CZK/€ 24.700 +0,12%

CZK/$ 23.043 -0,10%

CZK/£ 29.102 +0,34%

CZK/CHF 24.087 +0,40%

Text: Pavel Hanzl

15. 10. 2007

64 komentářů

Editorial ze dne 15.10.2007

 


 

Nestřílejte na poradce, neb pěvci jsou jak ptáci.
Kdo hodil po nich kamenem, k těm víc se nenavrací!

Vítězslav Hálek, básník

V těchto osobních soubojích mnohem více před klienty prohrává náš obor, než někdo z bojovníků. Klientově duši škodí právě nejvíc zahořklí a nudící se senioři typu pana Davida, nebo neurvalí cholerici typu pana Burnse, protože ta pak nabývá pocitu, že jsme všichni jen banda zlodějů.

Ne pánové Fredy a Zinfo, ani vy naší branži neprospíváte, jak si určitě přejete a jak to tato branže potřebuje, protože obvykle nejste nezávislými univerzálními finančními poradci, které tato práce živí jako jediná v režimu full time. Nemůžete znát pocity poradce, který byl tak moc etický a pro klienty doslova dýchal, až z toho neměl ani na chleba.

Na ostřelování bouchačů doopravdy navrhuji zalehnout před nějakou přepážkou pojišťovny, nebo se vplížit na jednání o tučných bonusech pro podnik mezi penzijním fondem a velkým podnikem, anebo rozdávat letáky s antireklamou na jejich pověstné finanční produkty před vchody těchto finančních domů. Na tomto serveru publikují jen poradci, kteří mají svědomí, a vy jim část klientů odháníte. Za finanční zvěrstva, která pravidelně nacházíme v portfoliu klientů, by se naprostá většina vámi napadaných styděla. Hledají zpětné vazby, jak být lepšími. Proto se tady scházíme. Klient je zmaten tím více, čím více si vy ulevujete a spíláte mně a mnoha dalším kolegům, že dosud nežijeme v pohádce.

Na okraj:
Vy, většina zuřivých anonymů, jste velmi dobří odborníci a ihned byste se královsky uživili nezávislým finančním poradenstvím, kdybyste chtěli. Ale obvykle jde o osoby z finančních domů, bývá vám typicky nad 40 let a svá teplá křesílka nechcete opustit, protože máte velké klientské kmeny a nějakých „cet“ či „sát“ tisíc CZK čistého p. m. jen z pracovního poměru.

REKLAMA

Jsem vám sice vděčný, že se od vás mohu něco naučit, ale vytýkám vám anonymitu a způsoby, s jakými své pocity prezentujete pod články. Na tom opravdu záleží! Žádám vás, co máte čest a odvahu, abyste za svá slova konečně přijali veřejnou adresnou odpovědnost. Bojovat maskován je nečestné, když já a jiní kolegové maskováni nejsme.

Diskuse je hra typu souboj a při té já mám jen pistoli a stojím, mírně otočen k vám bokem. Vy ležíte a máte pušku se spoustou nábojů. Mám silný pocit, že vás svrbí konečky prstů a píšete často dříve, než přemýšlíte, třeba o mně. Mnoho poradců, kteří tu dříve diskutovali velmi aktivně, na tuto svou možnost rezignovali právě pro nekončící souboje.

Když budete pokračovat stylem, co se tu uchytil, a redakce vás i nadále bude respektovat jako zavedené značky – podepsané anonymy, reálně vám hrozí, že tu zůstanete v diskusích sami. Finanční žraloci si budou mnout ruce a jejich ploutve budou plavat dál. Jen klienti a vy už na ně neuvidíte. Já tu chci být, a nejen se svými články, ve kterých zdarma veřejně učím poradce z celé branže, aby na trhu uspěli. Mnoho kolegů čeká, až zase něco napíšu. Ale to mě neživí a vy to jistě chápete.

Všechny anonymy nemůžu jmenovitě pozdravit, protože já vás hodně. Jen málo z vás chápe, že s vaničkou vyléváte i dítě. Přemýšlejte více, díky.

REKLAMA

Na shledanou ve slušné diskusi!

Pavel Hanzl, poradce

Nechci, aby se v reakci na můj editorial strhl nenávistný řev, že nesnesu kritiku a vyhýbám se možnosti vstoupit do diskuse a doplnit vysvětlení, nebo upřesnit obsah článků. Budu ale reagovat jen na věcné a slušné příspěvky. Rozhodně před nikým neuteču za zeď mlčení.

Vstoupit do diskuze 64 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jiří

  15 října, 2007

  Pane Hanzle, podepsal bych se pod každé vaše slovo. Bravo, skloubil jste přesně názor a jasné odůvodnění. To si zaslouží pochvalu.
  Nejen za provedení, ale především za obsah.
  Děkuji.

  Odpovědět

 • Karel

  15 října, 2007

  Při té zmíněné velké etice pana Hanzla, neměl si nikdy dovolit urážet a nazývat anonyma „pane Srabe“, ale jen pane Anonyme.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  15 října, 2007

  Pana Sraba jsem použil já, p. Hanzl se jen přidal. Možná je tou mou mladickou nerozvážností, ale nejsem Kristus, takže pokud na mě někdo (a to ještě pěkně ze zákopu) vytahuje firmu Lež a spol. (kámen) nesahám po chlebu, ale odjišťuji ruční granát…
  Pan Srab je určen právě tupým anonymům, kterých si nemám proč vážit ani z 1%. Pokud se představí nemám problém…

  Odpovědět

 • Fredy

  15 října, 2007

  Dobrý den pane Hanzle,

  pokud jste finančním poradcem profesionálem, tak se mě nemusíte bát 🙂
  Ba naopak. Čistím vám rejdiště plné pijavic, kde není nouze ani i piraně a nebo obyčejný plůdek. Pokud nás bude více, tak zůstanete jen vy a finanční žraloci. A bude pak záležet hlavně na vás a na inteligenci klientů, kteří vás k tomu budou tlačit, jak s těmito predátory vyjednávat co nejlepší podmínky. Něco mi říká, že Vy jste se vydal správným směrem. Ovšem ta cesta bude ještě daleká a potkáte na ni mnoho nástrah v podobě „lákavých“ a pro Vás výhodných produktů. Vy přitom budete vždy myslet hlavně na klienty a tudíž Vás, náš společný, cíl nemine.

  PS: Mé poznámky jsou určeny hlavně bouchačům a jak Vy říkáte střelcům. Ti se většinou ozvou sami.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  15 října, 2007

  Díky, Fredy. Úplně jste mě rozhodil. Přesto bych velmi ocenil, kdybyste tu normálně začal publikovat články. A nejen bojoval v diskusích. Vy, Zdenál, Mario,… obchodník, je Vás pár velmi schopných a skrýváte tvář. Poradci potřebují své vzory. Což takhle napsat článek: Hle, byl jsem Fredy, ale dnes jsem XY….!

  A Fredy, vážně si myslíte, že bouchači a jejich extratřída tady ztrácejí čas?

  Odpovědět

 • Anonym

  15 října, 2007

  Dobrý den, pane Hanzle. S vašimi argumenty jako takovými v podstatě souhlasím, jenže základ vašeho uvažování stojí na mylném předpokladu – že za úpadek tohoto webu mohou anonymové. Není to tak.

  Osobně musím říci, že anonymy čtu stejně jako podepsané příspěvky – buď píšou něco rozumného, nebo píšou hlouposti. Je úplně jedno, jestli je u toho Jméno Příjmení, mail a www, nebo třeba identita Harpagon.

  Potíž je v samotném základu. Nemastném neslaném obsahu a neujasněném zaměření (Platforma finančních poradců? Diskusní fórum drobných investorů? To jsou ale naprosto nesourodé skupiny!).

  Stejně velký problém vidím v tom, že majitelem webu je Fincentrum, tedy velice agresivní konkurent většiny finančních poradců. Fincentrum neskrývá svoji metodu růstu – lanaření zkušených poradců z jiných firem. Zkušení profesionálové (tedy lidé, které byste rád měl ve zdejší diskusi) chápou logicky Investujeme.cz jako PR nástroj Fincentra. Byl by hlupák, kdyby svou přítomností podporoval takový projekt konkurenční firmy.

  Postrádám zde kvalitní autory, kteří na Investujeme.cz dříve publikovali. Dnes nabízíte druholigový redakční obsah. Po pravdě, právě diskuse okořeněná vstupy lidí jako je Fredy, je to, proč sem občas ještě nahlédnu. Vydavatel by si měl Fredyho a spol. hýčkat. A možná mu posílat část peněz, které dnes vyplácí redakci.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  15 října, 2007

  Nesouhlasím, že jde o PR Fincentra. Pánové od konkurenčních firem jsou tu vítáni i se nsvou tvrdou kritikou Fincentra a se svým často jasným pokusem o reklamu svých firem. Majitelé Fincentra nejsou, podtrhuji NEJSOU hlupáci, aby diskuse a obsah článků omezovali, nebo jinak zacilovali. Ujišťuji Vás, že Fincentrum teprve svůj výkon předvede. Zatím jde jen o slušný rozjezd. Mám tu čest majitele znát osobně a ten úspěch jim přeju. Budu pracovat ze všech sil, abych byl úspěšný a oni z toho mohli mít prospěch a ten jim přeju, protože mi nikdo nehází klacky pod nohy. Zažil jsem i jinou makléřskou firmu a v kruhu tupých hlav již přebývat nechci.

  Opravdu jsem si nevšiml, že by existence tohoto webu měla vliv na zisk Fincentra. Prosím, staňte se autorem a pojďte mi to natřít lepším článkem. Máte snad pocit, že mé články jsou PR Fincentra? Pane, vím velmi dobře, jak divnou hmotu ukrývá lidská lebeční kost. S Fincentrem to nesouvisí – vlastně ano, o blbce nestojíme.

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  Vy opravdu nerozlišujete mezi tím, jestli se pod svým názorem podepíše a tím pádem dává najevo, že za ním stojí nebo ne?
  Člověk, který si váží sebe, nemá důvod se pod svým názorem nepodepsat, jiné názory nepíše, protože si váží svého času. Leda za totality, tam za projevení názoru hrozily perzekuce. Jenže ta je pryč. Myšlení ale zůstalo stejné.

  Odpovědět

 • Fredy

  16 října, 2007

  Většina rozumných lidí sleduje spíše obsah diskusního příspěvku, než polemiku o tom, kdo to psal, zda je autor svéprávný, autentický a za koho kope. Tohle nemá s totalitou nic společného. Čemu Vy dáváte přednost? Obsahu a nebo pátrání po tom, kdo si to dovolil napsat?

  PS: Kdybych napsal, že se jmenuji například Venca Potužník, byl byste spokojen?
  PSS: Jednou jsem v jedné reakci uvedl své jméno a pak na mě reagovalo pár jedinců, že prý se opičím po Fredym……. 🙂

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  Naši předci si vážili svého příjmení a cítili závazek neposkvrnit ho; je to něco, co viditelně spojuje syna s otcem, dědem… s celým rodem. A byli na svá jména hrdí.
  Šlechtě to nestačilo a přidali si erby, později měli i erby erbovní fojti (v Čechách rychtáři), který připojovali ke svému podpisu. Nevím jestli tomu rozumíte, je to o (vícegenerační) identitě, která se svým uvedením podpírá názor
  Pokud nechcete uvádět jméno, které Vás spojuje s Vašimi předky, je to Vaše věc. Názoru bez podpisu ovšem chybí jistý kontext. Dobrá, Váš nick u je zde zavedený. Ovšem v rámci diskuze považují za vhodné uvádět kontaktní mail.

  Odpovědět

 • Fredy

  16 října, 2007

  Přesto, že Vám rozumím, tak stejně nesouhlasím. To, že předci lpěli na svých jménech také není až tak pravda. Většinou to platí omezeně jen po období Marie Terezie. Něco o tom vím, neboť mám zpracovanou genealogii našeho rodu přibližně od roku 1400. U šlechty je to trochu jiné, ale ani tam neznamenalo více jmen a erbů to, že byli chytřejší a inteligentnější.
  Stejné je to jako když dnes někdo lpí na svých titulech. V titulech a ve jménech rozum nehledejte. Zkuste se raději zaměřit na obsah, to Vám dá mnohem více…..

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  16 října, 2007

  Fredy, dobré odpoledne! Čeho se tak bojíte? Svou genealogii si nechávají zpracovat opravdu úspěšní lidé. Chci, aby tu takoví lidé byli pod pravým jménem a stali se vzory, i když to nejsou finanční poradci, pokud rozumějí finančnímu trhu. Potřebujeme vize konkrétních lidí co mají výsledky a stali se finančně nezávislými. Potřebujeme zkušenosti těch, kdo to dokázali a v padesáti letech již dlouho mají dostatek pasivních příjmů. Ve vyspělém světě jsou lidé na své výsledky hrdí a když byli úspěšní v podnikání, je to předpoklad že budou úspěšní třeba v komunální politice.

  Mám pocit, že hrajete na český píseček, kdy se o Vás moc neví. To je známka malosti v našem čase a místě, stále mít nejméně dvoje otevřená zadní vrátka, stále jen pod nickem, stále bezpečně. Je to vykoupeno tím, že nikdy nebudete známý jako charismatická osobnost, co své volební protivníky poráží s důkladností buldozeru.

  Myslíte si, že byste se pak na ulici necítil bezpečně? Vaše děti atd? Mám pocit, že Váš čas je velmi drahý a Vy jím plýtváte. Jde o spousty času před klávesnicí. Bylo by pro Vás mnohem efektivnější, kdybyste si budoval image konkrétní osoby. Takto jste jen respektovaná značka… jen nějaký Fredy, co se nudí, tak se sem vypravil rozmáznout nějakou pijavici.

  Odpovědět

 • Fredy

  16 října, 2007

  Moje pozice je na těchto stránkách odlišná. Není to můj business a nic mi to nepřináší. Rád si přečtu články o financích, ať už zde a nebo na mnoha dalších stránkách. Pokud mám k některým tématům co říci v diskuzích, tak to udělám. Jsem rád, když tím mohu někomu třeba pomoci. Pro mě je to pouze chvilkové odreagování. Nejsem všeuměl a mohu se mýlit. Od toho jsou diskuze, kde máme možnost si své názory konfrontovat s ostatními. Jde o názory, nikoliv jména.

  Na stránkách, které se přímo zabývají mým businessem, se prezentuji svým jménem a s mnohými se znám osobně. Zrovna tak, jako Vy zde. To si fakt myslíte, že na internetu se všichni prezentují svojí identitou? Jak byste se ke mě choval, kdybych na tyto stránky vstoupil například jako Venca Potužník s vepotuznik@seznam.cz ? To bych pro Vás byl přijatelnějším diskutérem? A co když je to opravdu má identita, říká Vám to něco? Přece jsem na začátku uvedl, že mě finanční poradenství neživí a tudíž nejsem ani Váš konkurent ani případný spolupracovník.

  O bezpečnost mi nyní ani tak nejde. I když můj nick vznikl právě z důvodu bezpečnosti. Bylo to následkem nechutných záležitostí a osobního vyhrožování, kdy jsme poukazovali na podvodné jednání u společnosti KTP Quantum v době, kdy někteří Vaši kolegové tento produkt ještě prodávali a do nebe vychvalovali. Tehdy jsme mnohým (podle odezvy) zachránili „finanční“ život. Vystoupili včas. Od té doby, na finančních serverech vystupuji pod značkou Fredy. Komu se to nelíbí, tak je to jeho problém, nikoliv můj. Doufám, že to není Váš případ.

  Odpovědět

 • Fredy

  16 října, 2007

  Ještě jsem zapomněl úvod.

  Zdravím pane Hanzle a vím kam míříte. Vy jste poradce a chcete být viděn a slyšen. Je to Váš chleba a je to ve Vašem zájmu. Vy usilujete o to být vzorem pro poradce a současně vyhledávaným odborníkem u klientů. Je to součást vaší reklamy. Proto odhalujete skoro své CV.

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  Pro upřesnění, Marie Terezie zavedla stálá příjmení v rámci tereziánských reforem. Do té doby se u části lidí téměř volně měnila, některé rody naopak dbaly o nezkreslení příjmení. O genealogii totiž také něco málo vím;-).
  Dodnes existují kluby, kde musím být nový návštěvník představen. Slušnost na mnoha místech velí představit se, pokud chce dotyčný sdělit svůj názor. Jsem přesvědčen, že to svůj význam má.

  Odpovědět

 • Fredy

  16 října, 2007

  Přestavování v běžném životě ano, ale ne v internetových diskuzích, kde podstatou jsou názory, témata, připomínky, náměty, varování, či rady…… ale nikoliv jména. Párkrát se mi v nějaké diskuzi stalo, že po mě někdo chtěl odhalit identitu. Většinou to byl účastník, který kromě toho, neměl ostatním co říci. Předpokládám, že to neví Váš případ. Pokud si pánové z Fincentra přejí I.CZ, jako uzavřený klub, tak k tomu mají mnoho možností a já to budu respektovat. Nemám ve zvyku se dobývat do uzavřeních dveří.
  PS: Kdysi v jedné ostré diskuzi o slavném kombíku, tehdy na stránkách fincentra.cz, pan Borkovec vyvěsil své CV. Co se pak seběhlo k jeho osobě nemělo i tehdy obdoby??

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  Vím, že na mnoha internetových diskuzích vládne anonymita. Ale vemte si třeba názory na investici do nějakého konkrétního instrumentu. Jeden třeba od Buffeta, druhý od Traxlera a třetí třeba od Kohouta. Určitě autor názoru je důležitý pro posouzení názoru.
  Rozumím také tomu, že opravdu mohou existovat vážné důvody, proč neuvést své jméno.
  Sám k svému jménu toto – vím o 3 lidech se stejným jménem a i se známe. Proto občas nezapomenu uvést mailovou adresu;-).

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  „Diskuse je hra typu souboj“ – takto by se dalo charakterizovat myšlení pana Hanzla, jeho životní filosofie. Nicméně já ji nesdílím. Souboj nikomu nic nedá, výsledkem je vítěz – poražený. Pan Hanzl má potřebu vítězit a je v tomto ohledu velmi vynalézavý. Pokud nedochází překročení jistých pravidel, nelze nic namítat, jedinci s tímto myšlením jsou produktem evoluce (stejně jako jiný typ myšlení) a mají na Zemi své místo. Jen se musí smířit s tím, že to, co považují za vítězství, pro někoho jiného může mít úplně jiný význam.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  16 října, 2007

  Pane Hlisnikovský, v přírodě jde vždy o výhru. Je to boj, kam se jen rozhlédnete, všude se urputně bojuje o potravu, o přežití jedince i celého druhu. A jen tohle se počítá, příroda je krutá a má samočistící evoluční mechanismy.

  Ale Vaše poslední věta je filozofická a zaslouží rozbor. Myslíte si, že ten co prohrál v souboji zde v diskusi může být morální vítěz a cítit pohrdání nad protistranou? Je to možné. Pojďme tedy tento souboj vymezit jako boj myšlenek na odborná témata, tedy podle pravidel. Nepřipusťme osobní rovinu a ponižování soka. Pak i poražený může cítit, že je co zlepšovat a být úspěšnější v branži, nemyslíte? OK, souhlasím že není fair někomu omlátit o hlavu, že seká pravopisné hrubky. Občas mi to uniklo.

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  Myslím si, že pro bytosti obdařené vědomím s uvědoměním si vlastního vědomí, klasické pojetí evoluce týkající se životních forem bez vyššího vědomí neplatí.
  K věci a k zamyšlení – bojujete za zvýšení prestiže finančního poradenství. To je určitě dobře. Moje otázka zní – jste úspěšnější než např. pan Zachrdla a pan Traxler nebo ne?

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  16 října, 2007

  Nevím. Co je to úspěch? Jak jej měříte?

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  16 října, 2007

  Změřit ho neumím, za úspěch bych považoval kladné hodnocení práce finančních „poradců“. Mnohokrát jsem se setkal s názorem, že finanční „poradci“ jsou hlavně školeni, jak přesvědčit klienta a ne jak mu pomoci. Při zběžném přečtení Vašich článků jim tento pocit může zůstat. Na druhé straně, Vaše zkušenosti mohou být pro poradce přínosné, zejména ty začínající.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  Přeji dobré dopoledne, pane Hlisnikovský!
  Myslím, že mé články zaslouží poněkud více, než zběžné přečtení. My se opravdu snažíme klientovi pomoci. Kdyby to tak nebylo, nebyli bychom tady se svým jménem. Zkuste si dát do Google moje jméno a příjmení. To udělá každý jen trochu chytrý klient. Vyskočí na Vás odkazy na moje články. Sice z nich na první pohled můžete mít pocit, že jsou návodem jak přesvědčovat a ovládat, jak uspět a oblbnout kohokoliv k čemukoliv, ale na druhé straně ty zkušenosti jsou pro finančního poradce velmi cenné a zobecnitelné, protože bez překonání strachu a negativního myšlení klienta nebude vůbec žádná služba ani obchod. Nezvládnutí myšlení klienta vede ke konzervaci jeho stávajícího portfolia. Tento server má sloužit právě ke sdílení zkušeností poradců, aby náš podíl na trhu s finančními produkty rostl.

  Úspěšnost tedy já měřím schopností obsloužit klienta. Každý poradce něčím vyniká, na něco je lepší než kolega. Nebojím se přiznat, že k pánům Zachrdlovi i Traxlerovi chovám silný respekt. Ale i oni se mohou učit ode mě. Já od nich se učím.

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  17 října, 2007

  Já vím pane Hanzle, že Vaše články stojí min. za přečtení, a to nejen díky jisté míře vtipnosti, kterou určitě nepostrádají. Také nezpochybňuji Vaši práci. Vlastně – nic nezpochybňuji z toho, co jste napsal. Jen mnozí klienti mají neskutečné množství špatných zážitků díky různým poradcům. Poradci bývají většinou naprogramováni k prodeji maskovaném poradenstvím. Vaše zkušenosti následně mohou být zneužity. Pak nelze vždy očekávat pochopení podstaty Vašich článků ze strany klientů z těmi horšími zkušenostmi.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  Pane Jiří, oheň je dobrý sluha a zlý pán. Neválčí zbraně, ale lidé. Mou zbraní je slovo. Je to pomocník, pokud je to nůž k ukrojení chleba. Je to dýka, pokud ji někdo vrazí klientovi do finančních zad. Žijeme v zemi se svobodou slova. Každý je hoden dostat finanční informace, každý je odpovědný za to, jak s nimi naloží. Pracuji na tom, aby se informační asymetrie ve vztahu s mými klienty co nejvíce snížila. Co je nejmocnější, o tom zpívá Jaroslav Hutka, ten muž dobrých mravů, známý písničkář s dlouhými vlasy. Psané i mluvené, nejlépe když pravdivé slovo. Jo, až mi budou drnčet telefony od žadonících neznámých klientů, to bude pohoda…! A tak zatím donekonečna vysvětluji… a pracuji. Když se daří, je život krásný!

  Odpovědět

 • OVB Šafrovec

  17 října, 2007

  Dobrý večer pane Hanzle!
  I když pocházím z konkurenční firmy, rád si přečtu příspěvky svých kolegů, které mi něco dávají. Pořád ale nějak nechápu, proč Vaše články vyvolávají takovou vlnu negativních emocí i u zkušených kolegů. Já jsem v branži necelé 3 roky a to, o čem píšete, zažívám v každodenní praxi s klienty. Jsou sice pasáže, o kterých je možno diskutovat ( např. moje již několikrát zmiňovaná averze vůči „finančnímu lékaři“), jinak se dá se vším souhlasit. Forma, kterou nás učili kdysi v OVB prezentovat se co by finanční lékaři, byla pro mě už tehdy- jako nováčka- neakceptovatelná.
  Prodejní techniky, které dělají z klientů debily, určitě finančnímu poradenství neprospějí.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  Dobrý večer, pane kolego Šafrovče! Je mi to líto, ale nemohu za to, že Vám kdosi v OVB zhnusil přirovnání k lékaři. Záleží na tom, kdo je Vaším učitelem, manažerem.. Jedna věc je divadýlko a druhá věc je praxe, práce na konkrétním finančním zdraví klienta. Nemusíte plakat ani jásat, když se v tomto rozcházíme. Určitě je to způsobeno tím, že pohrdat finančním poradcem je tak trochu v módě, kdekdo se vytahuje, jak je nejlepší si všechno sám nastudovat a když máte potřebu odborné pomoci a hledáte poradce, máte se jít podívat do zrcadla a nastudovat to sám – přesně v modelu českého bastlení.

  Zato různí specialisté dělají ramena, jak moc jsou v něčem vepředu. Mimochodem, věřím, že umíte rozeznat kopřivku od lepry. Doporučuju přečíst si článek J. Borkovce o důvodech, proč od OVB odešel, udělala se mi z toho zima. Je to myslím na jejich blogu. V kontextu Vám docela rozumím, že to přirovnání nesnášíte.

  Co se týká negativních emocí jako reakcí na mé texty, není to tak horké. Možná někomu vykrádám odhodlání něco po pravdě napsat a veřejně to publikovat. Možná spoustě lidí vadí, že jsem lehce nad věcí a dokonce i lehce nad obecným myšlením.

  Odpovědět

 • mr.burns

  18 října, 2007

  1.)Prominte mi prosim, avsak kdo je j. Borkovec? Ing. Petra Borkovce znam, ale J. B. mi nic nerika – to asi ale nikomu.

  2.) ,,pohrdani financnim poradcem´´ neni moda, ale odraz pusobeni ,,mlm sracek´´ pobihajici po meste s izp v kapse pane Hanzle – a nedivte se, co jsem videl jake lidi berou do techto spolecnosti – kazdeho, opravdu kazdeho….clovek pak lehce nabyde pocitu, ze kazdy traged muze byt ,,financni poradce´´ …nerikam, ze kazdy z mlm je traged! viz. OVB Safrovec…

  Odpovědět

 • mr.burns

  18 října, 2007

  1.)Prominte mi prosim, avsak kdo je j. Borkovec? Ing. Petra Borkovce znam, ale J. B. mi nic nerika – to asi ale nikomu.

  2.) ,,pohrdani financnim poradcem´´ neni moda, ale odraz pusobeni ,,mlm sracek´´ pobihajici po meste s izp v kapse pane Hanzle – a nedivte se, co jsem videl jake lidi berou do techto spolecnosti – kazdeho, opravdu kazdeho….clovek pak lehce nabyde pocitu, ze kazdy traged muze byt ,,financni poradce´´ …nerikam, ze kazdy z mlm je traged! viz. OVB Safrovec…

  Odpovědět

 • OVB Šafrovec

  18 října, 2007

  Článek od Petra Borkovce na partnersblogu mě určitě nepotěšil, ale je na něm dost pravdy. Když jsem začínal v OVB, po podpisu smlouvy o spolupráci jsem předpokládal, že mě přinejmenším čeká nějaký 2 -3 měsíční intenzivní vzdělávací proces. Místo toho jsem se v prvním týdnu naučil básničku o operačním sále a finančním doktorovi, týmu právníků a finančních analytiků, který za mnou stojí a je mi kdykoliv k dispozici a hned jsem byl vyhnán do terénu lovit klienty. Prvních 5 finančních plánů, které se mnou ještě tehdy připravoval můj vedoucí, byla jen KŽP a IŽP. Když jsem po půl roce zjistil, že okolo sebe nějak ty špičkové fin.analytiky a právníky pořád nevidím a že IŽP není jen jediný ten pro klienta nejlepší investiční nástroj, omezil jsem promotion OVB u nastávající klientely na nezbytné minimum. Strejda Frahnert by mě asi nepochválil, kdyby věděl, že řada mých klientů ani dnes neví, že jsem OVBák a spíše mě vnímají jako spolupracovníka té či oné partnerské společnosti. Dnes ráno mi volal klient a ptal se, jestli jsem to já, ten hypoteční poradce Raiffeisen, který dělal jeho kolegovi hypotéku. Co myslíte, že jsem mu asi odpověděl?:)

 • mr.burns

  19 října, 2007

  to enma chybu 😀

 • Klient OVB

  19 října, 2007

  Vážený pane, po přečtení Vašeho příspěvku z 18.10.07 pouze konstatuji : naprostý souhlas !
  Vážím si Vaší objektivity a otevřenosti. Smekám před Vámi a OVB upřimně přeji, aby ve svých řadách měla osobnosti, podobné Vašemu formátu. Pouze nejsem přesvědčen o tom, že arogantní a … /raději ne/ vedení OVB nechá ve své struktuře růst a vyniknout skutečnou osobnost.
  Pokud by v OVB působili spolupracovníci, přibližující se Vašemu nadhledu, nestrannosti a vlastnímu zdravému sebevědomí, pak by Helvag nebyl a pokud by nastal, určitě by se našla společná řeč při řešení tohoto problému. Bohužel tupec nepochybuje, neboť tupec všechno zná, moudrý pochybuje, neboť moudrý ví, že nic neví. Ostatně změna v představenstvu OVB něco signalizuje. Prodejci OVB by měli pozorně číst mezi řádky o sbližování OVB Holding a OVB Allfinanz. Ještě jednou díky, Pane Šafrovec.

 • OVB Šafrovec

  19 října, 2007

  Dobrý večer kliente OVB!
  Děkuji za odezvu, ale věřte, že v OVB je už dost finančních poradců, kteří si dělají věci naprosto po svém a ignorují stupidní „osvědčené metody“ práce. Dnes jsme diskutovali s kolegy nad tou Borkovcovou zpovědí a vesměs jsme se všichni shodli, že s tím vlastně souhlasíme. Mám také za sebou několik vyhazovů z prvních termínů se sofistikovanými klienty, kteří se mnou odmítli diskutovat o financích po té, co spatřili logo OVB na deskách finanční analýzy. Mediální profil OVB je tak katastrofální, že už je mnohdy bezpečnější se raději „zaštítit“ nějakou z partnerských společností, než samotnou OVB ( např. můj spolupracovník Tomáš v tomto měsíci „prodal“ 13 Rentiérů nikoliv jako spolupracovník OVB, ale jako investiční poradce PIONEER INVESTMENTS). Jen tak mimochodem, smlouva o spolupráci, která obsahuje tvrdé sankce vůči poradcům, kteří poruší dvouletou „poradenskou pauzu“ jsou v rozporu s dobrými mravy a rád bych věděl, který soud by takovou sankci potvrdil.

 • Pavel Zachrdla

  19 října, 2007

  Možná jsem Vás dobře nepochopil, ale proč pracujete ve společnosti se kterou se neztotožňujete? Co Vás tam drží? A proč tu vlastně o tom píšete? Co od těchto vstupů očekáváte a co jimi sledujete?

 • Anonym

  20 října, 2007

  Myslím si, že pana .Šafroveca docela chápu. Byl jsem totiž v obdobné situaci jako on.
  Není jednoduché odejít od Mateřské firmy. Má s ni Smlouvu o obchodním zastoupeni, jejž vypovězení znamenají nemalé ztráty. Má klienty, kteří ho znají jako obchodního zástupce Mateřské firmy a má tam i (v neposlední řádě), některé dobré kolegy. A to všechno má najednou opustit. Chcete-li zradit.Tento duševní stav lze označit jako období váhání nebo jako období rozpolcenosti. Lze ho přirovnat ke stavu, v jakém se nacházeli zaměstnanci nejmenovaného Supermarketu v době, když se rozhodovali jestli mají říct veřejně, že se tam prodává zelené maso
  V té době, kdy jsem ,,kopal,, za firmu, do které jsem se opíral i veřejně, jsem nevěděl, proč ,,To,, na investujeme.cz píší, co vlastně sleduji a už vůbec ne co očekávám. Nespíš jsem neočekával nic. A přesto se něco stalo. Dostal e-mail od jednoho z diskutérů, který byl tou poslední kapkou v pomyslné nádobě. Proto panu Šafrovecovi ( v duchu výše zmíněného e-mailu) přeji hodně štěstí v jeho vnitřním boji a ať zvítězí to, co je pro něho správné.

 • Jozef Šulík

  20 října, 2007

  Zapomenul jsem se podepsat.
  Myslím si, že pana .Šafroveca docela chápu. Byl jsem totiž v obdobné situaci jako on.
  Není jednoduché odejít od Mateřské firmy. Má s ni Smlouvu o obchodním zastoupeni, jejž vypovězení znamenají nemalé ztráty. Má klienty, kteří ho znají jako obchodního zástupce Mateřské firmy a má tam i (v neposlední řádě), některé dobré kolegy. A to všechno má najednou opustit. Chcete-li zradit.Tento duševní stav lze označit jako období váhání nebo jako období rozpolcenosti. Lze ho přirovnat ke stavu, v jakém se nacházeli zaměstnanci nejmenovaného Supermarketu v době, když se rozhodovali jestli mají říct veřejně, že se tam prodává zelené maso
  V té době, kdy jsem ,,kopal,, za firmu, do které jsem se opíral i veřejně, jsem nevěděl, proč ,,To,, na investujeme.cz píší, co vlastně sleduji a už vůbec ne co očekávám. Nespíš jsem neočekával nic. A přesto se něco stalo. Dostal jsem e-mail od jednoho z diskutérů, který byl tou poslední kapkou v pomyslné nádobě. Proto panu Šafrovecovi ( v duchu výše zmíněného e-mailu) přeji hodně štěstí v jeho vnitřním boji a ať zvítězí to, co je pro něho správné.

 • Karel Jaroš

  20 října, 2007

  13 Rentiérů, tak to je tedy výkon za jeden měsíc. Překoná ho někdo? 🙂

 • Radek S.

  20 října, 2007

  Ty jo, kolik za to je provize?

 • mr.burns

  20 října, 2007

  Zdravim, ohledne te smlouvy – niceho se bat nemusite – nechal jsem si udelat hned nekolik pravnich posouzeni a muzu rici hned nekolik veci:

  1.) jednostranna konstrukce smlouvy
  2.) porusuje v nekolika bodech hospodarskou soutez
  3.) pokud by pokuta byla vymahana, tak ne 2 mil ale treba jen 20 tis.

  Je toho daleko vic – za soucasnehio legislativniho stavu nevymahatelne – konec koncu ani jednou se o to OVB nepokusila – vi proc.

  Jinak Borkovec je frajer, ale ne zas takovy jak si tady spousta lidi mysli.

  Muzete mi napsat na mail? Myslim, ze nektere informace tahle diskuze nesnese…dekuji

 • mr.burns

  20 října, 2007

  mr.burns@seznam.cz

 • mr.burns

  20 října, 2007

  mr.burns@seznam.cz

 • Kolega z OVB

  21 října, 2007

  Kolego Šafrovče!
  Kdokoliv, kdo věří žvástům Borkovce, je pravděpodobně nedostatečně informován o celém pozadí odchodu Lukešovců z OVB. Nebo …. promiňte, mi.. je hloupý.
  Z vašich řádků je cítit nespokojenost, ale jste si za ní zodpovědný sám. Měl jste možná smůlu, že jste se přidal ke špatné struktuře. Já pracuji v zemském ředitelství Petra Křena, které je považováno za jedno z nejelitnějších v celoevropském měřítku.
  Naši spolupracovníci jsou komplexně školeni v ekonomické oblasti a troufám si říct, že jejich znalosti jsou kolikrát na daleko vyšší úrovni než u řady na tomto serveru tlachajících pánů typu Hanzla, Fredyho nebo Mr. Beana (Burnse-:).
  Podivuji se, kde berete kolego Šavrovče čas na všechnom to plkání. Kdyby jste raději víc makal a dělal termíny s klienty, byl by jste asi úspěšnější,že?
  Ještě ke smlouvě o spolupráci s OVB. Víte jak funguje frančíza??? Každá firma si hlídá své know-how a o to víc, když se jedná o finance.
  Vy jste hlavně nezodpovědný, že svým podřízeným schvalujete neetické chování.
  Jste povinen klientovi sdělit, že fungujete jako mandatář OVB. Vystupovat jménem partnerských společností jako jejich interní poradce je v rozporu se smlouvou.

 • Jan Lener

  21 října, 2007

  Uvědomit si systém a kulturu OVB a je přijmout je naprosto v pořádku. Vy jste však úplně vyluxovaný. Evidentně se nerozhodujete na základě objektivních informací a jste emocionálně zanícený ale bohužel zatím díky klamu. No a jestli se elitnost měří fluktuací poradců, tak jste na špici. 🙂

 • mr.burns

  21 října, 2007

  Musim souhlasit s p. Lenerem – Vy jste skutecne vyluxovany. Prosim Vas tim komplexnim skolenim v oblasti ekonomie jste mne skutence rozesmal ale ne tak jak ,,nejelitnejsi strukturou OVB v evrope´´ 😀 to opravdu nema chybu. Tak za prve: . skuipna regionalniho reditele Borkovce kolikrat udelala vetsi vykon nez cele zemske reditelstvi Krena a souboj Lukes vs Kren byl tak 10:4 – jste opravdu tragicti. Borkovec je pravem povazovan za nejvyraznejsi osobnost OVB a s jeho nazory musi souhlasit snad kazdy, kdo ma v hlave vic nez ctvrtecni FKT. Konec koncu Gardavsky to pochopil take. Za druhe: O Borkovcovi se jeste uslysi ale obavam se, ze LD KRena a cela OVB CR skonci v propadlisti dejin – alespon teda doufam. A prosim nepovazuji Borovce za boha a nejsem z Partners.

  Jeste k te franchaise: tohle uz nema cenu komentovat, protoze poucujete o necem, o cem nic nevite. Protoze OVB a franchaise 😀 no jo, vyskledek komplexniho ekonomickeho vzdelani by Kren 😀 Tohle take opravdu nema chybu, s timhle zitra u kolegu zaboduju.

  Dejte si prosim studenou sprchu, vyoperujte si modry nador na mozku a podivejte se jak funguje OVB,AWD…ABC a jake podminky ma franchaise – a potom prosim neco rikejte. Nebo jinak, prosim, uz nic nerikejte.

 • Jiřík

  21 října, 2007

  Prosím, co to je čtvrteční FKT?

 • Jiřík

  21 října, 2007

  Pane Šafrovče!
  Tak to vidíte. Mate smůlu, že jste se přidal ke špatné struktuře. A já myslel, že všechny struktury u OVB jsou elitní a to v evropském měřítku. To v OVB je možno si vybrat strukturu, kam chci jít nebo zapadnu tam, kde mne znáborují? Vašemu rozpoložení duše rozumím a držím vám palce, aby vyvrcholilo tím, že odejdete, kam vás svědomí táhne.

  Pane Kolego z OVB!
  Prosím, co je obsahem komplexního školení v ekonomické oblasti u OVB? Předpokládám, že jste ho absolvoval. Já bych chtěl absolvovat něco podobného aniž bych musel studovat VŠE. Není to ale jenom o tom, jak nasmlouvat co nejvíce termínů, jak radíte panu Šafrovcovi a nabouchat smlouvy? Když ale uvádíte, že ve „franšíze“ si firma hlídá své know-how, tak jsem docela rád, že o tom nevědí např. u Mac Donaldu. Jinak by dodnes mastili hamburgry pouze v USA.

 • Karel Jaroš

  21 října, 2007

  Co znamená to „franšíze“?

 • Mario

  21 října, 2007

  FRANCHISING – je odbytový systém, jehož prostřednictvím se uvádí na trh zboží a/nebo služby a/nebo technologie. Opírá se o úzkou a nepřetržitou spolupráci právně a finančně samostatných a nezávislých podnikatelů – franchisora a jeho franchisantů. Franchisor zaručuje svým franchisantům právo a zároveň jim ukládá povinnost provozovat obchodní činnost v souladu s jeho koncepcí. (viz.Evropský kodex etiky franchisingu)
  Základní pojmy a výslovnost
  FRANCHISA – licence (právo) opravňující franchisanta k provozování odbytové koncepce franchisora vlastním jménem na vlastní účet
  FRANCHISOR – franchisový poskytovatel, poskytovatel franchisy
  FRANCHISANT – franchisový příjemce, nabyvatel franchisy
  FRANCHISOVÁ SMLOUVA – dlouhodobá smlouva upravující základní vztahy mezi franchisorem a franchisantem
  FRANCHISOVÝ BALÍK – souhrn práv, znalostí a dalších plnění poskytovaných franchisorem umožňující provozovat franchisu
  FRANCHISOVÉ POPLATKY – platby, které platí franchisant franchisorovi za licenci a služby franchisová síť – obchodní a organizační propojení franchisora a všech jeho franchisantů koordinované a podporované prostřednictvím franchisové centrály
  MASTER – FRANCHISING – franchising přesahující území státu, tzn. provozovaný v mezinárodním měřítku
  MASTER – FRANCHISA – franchisová licence pro území cizího státu (zpravidla pro celé území)
  MASTER – FRANCHISOR – vlastník franchisového konceptu udělující franchisu do zahraničí
  MASTER – FRANCHISANT – tuzemský držitel franchisové licence udělované zahraničním franchisorem
  MASTER- FRANCHISOVÁ SMLOUVA – (master – hlavní) smlouva upravující základní vztahy mezi master-franchisorem a master-franchisantem opravňující master-franchisanta uzavírat jako franchisor franchisové smlouvy s dalšími franchisanty

  zdroj: http://www.czech-franchise.cz/franchising/definice-a-pojmy-ve-franchisingu/

 • Pavel

  21 října, 2007

  ,,máme běžný účet se zhodnocením 8%pa“ Toto jsem slyšel od dvou poradců z nejelitnějšího ředitelství Petra Křena a na dotaz cože je to za zázrak ? Opravdu nečekaná odpověď – PROFIINVEST řekl bych, že ředitelství P.Křena je nejelitnější prodejce ČP v celoevropském měřítku

 • OVB Šafrovec

  21 října, 2007

  Dal jste jim alespoň „po čuni“:):):)?

 • Anonym

  21 října, 2007

  Dobrý večer pane kolego! Můžete vysvětlit, jaké know-how si hájí OVB tak tvrdou smlouvou o spolupráci?

 • OVB Šafrovec

  21 října, 2007

  Dobrý večer kolego (asi z LD Křen)!
  Nevím, co bych Vám měl napsat. Asi jste nemocen. Tak Vám přeji brzké uzdravení. A buďte vděčný za to, že Vám chtěl někdo pomoci a alespoň Vás bezplatně poučil o „franchisingu“:):):).

 • Miloš Torma

  17 října, 2007

  Pane Hlisnikovský!
  Pročítám si různé diskuse a domnívám se, že nelze srovnávat pana Hanzla s panem Zachrdlem a panem Traxlerem. Ani navzájem. Všichni tři dělají tak „trošičku“ jiným způsobem. Pokud jsem to dobře podchytil v diskusích, tak pan Hanzl jako top poradce, pan Zachrdlo se zabývá placeným poradenstvím a parketou pana Traxlere je investování. Podle mne rozlišný způsob přístupu ke klientům. Ale výsledek by mněl být spokojený klient, že? Jinak všechny články stojí za přečtení (a nejenom zběžně), zamyšlení se nad nimi a hlavně zjistit „co tím chtěl básník říci“. Protože každý si z toho můžeme co-to vybrat pro svoji práci.
  Hezký den!

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  17 října, 2007

  Nechtěl jsem srovnávat pány Traxlera, Zachrdlu a Hanzla. Všichni tvoří pro klienty finanční plány. Zajímal o to, jak působí jejich články a příspěvky v diskuzích na klienty.

  Odpovědět

 • Miloš Torma

  17 října, 2007

  Aha?.! Já to tak pochopil, jako celkovou úspěšnost. Tak z pohledu „působení jejich článků a příspěvků v diskusích na klienty“? Tak to tedy už vůbec nevím, jak by se to dalo „změřit“. To by se tady museli vyjádřit především jejich klienti.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  Pane Hlisnikovský, odpověď je : blahodárně. Vidí úplně jasně, že jim dávám prostor pro ověření mých informacví a dílčích rad. Vidí, že nejsem nějaká nula, někdo kdo jen otravuje s nějakým prefabrikovaným řešením pro každého. Vidí, že veřejně publikuji na odborném serveru. Občas se mí klienti zasmějí různým anonymům a ptají se, proč v diskusích s nimi ztrácím čas, proč raději nejsem u nich doma s nějakou novinkou, nebo proč nepracuji na svém zdokonalení, proč více nestuduji produktové novinky a vývoj finančního trhu. Odpovídám jim: protože mého hlasu je zapotřebí. Pečlivě si čtěte i jiné názory, na tom serveru publikují velmi dobří poradci. Všichni se máme mnoho co učit od kolegů a i od těch konkurenčních….. Abychom uměli lépe obsloužit nové, ale i ty stávající klienty.“

  Abych byl úplný, někdy mám strach, když jsou mí klienti zmateni, jaké svinstvo čtou na moji adresu v diskusích. A tak jim říkám:
  „Anonymové, ale často i méně úspěšní, nebo literárně a odborně méně vybavení poradci nemají na to, aby se sami stali autory. A tak diskutují pod cizími články, aby svou potřebu publikovat uspokojili. Dráždím je, protože si na nic nehraju a píšu syrové pravdy. Nechtějí vidět mou krev, jen moji brunátnou tvář, když se nechám zatáhnout do zákopového boje pod mým článkem. Vidíte? Nemají pravdu, nejsem sprostý podvodník a lhář, nebo zloděj a bouchač. Již jsem Vám věnoval asi 10 hodin svého času a něco jsem Vás naučil. Nepotřebuju Vám kroutit ruku, abyste mi něco podepsal. To Vy mě žádáte, abych si na Vás udělal čas a nějaké ty smlouvy už konečně sepsal… protože nechcete dál pokračovat se současným stavem Vašich financí, chcete konečně vydělávat něco nad inflací. Snažím se být univerzálním poradcem a ten vztah s Vámi chci na desítky let. Proto ode mě dostáváte ty domácí úkoly a cítíte, že se Vám vyplatí je plnit“.

  Často se názorově střetávám i s někým po odborné stránce lepším a neváhám se z toho poučit. Ale to Vy určitě víte – a pan kolega Traxler či Zachrdla taky. Přeji pěkné odpoledne!

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  Označení top poradce je v interním členění Fincentra pojem, který je vztažen k dosahovaným obchodním obratům a nic neříká o kvalitě poskytovaného poradenství. Top popradce je nejvyšší pozice v nemanažerské větvi Fincentra a je určena pro výkonné poradce, kteří sami nechtějí vést vlastní tým poradců a chtějí se věnovat plně a pouze klientům. Nelze jej používat ke kvalitativnímu porovnání s poradci, kteří pracují v systému placeného poradenství, nebo i v systému provizním, ale na pozici manažerské. Tímto navrhuji, abyste si na toto příště dal pozor, pane Tormo.

  Jinak velmi vítám, že zde vystupujete pod tímto jménem, které též vidím na svém stole na Vaší navštívence. Nemyslíte, že by bylo na čase, abyste se přihlásil ke svému dnes již bývalému nicku? Přeji Vám mnoho úspěchů a těším se na nějaký Váš autorský článek!

  Odpovědět

 • Miloš Torma

  17 října, 2007

  K druhé části Vašeho příspěvku. A co se tím změní? Můj nick nebyl „anonymní“, na netu jej znají stovky lidí (dokonce i mí kolegové z branže ? a i klienti), mé příspěvky nikoho nenapadaly? O tom, proč lidí raději do diskusi volí anonymitu, už tady bylo popsáno mnoho řádků. Proč se tím zabývat?
  A článek? Já ještě nedospěl ani na fundovaný příspěvek do diskuse. Nebo si myslíte, že tak strašně toužím po tom, aby se po mne vozili kdejací anonymové? Hezký den, pane Hanzle!

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  Změní se hodně. Vaše názory pod tím právě teď nevysloveným nickem Vás teď a příště mohou mnohem více identifikovat s tím pánem, co již mnohé napsal pod nickem a získal si v mnoha poradcích spojence, pokud ne jen pochopení či souhlas s Vašimi názory. Bylo by pěkné začít budovat image poradce Ing. Tormy a využít znalost poradců ohledně toho nicku. Nemyslíte?

  Odpovědět

 • Miloš Torma

  17 října, 2007

  Myslím? a přemýšlím? a přemýšlím? Ale teď už opravdu nemám čas a budu muset jít. Budu nad Vašimi slovy přemýšlet. Hezký den!

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  17 října, 2007

  OK.

  Odpovědět

 • zinfo

  16 října, 2007

  Zdravím pane Hanzle. Již jsem se vyjádřil k tomu, proč vy své jméno zveřejňujete a já nikoli. Nejsem konkurent a to ani vzdálený a tak nepotřebuji svoje jméno prezentovat. Nemyslím si, že se liší úroveň příspěvků anonymů od úrovně podepsaných. Berte nás jako konstruktivní kritiky, kteří vám přistavují zrcadla, abyste nepropadli vzájemnému šálení o doktorech financí, rovněž placených skrze pojišťovny. Připadám si jako gramotný klient a nechtějte po mně, abych se nevyjádřil, pokud se mi chutnost nabízeného produktu nepozdává. Berte mě jako hlas lidu.:) Co by jinde za to dali, aby měli zpětnou vazbu.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  16 října, 2007

  Milý pane Zinfo, když jste mě naposledy provokoval, donutil jste mě napsat speciálně pro vás variaci na Červenou Karkulku. Věřím, že se Vám moc líbila. Ačkoliv pevně věřím, že jste svůj monitor přece jen neroztřískal a nezačal se plazit k močálu, abyste tam potupně skonal,… ačkoliv jsem Vás v jiné diskusi s uspokojením objevil živého pro Váš text v tom příspěvku, přesto stále nechápete podstatu mého poselství.

  Pro nás, kdo nejsme pos(píp)ové a nebojíme se za svými názory stát pevně, zpříma, s fotkou, jménem a mailem, je anonym někdo, kdo tuto odvahu nemá a kdykoliv jde do tuhého a měl by se k tomu postavit, usilovně hledá nejmíň 5 důvodů, proč nemůže, ačkoliv jinak by chtě, případně se snaží zdůvodnit, proč nám jeho identita k ničemu nebude. Tohle ať Vám baští v diskusi k Blesku, nebo Aha.cz, extrémně možná i na finančně-osvětových lidových serverech, kam občas inklinuje úroveň peníze.cz. Tady svými názory ovlivňujete poradce a jejich klienty, tady nejde o zábavné čtení, bulvár, nebo rovnou o literární žumpu, kam bych to odvětví pokleslé kultury zařadil.

  Pokud bychom připustili, že dominantní je obsah příspěvku a identita autora nepodstatná, tak by klient mohl nabýt pocitu, že podepsaný poradce je divný podivín a ten většinový je někdo se škraboškou, že ve své většině jsme opravdu jen pochybná banda podvodníků, co se potřebují skrývat za nick. Zkuste si představit, jak na lékařském či daňově-poradenském serveru se nějaký anonym rozčiluje, že jde hlavně o obsah a nikoho nemá zajímat jeho identita. Já svým klientům telefonuji a představuji se jako Pavel Hanzl, nikoliv Brouk Pytlík či Marty, nebo Davy. Věřím, že jste tento můj příspěvek pochopil tak, jak jsem jej zamýšlel a hlavně jste si uvědomil, že minula doba anonymního barvení rukou Gottwaldovy sochy na rudo právě tak, jako doba respektování anonymního „hlasu mlčícího obecného lidu“ na serveru pro finanční poradce.

  Nějak jsem nepochopil, proč je redakce investujeme. cz tak shovívavá k anonymitě. Tento server jsem si od počátku co jsem tady (09/2006) představoval jako virtuální prostor pro zpětné vazby a poučení poradce. Kdykoliv sem zavítá klient – a to se pozná, že není z branže – nikdo z podepsaných poradců jej neodmítne. Já chci, aby tento prostor byl otevřen i klientům, ale jen jako možnost získání odpovědí na jejich odborné dotazy – nikoliv jako způsob zkažení večerní pohody už jen při pasivním pročítání diskusí. Řada kolegů už svým vlastním klientům tento server nedoporučuje, protože se za úroveň diskusí stydí – a za to mohou anonymové.

  Mně je naprosto jedno, zda jste konkurent poradce či gramotný klient. I když jsem Vás někdy škádlil, vcelku Vás jako osobu na druhé straně drátu vnímám velmi pozitivně pro Vaše názory. Opravdu bych velmi stál o to, abyste vyskočil i Vy z panoptika jakéhosi obecného českého lidu a hrdě se začal hlásit ke svému jménu, bude Vám to slušet. Vaše názory mají smysl, proto si již nepřeju, abyste bídně skončil v močálu, mezi zuby mé jméno.

  Odpovědět

 • Karel Jaroš

  18 října, 2007

  Můžete mi někdo říct něco k tomu divadlu, které bylo na občanském judu o metrosexuálech z OVB? 😀 Znáte je někdo? Být jejimi klienty, tak už dávno všechny smlouvy vypovim!

  Odpovědět