Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Co bude se ZFP akademií?

Zprávy kolují… podle jedné z nich ZFP akademii kupuje Česká pojišťovna, podle druhé vstupuje ZFP akademie do Penzijní společnosti České pojišťovny. A co na to ZFP akademie?

ZFP akademie patří k největším finančně zprostředkovatelským společnostem. Jako snad jediná z velkých v Česku si neříká finančně poradenskou společností a hlásí se k „samospotřebitelskému modelu“, kdy si (v kostce) lidé sami na základě školení kupují produkty, které uznají za vhodné. Její roční provizní obrat se pohybuje kolem 1 mld. Kč a brousí i do dalších odvětví. Nyní ji čekají změny.

První změnou je přeměna na ZFP Group, která bude zastřešovat nejrůznější činnosti. ZFP GROUP, a.s. byla zapsána v obchodním rejstříku 18. června 2012 a jejím jediným akcionářem je společnost ZFP s.r.o. To vlastní manželé Poliakovi rovným dílem. Další změny se zřejmě chystají. A jaké budou?

ZFP Group by měla zastřešovat jak finančně zprostředkovatelskou společnost ZFP akademie, tak další společnosti rodiny Poliakových, počínaje developerskými společnostmi, přes společnosti spravující hotely Akademie, po další společnosti se (zatím) okrajovými činnostmi.

Objevily se ale spekulace, že do ZFP by měla majetkově vstoupit Česká pojišťovna či její vlastník PPF. A na druhé straně, že by ZFP měla kapitálově vstoupit do Penzijní společnosti České pojišťovny. Sama ZFP akademie k tomu uvádí:

„Společnost ZFP akademie, a.s. spolupracuje historicky s několika významnými finančními institucemi, jak v oblasti pojišťovnictví, tak i v oblasti penzijního připojištění, se kterými vede průběžná jednání o možných vylepšeních obchodních výsledků a možných synergických efektech z této spolupráce vyplývajících. K těmto obchodním partnerům patří standardně i Česká pojišťovna a Penzijní fond České pojišťovny. S těmito subjekty v současné době probíhají na různých úrovních jednání o možnostech strategického rozšíření spolupráce, jejichž současné stádium nám neumožňuje je blíže komentovat nebo se vyjadřovat k jejich formě či podobě.“

Informace z různých zdrojů se liší. Podle informací z důvěryhodných zdrojů je vysoce nepravděpodobné, že by do ZFP vstupovala Česká pojišťovna či její mateřská PPF.

Se vstupem do penzijního fondu má již ZFP akademie zkušenosti. V roce 2007 majetkově vstoupila do penzijního fondu Aegon.

Z tohoto pohledu by byl vstup do některé z penzijních společností logickým krokem. Ovšem penzijní fond Aegon bude také transformován na penzijní společnost… proč tedy hledat jinde? Jednou z možností je snaha o rozšíření „vlastního portfolia“.

Vstup ZFP do Penzijní společnosti České pojišťovny je i podle důvěrného zdroje pravděpodobnější než opačný obchod – vstup do ZFP. To by také odpovídalo „strategickému rozšíření spolupráce“ zmiňované ve vyjádření ZFP akademie k našemu dotazu.

V ZFP akademii nastávají i personální změny. 9. srpna 2011 byl na post předsedy představenstva jmenován Peter Brudňák, který ve funkci vystřídal Vladimíra Poliaka, a k 27. únoru  2012 odešla z pozice místopředsedy představenstva dlouholetá výkonná ředitelka společnosti Dita Kaňová.

Peter Brudňák

V letech 2003 až 2006 působil jako generální ředitel pojišťovny Aegon pro SR, v letech 2006 až 2008 jako generální ředitel pro Aegon pro ČR a SR a poté přijímá post generálního ředitele pobočky Aegon v Číně, kde působil do roku 2011.

Zdroj: Výtah z medailonku na stránkách ZFP Group

 

Stejného předsedu představenstva jako ZFP akademie má i nová ZFP Group. Společnost se tak zdá být na změny připravená – a zda se bude jednat jen o změny organizační, nebo dojde i ke změnám v majetkové či vlastnické struktuře, ukáže až čas… a jednání o strategické spolupráci.

Co je pravděpodobnější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

4 komentáře: “Co bude se ZFP akademií?”

 1. Petr napsal:

  Někteří lidé na vysokých pozisích ze ZFP Group jsou opravdu zoufalí
  Adam Jurečka pořádal nějakou strategickou poradu. Protože prý mu na ní nikto nechodí tak přihlásuje na poradu všechny lidi od pozice 4 povině!!!
  Pokud se někdo nestihl do týdne! odhlásit třeba byl na dovolené nebo nečtě majly atd tak zaplati sankci 200Kč ze svých provizí.
  Adam Jurečka se ZFP Group na tom musí být asi hodně blbě když musí takto vydělávat. Jednoduchým počítadlem zjistím že na poradě kde nepřijde zehrubně tak 100oveček vydělává 20.000Kč co měsíc. Taktakto funguje multilevelmar­keting. Hlavní že si koupí nové audo A7.
  Je škoda, že to nikoho z vedení ZFP Group nezajímá.

  • I.H. napsal:

   Petře,ruku na srdce,když Vám jdou peníze na účet,je to v pořádku,vid­te?Ukažte mi,kteroukoli jinou firmu i mimo MLM,kde berete peníze a nemusíte pracovat.Vaše účast u ZFP je jistě dobrovolná,ale pokud jste začal činnost dělat profi,tak co se divíte.Jestli se Váš nadřízený takto rozhodl,pak má nejspíš pod sebou většinu lidí,kteří by moc chtěli,ale jen o tom mluví a nedělají nic.Každý dospělý a jen trochu zodpovědný má za samozřejmost se omluvit z porady a také určitě číst maily.Pokud ne,tak at se na to rovnou vykašle.S takovými a pokud je jich ještě i víc,bych rozhodně pracovat nechtěla.Dívejte se na to i z druhé strany.Žádnou firmu nevybudujete s polovičatos­tí.Právě odpovědnost nás dospělé odlišuje od dětí.Je to jednoduché.A proč myslíte,že 90%národa to nikdy nikam nedotáhne?Kvůli takovému myšlení.

 2. Tomáš Marný napsal:

  Rony,
  kterého akcionáře máte na mysli,
  ty dva současné,
  meno ty nové, kteří jsou intenzivně hledání?
  (Myslím, že na akcionářský program můžete zapomenout. :-) )

 3. Rony napsal:

  niesom zástanca MLM pri poskytovaní finančých služieb,práve naopak som proti, a poznám len jednú MLM, ktorá má systém nastavený výhodne pre klienta, poradcu, manažera aj majiteľov, nechcem robiť reklamu majiteľom portálu ale áno hovorím o FC… ale čo sa týka samospotrebiteľské­ho marketingu v tomto odvetví to sa mi vôbec nepáči s kvalitou a dlhodobou spokojnosťou to nemá nič spoločné ! neviem koľko bánk a poisťovní ma ZFP zazmluvnených v ČR ale u nás asi 2 banky a 3 poisťovne čo je výsmech do oči pre „samospotrebiteľa“ teda kupujú si klientov a tým nevadí že dostanú pár korún za blbý produkt ktorý ich bude stáť tisíce a desaťtisíce korún…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.