Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Editorial ze dne 21.11.2006

Pozorně sleduji trvalou snahu pana šéfredaktora Jana Majera vypudit z diskusí na tomto serveru anonymy. Plně jeho snažení podporuji. Jsem totiž přesvědčen, že ten, kdo má co říci k problematice naší branže, nemá nejmenší důvod skrývat svoji identitu.

Sám se účastním různých internetových diskusí již několik let a vždy pod svým skutečným jménem. Měl jsem s tím jediný problém, a to v diskusi na serveru našeho místního úřadu, když jsem upozornil na to, že naši mateřskou školku přeplňují lidé, kteří bydlí v okolních obcích a že by nemalá investice měla přednostně sloužit místním dětem.

Tehdy jsem dostal výhrůžnou SMS, tak jsem na příslušném fóru upozornil, že taková SMS naplňuje skutkovou podstatu trestného činu vydírání a ukončil jsem účast v příslušném fóru.

V souvislosti s odbornými diskusemi by ale k ničemu takovému docházet nemělo, a tak opravdu není důvod pro anonymní výkřiky. V diskusích se vesměs prezentují lidé z oboru a pokud nekáží vodu a nepijí víno, nemají důvod se skrývat.

Za anonymitou se totiž může schovat jakákoliv nekalost. Pokud připustíme anonymy, není problém si vymyslet cokoliv na konkurenci a pod rouškou anonymity kohokoliv očernit.

Pokud někdo namítne, že není problém si jméno vymyslet, pak si dovolím oponovat. V obecných diskusích to jistě problém není. V našem oboru jsou ovšem všichni OSVČ, nacházející se minimálně v živnostenském rejstříku, většina pak i v registru pojišťovacích či investičních zprostředkovatelů, popřípadě v obchodním rejstříku.

Není tedy problém si ověřit, zda se dotyčné jméno vyskytuje alespoň v některém z výše uvedených seznamů…

Pojďme se tedy zkusit dohodnout, že na anonymní výkřiky nebudeme reagovat jinak než výzvou k podpisu.

6 komentářů: “Editorial ze dne 21.11.2006”

 1. phkadudxwy napsal:

  cQSLpC cvnyrdudahxn, [url=http://tdfgnczjqaqk.com/]tdfgnczjqaqk[/url], [link=http://jvjmvhobalyx.com/]jvjmvhobalyx[/link], http://wxtdsbomznxp.com/

 2. Pavel Hanzl napsal:

  Right !

  • Michal Ott napsal:

   Přesně, už jsem to někde v diskusi naznačil – co takhle na začátek formuláře pro vkládání příspěvků vložit nějaké „poučení“ o pravidlech zdejšího fóra – podepsat se, neurážet, nepomlouvat, nebýt sprostý… Možná by opravdu nebylo špatné zavést registrace, se všemi výhodami a nevýhodami, které z toho plynou.
   A co na to Jan Majer?

   • Jan Majer napsal:

    Já sám jsem se nikdy do žádné diskuse neregistroval, vždycky mě ta procedura odradila od účasti. Proto se zuby nehty držím otevřeného fóra. Podle mě to ale u nás docela dobře funguje, opravdu tady je hromada podepsaných diskutujících, komunikujeme na úrovni a vůbec, je to všechno o fous lepší než jak jsem doufal, když koncept profesního webu vznikal.

    Nevadí mi v diskusi křestní jméno nebo pseudonym, pokud jde o konstruktivní vstup. Když sem přijde laik, který se chce na něco zeptat, může se ostýchat, aby se neshodil. Když si někdo na klienta jen hraje (to se snadno pozná) nebo pod vymyšleným jménem napadá ostatní, pak stačí takového diskutujícího ignorovat.

    Kdyby se anonymové víc rozjeli, uděláme registrace, samozřejmě. Kvalita diskuse je obrovská deviza tohoto webu.

    • Vaclav Brasnicka napsal:

     ? Jenomze jak poznate Anonyma od cloveka , ktery se podepise zcela normalnim jmenem , ktere mu nepatri a vlozi zcela normalni e-mail adresu , ktera mu nepatri ?
     To je taky Anonym a Vy myslite , ze se podepsal vlastnim jmenem a vlastnim e-mailem.
     Tedy jsem se podepsal jmenem jednoho kolegy a dal e-mail druheho kolegy a nikoho nenapadne , ze jsem podepsan jako Anonym.

     • Jan Majer napsal:

      To je jednoduché, pane Brašničko:-) Pokud byste tímto způsobem napsal něco obohacujícího a chytrého, netřeba to řešit. Ať je to třeba anonym. Jenže kdo píše chytře, neschovává se za anonymy.

      Kdybyste někoho z diskutujících napadal, a to už se docela dobře pozná, pak není problém v naší branži identitu ověřit. Databáze jsou veřejné. V takovém případě škodícícho anonyma mohu vymazat nebo obvykle stačí na něj nereagovat.

      Tento váš příspěvek spadá ještě do jiné kategorie – je to takový zbytečný blábol. Sice nám trochu ředí diskusi, ale je neškodný. Není třeba řešit vaši identitu. To nemyslím zle:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.