CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

Text: Petr Šafránek

20. 10. 2006

2 komentáře

Editorial ze dne 20.10.2006

 


 

Zatímco v úvodním prohlášení USF se říká, cituji: „Chceme jasně deklarovat standardy finančního poradenství a zprostředkování a důsledně dohlížet na jejich dodržování ze strany členů USF,“ ve stanovách bohužel nenalezneme žádný nástroj na praktické naplňování tohoto bohulibého prohlášení.

Disciplinární odpovědnost člena podle stanov neexistuje, mezi orgány ve stanovách nenalezneme ani žádný etický výbor či komisi. Jedinou možnou sankcí je tak vyloučení, což je standardní nástroj všech občanských sdružení. Tedy i těch, která se nehlásí k žádné samoregulaci.

Nemohu nevzpomenout dotazy, které zde nedávno zveřejnil Tomáš Prouza na adresu AFIZ. Myslím, že na adresu USF by seděly podstatně lépe.

A pokud by někdo chtěl návod, jak udělat webové stránky s minimálními náklady, doporučuji pohled sem a sem. Inu, není nad etiku, že…

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pavel Hanzl

  20 října, 2006

  Přeji krásný den, pane kolego, máte pro mě nějakou odpověď na mé otázky?

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  20 října, 2006

  Vážený pane, jak jsem Vám obratem odpověděl e-mailem, Váš velmi obsáhlý materiál (téměř 12.000 znaků bez mezer) obsahuje několik desítek otázek. Vypracování seriózních odpovědí by mi zabralo minimálně celý den a ten na to opravdu věnovat nemohu. Zkuste být podstatně stručnější a já Vám rád odpovím. Nebo si domluvme schůzku na AFIZu a probereme to osobně.

  Odpovědět