CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 09. 2023

0 komentářů

Bitcoin vykazuje nepatrné zisky, zatímco trhy čekají na rozhodnutí o sazbách

 

Bitcoin minulý týden vykazoval známky drobných zisků a za sedm dní vzrostl přibližně o 3,25 %. Kryptoměna zahájila minulý týden na úrovni kolem 25 400 dolarů a zaznamenala propad pod úroveň 24 800 dolarů, než po zbytek týdne rostla. Nyní se na eToro obchoduje kolem 26 350 dolarů.

Loading 

Ether minulý týden také zaznamenal zisky, i když ještě mírnější, a začal minulý týden pod hranicí 1600 dolarů, než se propadl na úroveň kolem 1525 dolarů. Od té doby se zotavil a nyní se obchoduje těsně nad 1610 dolary, což představuje přibližně 1% zisk za sedm dní.

Trhy by se mohly v příštích dnech začít chovat nervózně, protože se čeká na důležité údaje z Velké Británie a USA, kde by centrální banky obou zemí měly koncem tohoto týdne oznámit nová rozhodnutí o úrokových sazbách.

Přestože inflace v obou ekonomikách klesá, existují známky toho, že tento ústup ještě nemusí být plně citelný. Stejně jako ostatní riziková aktiva jsou i kryptoměny citlivé na očekávání vývoje sazeb, takže jakékoli přitvrzení tónu by mohlo vyvolat medvědí náladu investorů.

Bitcoin překonává výši transakcí Visa

Podle společnosti Reflexivity Research roční objem transakcí v bitcoinové síti poprvé překonal společnost Visa, což je pro tuto kryptoměnu významný milník.

O bitcoinu se obvykle uvažuje především s ohledem na cenu tokenu. Kryptoměna však stále funguje jako decentralizovaná síť pro finanční platby. O objemy transakcí soupeří s takovými společnostmi, jako jsou Visa, Mastercard, a dokonce i se státem podporovanými subjekty, jako je americká automatizovaná zúčtovací služba (ACH) a Fedwire.

REKLAMA

V současné době překonala v počtu transakcí společnost Visa, což je vzhledem ke globálnímu dosahu této platební sítě nemalý úspěch. To se nepromítá přímo do ceny, protože uživatelé nutně nenakupují a nedrží, spíše používají bitcoin jako službu za účelem převodu finančních prostředků mezi jednotlivými stranami.

Roční objem transakcí bitcoinu se stabilně zvyšuje již více než deset let. Pokud bude pokračovat ve své současné trajektorii, mohl by v příštích několika letech pravděpodobně začít konkurovat špičkovým státem podporovaným zúčtovacím systémům.

Ethereum „Holesky“ se nepodaří zahájit

Novou testovací síť Etherea, nazvaná Holesky, se nepodařilo spustit poté, co spuštění zabránil technický problém. Vývojáři měli novou testovací síť spustit v pátek, rok po sloučení, ale spuštění bylo na poslední chvíli zrušeno kvůli technickým problémům.

Vývojáři Etherea spouštějí nové testovací sítě každých několik let, aby mohli vyzkoušet upgrady a nový vývoj. Není to bezprecedentní, ale je to vzácné, když je spuštění odloženo, a nejedná se o finální vývoj blockchainu, který jde do reverze, ale pro uživatele, kteří jsou závislí na časovém harmonogramu vývoje nových funkcí, to bude zklamáním.

Holesky má být testovací sítí pro další hard fork, nazvaný Dencun, který uvede na trh nové funkce, jež napomohou lepšímu škálování blockchainu Ethereum. Vývojáři však ujišťují, že zpoždění sítě Holesky nezdrží konečné spuštění sítě Dencun.

REKLAMA

Sony spustí blockchain Web3

Největší výrobce her a elektroniky společnost Sony oznámila, že ve spolupráci se společností Startale Labs spouští vlastní blockchain.

Firma uvádí, že se hodlá zaměřit na případy využití Web3. Díky svému působení v oblasti hudby, her, zobrazování a další spotřební elektroniky má firma dobré předpoklady k tomu, aby využila inovace v tomto odvětví, které po svém vzestupu na výsluní utrpělo v posledních 18 měsících nezdary.

Podrobností o celkových cílech projektu je zatím málo, ale zdá se, že firma má dobré předpoklady k tomu, aby na základě vývoje Web3 přicházela s inovativními nápady. Společnost Startale ze své strany již v minulosti pomáhala s partnery vytvářet blockchainy. Obě firmy začaly spolupracovat v květnu. Společnost Sony již také uvedla na trh různé patenty související s Web3.

Autor: Simon Peters, analytik krypto trhů eToro

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rok poté: Jak proof-of-stake změnil Ethereum

Loni v září nahradilo Ethereum svůj konsenzuální mechanismus založený na proof-of-work blockchainu konceptem proof-of-stake. Tento dychtivě očekávaný upgrade je označovaný jako Sloučení (The Merge). V uplynulém roce došlo ke snížení počtu etherů v oběhu o téměř 300 000 a spotřeba elektřiny klesla o 99,95 %. Mezitím se však síť přiblížila možnému kritickému […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Poselství a nutnost 5S jsou stála aktuální

Jedna z dnes celosvětově rozšířených metod zvyšování produktivity nese označení „5S“. Jde o dobré hospodaření na pracovištích, a to se ve výsledku odráží v nákladech a rentabilitě. Tisknou-li se například zbytečné kopie, ve vytištěném jsou chyby, musí se to opravit a předělávat, stojí to peníze. Kdykoliv vznikne chyba, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Odejít do starobního důchodu letos nebo až v roce 2024? Správné načasování je klíčové

Pokud patříte mezi lidi, kterým vzniká nárok na starobní důchod v období do konce letošního roku, zbystřete. Podmínky toho, kdy je výhodné do důchodu odejít, se změnily. Zatímco loni se vyplatilo odejít do důchodu nejpozději do konce prosince, a to dokonce i do předčasného důchodu, letos je situace […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *