CZK/€ 24.320 -0,02%

CZK/$ 20.631 -0,33%

CZK/£ 27.861 +0,15%

CZK/CHF 26.193 +0,32%

22. 11. 2011

První panelák jde k zemi jen kvůli vzhledu

 


 

Havlíčkův Brod – V Havlíčkově Brodě v úterý ráno začala demolice čtyřpodlažního panelového domu, který léta překážel v průchodu historickou Havlíčkovou uličkou.
Podle radního Libora Honzárka (TOP 09) padá k zemi první panelový dům na Vysočině. Jedná se zřejmě také o první panelový dům v Česku, který se odstraňuje čistě jen z urbanistických důvodů.
Budovu s 18 byty na Smetanově náměstí stavební firma do poloviny prosince rozebere a odstraní suť. Radnice jí za to zaplatí 2,8 milionu korun.
„Jsem opravdu rád, že to jde dolů. A myslím, že to tak cítí většina z nás,“ řekl dnes ČTK Honzárek. Dodal, že se ale najdou i lidé, kteří zvažují to, jestli náklady na demolici a na pořízení nových bytů pro nájemníky není příliš vysoká cena za zkrášlení města.

Loading