Pondělí 19. listopadu. Svátek má Alžběta.

Editorial ze dne 22.8.2006

Editorial Jan Majer 22.08.2006 | 14:35 23 komentářů

Minulý týden jsme na investujeme.cz publikovali fotoreportáž z akce, kde se sešli finanční poradci a zástupci partnerských společností. Fotoaktuality se rázem staly nejnavštěvovanější sekcí…

Rubrika, v níž jsou publikovány fotografie s odlehčenými, téměř bulvárními komentáři, čtenáře zjevně baví. Jedna čtenářka ji v diskusi přejmenovala na „MÓDNÍ POLICII“. Dobrý nápad.

Jenže z fotoaktualit se stal zároveň „PRANÝŘ“. Objevila se tvář jednoho z nejúspěšnějších zprostředkovatelů největší poradenské firmy. Kolegové, pravděpodobně z jeho vlastní firmy, ho slovně ukamenovali.

Podle nich dosáhl úspěchu díky nadužívání investičních životních pojistek – právě takové „poradenství“ na našem webu často kritizujeme. Redakce poprvé sáhla k cenzuře, protože komentáře byly příliš drsné a osobní.

Nerad bych, aby na našem webu kdokoli utrpěl jakoukoli újmu. Proto ten zásah do diskuse. Na druhou stranu musím dát za pravdu jednomu z diskutujících – efektivnější způsob samoregulace finančně-poradenského trhu už asi nevymyslíme.

23 komentářů: “Editorial ze dne 22.8.2006”

 1. Martin Podolák napsal:

  Honzo, v Tvém příspěvku odkazuješ na Lukáše z fotoreportáže. Souhlasím s Tebou, že je to člověk, který je nejúspěšnější v rámci naší společnosti z hlediska vlastních prodejů. Pokud dáme stranou polemiku ohledně jeho stylu práce – musím osobně podotknout, že neznám mnoho stejně pracovitých lidí jako je on! – myslím, že by mohl čtenáře webu zajímat eventuelně rozhovor s Lukášem na téma finančního poradenství, jeho cesta „na vrchol“ a pod. Neuvažuješ o tom?

  • Jan Majer napsal:

   Výkony Lukáše Štorka mě fascinují už dlouho, začínali jsme ve stejné době a setkávali se na seminářích pana Finka. Na rozhovoru jsme se už jednou domlouvali (pro Pioneer Broker), ale nedotáhli jsme to. Tedy odpověď – uvažuji o tom a tu možnost nabízím. Ovšem dost dobře si neumím představit, že by to bylo o cestě na vrchol, aniž bychom se pobavili o prostředcích, které tam vedou (a které, jak v té diskusi zaznělo, jsou podle některých kolegů nestandardní). I kdybychom se tomu taktně vyhnuli, takový článek v každém případě přivolá další várku kritických komentářů. Tak nevím, je o co stát?

   • Jan Lener napsal:

    Zarputilost s jakou Lukáš obvolává klienty a domlouvá si totálně plný diář je skutečně příkladná. Pokud má 3-5 schůzek 5 dní v týdnu, nevím kdy připravuje poradenství :-). Jeho úspěch tkví ve třech věcech:
    1)pracovitost
    2)průměrný intelekt umožňující bezmezně věřit tomu, co dělá ve stylu jakým to dělá.
    3)Široká čelist – podvědomě ukazuje dominanci a klienti pak submisivně podepisují. To je vědecky dokázáno, nedávno to dávali v televizi.

    • Martin Podolák napsal:

     Zarputilost? Spíš bod 1. – souhlasím! Poradenství? Myslím, že pokud má den 24 hodin a 8 hodin člověk prospí, tak pořád je tu 16 hodin na to, abych stihl 3 schůzky a pár řešení – když už pár let tento byznys děláš, tak tomu možná i trochu rozumíš, že?…
     Jinak bod číslo 2 – nechápu, kde bereš tu odvahu, hodnotit intelekt jiných…
     Bod 3 – moc koukáš na televizi! Raději pracuj!:-) Ale tenhle bod mě fakt pobavil…

     • Jan Majer napsal:

      Bod 3 je pro práci finančního poradce velmi důležitý. Já mám tu smůlu, že mám spíš dobrotivý výraz (ovšem i to má při poradenské práci svoji hodnotu). Nicméně docela nedávno jsem se konečně dočkal – začínají mi šedivět vlasy. Pro úspěch při obchodování nedocenitelný atribut. Podle výzkumu Scotta Adamse jsou ve Spojených státech v 70 procentech případů jmenováni do řídících pozic muži s hustými tmavými vlasy střiženými do tvaru helmy. Je v tom pochopitelně psychologie. Kromě jiných odůvodnění je uváděna také vysoká pravděpodobnost, že po několika letech takový typ vlasů zešediví a pracovník se stane dokonalým prototypem dynamické a zkušené vůdčí osobnosti. (Viz The Dilbert Principle, HarperCollins, New York 1996)

      • Martin Podolák napsal:

       Myslíš, že to, že má Pamela velký k..y souvisí s její určitou popularitou mezi mužskou populací?:-) Ne, to byl vtip, ale chci se zeptat, zda přikládáš těmto fyzickým „disproporcím“ opravdu význam??

       • Jan Majer napsal:

        No, taky jsem žertoval, ale vzhled samozřejmě hraje důležitou roli. Jak říkal Fink – kdo chce lidem radit, co s penězi, musí sám vypadat jako bankovka vysoké hodnoty. Takže před první schůzkou s klientem lezu do obleku, i když to s kvalitou poradenství nemá nic společného. Když se s klienty známe déle, už tuhle hru nehrajeme a scházíme se klidně v „civilu“.

     • Jan Lener napsal:
      • Jan Lener napsal:

       Sorry..
       Hele blíženče, my berani už se s odvahou tvrdohlavostí,antidiplomatičností (přímostí) rodíme. Zajímavé, od Štorkových čelistí přes šediny Honzy Majera k poprsí Pamely…to začíná být zajímavější než ovb…Neproperem Kobzanovou?

       • Jan Majer napsal:

        Mám tady fakt pěkný fotky poradkyň z OVB. Nemám uspořádat v sekci fotoaktuality nějakou Miss FP?

        • Jan Lener napsal:

         Další reklama OVB? Nevím, jestli to přenesu přes…ale jo holky berem sem s nima. Pane Majere, myslím, že jste možná našel cestu, jak tento server bezpečně uživit. Nechte si výrazně přidat…:-):-)

         • Jan Majer napsal:

          Z jiných firem fotky nemám. Vlastně za Fincentrum tam můžu dát moji mámu…

          • Jan Lener napsal:

           Se nám ta diskuze trochu zvrhává.

          • Jan Lener napsal:

           Navrhuji dát možnost i ostatním firmám, poslat fotku svých něžnějších pokladů a utkat se o titul miss investujeme.cz, věřím, že i mladší ročníky mají své šance. Tuto soutěž pak můžeme opakovat rok za rokem. A vítězce dejte nějaký dárek. Nebo že bych si na to založil vlastní stránky? :-))))

          • Jan Majer napsal:

           Ne, zadržte, jen dopíšu, co mám rozepsáno, a ty fotky tam dám. Hlasovat se může přes komentáře – rozhoduje počet. Jen aby nevyhrál Lukáš.

          • Jan Lener napsal:

           Lukáš dostane maximálně 4% hlasů.

          • Martin Podolák napsal:

           Tak já snad umřu smíchy!!!! 🙂 Tak tohle už je fakt boží diskuze!!! Chci taky svojí fotku mezi holky!!! 🙂 Třeba budou hlasovat!!! Klidně tam dám i svoje telefonní číslo!:-)
           Každopádně miss investujeme beru!!! Mám ještě jeden rozšiřovací návrh! Udělal bych i miss klientka – pár takových mám a rozhodně udělám vše, abych je kromě pravidelných investic překecal i pro tohle!:-)

          • Richard Siuda, Conseq Investment Management napsal:

           A co takhle zástupkyně Consequ, to se nepočítá? 🙂

          • Jan Lener napsal:

           Stopněte akci! Hanka Blovská je vítězka. Beze srandy.

          • Jan Majer napsal:

           Pan Lener si právě zablokoval cestu do poroty. Není objektivní. Zkusím domluvit Jana Čenského. Přihlášku paní Blovské podanou panem Siudou přijímám, sám nominuji Katku Palkovou z Pioneeru.

          • Jan Lener napsal:

           Ano, co se týče žen, nejsem objektivní. A jsme zas u toho. Blondýnka versus čenovláska. Conseq versus Pioneer. …. versus ….. Rozhodování investorů se řídí zajímavými skutečnostmi, které s financemi pramálo souvisí. kde bychom byli bez těchto dvou žen. Uděláme rovnou finále mezi nima?

          • Jan Majer napsal:

           Nebuďte nedočkavej, ještě jste neviděl ostatní.

          • Jan Majer napsal:

           Fotografie jsou připravené, soutěž bude zahájena v pátek ráno. S identifikací některých kolegyň mám problém, prosím proto o pomoc kolegy, kteří mají větší přehled (až budou fotky na webu). Dále prosím o návrhy cen pro Miss + první a druhou Vicemiss. Tááá da dááá, tááá da dáá, tááá dáá da dáá, dá da dádadááá!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.