Sobota 08. srpna. Svátek má Soběslav.

Fortuna odstartovala IPO. Cena akcie by neměla přesáhnout 4,5 eur

Sázková kancelář Fortuna oznámila zahájení veřejné nabídky svých akcií investorům v České republice, Polsku a na Slovensku. Cena akcie pro drobné investory byla nastavena na 4,5 EUR.

Akcie, které společnost Fortuna nabídne, představují až 35 procent všech vydaných akcií a celková maximální hodnota nabídky je 81,9 milionu eur (cca dvě miliardy korun). Zahájení obchodování s akciemi na Burze cenných papírů Praha se očekává 27. října, na varšavské burze cenných papírů 28. října, vyplývá z vyjádření společnosti Fortuna.

Nabídku tvoří až 15,83 milionu akcií Fortuny každá o jmenovité hodnotě 0,01 eura. Z toho až dva miliony kusů představují nově vydávané akcie a dalších až 13,83 milionu kusů prodá společnost Penta Investments, která je jediným akcionářem Fortuny. Celkový počet nabízených akcií se může ještě zvýšit až o 2,37 milionu kusů v souvislosti s opcí na nadlimitní úpis.

Upisovací období pro drobné investory v České republice, v Polsku a na Slovensku potrvá do 21. října, investoři mohou uhradit cenu akcií v eurech nebo českých korunách. Předpokládá se, že konečná nabídková cena bude zveřejněna 22. října. Společnost dnes zároveň zveřejnila prospekt emitenta a zahájila informační kampaň pro investory.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.