CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 09. 2023

0 komentářů

Aktivita u bitcoinu klesá

 

V aktivitě u bitcoinu došlo po týdnu k dalšímu poklesu. Minulý týden začal nad úrovní 26 000 amerických dolarů a na začátku týdne vykazoval volatilitu, zatímco investoři vyhodnocovali makroekonomické údaje.

Loading 

Poté, co proběhla většina uveřejnění těchto údajů bez větších překvapení (kromě míry inflace ve Velké Británii), se jeho aktivita zastavila. Dnes dopoledne se cena na platformě eToro pohybovala kolem 25 833 dolarů. Ačkoli za posledních 12 měsíců vzrostla o více než 36 %, aktivita bitcoinu je od června nevýrazná.

Ether zaznamenal větší pokles o zhruba 2,5 %, když týden začal pod úrovní 1600 dolarů a v průběhu týdne se obchodoval na nižší úrovni a aktuálně se pohybuje kolem 1560 dolarů.

Vzhledem k tomu, že v tomto týdnu se objevilo jen málo významných aktualizací z makroekonomického hlediska, trh nemá příliš co rozvířit, kromě zcela neplánovaných událostí. Na trhu se zatím marně hledají signály, které by určily směr, protože se již nějakou dobu pohybuje poměrně rovnoměrně.

Půlení bitcoinu je z 85 % dokončeno

Jeden z největších milníků na trhu s bitcoiny, tzv. halving, je z 85 % dokončen. Při současném tempu to znamená, že půlení proběhne přibližně v polovině roku 2024. Naposledy se půlení uskutečnilo v květnu 2020.

REKLAMA

Poplatky za Ethereum dosáhly nejnižší úrovně v roce 2023

Poplatky v síti Ethereum, nativním blockchainu pro ether, dosáhly v roce 2023 nejnižší úrovně. Každá transakce se pohybuje kolem 1,15 dolaru, což je mnohem méně než nebetyčné poplatky v letech 2021 a 2022.

Google rozšiřuje blockchain pus

Cloudová služba Google Cloud společnosti Google přidala do svého programu BigQuery 11 sítí a rozšířila tak působnost svých blockchainových aktivit. Mezi přírůstky do BigQuery patří Polygon a Polkadot, které se nyní připojují k sítím Bitcoin, Ethereum, Dogecoin a dalším. Více pod tímto odkazem.

Autor: Simon Peters, analytik krypto trhů eToro

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Udržitelnost energetických firem začíná z pohledu investorů hrát prim

Důležitost přechodu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabírá na síle a stává se v energetických firmách tématem číslo jedna. Na udržitelnost se totiž stále častěji ptají investoři, kteří ji při rozhodování, kam své peníze vloží, zohledňují. Podniky proto tlačí na implementaci nových technologií a zrychlování přechodu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % […]

Text: Redakce

Foto: Luxent

13. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *