CZK/€ 25.025 -0,26%

CZK/$ 23.283 -0,71%

CZK/£ 29.238 -0,34%

CZK/CHF 25.669 -0,18%

26. 11. 2020

0 komentářů

Rozvíjející se asijské trhy před sebou mají rok plný velkých očekávání

 

Očekávání, že cenné papíry z rozvojových trhů si povedou v nadcházejícím roce velice dobře, se stává čím dál reálnější.  Asie zvládá pandemii COVID-19 mnohem lépe než rozvinutý západní svět a Čína pravděpodobně už počátkem roku 2021 prostřednictvím monetární politiky rozvolní své finanční podmínky, čímž pomůže celkovému sentimentu a zvedne multiplikátory ocenění akcií z rozvojových trhů. V roce 2021 tak začnou z těchto trhů znovu plynout výnosy, a to ještě rychlejším tempem než z rozvinutého světa – vytvoří se příznivá atmosféra plná příjemných překvapení a vysokého růstu výnosů.

Loading



 


Týden začal jednoznačnou divergencí na akciových trzích – akcie, které měly momentum (tedy technologické akcie), se propadly a celková situace na trhu napovídá, že se začíná znovu obchodovat s hodnotovými akciemi. O skutečném obratu směrem k hodnotovým akciím by nás přesvědčil až posun výnosů 10letých amerických dluhopisů nad 1–1,1 %. Na počátku týdne jsme se také stali svědky růstu cenných papírů z rozvojových trhů – staly se dokonce nejvíce rostoucím segmentem, a to díky jihokorejským vývozům, které jsou mnohem lepší, než se očekávalo – meziročně poskočily (po prvních 20 listopadových dnech) o 11,1 % výš, i když se očekával jejich propad o 5,8 %, což naznačuje, že se cyklická část ekonomiky začíná rozpalovat. A vzhledem k tomu, že čínský průmysl už roste stejným tempem jako před pandemií COVID-19, existuje celá řada ukazatelů rychlého růstu asijských ekonomiky, který se pozitivně promítne do cenných papírů z rozvojových trhů. Těm vévodí Jižní Korea, Čína, Tchaj-wan a Indie.
Akcie z rozvojových trhů si od konce června polepšily o 10,5 % víc než akcie z trhů rozvinutých, sentiment se totiž změnil tak, že teď budou indexy hlavních rozvojových trhů (Činy, Tchaj-wanu, Jižní Korea a Indie) silnější, protože tato část světa zvládla pandemii mnohem lépe než nejedna rozvinutá tržní ekonomika. Relativní výsledky rozvojových a rozvinutých trhů naznačují, že jde o návrat k průměru, rozvojové trhy si totiž celá léta vedly hůř, protože se investoři soustředili na akcie amerických technologických a zdravotnických firem.
Jedním z hlavních důvodů pro náš optimismus je to, že od Číny očekáváme rozvolnění finančních podmínek prostřednictvím volnější monetární politiky. V Číně vládnou v mnoha ohledech až příliš svazující finanční podmínky, které trvale posilují její měnu vůči americkému dolaru, ale délka jejich trvání už začíná být problémem pro další růst exportu a pro segmenty ekonomiky, které se zabývají nemovitostmi. Očekáváme, že v roce 2021 Čína svou monetární politiku rozvolní, což by mohlo vést k vzestupu cenných papírů díky růstu multiplikátorů ocenění.
Naším dalším argumentem pro vstup do dlouhých pozic na rozvojových trzích je skutečnost, že díky čínským stimulům a lepšímu postavení asijské ekonomiky současné nízké výnosy výrazně stoupnou. Analytici očekávají, že v příštích 12 měsících tyto výnosy vzrostou o 43 %, což cenným papírům nejspíš přinese čerstvý vítr do plachet, předčí očekávání a meziročně rychle porostou, což se zpravidla odrazí i ve zlepšení nálady na trzích. Analytici navíc nepočítají s 11–15% růstem výnosů v letech následujících po roce 2021, který by se měl také promítnout do vyšších cen akcií, protože investoři budou i nadále vyhledávat růst.
Autor: Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank
 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Amundi: Scénáře a prognózy výnosů aktiv pro příští desetiletí

V příštích deseti letech by mohlo dojít k vyššímu růstu a nižší inflaci v porovnání s dlouhodobými prognózami Amundi z roku 2023, a to díky zvýšené produktivitě v důsledku implementace umělé inteligence. Zpoždění přijímaných kroků v oblasti klimatu naopak zvýší rizika a povede k vyšším ekonomickým nákladům v […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 05. 2024

Komentář: Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2024

Rozdělený dluhopisový trh

Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *