Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Editorial ze dne 14.5.2006

Editorial Jan Majer 05.06.2006 | 17:30 0 Komentářů

V téhle rubrice bude editor komentovat dění na webu – co ho zaujalo v článcích, v diskusi, bude polemizovat či vtipně glosovat. Na tomto místě budou také hostovat známé osobnosti z branže. Během své „služby“ budou taky

Nižší příjmy, vyšší výdaje, nižší důchod, delší doba spotřeby. Takový je ekonomický osud české ženy.
V mladším věku se častěji než muži starají samy o závislé děti. Devět z deseti neúplných českých domácností vedou ženy. Řízení neúplné rodiny přitom představuje značnou finanční, sociální a psychickou zátěž.

Když se děti osamostatní, zůstává většinou žena sama bez finančních rezerv, které byly vyčerpány zvýšenými výdaji po značnou část produktivního věku.

Jak je to se zaměstnaností a příjmy? Zaměstnanost žen je v České republice naprosto unikátně vysoká, což je tradice odvíjející se z minulosti. Ženy však nadále pobírají zhruba o jednu třetinu nižší mzdy.

Nižší mzda znamená nižší disponibilní příjmy (zdroj úspor a investic), nižší dlouhodobé finanční rezervy a posléze i nižší důchody.

Statisticky vzato mají české ženy k dispozici zhruba o osm let více života než muži. Znamená to, že jejich finanční rezervy by měly toto období pokrýt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.