Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Editorial ze dne 20.10.2006

Nově vzniklá Unie společností finančního zprostředkování a poradenství po několika měsících od svého vzniku představila svůj web na adrese www.usfcr.cz Veřejnost má tak k dispozici mimo jiné i stanovy USF ČR.

Zatímco v úvodním prohlášení USF se říká, cituji: „Chceme jasně deklarovat standardy finančního poradenství a zprostředkování a důsledně dohlížet na jejich dodržování ze strany členů USF,“ ve stanovách bohužel nenalezneme žádný nástroj na praktické naplňování tohoto bohulibého prohlášení.

Disciplinární odpovědnost člena podle stanov neexistuje, mezi orgány ve stanovách nenalezneme ani žádný etický výbor či komisi. Jedinou možnou sankcí je tak vyloučení, což je standardní nástroj všech občanských sdružení. Tedy i těch, která se nehlásí k žádné samoregulaci.

Nemohu nevzpomenout dotazy, které zde nedávno zveřejnil Tomáš Prouza na adresu AFIZ. Myslím, že na adresu USF by seděly podstatně lépe.

A pokud by někdo chtěl návod, jak udělat webové stránky s minimálními náklady, doporučuji pohled sem a sem. Inu, není nad etiku, že…

2 komentáře: “Editorial ze dne 20.10.2006”

  1. Pavel Hanzl napsal:

    Přeji krásný den, pane kolego, máte pro mě nějakou odpověď na mé otázky?

    • Petr Šafránek napsal:

      Vážený pane, jak jsem Vám obratem odpověděl e-mailem, Váš velmi obsáhlý materiál (téměř 12.000 znaků bez mezer) obsahuje několik desítek otázek. Vypracování seriózních odpovědí by mi zabralo minimálně celý den a ten na to opravdu věnovat nemohu. Zkuste být podstatně stručnější a já Vám rád odpovím. Nebo si domluvme schůzku na AFIZu a probereme to osobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.