CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 09. 2023

0 komentářů

Bitcoin vykazuje nepatrné zisky, zatímco trhy čekají na rozhodnutí o sazbách

 

Bitcoin minulý týden vykazoval známky drobných zisků a za sedm dní vzrostl přibližně o 3,25 %. Kryptoměna zahájila minulý týden na úrovni kolem 25 400 dolarů a zaznamenala propad pod úroveň 24 800 dolarů, než po zbytek týdne rostla. Nyní se na eToro obchoduje kolem 26 350 dolarů.

Loading 

Ether minulý týden také zaznamenal zisky, i když ještě mírnější, a začal minulý týden pod hranicí 1600 dolarů, než se propadl na úroveň kolem 1525 dolarů. Od té doby se zotavil a nyní se obchoduje těsně nad 1610 dolary, což představuje přibližně 1% zisk za sedm dní.

Trhy by se mohly v příštích dnech začít chovat nervózně, protože se čeká na důležité údaje z Velké Británie a USA, kde by centrální banky obou zemí měly koncem tohoto týdne oznámit nová rozhodnutí o úrokových sazbách.

Přestože inflace v obou ekonomikách klesá, existují známky toho, že tento ústup ještě nemusí být plně citelný. Stejně jako ostatní riziková aktiva jsou i kryptoměny citlivé na očekávání vývoje sazeb, takže jakékoli přitvrzení tónu by mohlo vyvolat medvědí náladu investorů.

Bitcoin překonává výši transakcí Visa

Podle společnosti Reflexivity Research roční objem transakcí v bitcoinové síti poprvé překonal společnost Visa, což je pro tuto kryptoměnu významný milník.

REKLAMA

O bitcoinu se obvykle uvažuje především s ohledem na cenu tokenu. Kryptoměna však stále funguje jako decentralizovaná síť pro finanční platby. O objemy transakcí soupeří s takovými společnostmi, jako jsou Visa, Mastercard, a dokonce i se státem podporovanými subjekty, jako je americká automatizovaná zúčtovací služba (ACH) a Fedwire.

V současné době překonala v počtu transakcí společnost Visa, což je vzhledem ke globálnímu dosahu této platební sítě nemalý úspěch. To se nepromítá přímo do ceny, protože uživatelé nutně nenakupují a nedrží, spíše používají bitcoin jako službu za účelem převodu finančních prostředků mezi jednotlivými stranami.

Roční objem transakcí bitcoinu se stabilně zvyšuje již více než deset let. Pokud bude pokračovat ve své současné trajektorii, mohl by v příštích několika letech pravděpodobně začít konkurovat špičkovým státem podporovaným zúčtovacím systémům.

Ethereum „Holesky“ se nepodaří zahájit

Novou testovací síť Etherea, nazvaná Holesky, se nepodařilo spustit poté, co spuštění zabránil technický problém. Vývojáři měli novou testovací síť spustit v pátek, rok po sloučení, ale spuštění bylo na poslední chvíli zrušeno kvůli technickým problémům.

Vývojáři Etherea spouštějí nové testovací sítě každých několik let, aby mohli vyzkoušet upgrady a nový vývoj. Není to bezprecedentní, ale je to vzácné, když je spuštění odloženo, a nejedná se o finální vývoj blockchainu, který jde do reverze, ale pro uživatele, kteří jsou závislí na časovém harmonogramu vývoje nových funkcí, to bude zklamáním.

REKLAMA

Holesky má být testovací sítí pro další hard fork, nazvaný Dencun, který uvede na trh nové funkce, jež napomohou lepšímu škálování blockchainu Ethereum. Vývojáři však ujišťují, že zpoždění sítě Holesky nezdrží konečné spuštění sítě Dencun.

Sony spustí blockchain Web3

Největší výrobce her a elektroniky společnost Sony oznámila, že ve spolupráci se společností Startale Labs spouští vlastní blockchain.

Firma uvádí, že se hodlá zaměřit na případy využití Web3. Díky svému působení v oblasti hudby, her, zobrazování a další spotřební elektroniky má firma dobré předpoklady k tomu, aby využila inovace v tomto odvětví, které po svém vzestupu na výsluní utrpělo v posledních 18 měsících nezdary.

Podrobností o celkových cílech projektu je zatím málo, ale zdá se, že firma má dobré předpoklady k tomu, aby na základě vývoje Web3 přicházela s inovativními nápady. Společnost Startale ze své strany již v minulosti pomáhala s partnery vytvářet blockchainy. Obě firmy začaly spolupracovat v květnu. Společnost Sony již také uvedla na trh různé patenty související s Web3.

Autor: Simon Peters, analytik krypto trhů eToro

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Tři nejslibnější akcie generativní AI s malou tržní kapitalizací pro drobné investory

Trh podnikové umělé inteligence zaznamená do konce desetiletí složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 34 %. Růst trhu bude podpořen potřebou generativních aplikací umělé inteligence, jako jsou mimo jiné chatboti, virtuální asistenti, rozpoznávání řeči a zpracování přirozeného jazyka. Předpovídá společnost Grand View Research.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Ovlivní rekordní cena zlata i úroky hypoték v Česku?

Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří i rekordní zadlužování Spojených států, které podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti […]

Text: Redakce

23. 05. 2024

Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA

Do letos spuštěných bitcoinových fondů v USA vskutku mocně investují nejen drobní investoři. Ve větším objemu do bitcoinu skrze dané fondy ke konci prvního čtvrtletí jejich existence, tedy ke konci letošního března, investovalo hned 937 institucionálních hráčů, čili profesionálních finančních domů a firem. Když začínaly tytéž fondy […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *