Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Editorial ze dne 16.7.2007

Vážení čtenáři a příznivci serveru Investujeme.cz, dnes jsem přebral pomyslnou štafetu a stal se šéfredaktorem tohoto serveru. Martin Bouček mi v současné době předává štafetový kolík, a tak ještě nějaký čas poběžíme spolu. Martin se chce poté opět naplno věnovat finančnímu poradenství.




Investujeme.cz je server s velkým potenciálem, který se svými šestiapůlletými zkušenostmi s vedením finančního serveru Měšec.cz chci dále rozvíjet. Mým cílem, s nímž k Investujeme.cz přicházím, je vytvořit zázemí pro finanční poradce a jejich klienty – prostor, kde se budou moci nejen pohodlně setkávat v diskusích, ale kde naleznou též užitečné informace a analýzy využitelné v jejich práci.

Největší část čtenářů a diskutujících tvoří finanční poradci z různých poradenských společností. Investujeme.cz je produktem společnosti Fincentrum Media patřící do skupiny, která se zabývá též finančním poradenstvím. Na Investujeme.cz, stejně jako na svém minulém působišti, budu navzdory této skutečnosti zachovávat striktní neutralitu prezentovaných názorů.

Dosavadní šéfredaktor Martin Bouček mne v nejbližších dnech a týdnech zasvětí do redakčního zákulisí a postupně mi předá veškeré redakční činnosti, aby se mohl věnovat tomu, co ho přivedlo nejprve do OVB a následně do Fincentra – finančnímu poradenství.

Po plném převzetí serveru rozšířím redakci o nové posily, abychom mohli připravovat obsah, který na serveru zatím chybí – a aby užitečné informace nalezli jak zkušení, tak začínající finanční poradci. Zároveň ovšem počítám též se současnými autory, kteří přinášejí vysoce kvalitní obsah.

Nechci ovšem vést Investujeme.cz „ve vákuu“. Zajímá mne, co vás, čtenáře serveru, zajímá, co vám na Investujeme.cz chybí a co vám naopak přebývá. Vaše náměty a připomínky pište prosím do diskuse či na e-mail zamecnik@investujeme.cz.

16 komentářů: “Editorial ze dne 16.7.2007”

 1. Jan Traxler napsal:

  Dobry den, Martine a Petre, mam na vas pani redaktori a administratori jednu velkou prosbu. Zbavte nas uz konecne tech spamu. Nevim jak ostatni, ale ja osobne sleduji v podstate jen sloupec poslednich prispevku a nejnovejsi clanky. Kdyz se zde objevi nejaky prispevek ke starsimu clanku, dozvim se to jen z prehledu poslednich prispevku. Jenze posledni dobou je tam vzdycky akorat viagra apod. Predstavte si, co si asi o takovem webu mysli ctenari, kteri sem zavitaji poprve. Uz se to tady rozebiralo nekdy pred pul rokem. Preci nemuze byt takovy problem zavest pred odeslanim prispevku opisovani kodu z obrazku, nebo neco podobneho.
  Diky, ze na tom s programatory zapracujete. 😉

  • Adam Holý napsal:

   Moje řeč.

  • Petr Zámečník napsal:

   Osobně diskuse považuji za jednu z nejdůležitějších součástí Investujeme.cz, a proto mě spam, který se do nich dostává, trápí stejně jako vás. V současnosti hledáme schůdné řešení, jak jeho dopad minimalizovat, zejména proto, že aktuální verze Investujeme.cz nenabízí jinou rozumnou možnost, jak sledovat nové přidané názory, než pomocí nově přidaných názorů.

   V současnosti připravujeme novou verzi Investujeme.cz, která by měla stávající potíže řešit. V prvé řadě nabídne možnost registrace uživatelů a registrovaný uživatel bude mít možnost vidět, které názory přečetl a které nikoli, zároveň se bude moci přihlásit k zasílání upozornění na nové názory na e-mail, jak po tom též někteří čtenáři na v diskusích volali. S novou verzí bude spojena též kvalitní antispamová ochrana (původně jsem chtěl napsat „lepší antispamová ochrana“, ovšem současné Investujeme.cz pravděpodobně nemá žádnou… a tedy lepší je úplně cokoli…).

   Nová verze by měla být připravena na podzim tohoto roku.

 2. Tomáš Skřivánek napsal:

  Gratuluji Martinovi Nejedlému a Petrovi Stuchlíkovi k výběru nového šéfredaktora. Petr Zámečník je určitě ten nejschopnější, který nyní na finančních serverech v ČR působí. Úspěch, kterého pod jeho vedením dosáhl dříve opovrhovaný Měšec.cz, hovoří za vše. Věřím, že potřebnou redakční stabilitu a obsahovou atraktivitu získá nyní i ICZ.

 3. Jiří Čáslava napsal:

  a na konci roku si jistě opět přečteme jak se p. Petr Zámečník vrací k milovanému finančnímu poradenství. Fluktuace „šéfredaktorů“ , bezkrevný vzhled i obsah webu, který tvoří z 80% komerční zášť, dost vypovídá o váze jakou mu přikládají sami majitelé.
  Naštěstí nejsem poradce ani klient (své prostředky si zhodnocuji sám) ale popravdě, sem jsem se naučil chodit před pár měsíci jako do finančního bulváru pro odlehčení.
  Je to škoda, původní myšlenka nebyla špatná, ale skoro rok psát editorialy a příspěvky stylem, těšte se už to přijde, no nevim.

  • Petr Zámečník napsal:

   Děkuji vám za váš názor.

   „a na konci roku si jistě opět přečteme jak se p. Petr Zámečník vrací k milovanému finančnímu poradenství“
   – v tomto směru vás i ostatní čtenáře mohu zcela uklidnit. Finančním poradcem jsem nebyl, tudíž se nemám „kam vracet“, ani není mou ambicí se jím stát. Na jednu stranu je to trochu nevýhoda, neboť finančně poradenský byznys znám pouze „z venku“, ovšem nemyslím si, že by to byl handicap nepřekonatelný.

   Důraz, který majitelé kladou na Investujeme.cz, je poměrně značný, byť jejich hlavní činností je finanční poradenství. To je ostatně důvod, proč se serveru ujímám.

   Kdybych nyní psal „těšte se, už to přijde“, zřejmě bych vás slovy nepřesvědčil. A přestože psaní je především o slovech, přesvědčuji raději činy.

  • Martin Bouček napsal:

   Dobrý den, pane Čáslavo, nechci Vám nijak naštvaně odporovat, ale já jsem se zde vždy prezentoval jako píšící finanční poradce. Jako poradce jsem profesionál, jako novinář nikoli. To, že majitelé vedení webu svěřili profesionálovi, vidím jednoznačně jako pozitivum a směr investujeme.cz k opravdovému informačnímu médiu, tedy, že majitelé mají zájem o zkvalitnění webu.

   Chci Vás ale poprosit o laskavost. Mohl byste jako ne-poradce popsat do diskuse Vašimi slovy, jaká byla původní myšlenka? Jak jste ji pochopil? Díky.

   • Jiří Čáslava napsal:

    Pane Boučku, o vás si myslím, že jste dělal maximum v rámci svých možností, ale i přes tu snahu, byl z toho spíše cítit boj s větrnými mlýny, třeba v podobě programátorské a koncepční nepodpory, kdyby tomu tak nebylo, nemohl by tento web vypadat, tak jak vypadá.

    Jak jsem pochopil původní myšlenku? Web, který bude přinášet především vzdělání a informace tj. očekával bych vzdělávací statické sekce, představování produktů a pod nimi nemilosrdnou „řežbu“ názorů na jejich výhody a nevýhody, odborné recenze, alternativní druhy a způsoby investování – o to se pokusil např. p. Traxler, ale i zde se z reakcí bohužel ukázalo, že u nás jsou poradci z 80% prodejci, nakonec proč poradcům potažmo klientům vysvětlovat, že místo fondu si můžou za zlomek koupit např. ETFko, certifikát apod.?

    Podívejte se na strukturu zdejších článků, převládají obecná filosofická nebo makroekonomická zamyšlení vhodná tak do nedělního sloupku. K čemu jsou články o tom kam do kterého fondu kolik přiteklo, to aby se vědělo, co se lépe bude prodávat? Články a diskuse, kdo odkud kam přešel, OVB atd. atd.? Kolik z toho, co je na tomto webu dokáže skutečně v reálu pomoc řadovému poradci?
    Nejsem tedy poradce, ale za tohoto stavu to pro ně považuji spíš za ztrátu času.

    • Michal Mojžíš napsal:

     Bohužel, ten příspěvek je zcela přesnej. Přiznejme si, kdo z přispěvatelů (a diskutujících) poskytuje návštěvníkům tohoto webu nějakou připadnou hodnotu (tím nemyslím, že se vybije v adrenalinových diskuzích týkajících se OVB či Fincentra)? No, moc jich nenejdete. Panové Traxler, Kohout, Piták, Dvořák, možná démoni zinfo a dannyocean, v určité míře i pánové Zachrdla, Valachovič, Lener, Bouček, pan Fejtek sice pěkně shrne „výsledkovou sezónu“, ovšem originálně pro jiný web. Kdo další? To je trochu málo, nemyslíte?
     Přesto bych chtěl na tomto místě místě ocenit pana Traxlera, který (ačkoliv) se aktivně účastnil jak debat, tak příspěvků, nikdy nesklouzl k bulvárnosti, osobním útokům či sebeprezentaci, ale vždy psal k věci a to velmi. Jeho seriál o budování portfolia a o investičních certifikátech byl bezpochyby zlatým hřebem tohoto webu a sám může odůvodnit jeho existenci. Bohužel, k následné debatě sváděl pramálo. že by zde převládající prodejci neměli snad k „odborným tématům“ co říci?? No, asi certifikáty ještě neprobírali na školení…

    • obchodnik napsal:

     tolik pravdy tu uz dlouho v jednom prispevku nebylo

  • Sylva napsal:

   Souhlasím, fandím lidem, kteří nemají svého pojišťováka, nebudu říkat „finanční poradce“, protože tenhle výraz si pojišťováci vymysleli sami a zavání snobismem, kterým oplývají…je to trapné, jsou tady samé vychloubačné články,vrchol namyšlenosti je článek rádobyodborníka p. Lenera, které srovnává p. Lenera jako jeho – toho odborníka a blbečka z Kapitolu…neskutečný..jojo,holt na lidské hlouposti se vydělává velmi dobře…

   • Michal Mojžíš napsal:

    Pan Lener se sice „rád čte“, ovšem, alespoň podle jeho příspěvků, patří k té osvětlené menšině „pojišťováků“, kteří své práci rozumí a nemusí se za ní stydět.
    Problémem téhle branže je to, že takle může nic netušícím lidem „radit“ každá švadlena, která absolvovala půldenní školení. 🙁 Nic proti švadlenám ani proti finančním poradcům, ale toto asi v pořádku není.

    • Sylva napsal:

     Znám p. Lenera osobně a vím své. Prostě tihle lidé si myslí, že když absolvují tři školení typu Jak vnutit lidem toho co nejvíc, připadají si nejchytřejší. Mám známého, který se finančním poradenstvím zabývá celý život a sám tvrdí, že se neustále vzdělává a přesto nezná vše. O to více mi to připadá jako velká komedie a nejvtipnější je, jak si tito pojišťováci stojí za svou pravdou a každý pojišťovák řekne o sobě,že on je ten „pravý“ a hází špínu na jiné. Velmi profesionální….

     • Michal Mojžíš napsal:

      To, že on (poradce) je ten „pravý“, je naprosto v pořádku. Jinak aspoň já bych asi neměl tu drzost přijít ke klientovi, pokud bych o tom nebyl přesvědčenej. Házení špíny je jiná věc, to zde jednotlivých firmám na jejich image moc nepřispívá. 🙁

     • Jan Lener napsal:

      Chvíli jsem váhal zda vůbec reagovat. Ale ??? A jak může být mé jméno v jednom příspěvku se slovem pojišťováci? U nás ve firmě tvoří IŽP asi 13% produkce. Ostatní typy pojištění neberu jako pojišťovácké. Zdá se, že se někdo rozhodl škodit a rozdrtit zbývající kvalitu ICZ diskuzí.

 4. Martin Bouček napsal:

  Rád bych přivítal pana Zámečníka. Že bude web dále pod jeho vedením, si myslím, je velmi dobře. Zpravodajský server potřebuje za sebou jednoznačně mediálně zkušeného člověka.

  Já osobně jsem byl požádán, abych administroval do konce prázdnin web právě ve spolupráci s novým šéfredaktorem. Takže některé články budu ještě připravovat k publikování já, jiné již můj nástupce. Proto se zatím zcela neloučím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.