Sobota 04. prosince. Svátek má Barbora.

Editorial ze dne 14.6.2006

Zúčastnila jsem se jednání rozpočtového výboru o složení výboru pro finanční trh. Očekávala jsem, že hlasování bude velmi formální záležitost. Dlouho před samotným hlasováním se i v médiích hovořilo o jasných kandidátech…

Bylo pro mě velmi zajímavé vyslechnout si rozpravu a argumenty jak poslanců, tak pana guvernéra Tůmy i pana náměstka Prouzy. Výsledek celého jednání byl překvapující, jak si můžete přečíst v článku Rusnok v čele Výboru pro finanční trh.

Ve výboru nemohou být zástupci všech poskytovatelů služeb na finančním trhu (momentálně jsou zastoupeny penzijní fondy a kolektivní investování). Doufám ale, že se na jeho fungování budou moci účastnit alespoň zprostředkovaně.

Spekulace o tom, jak tento výbor bude fungovat, jsou ale předčasné. Zákon sám výboru nedává příliš velkou pravomoc a bude důležité, jak je členové výboru uchopí.

Jeden komentář: “Editorial ze dne 14.6.2006”

  1. Anonym napsal:

    Zatím jde hlavně o marketing osob (fyz. i právnických). Že místo nemají zprostředkovatelé je na jednu stranu špatně (naše zájmy), na druhou stranu dobře, pokud je stále platná informace, že kandidátem je/byl p. Tomek ze ZFP. To by byla tragedie tam za zprostředkovatele mít zástupce snad nejbrutálnějšího finančního multilevelu v ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.