Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Cena za naději? 60 EUR…

Kolik stojí naděje? Podle nejnovějšího průzkumu na populaci nepoučitelných je odpověď již známá. 60 EUR. Pokus byl prováděn v reálných podmínkách na lidech. Prosíme, nekrmit.

O nepoučitelnosti lidské populace i jedinců by bylo možné psát telenovely. Zápletky se stále opakují, jen občas se vymění kulisy či hlavní protagonisté. Scénář se píše za pochodu podle diváckých preferencí a celé dílo vypadá jako spíchnuté horkou jehlou. Přesto funguje a nachází si dostatek diváků živících tvůrce nekonečných seriálů nákupem jogurtů a pracích prášků inzerovaných mezi epizodami.

Ve finančním světě jsou telenovelami podvody. Jejich zápletka je vždy podobná a – kupodivu – se opakují i jejich "úspěšní" provozovatelé. Diváci se nemění téměř nikdy. Ne nadarmo po očividném krachu EDBUSY byli tíž klienti lákáni na "nový bezkonkurenční systém" Company Management a ne nadarmo jsou po ztroskotání APL tíž klienti lákáni na WWI.

Na příkladu All Property Ltd. (APL), a ostatně i na agónii EDBUSY, bylo krásně vidět, jak se podvedení snaží lhát sami sobě do kapsy, že je vše v pořádku a že jen nějaký zlý stát, banka, investor, policie (dosaďte téměř libovolně cokoli a kohokoli, s výjimkou organizátora podvodu) brání dodržení závazků ze strany podvodníka. Omlouvají tak prodlužování výplaty investice a zhodnocení (či přidělení úvěru) a to jen proto, aby neztratili naději. Naději, že se snad o podvod nejedná a že pohádkové zisky ještě dostanou.

Naděje v případě APL má dokonce svou konkrétní cenu. Když už nelze zabránit ztroskotání letadla, objevil se další podvod.

"Teď tedy (potom, co přišli o peníze ve scamu Investice do All Property Limited) rozjíždějí bezohlední jedinci další scam Vymáhání pohledávek z All Property Limited. Nakukají zoufalým hejlům, že mají plán, jak se k penězům dostat, budou vyvíjet "aktivity", ale holt "práce" s tím spojená není zadarmo, musí se lítat do Dubaje, "konzultovat s právníky" a já nevím co ještě…," uvádí uživatel JePeSk v diskusním fóru na FinExpert.cz.

Naděje v podobě "plánu na vymožení pohledávky z APL" má svou cenu. 60 EUR. Kdo zaplatí cenu za naději?

Zapojil/a jste se již do pyramidové hry?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

6 komentářů: “Cena za naději? 60 EUR…”

 1. Petr Zajíc napsal:

  Mimochodem, děkuji diskutujícím „tenkrát“ a „Spokojený“. Podle toho, že vážili svůj čas věnovat své reakci, mohu jen usuzovat, že editorial ťal do živého.

  • tenkrát napsal:

   Nerad vám kazím idylu ale psát články na základě slintání takyexpertů z webového fóra to je světový unikát tak si můžete gratulovat, alespoň v něčem jste jedničky

 2. tenkrát napsal:

  Tak jestli autoři tohoto serveru staví svoje články na příspěvcích anonymních týpků – odborníků na všechno z finexpertu tak bůh s váma

 3. Spokojený napsal:

  Škoda, že už nemá o čem psát a vychází pouze z příspěvku jakéhosi JePeSka. Tím pro mně důvěryhodnost pana Zámečníka skončila i proto, že jsem o akci 60EUR velmi podrobně informován. Jenže Vy, pane Zámečníku ode mne informaci nedostanete, takže pokračujte monitoringem JePeSků a dalších důvěryhodnýcj zdrojů. :-)))

  • Petr Zajíc napsal:

   Jsem rád, že jste Spokojený. Ostatně cílem tohoto editorialu nebylo nic jiného než spokojenost, trocha pobavení a zamyšlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.