CZK/€ 23.665 +0,17%

CZK/$ 21.955 -0,23%

CZK/£ 27.592 +0,55%

CZK/CHF 24.356 +0,50%

Text: Jan Majer

22. 08. 2006

23 komentářů

Editorial ze dne 22.8.2006

 


 

Rubrika, v níž jsou publikovány fotografie s odlehčenými, téměř bulvárními komentáři, čtenáře zjevně baví. Jedna čtenářka ji v diskusi přejmenovala na „MÓDNÍ POLICII“. Dobrý nápad.

Jenže z fotoaktualit se stal zároveň „PRANÝŘ“. Objevila se tvář jednoho z nejúspěšnějších zprostředkovatelů největší poradenské firmy. Kolegové, pravděpodobně z jeho vlastní firmy, ho slovně ukamenovali.

Podle nich dosáhl úspěchu díky nadužívání investičních životních pojistek – právě takové „poradenství“ na našem webu často kritizujeme. Redakce poprvé sáhla k cenzuře, protože komentáře byly příliš drsné a osobní.

Nerad bych, aby na našem webu kdokoli utrpěl jakoukoli újmu. Proto ten zásah do diskuse. Na druhou stranu musím dát za pravdu jednomu z diskutujících – efektivnější způsob samoregulace finančně-poradenského trhu už asi nevymyslíme.

Loading

Vstoupit do diskuze 23 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Martin Podolák

  22 srpna, 2006

  Honzo, v Tvém příspěvku odkazuješ na Lukáše z fotoreportáže. Souhlasím s Tebou, že je to člověk, který je nejúspěšnější v rámci naší společnosti z hlediska vlastních prodejů. Pokud dáme stranou polemiku ohledně jeho stylu práce – musím osobně podotknout, že neznám mnoho stejně pracovitých lidí jako je on! – myslím, že by mohl čtenáře webu zajímat eventuelně rozhovor s Lukášem na téma finančního poradenství, jeho cesta „na vrchol“ a pod. Neuvažuješ o tom?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  23 srpna, 2006

  Výkony Lukáše Štorka mě fascinují už dlouho, začínali jsme ve stejné době a setkávali se na seminářích pana Finka. Na rozhovoru jsme se už jednou domlouvali (pro Pioneer Broker), ale nedotáhli jsme to. Tedy odpověď – uvažuji o tom a tu možnost nabízím. Ovšem dost dobře si neumím představit, že by to bylo o cestě na vrchol, aniž bychom se pobavili o prostředcích, které tam vedou (a které, jak v té diskusi zaznělo, jsou podle některých kolegů nestandardní). I kdybychom se tomu taktně vyhnuli, takový článek v každém případě přivolá další várku kritických komentářů. Tak nevím, je o co stát?

  Odpovědět

 • Jan Lener

  23 srpna, 2006

  Zarputilost s jakou Lukáš obvolává klienty a domlouvá si totálně plný diář je skutečně příkladná. Pokud má 3-5 schůzek 5 dní v týdnu, nevím kdy připravuje poradenství :-). Jeho úspěch tkví ve třech věcech:
  1)pracovitost
  2)průměrný intelekt umožňující bezmezně věřit tomu, co dělá ve stylu jakým to dělá.
  3)Široká čelist – podvědomě ukazuje dominanci a klienti pak submisivně podepisují. To je vědecky dokázáno, nedávno to dávali v televizi.

  Odpovědět

 • Martin Podolák

  24 srpna, 2006

  Zarputilost? Spíš bod 1. – souhlasím! Poradenství? Myslím, že pokud má den 24 hodin a 8 hodin člověk prospí, tak pořád je tu 16 hodin na to, abych stihl 3 schůzky a pár řešení – když už pár let tento byznys děláš, tak tomu možná i trochu rozumíš, že?…
  Jinak bod číslo 2 – nechápu, kde bereš tu odvahu, hodnotit intelekt jiných…
  Bod 3 – moc koukáš na televizi! Raději pracuj!:-) Ale tenhle bod mě fakt pobavil…

  Odpovědět

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Bod 3 je pro práci finančního poradce velmi důležitý. Já mám tu smůlu, že mám spíš dobrotivý výraz (ovšem i to má při poradenské práci svoji hodnotu). Nicméně docela nedávno jsem se konečně dočkal – začínají mi šedivět vlasy. Pro úspěch při obchodování nedocenitelný atribut. Podle výzkumu Scotta Adamse jsou ve Spojených státech v 70 procentech případů jmenováni do řídících pozic muži s hustými tmavými vlasy střiženými do tvaru helmy. Je v tom pochopitelně psychologie. Kromě jiných odůvodnění je uváděna také vysoká pravděpodobnost, že po několika letech takový typ vlasů zešediví a pracovník se stane dokonalým prototypem dynamické a zkušené vůdčí osobnosti. (Viz The Dilbert Principle, HarperCollins, New York 1996)

  Odpovědět

 • Martin Podolák

  24 srpna, 2006

  Myslíš, že to, že má Pamela velký k..y souvisí s její určitou popularitou mezi mužskou populací?:-) Ne, to byl vtip, ale chci se zeptat, zda přikládáš těmto fyzickým „disproporcím“ opravdu význam??

  Odpovědět

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  No, taky jsem žertoval, ale vzhled samozřejmě hraje důležitou roli. Jak říkal Fink – kdo chce lidem radit, co s penězi, musí sám vypadat jako bankovka vysoké hodnoty. Takže před první schůzkou s klientem lezu do obleku, i když to s kvalitou poradenství nemá nic společného. Když se s klienty známe déle, už tuhle hru nehrajeme a scházíme se klidně v „civilu“.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Odpovědět

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Sorry..
  Hele blíženče, my berani už se s odvahou tvrdohlavostí,antidiplomatičností (přímostí) rodíme. Zajímavé, od Štorkových čelistí přes šediny Honzy Majera k poprsí Pamely…to začíná být zajímavější než ovb…Neproperem Kobzanovou?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Mám tady fakt pěkný fotky poradkyň z OVB. Nemám uspořádat v sekci fotoaktuality nějakou Miss FP?

  Odpovědět

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Další reklama OVB? Nevím, jestli to přenesu přes…ale jo holky berem sem s nima. Pane Majere, myslím, že jste možná našel cestu, jak tento server bezpečně uživit. Nechte si výrazně přidat…:-):-)

  Odpovědět

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Z jiných firem fotky nemám. Vlastně za Fincentrum tam můžu dát moji mámu…

  Odpovědět

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Se nám ta diskuze trochu zvrhává.

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Navrhuji dát možnost i ostatním firmám, poslat fotku svých něžnějších pokladů a utkat se o titul miss investujeme.cz, věřím, že i mladší ročníky mají své šance. Tuto soutěž pak můžeme opakovat rok za rokem. A vítězce dejte nějaký dárek. Nebo že bych si na to založil vlastní stránky? :-))))

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Ne, zadržte, jen dopíšu, co mám rozepsáno, a ty fotky tam dám. Hlasovat se může přes komentáře – rozhoduje počet. Jen aby nevyhrál Lukáš.

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Lukáš dostane maximálně 4% hlasů.

 • Martin Podolák

  25 srpna, 2006

  Tak já snad umřu smíchy!!!! 🙂 Tak tohle už je fakt boží diskuze!!! Chci taky svojí fotku mezi holky!!! 🙂 Třeba budou hlasovat!!! Klidně tam dám i svoje telefonní číslo!:-)
  Každopádně miss investujeme beru!!! Mám ještě jeden rozšiřovací návrh! Udělal bych i miss klientka – pár takových mám a rozhodně udělám vše, abych je kromě pravidelných investic překecal i pro tohle!:-)

 • Richard Siuda, Conseq Investment Management

  24 srpna, 2006

  A co takhle zástupkyně Consequ, to se nepočítá? 🙂

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Stopněte akci! Hanka Blovská je vítězka. Beze srandy.

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Pan Lener si právě zablokoval cestu do poroty. Není objektivní. Zkusím domluvit Jana Čenského. Přihlášku paní Blovské podanou panem Siudou přijímám, sám nominuji Katku Palkovou z Pioneeru.

 • Jan Lener

  24 srpna, 2006

  Ano, co se týče žen, nejsem objektivní. A jsme zas u toho. Blondýnka versus čenovláska. Conseq versus Pioneer. …. versus ….. Rozhodování investorů se řídí zajímavými skutečnostmi, které s financemi pramálo souvisí. kde bychom byli bez těchto dvou žen. Uděláme rovnou finále mezi nima?

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Nebuďte nedočkavej, ještě jste neviděl ostatní.

 • Jan Majer

  24 srpna, 2006

  Fotografie jsou připravené, soutěž bude zahájena v pátek ráno. S identifikací některých kolegyň mám problém, prosím proto o pomoc kolegy, kteří mají větší přehled (až budou fotky na webu). Dále prosím o návrhy cen pro Miss + první a druhou Vicemiss. Tááá da dááá, tááá da dáá, tááá dáá da dáá, dá da dádadááá!