Pondělí 19. listopadu. Svátek má Alžběta.

Editorial ze dne 14.5.2006

Editorial Jan Majer 05.06.2006 | 17:30 0 Komentářů

V téhle rubrice bude editor komentovat dění na webu – co ho zaujalo v článcích, v diskusi, bude polemizovat či vtipně glosovat. Na tomto místě budou také hostovat známé osobnosti z branže. Během své „služby“ budou taky

Nižší příjmy, vyšší výdaje, nižší důchod, delší doba spotřeby. Takový je ekonomický osud české ženy.
V mladším věku se častěji než muži starají samy o závislé děti. Devět z deseti neúplných českých domácností vedou ženy. Řízení neúplné rodiny přitom představuje značnou finanční, sociální a psychickou zátěž.

Když se děti osamostatní, zůstává většinou žena sama bez finančních rezerv, které byly vyčerpány zvýšenými výdaji po značnou část produktivního věku.

Jak je to se zaměstnaností a příjmy? Zaměstnanost žen je v České republice naprosto unikátně vysoká, což je tradice odvíjející se z minulosti. Ženy však nadále pobírají zhruba o jednu třetinu nižší mzdy.

Nižší mzda znamená nižší disponibilní příjmy (zdroj úspor a investic), nižší dlouhodobé finanční rezervy a posléze i nižší důchody.

Statisticky vzato mají české ženy k dispozici zhruba o osm let více života než muži. Znamená to, že jejich finanční rezervy by měly toto období pokrýt

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.