CZK/€ 24.700 +0,12%

CZK/$ 23.043 -0,10%

CZK/£ 29.102 +0,34%

CZK/CHF 24.087 +0,40%

Text: Martin Bouček

09. 02. 2007

18 komentářů

Editorial ze dne 1.2.2007

 


 

Na redakci se totiž obrátila PR agentura s nabídkou, jestli by Investujeme.cz nechtělo uspořádat malou soutěž. Protože si myslím, že mezi poradci (ale jistě i mezi jejich klienty) se určitě najdou lidé, kteří tenis mají rádi, souhlasil jsem, a zde to máme.

Něco málo o historii Davis cupu. Toto mezinárodní týmové střetnutí (nejprve jen mezi mezi USA a Velkou Británií) se poprvé odehrálo v roce 1900, od roku 1904 je otevřeno i pro ostatní národy.

Po smrti autora myšlenky turnaje Dwighta Davise, který zakoupil proslulý stříbrný pohár dnes známý jako „salátová mísa“, v byla roce 1945 tato mezinárodní tenisová soutěž přejmenována na Davis cup.

K další podstatné změně došlo v roce 1981, kdy byla utvořena 16členná světová skupina a systém podskupin. Nejdéle se ve světové skupině bez sestupu udrželo Československo a jako nástupce Česko, které ji poprvé opustilo až v roce 2005.

Letos se Česko střetne se silným týmem USA v Ostravě v ČEZ Aréně od 9. do 11. února. A vy můžete být v neděli při tom, vstupenky jsou totiž do VIP zóny na nedělní (11. února) zápasy v ostravské ČEZ Aréně.

REKLAMA

Lístky do soutěže věnoval francouzský bankovní dům BNP Paribas, který podporuje tenis od roku 1971, kdy se dohodl na spolupráci s French Open, a který je od roku 2001 i hlavním partnerem právě Davis Cupu. (K přejmenování z Davis Cup by NEC na Davis Cup by BNP Paribas došlo od roku 2002.)

Soutěžní otázka bude jednoduchá: Jak se jmenuje rodina podílových fondů spravovaných BNP Paribas AM? Vstupenky obdrží ti, kteří jako první na otázku správně odpoví.

Odpovědi posílejte na email barbora.staskova@bnpparibas.com (a hodně štěstí vám i českému národnímu týmu přeje Jiří Musil, manažer BNP Paribas AM).

První tři nejrychlejší obdrží vstupenky od redakce doporučeným dopisem na adresu, kterou dají k dispozici. Přeji hezké soutěžení a také hezký večer.

Vstoupit do diskuze 18 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jan Traxler

  2 února, 2007

  Soutěže jsem se zúčastnil, ale nepřišla mi vůbec žádná reakce.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  2 února, 2007

  Vítězové jsou již známi, ale zatím jen BNP Paribas ví, kdo to je… Dozvím se to na začátku příštího týdne a oněm třem vstupenky odešlu doporučeně v úterý na jejich adresu. (Mail byl přece jen na paní Staškovou 🙂

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  6 února, 2007

  Informace pro soutěžící: tak bohužel paní Stašková z BNP Paribas byla iniciativní a poslala již vstupenky na adresy výherců. Tak to nemůžu udělat já. 🙂 Dobré to je ale v tom, že výhra je již na cestě.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  8 února, 2007

  Pane Traxlere, jeden z výtězů se dnes dozvěděl, že nemůže výhry využít, a protože jste byl 4., pracujeme na tom, byste pozvánku dostal Vy 🙂

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 února, 2007

  Vážení kolegové, rozhodl jsem se podělit se s vámi o čerstvou zkušenost, která se nenaskytne každý den. Ze soboty na neděli jsem strávil několik hodin osobním rozhovorem s prezidentem Václavem Klausem. Řeč byla také o tomto webu.

  Pan prezident mi vzkázal, že s oblibou čte moji rubriku v Reflexu a že pro mě má zajímavou nabídku. Během schůzky jsme seděli na sofa, pan prezident držel na klíně staré tranzistorové rádio. Zněla z něj po celou dobu našeho rozhovoru zvláštní směsice vážné hudby a české pop music. Pan prezident mi prozradil, že je to speciální stanice pro prezidenta České republiky a že jen on ví, jak ji naladit.

  Václav Klaus mi chvilku za zvuků trazistoráku coby ekonomickému novináři pochleboval, pak přišla slíbená nabídka: Pan prezident si mne vybral z mnoha kandidátů, abych mu dělal osobního strážce. Vysvětlil mi, že nechce mít v ochrance lidi, kteří nerozumí ekonomii.

  Řekl jsem, že mám docela dobře rozjeté vlastní podnikání, ale že si nabídky velmi cením. Pan prezident však nepochyboval, že mne pro pozici bodyguarda získá: „Základní mzda je sice jen 24 tisíc, k tomu ale dostáváme, já taky, 105 tisíc diety. Já vám ten job dám, pane Majere, pokud mi slíbíte, že si nejméně 30 tisíc měsíčně ze svého platu uspoříte.“

  Ještě dlouho jsme povídali o všem možném, v jednu chvíli jsem si uvědomil, že vlastně sedíme na gauči v obýváku u mých příbuzných, strýce Jardy a tety Evy v Mostě. Bylo už pozdě a já nevěděl, jak panu prezidentovi říci, že opravdu nechci dělat v jeho ochrance.

  Řekl jsem tedy, že asi bude chtít pomalu jít domů a že nejbezpečnější způsob dopravy z Mostu na hrad bude teď v noci taxík. Prezident vypnul rádio a hleděl beze slova před sebe. V pokoji zavládlo dusno. Bylo jasné, že mě hlava státu tiše soudí. Nechtěl jsem, aby takhle skončilo do té doby velmi přátelské setkání. Po tomto krátkém zaváhání jsem panu prezidentovi nabídl, že ho odvezu svým autem. Zvedl se a mlčky se vydal k vozu. Svítalo, z vedlejšího domu byl slyšet dětský pláč…

  Aha. Otevřel jsem oči, vstal z postele, přebalil miminko a pak šel do kuchyně ohřát mu mléko. A myslel jsem na to, že předchozí noc byly sny taky zajímavé. To se mi zdálo, že spíme s manželkou v přízemí centrály OVB a že nám do pokoje neustále leze oblastní vedoucí Aleš Nebeský a tvrdí, že mu ležíme v kanceláři. Přitom tam žádnou kancelář nemá.

  Prosím přítomné kolegy o posouzení, zda jde o běžnou profesionální deformaci, nebo o vážnější odchylku, o níž bych si měl promluvit se specialistou.

  PS: Tento příspěvek věnuji mému nástupci Martinu Boučkovi:-)

  Odpovědět

 • Jan Lener

  4 února, 2007

  Honzo? Nedává Vám někdo něco do čaje? 🙂

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 února, 2007

  Asi ne. Ani nepiju. Normálně si jdu večer lehnout a pak se děje tohle.

  Odpovědět

 • Vít Kalvoda

  4 února, 2007

  Mozna je to právě ta chyba, zkuste 2del červenýho na noc a třeba to bude lepší.Mně momentáln nezbývá, něž Vám přepracované sny závidět: nemám, kdy yb se mi zdály, mám trochu podezření, že můj spánkový manager z časově-ekonomických důvodů REM-fázi musel značně zredukovat…

  Odpovědět

 • Slavomír Kožúšek

  4 února, 2007

  Pane Majere, myslím si, že jde o naprosto normální přepracování. Už delší dobu se mi také zdají podobné sny, ale tak bujnou fantazii, jako vy nemám :))) SK

  Odpovědět

 • Jan Majer

  4 února, 2007

  Díky, Slavomíre, ulevilo se mi. Prostě si odpočinu:-)

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  4 února, 2007

  Honzo, myslím, že psychoanalytik by se napásl 🙂 díky.

  Já bych to zcela laicky analyzoval asi takhle: směřujete skutečně vysoko a přitom si chcete zachovat vlastní tvář. Nelehká situace.

  Druhý sen se neodvážím hodnotit, protože toho o Vás a OVB stále ještě dost nevím… snad někdo z publika???

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  6 února, 2007

  Děkuji, Honzo, za moc hezký příspěvek – to mohu, protože je pro mě 🙂 Jsou to opravdu sny? Já to četl spíše jako podobenství nebo metaforu. Líbí se mi to jako metafora.
  Jinak s mým nástupnictvím: vždy jsem doufal, že spolupráce je to, co teď na Investujeme.cz přichází, ne moje osoba. Naučil jsem se hrdě říkat, že jsem šéfredaktorem, ale to jen proto, že lidé obecně se naučili tuto funkci používat jako označení člověka, starajícího se o (například) web.
  Sám se vnímám jako správce určitého virtuálního místa setkávání poradců, kteří o své práci přemýšlí. Těším se, že se zase uvidíme.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  6 února, 2007

  Martine, fakt to byly sny, tohle bych si v bdělém stavu nevymyslel:-) Následující den se mi zdálo, že jsem byl požádán o zpracování finančně zaměřeného dílu komiksu Čtyřlístek. Ráno jsem si pamatoval detaily, jak jsem Fifinku popsal jako tu spořivou a zvídavou, Bobíka jako troubu, co ničemu nechce rozumět, Mišpulína jako vědátora, který pořád hledá sofistikované investice a vždycky se spálí… Dal jsem na radu pana Kožúška – relaxuju a jen tak zlehka na ICZ popichuju. Poslední noc už byla klidná.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  6 února, 2007

  Pabe Majere, chce to vypnout, popít něco alkoholu, mít při tom poblíž něco pěkného, třeba milovanou bytost. Dobře jíst, dlouho spát a věnovat se něčemu na hony vzdálenému financím, nejméně tři dny, samozřejmě s vypnutým telefonem. Pak budete mít správné sny a dobře se vyspíte, ideálně přeji hluboký spánek beze snů.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  6 února, 2007

  Jak říkám, už se to lepší:-)

  Odpovědět

 • gdorfd

  1 prosince, 2010

  4mXckV ttlkjssrjkjf, [url=http://iaccqrwmrlzz.com/]iaccqrwmrlzz[/url], [link=http://vvcwoefbpquf.com/]vvcwoefbpquf[/link], http://yhihavhewvlu.com/

  Odpovědět

 • mbosmhunkpl

  1 prosince, 2010

  UST0KV vsoxmekizmbe, [url=http://mxcbfftqgyln.com/]mxcbfftqgyln[/url], [link=http://syehwsihaupn.com/]syehwsihaupn[/link], http://bbggqmkasoez.com/

  Odpovědět

 • xxelotjhns

  1 prosince, 2010

  1tPJxz mmtkruftkryd, [url=http://czytpuyqhwcq.com/]czytpuyqhwcq[/url], [link=http://smxhfcsgqycy.com/]smxhfcsgqycy[/link], http://evqdawbkhkqs.com/

  Odpovědět