CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

Text: Petr Zámečník

17. 06. 2010

6 komentářů

Cena za naději? 60 EUR…

 


 

O nepoučitelnosti lidské populace i jedinců by bylo možné psát telenovely. Zápletky se stále opakují, jen občas se vymění kulisy či hlavní protagonisté. Scénář se píše za pochodu podle diváckých preferencí a celé dílo vypadá jako spíchnuté horkou jehlou. Přesto funguje a nachází si dostatek diváků živících tvůrce nekonečných seriálů nákupem jogurtů a pracích prášků inzerovaných mezi epizodami.

Ve finančním světě jsou telenovelami podvody. Jejich zápletka je vždy podobná a – kupodivu – se opakují i jejich "úspěšní" provozovatelé. Diváci se nemění téměř nikdy. Ne nadarmo po očividném krachu EDBUSY byli tíž klienti lákáni na "nový bezkonkurenční systém" Company Management a ne nadarmo jsou po ztroskotání APL tíž klienti lákáni na WWI.

Na příkladu All Property Ltd. (APL), a ostatně i na agónii EDBUSY, bylo krásně vidět, jak se podvedení snaží lhát sami sobě do kapsy, že je vše v pořádku a že jen nějaký zlý stát, banka, investor, policie (dosaďte téměř libovolně cokoli a kohokoli, s výjimkou organizátora podvodu) brání dodržení závazků ze strany podvodníka. Omlouvají tak prodlužování výplaty investice a zhodnocení (či přidělení úvěru) a to jen proto, aby neztratili naději. Naději, že se snad o podvod nejedná a že pohádkové zisky ještě dostanou.

Naděje v případě APL má dokonce svou konkrétní cenu. Když už nelze zabránit ztroskotání letadla, objevil se další podvod.

"Teď tedy (potom, co přišli o peníze ve scamu Investice do All Property Limited) rozjíždějí bezohlední jedinci další scam Vymáhání pohledávek z All Property Limited. Nakukají zoufalým hejlům, že mají plán, jak se k penězům dostat, budou vyvíjet "aktivity", ale holt "práce" s tím spojená není zadarmo, musí se lítat do Dubaje, "konzultovat s právníky" a já nevím co ještě…," uvádí uživatel JePeSk v diskusním fóru na FinExpert.cz.

REKLAMA

Naděje v podobě "plánu na vymožení pohledávky z APL" má svou cenu. 60 EUR. Kdo zaplatí cenu za naději?

Loading

Vstoupit do diskuze 6 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Spokojený

  21 června, 2010

  Škoda, že už nemá o čem psát a vychází pouze z příspěvku jakéhosi JePeSka. Tím pro mně důvěryhodnost pana Zámečníka skončila i proto, že jsem o akci 60EUR velmi podrobně informován. Jenže Vy, pane Zámečníku ode mne informaci nedostanete, takže pokračujte monitoringem JePeSků a dalších důvěryhodnýcj zdrojů. :-)))

  Odpovědět

 • Anonym

  21 června, 2010

  Jsem rád, že jste Spokojený. Ostatně cílem tohoto editorialu nebylo nic jiného než spokojenost, trocha pobavení a zamyšlení.

  Odpovědět

 • tenkrát

  21 června, 2010

  Tak jestli autoři tohoto serveru staví svoje články na příspěvcích anonymních týpků – odborníků na všechno z finexpertu tak bůh s váma

  Odpovědět

 • Anonym

  21 června, 2010

  Kdepak články, pouze editorialy sloužící k zamyšlení.

  Odpovědět

 • Anonym

  21 června, 2010

  Mimochodem, děkuji diskutujícím „tenkrát“ a „Spokojený“. Podle toho, že vážili svůj čas věnovat své reakci, mohu jen usuzovat, že editorial ťal do živého.

  Odpovědět

 • tenkrát

  21 června, 2010

  Nerad vám kazím idylu ale psát články na základě slintání takyexpertů z webového fóra to je světový unikát tak si můžete gratulovat, alespoň v něčem jste jedničky

  Odpovědět