Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Editorial ze dne 16.6.2006

Editorial Jan Majer 16.06.2006 | 10:17 1 Komentář

Na trhy se včera vrátila dobrá nálada. Zatraceně dobrá. Praha hlásí historický rekord, globální trhy zaznamenaly největší nárůsty od roku 2003. Finanční poradci a jejich klienti si oddechli. Měsíční nejistota jim dala užitečnou lekci…

Po období báječného růstu byla portfolia klientů ovlivněna přílišným optimismem. Poptávka po rizikových řešeních vzrostla na nerozumnou míru.

Když má klient v ruce noviny s článkem o skvělé budoucnosti českých nebo čínských akcií, pracuje poradce pod tlakem. Často pak klientovi dá to, co chce, místo toho, co potřebuje.

V rozhovoru pro červnové číslo měsíčníku Pioneer Broker mi správce majetku nejbohatších českých klientů Petr Šimčák řekl, že korekci upřímně přivítal. „Umožní to vytvářet strategie, které jsou bližší skutečnému naturelu investorů,“ říká Šimčák.

Jeden komentář: “Editorial ze dne 16.6.2006”

  1. Anonym napsal:

    Při komunikaci s klientem je třeba vše řešit hlavně s ohledem na riziko. Klientovi se nemůže připravovat portfolio dle jím požadovaného výnosu. Vyhodnotím, na základě subjektivních a objektivních faktorů, jeho sklon k riziku a podle toho mu připrvaím portfolio, z něhož až teprve pak odhadnu očekávaný výnos.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.