CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023

0 komentářů

Bitcoin ignoruje dohodu o dluhovém stropu

 

Cena bitcoinu měla minulý týden klesající tendenci a v porovnání s předchozím týdnem klesla přibližně o 5 %, protože investoři nadále vyčkávají na makroekonomický vývoj. Trh s kryptoměnami na úspěch v otázce dluhového stropu v USA nijak výrazně nereagoval, což naznačuje, že investoři se soustředí spíše na jiné oblasti.

Loading 

Bitcoin začal týden na eToro kolem 28 000 USD, ale v průběhu týdne klesal a nyní se obchoduje kolem 26 500 USD. Podobně klesal i ether, který se z hodnoty kolem 1900 USD propadl na 1850 USD, což představuje menší pokles o zhruba 2,6 %.

Navzdory konečnému úspěchu dohody o dluhovém stropu zůstávají trhy klidné. Odstranění pochybností ohledně dluhového stropu v USA by mělo trhu poskytnout základní podporu, ale ve velmi krátkém období se to pravděpodobně neprojeví.

Asie předstihla USA, pokud jde o objem obchodních toků s bitcoiny

Podle údajů společnosti Glassnode se za poslední rok vytratila dominance nákupu a prodeje bitcoinů v USA. Americké subjekty držící bitcoin zaznamenaly pokles o 11 %, zatímco Asie zaznamenala 10% nárůst.

Glassnode také zaznamenává posun v aktivitě stablecoinů v USA s výrazným odlivem od tokenů krytých fiatem. Tyto údaje podtrhují hlavní trend býčího běhu v letech 2020-21, který je poháněn americkými investory do kryptoaktiv a konkrétněji do bitcoinu.

Nyní je však jasné, že po období volatility trhu a nejistoty kolem právního postavení mnoha projektů v zemi je tomu naopak. Odliv kapitálu není neočekávaný, když chybí směr ze strany zákonodárců, což posílá kapitálové toky do jiných, pro trh s kryptoměnami jasněji stanovených regionů

REKLAMA

GTA 6 by mohlo obsahovat NFT

Znovu se objevily zvěsti, že další díl masivní herní série GTA by mohl mít ve hře zabudovanou technologii NFT.

Je snadné odmítnout hry jako výklenkovou záležitost, ale hit GTA 5 vydělal společnosti Rockstar od svého uvedení na trh v roce 2013 přibližně 7,7 miliardy dolarů. Pro firmu má smysl hledat nové způsoby, jak vydělat a odměnit své hráče novým dílem série.

Zatím jsou však diskuse o potenciálních NFT v rámci dalšího dílu pouhými zvěstmi. Přitom existuje řada lukrativních herních oblastí, kde NFT nejsou fámami, jako například právě oznámené spojení EA a Nike, které přinese NFT Nike na platformě EA – dominantního výrobce sportovních her.

Vývojáři bitcoinu zvažují likvidaci memecoinů

Bitcoinový blockchain v posledních měsících rozvířil nástup memecoinů, jako je PEPE, ražených v jeho síti. Hodnota tokenu prudce vzrostla, neboť spekulanti na něj hromadí peníze, což však vyvolalo značnou reakci bitcoinové komunity.

Ražba těchto tokenů v bitcoinové síti zpomalila transakční časy a způsobila prudký nárůst poplatků. Vývojáři nyní napjatě diskutují o tom, zda tuto funkci v zájmu ochrany sítě zcela zrušit, či nikoli.

Podle zpráv agentury Bloomberg by vývojáři potenciálně mohli tyto transakce v řetězci znemožnit, což by rázem zničilo jejich hodnotu. Trh s tokenem PEPE na tuto zprávu reagoval velmi špatně a jeho cena výrazně klesla.

Autor: Simon Peters, analytik kryptorhů eToro

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Válka o prodlužování věku odchodu do důchodu

Prezident Pavel se rozhodl vstoupit jako moderátor do politického jednání mezi vládou a opozicí o jedné z nejdůležitějších reforem pro budoucnost České republiky. Toto vlídné gesto, aby bylo dosaženo konsenzu alespoň nad základními obrysy hned na začátku vyjednávání, mělo ale trvání jen pár hodin. Po potvrzeném zápisu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 04. 2024

Půlení bitcoinu je za rohem! Co to znamená, se dozvíte v našem rozhovoru

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k vyšším cenám. Čím méně bitcoinů se vytěží, tím je bitcoin cennější. Co je to ale […]

Text: Redakce

Foto: eToro

18. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *