CZK/€ 23.695 +0,21%

CZK/$ 22.117 +0,57%

CZK/£ 27.297 +0,21%

CZK/CHF 24.474 +0,45%

Text: Jan Majer

17. 10. 2006

11 komentářů

Editorial ze dne 17.10.2006

 


 

Znám kolegy z obou stran barikády a netajím se tím, že si práce jedněch i druhých považuji úplně stejně. Proto se tak často přimlouvám za to, abychom raději hledali společnou řeč.

Lidé, kteří diskutují na našem webu, patří k elitě mezi zprostředkovateli a poradci. Vyhledávají informace, přemýšlejí o etice, podepisují se pod své názory. To drtivá většina lidí v branži nedělá.

Chce to navíc velkou dávku sebejistoty, aby se člověk pustil do veřejné konfrontace. Mnozí to ustojí a získají si respekt.

A co z toho? Jak ze schopnosti prezentovat názory a znalosti udělat konkurenční výhodu?

Už jsem tady opakovaně avizoval, že na náš web přizveme i laickou veřejnost. Potenciální klienti si budou moci vybrat svého poradce nebo posoudit, jestli je ten současný tak dobrý jako vy.

REKLAMA

Vyžádá si to změnu v systému diskusí. Diskutující budou registrováni a představeni včetně kontaktů v nové sekci Kdo je kdo.

Protože už tuto databázi naplňuji, prosím přítomné kolegy, kteří se pravidelně účastní diskusí (a podepisují se!), aby mi poslali mailem na redakce@investujeme.cz potřebné údaje: Jméno, firmu, dvě tři věty, jimiž se stručně představí čtenářům, kontakty. A kvalitní fotografii, prosím.

Kolega Honza Lener navíc navrhl, že bychom pro návštěvníky z řad laické veřejnosti mohli připravit speciální sekci Pro klienty. Měla by být přehledná, jednoduchá. Pokud máte nápady, co by v ní mělo být, prosím, sem s nimi.

Těším se na další „level“ spolupráce s vámi, vážení kolegové.

Loading

Vstoupit do diskuze 11 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jan Lener

  17 října, 2006

  První odstavec _ 🙂
  Chodí sem ještě někdo z OVB vůbec? Dlouho jsem neviděl žádný příspěvek.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  17 října, 2006

  Chci vás tak nějak zpacifikovat, pane Lenere:-)

  Odpovědět

 • Jan Lener

  17 října, 2006

  Mne? Nebo obecně přispěvující?
  Já proti poradcům z OVB nic nemám. A předpokládám, že k filozofii firmy a stylu podnikání se můžu vyjadřovat naprosto svobodně. Navíc, v malých firmách se zvěrstva tutlají mnohem lépe než ve velké firmě, kde je všechno vidět. Absolutně nic ve zlém, Honzo, ale to je snad jasné 🙂

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2006

  Je to dobrý nápad, třeba ubyde nekompetentních diskutujících, co se stydí pod své názory podepsat. Jinak s tou novou rubrikou: moc nevěřím, že mi v kapse zabrní telefon a uslyším hlas klienta, který si mě právě vybral na investujeme.cz. Po pravdě řečeno, nesázel bych ani na úspěch s billboardem, kde se mohu sice zářivě usmívat, ale nebylo by mi to nic platné. Ba, ani televizní reklama na téma, jak jsem skvělý poradce, by nezabrala. Lidé mají plné zuby reklamy, která čpí sebechválou. S těmi čtenáři laiky to asi také nebude tak horké. Je zajímavé, že drtivá většina našich spoluobčanů čte Blesk a spokojeně se usměje, když mě odmítne, jsem přece neznámý telefonní hlas a navrhuji schůzku o finančním poradenství. A Ti slušní bonitní klienti o které stojím? Bojí se mě. Jsem přece neznámý telefonní hlas a chci jim pomoci s financemi. Máme tu ovzduší strachu a lidé mají špatné zkušenosti.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2006

  :-)) Ještě že se nebojím telefonovat a rád se směju. I když bych se mnohdy nad intelektem volané osoby s chutí rozplakal. A tak jsem docela úspěšný poradce… proč bych si – k sakru – nenechal dobře zaplatit? Vždyť to je velmi emočně vyčerpávající práce! Co je nutná základní kvalifikace dobrého poradce? Finanční znalosti to nejsou, je to PSYCHICKÁ ODOLNOST. Jinak nebudeme smět ukázat kvalitu a přimíchat i něco té etiky…..

  Odpovědět

 • Jan Lener

  17 října, 2006

  Jo jo…všichni jsme si s tím něco zažili, že?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  17 října, 2006

  O tom, jestli sebeprezentace konkrétního poradce v médiích funguje, něco vím. Já už netelefonuju cizím lidem, neberu si kontakty. I když to všechno jsem dřív dělal, ale nesedělo mi to. Klienti se na mne obracejí, svého „populárního“ poradce pak rádi doporučí, když se přátelelé zmíní, že chtějí něco řešit… Také díky tomu jsem se mohl poslední rok soustředit jen na investice. Hypotéky, pojistky atd. předávám kolegům, kteří se na tyto oblasti specializují.

  Mít poradce, který je vidět v médiích – to mají klienti rádi. Možná jsem jeden z prvních, komu to v téhle zemi zafungovalo. Proto taky vznikl tento web. Ne každému to půjde, ale prostor pro pár poradenských celebrit tady ještě je:-)

  Odpovědět

 • Jan Lener

  17 října, 2006

  To byl příspěvek jen pro nejrychlejších pět, že? To říká Honza Rettich. Je dobré, že ten prostor je.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  18 října, 2006

  :-)))

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  28 října, 2006

  Zdravím, Honzo,
  vidím tu první změny, už ne „Osobní stránky“, ale „Kdo je kdo“. Jaký vývoj plánujete s osobními blogy? Mně se ten systém ohromně líbil, doufám, že nechcete sekci osobních stránek vypustit na úkor představení diskutujících. Chtělo by to na osobní stránky upozorňovat někde na hlavní stránce, ne jen záložkou nahoře.
  Jinak sekce „Kdo je kdo“ je také velmi dobrý nápad. 🙂

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  29 října, 2006

  Tak ještě jednou, abych se dostal do sloupce posledních příspěvků… 😉 Jak to plánujete, Honzo?

  Odpovědět