CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

Text: Jan Lener

24. 09. 2007

14 komentářů

Editorial ze dne 24.9.2007

 


 

Tak o čem tedy psát? Nezbývá než napsat něco, co se může dotýkat všech, co se může alespoň teoreticky stát předmětem sporu a něco, o čem Honza Valachovič napíše, že to zde vůbec nemuselo být. Takže, co takhle dát dohromady pár výroků o hlavních omylech místních diskuzí? Jste pro?

Hlavní omyly zdejších diskuzí.

1) Osobní spor má řešení.
2) Placené poradenství je zárukou kvality poradenství a že neplacené poradenství je zákonitě nekvalitní.
3) Ne každá firma je víceúrovňová a ne každá rozděluje peníze dle nějakého klíče. (A tedy některé nejsou nějak MLM, VÚO)
4) Můžeme označit IŽP za poplatkově příznivé, když neuvažujeme možné navyšování poplatků v čase, dané pravidly produktu.
5) Žijeme v pohádce.
6) IŽP je špatný produkt, OPF je jen pro obyčejné masy.
7) Pavel Hanzl je bouchač.

Kdopak dneska jako první, rozbije formální logiku?

Vstoupit do diskuze 14 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Danny

  24 září, 2007

  Co takhle diskutovat jaky je nas „mily“ pan Lenert? ;o)

  Co takhle diskutovat nad timto edotorialem, ktery je placnutim do vody a jinymi slovy je podle meho k nicemu. Ne to ne.

  Mne zajimaji veci a moznosti jak mohu zlepsit a zjednodusit zivot sam sobe a druhym lidem. Toto neni cesta. Zkuste Honzo neco lepsiho. Diky.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  24 září, 2007

  Zdravím Vás Jene, takhle asi moc oheň nerozfoukáte. Myslím, že i natvrdlým kolegům dochází, jak moc máte pravdu. Mezi hlavní omyly zdejších diskusí ještě nepochybně patří pocit, že diskutující tady potřebuje mediálně natřásat peří, aby se zviditelnil a získal klienty. Tak tomu naštěstí – doufám v drtivé většině případů – není. To jen mnohý z nás cítí nutkavou potřebu sdělit cosi nám ostatním, ačkoliv jej to bude stát mnoho peněz, protože ukradne kus svého času klientům a věnuje jej této poradenské komunitě, s rizikem veřejného výsměchu, ne-li přímo popravy. No nejsme my blázni? Proč raději potichu nepracujeme jen pro svou kapsu?

  Odpovědět

 • David

  24 září, 2007

  „Hlavní omyly zdejších diskuzí.“ Diskuze nemají omyly, to jen různí lidé mají různé názory, ale o tom je demokracie, že…

  1) Osobní spor má řešení.
  – neznám skoro nikoho, tak proč osobní? To je asi válka vás bouchačů o co nejlepší pozici…..

  2) Placené poradenství je zárukou kvality poradenství a že neplacené poradenství je zákonitě nekvalitní.
  – placené, či neplacené není ani tak rozhodující. Více důrazu příště dejte na NUCENÉ a NENUCENÉ poradenství. Vaše je většinou nucené….

  3) Ne každá firma je víceúrovňová a ne každá rozděluje peníze dle nějakého klíče. (A tedy některé nejsou nějak MLM, VÚO)
  – špatně napsané. KAŽDÁ firma ve finančním poradenství, která je založena na MLM, je špatná ze zásady…..

  4) Můžeme označit IŽP za poplatkově příznivé, když neuvažujeme možné navyšování poplatků v čase, dané pravidly produktu.
  – pitvání v tom, že špatné (pro klienty) IŽP může být, za určitých podmínek, méně špatné, je špatné …..

  5) Žijeme v pohádce.
  – to záleží na mnoha okolnostech. Někteří lidé žijí v pohádce proto, že se tak cítí. Jiní po tom touží. Další si jen o pohádkách vyprávějí. Ovšem jsou i tací, co pohádky hrají a nemusí to být zrovna herci…..

  6) IŽP je špatný produkt, OPF je jen pro obyčejné masy.
  – IŽP je špatný produkt, pokud je nucen bouchačem neznalému klientovi s tím, že mu to zachrání jeho peníze a ještě se přitom naučí základy investování. Někde jsem četl trefnou definici o tom, že IŽP je hybrid, který si hraje na pojištění, kterým skoro není a na nejdražší investice. IŽP je pro poradce bouchače – Ideální Životní Pašalík….

  7) Pavel Hanzl je bouchač.
  pana Hanzla neznám, ale když to tvrdíte ….. 🙂

  Odpovědět

 • Jan Lener

  25 září, 2007

  K bodu 2, Davide.

  Stal jsete se holt objetí omylu pohádky. Bez urážky, prosím. Mjte se.

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  25 září, 2007

  ad 2) Rozdelovat na placene a neplacene a ze jedno je a priori dobre a druhe spatne, to je blbost. Ale jak uz jsem nedavno nekde zde na webu psal… hlavni rozdil spociva ve ferovem ohodnoceni za skutecne odvedenou praci, ve smluvnim podlozeni vztahu mezi poradcem a klientem a (jak pise David dole pode mnou) v tom, zda klient skutecne sam od sebe chce poradenskych sluzeb vyuzit, nebo zda se ho o tom pouze nekdo snazi presvedcit.

  Odpovědět

 • David

  25 září, 2007

  Finanční poradenství se pomalu kultivuje. Ale zatím velice pomalu. Od porevolučních dob, kdy se jen NUTILO, se postupem času někteří naučili NABÍZET. Nabízení je mezistupeň k opravdovému poradenství, které je založeno na POPTÁVÁNÍ. Jako poslední stupeň by mělo být finanční poradenství poskytované na vyžádání a s osobní zárukou, třeba osobního majetku…….

  Po tomto ZARUČENÉM poradenství se většina produktů přesune k investicím a KŽP a IŽP přirozeně zaniknou….

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  25 září, 2007

  Davide, děkuji Vám za Vaši účast na tomto webu a v jeho diskusích. Jste jedním z mála jedinců, kteří diskutují věcně a bez emocí. Zřejmě nebudete poradce, že? -:)))
  Mám ovšem obavu, že Vaše prognóza se těžko vyplní nebo jen ve velmi vzdáleném horizontu. Bylo by to hezké, ale poradenství na poptávku bude vždy jen pro určitou, sice stále se rozšiřující, skupinu lidí. Masám ale bude vždy nuceno a postupně snad stále více nabízeno. Tak tomu je je i na západ od našich hranic.
  Chtěl bych se mýlit, ale Vámi popisovaný posun vidím nejdříve tak v horizontu 10 – 20 let.
  Osobní záruky. Tak to je myslím dost čirá utopie. Pár jedinců je možná bude poskytovat, ale masová záležitost to nikdy nebude.
  A že by KŽP a IŽP zanikly? Tak toho se opravdu nebojím. Bohužel.

  Odpovědět

 • Fredy

  25 září, 2007

  Celkem souhlas, ale že by někdy v budoucnu zaniklo nějaké rezervotvorné životní pojištění je stejná utopie, jako celosvětový mír. Bylo by to sice zdánlivě krásné, ale u finančních žraloků by se jistě našlo mnoho dalších podobných vymožeností, jak z naivních lidiček vytahat nějaké prašule. Tenhle business je v základu založen na taktickém obelhávání a neuskutečnitelných slibech. Samozřejmě vždy v rámci zákonů, které svými penězi spoluvytváří.

  Také si v budoucnu dovedu představit že budou poradci profíci, kteří nebudou svázáni s žádnou finanční institucí a jejich služby, se zárukou, budou dost dobře placeny. Něco jako daňový a účetní poradci, či právníci. Jejich hlavní orientace bude samozřejmě na investice a nikoliv na pojištění. Pojištění osobní, či majetkové bude jen doplňkem investičních záměrů. A nikoliv hlavním programem. I dnes je možné najít investiční poradce, kteří profitují jen na plusových výnosech.

  Na druhou stranu, než toto nastane, tak tleskejme každé snaze o kultivaci finančního poradenství. Každá taková „nová“ společnost by měla přinést něco nového a posunou kvalitu více na stranu klientů. Před pár lety se touto cestou vydalo Fincentrum a nyní Partners. Je jen dobře, že je konkurence i v tomto oboru. Předpokládám, že tak jako pan Nejedlý musel trochu slevit ze svých ideálů, tak totéž možná čeká Partners. Ono totiž záleží hlavně na těch pěšácích, kteří tvoří hlavní image firmy a jsou v kontaktu s klienty. A právě tady nevěřím v obrácení všech přeběhlých bouchačů od OVB. Zvyk je železná košile a pánové Prouza a Kohout nemají oči, uši všude. Nedokáži si představit, že by kontrolní mechanismus spočíval v kontrole každé IŽP. I tak ji ale přeji úspěch, alespoň za tu snahu.

  Odpovědět

 • Franta

  25 září, 2007

  Tak TOP CONSULTANT vyplodil nejkratší editorial v historii ICZ. Dotaz na redakci: jaky je honorar za editorial? Taky bych neco takoveho zpichnul behem peti minut.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  25 září, 2007

  Milý Franto.
  Článek nevyplodil Top Consultant, ale Jan Lener jako fyzická osoba. Jeho obsah, volnost, styl odpovídají účelu a formě editorialu. Přeji hezký den.

  Odpovědět

 • David

  26 září, 2007

  Vážení
  přátelé,

  srdečně Vás zveme na
  jednodenní praktický seminář, který pořádá Nakladatelství FORUM ve spolupráci s
  Pavlem Kohoutem, autorem
  ekonomických publikací, pravidelným dopisovatelem předních českých deníků a
  architektem investičních strategií několika úspěšných
  fondů:

  Investice
  do cenných papírů, nemovitostí a jiných aktiv

  Přednáší:
  Pavel
  Kohout

  Termín: 24.
  října v Praze
  Cena 4.950,- Kč + DPH

  http://www.forum-media.cz/exp/inv/INV_160_07.pdf

  Odpovědět

 • NoName

  26 září, 2007

  Co to melete, pořádá to snad Partners??

  Odpovědět

 • Vít Kalvoda

  27 září, 2007

  Při vší úctě k p. Kohoutovi a jeho znalostem a schopnostem, zdá se mi, že na to, o čem ten seminář je, je dost předražený. Fondshop pořádá podobné semináře zdarma a kraviny se tam také zdaleka nemelou 🙂

  Odpovědět

 • vmzehok

  1 prosince, 2010

  LJNZtr ktoptfaijbyt, [url=http://bsnjhzzmhkkk.com/]bsnjhzzmhkkk[/url], [link=http://jtmjnydeidra.com/]jtmjnydeidra[/link], http://ommkrovyxxmu.com/

  Odpovědět