Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Editorial ze dne 2.8.2006

Když tak procházím diskuse na různých finančních serverech, nemohu si nevšimnout jednoho pravidelně se opakujícího jevu. Stačí někde napsat tři „magická“ písmena – „OVB“ a o rozsáhlou diskusi je postaráno…

Jako supi se slétnou lidé z oboru, aby si přiložili své „polénko do ohně“. Při té příležitosti mne napadá – kolikpak z nich asi v OVB začínalo nebo se tam minimálně inspirovalo? A kolikpak z nich by dnes vůbec nepůsobilo na finančním trhu, kdyby kdysi nepotkalo OVB?

S odpovědí nemusím chodit daleko – jsem jedním z těch, které OVB nasměrovala na finanční trh. Psal se leden 1999 a já jsem učinil jediné rozhodnutí – již nikdy nechci být zaměstnán.

Tehdy mne kamarádka pozvala na přednášku Karola Likéra o otevřených podílových fondech, pořádanou pro OVB, a já se během těch dvou hodin rozhodl, že finanční trh je tím pravým místem pro mé další působení.

Tato situace se pak opakovala u několika lidí, které jsem do OVB přivedl – dnes již s OVB nespolupracují, ale na finančním trhu působí velmi úspěšně dál. Než jsme se potkali, seděli někde v kanceláři a svorně nadávali na svého zaměstnavatele…

Od mé maličkosti se můžeme v těchto úvahách posunout k velkým firmám – můžeme se totiž ptát: byla by na trhu AWD, kdyby její zakladatel jako student nepotkal OVB? Byla by na Slovensku AFS, kdyby její majitel a zakladatel nepotkal OVB?

Pravda – být akcionářem OVB, asi bych se velmi zamýšlel nad tím, proč tak úspěšně zakládám jednu firmu za druhou, jenom jaksi ne pod hlavičkou OVB….

2 komentáře: “Editorial ze dne 2.8.2006”

  1. Jan Lener napsal:

    Jasně, OVB se nedá upřít masivní produkce nových poradců. Mnozí z nich jsou pak skutečně špičky v oboru. OVB se tak zasloužilo o rozvoj našeho segmentu, našeho byznysu. O tom není žádných pochyb. Diskuze okolo článků týkajících se OVB však mají příčinu nikoliv v OVB – jen kvůli této firmě – ale v konkrétních věcech, které OVB dělá. OVB má odpovědnost za své chování a OVB má tedy odpovědnost za diskuze.

  2. Jan Majer napsal:

    Článek o OVB a zatím žádný komentář? Žádní „supi“, žádná „polénka do ohně“? Tak to je dobrá zpráva pro OVB – a špatná pro nás novináře:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.