Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Editorial ze dne 27.7.2006

Dovolená je skvělá záležitost. Pár dní trvá, než dokážu vypnout, následuje pár dní opravdového odpočinku, pak ale hlava zase začne přemýšlet.

Snad nejhorší je návrat zpět. Sto padesát nevyřízených e-mailů dá zabrat… Když jsem pak pročítala všechny zmeškané články na investujeme.cz, uvědomila jsem si, že takový dvoutýdenní výpadek není marný. Teprve s odstupem si člověk uvědomí, kolik práce se v naší branži udělá za čtrnáct dní.

Ráda bych dodala něco k debatě o profesních organizacích. Koncem června jsem se zúčastnila valné hromady Evropské federace finančních zprostředkovatelů a poradců (FECIF). Tato federace zastřešuje asi 500.000 zprostředkovatelů napříč Evropou a jejími členy je 56 národních asociací.

Musím konstatovat, že AFIZ je jedna z nejaktivnějších asociací, které se této valné hromady zúčastnily. To, o čem jinde teprve přemýšlejí, u nás už funguje (například spolupráce se spotřebitelskými sdruženími, účast při vzdělávání spotřebitele – projekt „Rádce investora“ a mnoho dalších aktivit.).

Ať se to někomu líbí či nikoli, profesní sdružení svoji důležitou úlohu mají už teď a některá z nich ji plní velmi svědomitě. Jako podpůrný fakt uvedu třeba to, že se zástupci některých profesních sdružení se potkáváme naprosto na všech aktivitách a akcích, které se ve světě financí odehrávají, ať už jsou to odborné či společenské příležitosti. Věřím, že tuto důležitost brzy začnou více vnímat i ti, pro které se snažíme svoji práci dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.