Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Editorial ze dne 21.7.2006

Editorial Jan Majer 23.07.2006 | 22:41 2 Komentářů

V zatím nejžhavější diskusi na našem webu mě zaujalo prohlášení jednoho kolegy, že není na prodej. Kritizoval firmu Fincentrum za to, že „lanaří“ zkušené poradce…

Kdybyste věděl, vážený kolego, jak dobře vašemu rozhořčení rozumím. Přetáhnout dobrého poradce a slíznout tak smetanu místo těch, kteří z něj dobrého poradce udělali! Přesně vím, jak to myslíte.

Připravuji na tohle téma obsáhlejší povídání a chtěl bych čtenáře požádat o názory na rekruting zkušených finančních poradců. Pojďme zkusit společně najít odpovědi na otázky, které si v této souvislosti můžeme položit.

Tak třeba: Je v pořádku, když osvědčený televizní hlasatel dostane nabídku od konkurenční televize? Je v pořádku, když nabídku přijme? Je vhodné vyčítat takovému člověku, že je „na prodej“? Může se jedna banka pokusit získat špičkového ekonoma z jiné banky?

A konečně, liší se finanční poradenství tolik od jiných profesí? Jaké otázky se v této souvislosti honí hlavou vám?

2 komentáře: “Editorial ze dne 21.7.2006”

  1. Jan Traxler napsal:

    Honzo, v podstatě bych s Vámi souhlasil. Ale jeden podstatný rozdíl by tu byl. Ve Vašich příkladech jde o zaměstnance, kdežto ve finančním poradenství jde obvykle o živnostníky. A to hraje značnou roli.

    • Jan Majer napsal:

      Zdravím, Honzo. Já jsem jen kladl otázky, nechtěl jsem prezentovat názor (moje chyba, jestli to tak vyznělo). Jinak ten rozdíl mezi zaměstnanci a živnostníky mi připadá zcela nepodstatný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.