Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Editorial ze dne 20.6.2006

V listopadu 2005 jsem se dopustil něčeho, co normálně nedělám a ani v budoucnu dělat nehodlám – nabídl jsem prognózu trhů. Zájemcům o dluhopisový fond jsem doporučil něco, co nedávalo posledních 20 let žádný smysl…

V článku Jak investovat do dluhopisových fondů v nové době? jsem navrhl nákup fondu peněžního trhu a současně nastavení pravidelných přesunů malých částek do dluhopisového fondu tak, aby po třech letech byla v dluhopisovém fondu ta částka, kterou by do něj za normální situace investor vložil nyní najednou.

Po více než půl roce doporučuji tuto strategii zachovat. Dluhopisové fondy opravdu stagnují v prostředí úrokových sazeb a podle mého názoru ještě nenabízejí tak atraktivní výnos, aby bylo nutno periodu zkracovat.

Dobrá zpráva je, že dluhopisové fondy jsou dnes rozhodně atraktivnější, než před půl rokem. Horší pak je, že ještě ne dost na taktický nadšený nákup. Nejatraktivnější budou, až je nikdo nebude chtít, to je realita lidského přístupu k investicím.

Strategicky (dlouhodobě) i nadále platí, že dluhopisy do portfolia patří. Jsou totiž základním nástrojem pro konzervativní investory, penzijní fondy, pojišťovny a mnohé další. Ani krátká perioda špatné výkonnosti to nezmění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.