CZK/€ 25.145 -0,12%

CZK/$ 23.453 -0,12%

CZK/£ 29.417 -0,12%

CZK/CHF 25.692 -0,24%

04. 07. 2018

0 komentářů

Bankám utíkají zaměstnanci za vyšší mzdou a menším tlakem

 

Banky se potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Noví zaměstnanci chybí prakticky ve všech regionech. Velké banky hledají stovky zaměstnanců především na pozice zaměřené na obchod a kontakt s klienty, ale například i specialisty IT.

Loading



 

Například Česká spořitelna hledá zhruba 300 lidí. Jde ze 60 procent o místa bankovních poradců na pobočkách. Další zhruba desetina jsou IT odborníci. Zbytek jsou pozice v rámci projektového řízení, auditu nebo řízení rizik,“ říká Filip Hrubý, mluvčí České spořitelny. Nové zaměstnance banky potřebují nejen v Praze a v dalších velkých městech, ale i v regionech. „Každé druhé místo, které potřebujeme obsadit, je mimo Prahu,“ uvedl Filip Hrubý.

„Pracovní pozice se uvolňují například v rámci přechodu na jiné místo v bance, odchodem do důchodu, na mateřskou dovolenou. Část zaměstnanců odchází do jiných společností a projevuje se i nedostatek kvalifikovaných lidí. Například odborníci na IT na trhu prostě chybí,“ uvádí Pavel Zúbek, mluvčí Komerční banky, které chybí zhruba 200 zaměstnanců.

Podle údajů České národní banky klesl celkový počet pracovníků v bankovním sektoru v mezičtvrtletním srovnání poprvé od konce roku 2016, a to na 41 851 pracovníků.

„Manažeři bank zaspali potřebné navyšování platů. Velkou roli hraje i stupňující se tlak na výkon a plnění navýšených obchodních plánů. Lidé, kteří na pobočkách pracovali patnáct dvacet let, odcházejí do státní správy nebo jinam, kde jsou vyšší platy. Nováčci přitom mnohdy končí už během prvního roku,“ vysvětluje František Hupka, předseda Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví.
Zdroj : iHNed.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Komentář: Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *