

 • Jan Majer

  6 prosince, 2006

  Petře, vy mi vkládáte do úst něco, co jsem neřekl. Klub poradců je něco jiného než klub přátel ICZ. Neznamená to, že by se ty dvě množiny nepřekrývaly, ale přečtěte si můj příspěvek – to, co komentujete, tady nezaznělo. Mnou a Pavlem Kohoutem iniciovanou „akademii“ zmiňuju v souvislosti s návrhem pana Gardavského – viz výše. Zájem je myslím stejný, já nabízím obsah.

 • Petr Borkovec

  6 prosince, 2006

  Tak to se omlouvám, Honzo. Čtu často jen zlomek příspěvků a unikla mi asi pointa. Přišlo mi to nějaké zvláštní nebo jako špatný vtip. Jsem rád, že se to vyjasnilo a že to tak není a ještě jednou se omlouvám.

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Uděláme klub elitních poradců a hlavním kritériem bude pěkný účes a drahé boty! A v čele bude ten, kdo přispěl nedobrovolně na charitu…:-)

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Honzo, vidím to takhle: Představenstvo mě navrhlo na kandidáta na delegáta, opravdu jsem nevěděl a deklaroval jsem to, kdo by mě mohl v AFIZU volit 🙂 a taky nikdo skoro nevolil. Tak nevím, proč bych měl v nějaké uzavřené komunitě prosazovat své pohledy, když o ně ta komunita nestojí. Já zas jako vrhám svou energii je na úrodnou půdu. Proč je to škoda? Jako, že by si mě všichni prohlídli? 🙂 Nebďme vtipní a udělejme večeři, jak jsem jí navrhoval. Pokud se dohodneme na složení.

 • Jan Majer

  6 prosince, 2006

  Slyšel jsem, že vás jako delegáta protlačili lidé z AFIZ, co vás tam zkrátka chtěli. Škoda je to v každém případě, když nic jiného, mohl jste o tom napsat reportáž:-) Já tam nebyl, ale slyšel jsem už dost vtipných komentářů.

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  To jste měl říct dřív! No s ovbákama je sranda (to myslím vážně, bez ironie, sarkasmu), to věřím. Jak říkám, chřipka + nemožnost hlasovat a s tím související početní převaha určitých zájmových skupin a nezájem členů o mé pohledy, nebo nezájem členů o volby vedly k mému rozhodnutí. Nominace představenstvem si však vážím. A možná jsem tuto skutečnost nedocenil dostatečně při mém rozhodování o účasti.

 • Pavel Zachrdla

  6 prosince, 2006

  Setkávání se má smysl jen mezi lidmi, kteří stojí o to se domluvit. Obávám se, že do tohoto stadia jsme zatím nedospěli.

 • Jan Majer

  6 prosince, 2006

  Nemyslím, že se budeme scházet a diskutovat jako tady na webu. To by taky mohlo skončit špatně. Mluvím o příjemné formě vzdělávání a také o spojení hlav a sil – je potřeba dostat dobré lidi z branže do médií.

 • Petr Šafránek

  6 prosince, 2006

  Pane Zachrdlo, obávám se, že jediný, kdo si neustále tvrdošíjně stojí na svém a není ochoten se názorově posunout ani o píď, jste pouze Vy. Pokud za ochotu domluvit se považujete ochotu bezvýhradně přijmout Váš názor na věc, pak je to opravdu těžké….

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Asi bych to neviděl tak černě 🙂

 • joyefsulik

  6 prosince, 2006

  Pane Šafránku, prozradite nám kdo je současná ,,jednička,, v AFIZ?

 • Petr Šafránek

  7 prosince, 2006

  Nikdo. Nikdo totiž nemá většinu. Například v představenstvu AFIZ má OVB i ZFP po 2 hlasech z 11…. (přičemž představenstvo je připraveno kooptovat další zástupce nově příchozích členů až do celkového počtu 15).

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Kritizovat převahu? Pane Šafránku mě to nevadí. Dělal bych to samé, je to prostě technika moci. Chřipku mám. Ne takovou, že bych nedokázal dorazit. 🙂 Ale jako náhradník…usnášení schopnost jsem neovlivnil.

  Jinak pro někoho je můj výlev trapný, pro někoho vtipný. Záleží na tom jaké zájmy a zkušenosti máte. Osobní setkání je prima. Fakt! Dneska jsem jedno takové náhodou zažil…:-) Škoda slov. Jestli mě chcete vyprovokovat k nějaké osobní poznávací akci…ok…Za svými názory si stojím. Mohli bysme třeba udělat setkání, kde budu já a 50 lidí z Kapitolu a 50 z OVB…a můžeme diskutovat, ne?

  A co takhle diskuzi o 4-8 lidech? Třeba v restauraci Ambiente Brasilia, nebo jak se tomu říká? Po takovém nářezu masa odejdeme všichni minimálně spokojení, ne-li jako respektující se partneři v diskuzi.

  Ono by asi bylo dobré znát, pane Šafránku, co se tak jako odehrává v pozadí. Nechci to pitvat. vlastně se tím nechci ani zabývat.

  Měl jsem dojem, že jsem své postoje objasnil v článku. Proto jsem ho psal.

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Jo a mimochodem. K čemu by mě, pane Šafránku bylo to, jít se setkat s pár lidmi z Kapitolu, nebo jiných firem? Dokážu si představit užitečněji strávený čas. Výjimku tvoří setkání diskutujících, jak jsem již naznačil.

 • Petr Šafránek

  7 prosince, 2006

  Je zajímavé, kolik máte najednou argumentů proti Vaší účasti na valné hromadě AFIZ. Proč jste tedy kandidaturu na delegáta VH v říjnu přijímal? Co se za ty dav měsíce změnilo?

 • Jan Lener

  8 prosince, 2006

  K čemu mě chcete dovést, pane Šafránku?
  Změnilo se dost, ale to je na osobní diskuzi. Nevím, jak to napsat bez následných desinpretací a nepochopení.

 • Slavomír Kožúšek

  4 prosince, 2006

  Jen cizíma očima lze vidět své nedostatky, pane Borkovče. Budu nadšeně chválit i vás, ale nejprve pro to musíte něco udělat 🙂 SK

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  6 prosince, 2006

  Vážený pane Borkovče,
  že Vám to za to stojí, takhle se vždycky shodit:-(

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  6 prosince, 2006

  Uppps, ted se mi to nepovedlo, byla to reakce na komentář 14.12. 12:09 hod!
  Za matení se omlouvám!
  JB

  Odpovědět

 • Jozef Šulík

  12 prosince, 2006

  Dosud jsem nechápal proč jsem zaplatil 1950 Kč za Základní seminář ZFP akademie, a.s. Břeclav, a daňový doklad za tento kurz jsem od nich dostal s razítkem ZFP+S spol. s r.o. Nový Jičín. Moc Vám děkují pane Majere za tento příspěvek.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  4 prosince, 2006

  velký problém.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  4 prosince, 2006

  Pěkný den přeji všem!
  Ač mlád, jste na dobré cestě, pane kolego. Přidám se a rád.

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  6 prosince, 2006

  Pane Lenere,

  1) Kolegové z OVB opět svobodně prezentují své názory, a to je jednoznačně pozitivní
  – ujišťují vás, že nevím o nikom kdo by zakazoval někomu z OVB tyto stránky číst, či se účastnit diskuse- jen někoho možná nebaví se účastnit vašich monologů

  2)Je fajn, že tu někteří kritizují přehnané sebevědomí některých pisatelů. Sami píší úplně stejně. Je to docela logické. Tenisté proti sobě také hrají tenisovými raketami.
  – koukám, že používáte tvrdý výplet (s přehnaně tvrdým výpletem se pak hůře umísťují míčky) 🙂

  3)jeden diskutující mi dokonce umožnil mít na chvíli pocit, že jsem vlastníkem formulové stáje.
  – jestli mne pameť neklame, tak jste to byl vy sám osobně kdo říkal, že měl možnost se seznámit se zákulisím F1 v teamu Mcleren ; ano máte pravdu i vy jste jeden z diskutujícíh takže jste si ten pocit mohl logicky navodil sám

  4)Jak říká nejvzdělanější regionální ředitel OVB s bankovními prosklenými kancelářemi,
  – kolik znáte RD a co máte proti proskleným kancelářím ? Předpokládám, že myslíte pana Borkovce, kterého znám pouze z vidění (předpokládá, že on mne ne), ale proč máte tyto narážky ? myslíte, že tímto se někam posuneme?

  5)Cítím zavazující morální odpovědnost činit tak s výrazným ohledem na klientovy zájmy. Ale možná to bude tím, že jsem tak mladý, jak je mi opakovaně předhazováno, a časem si řeknu: „Proč nebouchat také, když bouchají ti okolo?“ Zatím sorry, pánové. Mám díky svému přístupu 95% úspěšnost podepsaných řešení a dobrý pocit, takže mě tato otázka netrápí.
  – myslíte, že jste jediný ? a potřebujete jak níže pan Borkovec píše mít vysokou věž a hlásit jsem jediný ? btw : jak víte, že váš pocit je jediný správný jste samosoudce ?

  6)Za druhé, je mi úplně jedno, jakou barvu ten který poradce zastupuje. Fakticky nejsem rasista.
  -pana Schillera neznám, ale musí být opravdu dobrý ,když vy sám jej řadíte hned 29 příček za sebe a že nejste „rasista“ ? ještě jsme nepotkal článek (krom dvojčlánku o vašich zkušenostech s Kapitolem“ kdy jste se neotíral o modrou, která vás „našla“ pro finanční svět

  7) Za třetí, z principu mi vadí několik záležitostí. Přikrášlování skutečnosti, používání komunikačních technik, aby to dobře znělo. Osobní útoky.
  – tak těmito slovy jste se přesně popsal v mých očích jak vás vidím … to další, co pokračuje už pak nedovedu hodnotit

  8) Dále – nahlížení na poradce jako novodobé nevolníky. Každý si může vybrat svůj tým a musí své rozhodnutí nést se všemi riziky a pozitivy, které přináší. Každý má právo začít hrát jinde, když zjistí, že hraje někde, kde mu něco zásadně nesedí.
  Budete hrát v týmu, kde se nemáte kam rozvinout? Dělat někomu nástroj, bez možnosti něco ovlivnit? Ti nejlepší z fotbalistů už dávno nejsou ve svých původních klubech. Pojďme volně soutěžit v rámci pravidel konkurenčního boje, kdo připraví lepší podmínky. Víte, že když živnostník spáchá trestný čin, tak přijde o živnostenský list?
  – mohl by jste prosím zařídit aby mi sundali ty nevolnické okovy a já mohl hrát z atým kde chci ? chtěl bych hrát po boku Ronaldinho v Barcelóně…
  mimochodem, nehlásate například kouske výše, že se vám nelíbí výpady a slovní fabulace ? Nechte lidi ať si jdou kam chtějí a pojďme se věnovat radši tomu , kdy můžete pomoc klientům – o ty vám přece jde . tak nevím proč pořád rýpete. Ano máte pravdu nejlepší fotbalisti většinou nehrají za kluby kde začínali, například Baroš :malá ves, Ostrava a Aston Villa, ale myslíte, že tam odešel a jeho vesnický klub neměl nic z přestupu do Ostravy ? ano, věřte tomu, že dostal od Baníku nějakou kurunu za objevení talentu. Přešel pak do Aston Villy aniž by z toho majitelé FCB něco měli ? pokud vím, tak FCB obdrželo pár miliónu, neboť odešel jeden z nejtalentovanějších hráčů Evropy, který už své schopnosti prokázal na fotablovém trhu i mimo ČR. Kolik dostalo OVB od Topconsultant, za to že objevilo nejlepšího finančního poradce v ČR ? myslím, že nic. takže analogie , kterou jste uvedl moc nefunguje a neznám sport , kde by tomu bylo jinak… a pokud hráč odejde bez svolení klubu: například Tomáš galásak do Vilem II Tilburg bez souhlasu FCB tak to pak řeší arbitrážní soud v tomto případě dle tabulek EUFA, kde se počítá koeficient za jaké kluby hrál,. kolik měl repre startu a podobně. UEFU by mohl nahradit v našem případě AFIZ, no jo, jenže podíl na trhu ,který ta zlá OVB má nekoresponduje s podílem, který má v AFIZu a kdo za to může , že ostatní odcházejí a přicházejí a nezůstávájí ? samozřejmě OVB,proto taky jako delegát nepůjdete i kdyby jste chřipku neměl. Pokud je AFIZ taky špatný, tak vymyslete orgán, který bude dohlížet nad fér hrou vy osobně , založte jej a já se přidám a myslím, že i ostatní. Ale pokud si bude každý hrát na svém písečku tak se nikdy nikam nedostaneme. BTW , kritizujete někoho , že dělá IŽP (nebudu teď hodnotit IŽP), ale kritizujete jej, že je špatně , že OVB dělá IŽP, můžete sdělit poměr provizních příjmu TOPCONSULTANT z IŽP ?

  k emailům o kterých píše pan Majer : samozřejmě nesouhlasím s takovým to projevem (spíše neprojevem)

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  6 prosince, 2006

  omlouvám se za chyby v poslední části. jsem omylem odklikl odeslat před kontrolou poslední části

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  6 prosince, 2006

  „Kolik dostalo OVB od Topconsultant, za to že objevilo nejlepšího finančního poradce v ČR ? myslím, že nic. takže analogie , kterou jste uvedl moc nefunguje a neznám sport , kde by tomu bylo jinak… “

  Vážený pane Bratovanove,

  snad mi to Vy osvětlíte, spoléhám na to. Doteď jsem na tuto opakovaně pokládanou otázku nedostal uspokojující odpověď.

  Každý měsíc vyšší i nižší vedení v MLM poradenských fimách(OVB,AWD,BC,FINCentrum) počítá obrat, odkrývá veřejnosti procenta nárustů a bije se v prsa. Na tom, že tento obrat tvoří pilné včelky chodící po klientech, se shodneme?

  Potom si tedy v ranglistu najdu, kolik BJ jsem tento měsíc napsal, jaký mizivý zlomek procenta jsem přinesl já se svým směšným počtem jednotek. Ale nejen akcionářům, ale i manažerům, kteří mě naučili být schopným a úspěšným a po zásluze za svou práci dostávali zaplaceno. Kolik víc a za co by tedy ještě mělo být zaplaceno?

  příjemný večer! JB

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  7 prosince, 2006

  určitě nemám oprávnění hodnotit „hodnotu“ jednotlivých poradců – asi děláme stejně mizivé procento 🙂

  vy víte, kolik exvedoucí pana Lenera dosatli na provizích ? já ne!
  někteří -třeba ten co jej přivedl nemusel dostat nic – pokud se hledáte na Rnakliste, tak víte, že objevení někoho ještě nemusí vždy znamenat příjem .

  k té analogii z fotbalem – kterou si pan Lener vybral sám – v fotbale je to přesně naopak, čím více ukázal , že umí hrát tím cena hráče roste a tedy i odstupné za přechod jinam.
  nicméně mne tyto debaty celkem unavují a jsou zbytečné…
  místo ať lodě spolupracují v velké bitvě tak se posádky mlátí a napadají mezisebou – kam to vede ? já si se svou lodičkou popluji dál a hotovo 🙂

  Odpovědět

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Vy jste se ale rozepsal!
  1)Ale no tak, nebuďte vtipný.
  2)Ano, je to možné. Jsem konec konců beran. Jenomže v zákulisí nehrajou všichni úplně fér.
  3)Mclaren! Angeli, nevím proč se chytáte takových nedůležitých vsuvek v textu?
  4)Hodně. Nic, taky je máme. Já s těmi poznámkami nezačal.
  5)Z čeho jste tak odvodil? Nevkládejte mi slova do úst. To se dělá v bulváru. Nejsem jediný. Určitě ne. Ale to mělo z textu také vyplynout. zkuste číst pozorně. 🙂
  6)Opět nějak podivně spekulujete. Šillera neznáte? Vidíte ale lidé na horních příčkách rankliste ano, že? A o tom to je, Angeli. O tom, co je hybným motivem organizace.
  7)Říkáte nesmysl. Sorry. Neznáte mě. Vidíte mě tak, protože se Vám to hodí. 🙂 Ale chápu Vás.
  8) Vy nechcete nic sundat. Jste spokojený a vize v OVB je pro Vás přitažlivá. Držím palce. Fakt. Když ale ta vize někomu nesedí…
  9)Můžu. Sdělím svůj, ale napřed jej musím spočítat. Poslední IŽP jsem dělal tuším v říjnu 🙂

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  7 prosince, 2006

  1) proč vtipný ? opravdu mi nikdy nic nezakazoval a vím, že se vaše stránky čtou běžne a já osobně i posílám i odkazy

  2) souhlas, ale jak se pozná kdo hraje fér ? pro někoho to jste vy,pro někoho já, pro někoho ani jeden z nás, a třeba pro někoho oba dva…

  3) nejde o Mcleren (i když je to má oblíbená stáj), ale oháníte se tím, že vám něco někdo podsouvá, tak jsem chtěl jen připomenout, že často jste tím „někdo“ vy sám 🙂

  4) já taky ne, ale pokud máte něco osobního proti někomu z OVB tak nevím proč škatulkujete všechny do pozice, že s nimi musíte mít „problém“ automaticky

  5)pozor Honzo, já vám nic nepodsouvám, já jsem se ptal. předpokládám, že všichni, kteří na tyto stránky chodí a spousta dalších to vidí stejně, chtějí pro klienta to nejlepší (minimálně z toho co mají k dispozici 🙂 ). takže je zbytečné se plácatv ty prsa 🙂

  6) neměli bychom oddělovat trochu organizaci a jednotlivé články ? Vaše organizace Topconsultant nemá hybný faktor stejný jako ostatní organizace ? bych se divil, ale přesto vy jej berete jinak než celá organizace, ne ?

  7) neznám, jen z této webpage a nemám důvod vás „nějak“ vidět a zrovna tak jak se mi to hodí .. opravdu nemám

  8) uznávám vizu a vidím chybu jednotlivců, byť podle mne třeba velkou. Když vize někomu nesedí může jít za daných podmínek, ale nemusím kvůli tomu pořád „plivat“. Odešel jste za jinou vizí a j eto v pořádku. Já nikdy neříkal, že OVB je spasitel a kdyby jste mne znal tak by jste věděl, že když se mi něco nelíbí tak se ozvu a svému BD řeknu veškeré připomínky bez problému a necítím s ejako nevolník. Vím, že můžu odejít a dám si 3 měsíční půst a hotovo a to mi stačí. tak proč to pořád omílat dokola ? 🙂

  9) buďte v pohodě ja udělal celkem asi 4 a z toho letos 2 :), dělám si trochu podrobnější poplatkovou analýzu a přicházím na celkem zajímavé věci a pokud se potvrdí to jak to zatím vypadá tak toto číslo budu násobit – zkoumám jak poplatky otevřené tak i poplatky skryté – dá to fušku ale uvidíme 🙂

  jinak nemám proti vám nic osobně, považuji vás jako odborníka, ale mnohem víc vás budu uznávat a asi i spousta dalších, když přestanete rýt jiných 🙂

  Odpovědět

 • Jan Lener

  8 prosince, 2006

  Vše jsem se snažil vysvětlit ve svém editorialu. Máte tam vše. Bohužel nyní nemám čas to psát znovu.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  6 prosince, 2006

  Má struktura provizního příjmu pro pana Angela.
  IŽP 15%, Pojištění riziková 3%, Investice 23%, Hypotéky 52% stavebko 2% Penzijní 5%
  A TC dle počtu smluv
  IŽP(včetně Flexi) 11%, pojištění rizikové 12% Investice 60% Hypotéky 4% (ale stojí za to:-) ) stavebko 3% a penzijní 10%

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  7 prosince, 2006

  to je vaše, ale vy odsuzujete striktně někoho do jakéhosi pomyslného pytle- proto se ptám na celou vaší společnost 🙂
  zbytek odpovím hned

  Odpovědět

 • Jan Lener

  8 prosince, 2006

  Za TC jsem data také napsal.

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  8 prosince, 2006

  co do počtu smluv není u mne provizní příjem, ale nechme toho. já to analyzovat a zkoumat dal nebudu. mám taky užitečnější věci na práci. prsote stačí méně útoků a váš kredit může jít jen na horu 🙂
  i když z 1. místa už teoreticky není kam 🙂 ) ) )

  Odpovědět