Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Editorial ze dne 11.12.2006

Editorial Jan Majer 11.12.2006 | 09:25 1 Komentář

NEOLIZUJTE ZMRZLÉ ZÁBRADLÍ! V pánském časopise Men’s Health vyšla příloha o financích. Zajímalo mě, jak na to jdou chlapi z fitka, tak jsem v pátek sebral časopis kolegovi ze stolu a vzal ho s sebou na chalupu. Přiznám se, že jsem na takový nářez nebyl připravený…

Přílohu nechme stranou, zaplacené reklamní články o financích měly standardní úroveň. Magazín byl ale plný nejrůznějších doporučení, jež mne vedly k zamyšlení, komu je tohle celé vlastně určeno.

Kupte si dobrého koně, vydělá vám třeba deset miliónů. Pořiďte si luxusní nemovitost u moře. Investujte do pokojové vinotéky a nakupte do ní špičková archívní vína. Vhodným doplňkem k růžovému tričku jsou hodinky za 108 tisíc korun. Nikdy, opravdu nikdy si neholte…

Ty rady samozřejmě nejsou myšleny vážně. Jsou to jen takové atrapy. Kdo může uvažovat o nemovitosti u moře a hodinkách za sto tisíc, ten se nechává inspirovat z úplně jiných zdrojů.

Tohle je čtení pro kluky, jimž tohle všechno imponuje. Zmíněná investiční doporučení jim sice mohou zajistit solidní mindrák, ale bezprostřední ohrožení nepředstavují.

Horší je to s praktickými radami, týkajícími se například holení choulostivých partií. Aby to nemělo stejný efekt jako hlášení pana ředitele v Obecné škole.

Vzít Gillette M3 Power a trochu si v koupelně pohrát se svým zevnějškem je možná jedna z mála nabízených radostí, jež si může čtenář takového časopisu doopravdy dopřát.

Článek vyšel v týdeníku Reflex

Jeden komentář: “Editorial ze dne 11.12.2006”

  1. Jan Majer napsal:

    Než mě někdo „odhalí“ – v Reflexu byl jako autor glosy chybně uveden Libor Winkler.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.